Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Koca.1.0 ))) (1 Kullanıcı)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı
RE: .: BİR ÖĞRENCİ EVİ NASILDIR? :.

aliye_aliye yazdı:
* HER ÖĞRENCİ EVİNDE MUHAKKAK ''NÖBETÇİ SİSTEMİ'' UYGULANIR. VE GÜNÜN NÖBETÇİSİ RESMİ KÖLE STATÜSÜNDE KULLANILIR. YEMEK SIRASINDA EN AZ 50 KERE MUTFAĞA GÖNDERİLİR.

* EVDEKİLERİN TEMEL GIDA MADDELERİ, YUMURTA VE PATATESTİR. BU İKİSİNİN BİRLERŞİMİNDEN 12 ÇEŞİT YEMEK YAPILABİLİR. ÇAY, YEMEKTEN SONRA DEĞİL, YEMEKLE BERABER İÇİLİR.

* HER GECE KESİNLİKLE SAÇMA SAPAN BİR TARTIŞMA KONUSU AÇILIR. (DÜŞÜNMÜYORUM, O HALDE YOK MUYUM YANİ? GİBİ)

* HER EVİN MUHAKKAK, ÇAYI, SUYU DEVİREN BİR SAKARI VARDIR. HA BİR DE İŞLERDEN KAYTARAN TEMBELİ DE MUTLAKA BULUNUR.

.
* YEMEK YAPMAYA KARAR VERİLİR VE YEMEK YAPMAYA BAŞLANDIĞINDA EKSİKLER ORTAYA ÇIKAR, ZAMANLA YARIŞARAK YEMEK TAMAMLANIR.

* KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE TEMİZ ÇATAL, KAŞIK, TAVA KALMAYINCAYA KADAR BULAŞIK YIKANMAZ.

* HER SABAH DERSE GEÇ KALNIR VE ÖĞLE KALKIP OKULA YEMEK YEMEYE GİDİLİR. (OKULUN YEMEĞİ UCUZ OLDUĞU İÇİN VE DE EVDE YEMEK YAPMAK ZOR GELDİĞİ İÇİN)

* SINAV DÖNEMLERİNİN FAVORİ CÜMLESİ : '' BU GECE YATMIYCAM, DERS ÇALIŞÇAM'' DIR. GECE YATILMAZ AMA DERS DE ÇALIŞILMAZ.

* EVİN DUVARLARI VİZE, FİNAL TARİHLERİ, İLGİNÇ SÖZLER, NÖBETÇİ LİSTESİ, HARCAMA LİSTESİ GİBİ YAZILI, İMZALI BELGELERLE SÜSLÜDÜR.

* ÖĞRENCİ EVİNİN ÖĞRENCİ MİSAFİRLERİ DE EKSİK OLMAZ. VE GELEN MİSAFİRE ÖNCE : '' Bİ KOLA AL DA İÇELİM'' DİYE BAŞLANILAN ISMARLATMA OLAYINA, MİSAFİR SÖĞÜŞLENİNCEYE KADAR DEVAM EDİLİR.

* EV, GENELDE GİRİŞ YA DA BODRUM KATTA OLDUĞUNDAN , PENCEREDEN GİRİLEBİLİR ÖZELLİKTEDİR. HER İHTİMALE KARŞI Bİ PENCERE MUHAKKAK İÇERİDEN KAPATILMAYARAK AÇIK BIRAKILIR. DIŞ KAPI İSE ZATEN KİLİTLENMEZ.

* EV FERTLERİNİN AŞAĞI YUKARI TAMAMI LEYLA GİBİDİR. YANİ AŞK TRAFİĞİ YOĞUNDUR. KİMİNİNKİ PLATONİKTİR, KAFAYI YER VE YEDİRTİR. KİMİ ROMANTİK TAKILIR. ŞİİRLER EZBERLENİR, KİMİSİ İSE AKŞAM ANSIZIN EVE NİŞANLI OLARAK DÖNEBİLİR.

