Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kırklar Semahın da ki anormallik ?? (1 Kullanıcı)

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
Alevi itikadına göre kırklar semahı diye birşey var. Kırklar semahı anlatılanlara göre mihraçta iken peygamber efendimiz semahın kapısını çalmış ve kapı açılmamış 3 kez olmus bu olay. İçeride 17 kadın 22 erkek varmış. Peygamber efendimiz pisiriniz kimdir demiş ve Ali demişler. En sonun da peygamber efendinimiz ya Ali ben senin dogdugunu gözümle görmeseydim,ellimle kundaklamasaydim senin Allah olduguna inanirdim.

şu anlatılanlar yüce rabbim bilir ama bana çok ama çok anormal geldi.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Anormal ne demek kardeşim palavranın ta kendisi Allah resulu böyle şey söyler mi ?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Tamamı ile olumsuz bir konu yerinizde olsam silerdim...Her duyulanı doğru değerlendirmemek lazım...Hz. Ali Peygamber Efendimiz A.S. 'ın damadı...Fatma Anamızın Eşi nasıl böyle bir şey söylenip sorular üretiyoruz?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hatta şu anda Hz. Ali Efendimizin ; Hz. Muhammed Mustafa A.S. Efendimizle beraber Cenneti Ala 'da olduğunu gerçek Müceddid 'lerimizden biz böyle duyduk...
Kim nasıl bilmeden yazıyor?

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş alevi itikadi diye birşey yok. Tek itikat vardır Ehli SÜnnet bu itikatında iki imamı vardır. Şimdi aleviler bizim kendi itikatımız var inanışımız var derse onlara geçmiş olsun. Yani bir insana nasıl Allah c.c. denir. Ben acizane sana şunu sorucam bu hadisi kaynağı ne bende ne olduğunu söyleyim sana.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Hazreti Ebubekir'i Sıddık R.A halifeliği sırasında bir hadis sormuşlar Ebubekir efendimiz bana bir iki gün müsade edin cevap vereyim demiş ve aradan bir hayli zaman geçtikten sonra cevap verebilmiş.Kendisine neden geciktiği sorulduğunda Peygamberimizin s.a.v bu hadislerindeki bir cümlesinde tereddüte düştüm günlerce nasıldı diye düşündüm sonra Rabbime secde ettim Rabbim lütfetti ve o cümleyi hatırladım ancak ondan sonra sizlere açıklıyorum demiş.Ümmet den bir kaç kişi ya halife bir cümle içinmi bu kadar beklediniz sorusuna Ebubekir sıddık şöyle cevap verir; Peygamberimize ait olmayan bir sözü onun sözü gibi söylemek peygambere iftiradır ve çok ağır kebair günahtır Allah korusun helaka sebep olur diye cevap vermiş.