YA ÇOK GÜZEL.İNANIN BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN ÖĞRENCİ EVİNDE YAŞAMAYI ÇOK İSTERDİM AMA MALESEF ÜNİ.Yİ AİLEMİN YANINDA OKUDUM.YANİ MEMLEKETİMDE.MAALESEF DİYORUM ÇÜNKİ BAŞKA ŞEHİRDE OKUMAK BAM BAŞKA Bİ DUYGU YA.YAŞAMADIM AMA ÖYLEDİR EMİNİM.EN AZINDAN ŞAHİT OLDUM.ŞİMDİ BANA KIZANLAR OLACAK RAHAT RAHAT OKUMUŞSUN İŞTE DAHA NE İSTİYOSUN DİYE AMA ÖYLE DEĞİL.İÇİMDE UKTE OLARAK KALDI.NEYSE ÇOK UZATTIM GALİBA.

SELAMETLE...

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

KİŞİLERE GÖRE DEĞİŞİR AMA İLGİNÇ Bİ DURUM ASLINDA

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

AMA GÜZELDİ TEŞEKKĞR EDERİM

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

teşekkür ederim, burada zaten her evde yaşananlar anlatılmamış, bir genelleme yapılmış, ki bizim rastladıklarımız da zaten burada yazıldığı gibi genelde.. sağolun.selam ve dua ile

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
ireme yazdı:
aliye_aliye yazdı:
* HER ÖĞRENCİ EVİNDE MUHAKKAK ''NÖBETÇİ SİSTEMİ'' UYGULANIR. VE GÜNÜN NÖBETÇİSİ RESMİ KÖLE STATÜSÜNDE KULLANILIR. YEMEK SIRASINDA EN AZ 50 KERE MUTFAĞA GÖNDERİLİR.

* EVDEKİLERİN TEMEL GIDA MADDELERİ, YUMURTA VE PATATESTİR. BU İKİSİNİN BİRLERŞİMİNDEN 12 ÇEŞİT YEMEK YAPILABİLİR. ÇAY, YEMEKTEN SONRA DEĞİL, YEMEKLE BERABER İÇİLİR.

* HER GECE KESİNLİKLE SAÇMA SAPAN BİR TARTIŞMA KONUSU AÇILIR. (DÜŞÜNMÜYORUM, O HALDE YOK MUYUM YANİ? GİBİ)

* HER EVİN MUHAKKAK, ÇAYI, SUYU DEVİREN BİR SAKARI VARDIR. HA BİR DE İŞLERDEN KAYTARAN TEMBELİ DE MUTLAKA BULUNUR.

.
* YEMEK YAPMAYA KARAR VERİLİR VE YEMEK YAPMAYA BAŞLANDIĞINDA EKSİKLER ORTAYA ÇIKAR, ZAMANLA YARIŞARAK YEMEK TAMAMLANIR.

* KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE TEMİZ ÇATAL, KAŞIK, TAVA KALMAYINCAYA KADAR BULAŞIK YIKANMAZ.

* HER SABAH DERSE GEÇ KALNIR VE ÖĞLE KALKIP OKULA YEMEK YEMEYE GİDİLİR. (OKULUN YEMEĞİ UCUZ OLDUĞU İÇİN VE DE EVDE YEMEK YAPMAK ZOR GELDİĞİ İÇİN)

* SINAV DÖNEMLERİNİN FAVORİ CÜMLESİ : '' BU GECE YATMIYCAM, DERS ÇALIŞÇAM'' DIR. GECE YATILMAZ AMA DERS DE ÇALIŞILMAZ.

* EVİN DUVARLARI VİZE, FİNAL TARİHLERİ, İLGİNÇ SÖZLER, NÖBETÇİ LİSTESİ, HARCAMA LİSTESİ GİBİ YAZILI, İMZALI BELGELERLE SÜSLÜDÜR.

* ÖĞRENCİ EVİNİN ÖĞRENCİ MİSAFİRLERİ DE EKSİK OLMAZ. VE GELEN MİSAFİRE ÖNCE : '' Bİ KOLA AL DA İÇELİM'' DİYE BAŞLANILAN ISMARLATMA OLAYINA, MİSAFİR SÖĞÜŞLENİNCEYE KADAR DEVAM EDİLİR.

* EV, GENELDE GİRİŞ YA DA BODRUM KATTA OLDUĞUNDAN , PENCEREDEN GİRİLEBİLİR ÖZELLİKTEDİR. HER İHTİMALE KARŞI Bİ PENCERE MUHAKKAK İÇERİDEN KAPATILMAYARAK AÇIK BIRAKILIR. DIŞ KAPI İSE ZATEN KİLİTLENMEZ.

* EV FERTLERİNİN AŞAĞI YUKARI TAMAMI LEYLA GİBİDİR. YANİ AŞK TRAFİĞİ YOĞUNDUR. KİMİNİNKİ PLATONİKTİR, KAFAYI YER VE YEDİRTİR. KİMİ ROMANTİK TAKILIR. ŞİİRLER EZBERLENİR, KİMİSİ İSE AKŞAM ANSIZIN EVE NİŞANLI OLARAK DÖNEBİLİR.

YA ÇOK GÜZEL.İNANIN BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN ÖĞRENCİ EVİNDE YAŞAMAYI ÇOK İSTERDİM AMA MALESEF ÜNİ.Yİ AİLEMİN YANINDA OKUDUM.YANİ MEMLEKETİMDE.MAALESEF DİYORUM ÇÜNKİ BAŞKA ŞEHİRDE OKUMAK BAM BAŞKA Bİ DUYGU YA.YAŞAMADIM AMA ÖYLEDİR EMİNİM.EN AZINDAN ŞAHİT OLDUM.ŞİMDİ BANA KIZANLAR OLACAK RAHAT RAHAT OKUMUŞSUN İŞTE DAHA NE İSTİYOSUN DİYE AMA ÖYLE DEĞİL.İÇİMDE UKTE OLARAK KALDI.NEYSE ÇOK UZATTIM GALİBA.

SELAMETLE...

yok kardeşim, ne uzatması, gayet güzel yazmışsın.. ben seni anlayabiliyorum. ben şu an ünv. 2. sınıftayım, ailemle kalıyorum, önceki sayfalardan birinde de yazmıştım hatta. belki okumuşsundur.. vallaha ne yalan söyliyim ben de imrendim:p:p okuyunca.. sonuçta zorluklarına rağmen, onun da havası başkadır tahminim.katıldığın için teşekkürler kardeşim..B)B)B)B)B)B)

RİCA EDERİM.ZEVK ALDIM KATILMAKLA.GERÇEKTEN HAVASI BAŞKA.ARKADAŞLARIMDAN BİLİYORUM.YAŞAMADIK AMA....

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

çok eskilere gittim,üniversite yıllarıma,1989-1990 lara,ALLAH razı olsun.Aynen bu yaşananlar yaşanıyor.Bir de evin sorun çıkartıp,aşırı kuralcılıktan yaka silktireni vardır,aşırı temizlik hastası olanı vardır.Ve genelde evde kalanlardan bir kısmı diğer kısmı ile ömür boyu görüşmek istemeyecek kadar tartışmışlardır.Öğrenci evi her zaman soğuktur,soba yoktur,olsa da yakacak alacak para yoktur,para olsa kim yakacak demekten son anda yakılır........Bambaşkadır öğrenci evleri,gerçekten yaşanması gereken ortamlardır.ALLAH RAZI OLSUN ALİYE KARDEŞ,nerelere gittim bilsen,çoktandır unutmuştum.B)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
olsun kardeşim canımız sağolsun.. yaşayamayacağımız varmış demek :D:D:D ama bir gerçek var, onlar da hep bize özeniyorlar. ;)[/quot

HAYIRLISI BUYMUŞ DEMEK.NAPALIM NASİP....EVET YA NİYE BİZE ÖZENİRLERKİ.BİZ ONLARA ÖZENİYORUZ ONLAR BİZE.İNSAN YAŞAYAMADIĞI,İÇİNDE UKTE KLADIĞI ŞEYE ÖZENİR AMA...ÖYLE DEĞİLMİ ALİYE?

bayram40

Kayıtlı Kullanıcı

izlenimleriniz harika yaşadığım şeylerin farkına ançak bu yazıları okuyanca varabildim doğrusu öğrenci değiliz ama bizde dört arkadaş bekar kalıyoruz ev giriş kat bulaşık büyük bir dert biraz tembellik var ama iyi geçiniriz evin büyüğü olduğum için idare bendedir ama diktatör gibi değil bir abi gibi kardeş kardeş geçiniriz pek tartışma olmaz hatta hiç de dene bilir misafir olayı aynen pek eksik olmaz ve misfire kola aldırma olayı hakketen oluyor ben birçok kez şahit oldum ya kısacaşı resmen bizim yaşadıklarımızı yazmışsınız
allah razı olsun
selametle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

bayram40 yazdı:
izlenimleriniz harika yaşadığım şeylerin farkına ançak bu yazıları okuyanca varabildim doğrusu öğrenci değiliz ama bizde dört arkadaş bekar kalıyoruz ev giriş kat bulaşık büyük bir dert biraz tembellik var ama iyi geçiniriz evin büyüğü olduğum için idare bendedir ama diktatör gibi değil bir abi gibi kardeş kardeş geçiniriz pek tartışma olmaz hatta hiç de dene bilir misafir olayı aynen pek eksik olmaz ve misfire kola aldırma olayı hakketen oluyor ben birçok kez şahit oldum ya kısacaşı resmen bizim yaşadıklarımızı yazmışsınız
allah razı olsun
selametle

s.a kardeşim.. bir manada bekar evinde de yaşanıyor sayılır burada yazığımız. katılımınıza teşekkür ederim
selam ve dua ile

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

s.a
evet bir öğrenci evi aynen böyledir.yaşadıklarım tekrar gözümün önüne geldi.ha birde posterler vardır hemen her yerde.altını kaldırıp bakacak olursanız ya kırık bir kapı yada çay dökülmüş bir duvar bulursunuz.o evdeki en büyük sorunlardan biride ortaya bırakılmış çoraplardır.hangisinin kime ait olduğunu anlamak zor olur genelde.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

mk5834 yazdı:
s.a
evet bir öğrenci evi aynen böyledir.yaşadıklarım tekrar gözümün önüne geldi.ha birde posterler vardır hemen her yerde.altını kaldırıp bakacak olursanız ya kırık bir kapı yada çay dökülmüş bir duvar bulursunuz.o evdeki en büyük sorunlardan biride ortaya bırakılmış çoraplardır.hangisinin kime ait olduğunu anlamak zor olur genelde.

a.s kardeşim :D:D:D:D vallaha yazdıklarınızı madde madde eklemeli, evet sizin bahsettikleriniz de yaşanan şeyler, yalnız çorap olayı beni çok güldürdü. Allah razı olsun kardeşim. sağolasınız..selam ve dua ile

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun aliye kardeşim.ÇOK ÖZLEDİM ÖĞRENCİLİK HAYATINI. BİZİM EVDEDE YAŞANIYORDU BENZERLERİ AMA DİSİPLİNİ SAĞLAYAN ARKADAŞLAR YÜZÜNDEN O KADAR SERBEST OLAMADIK....AMA YİNEDE ÇOK GÜZELDİ:).TEŞEKKÜRLER ÜSTÜNDEN DAHA BİR SENE BİLE GEÇMEMİŞ OLAN ÖĞRENCİLİK YILLARIMI HATIRLRTTIN:(.SELAM VE DUA İLE.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt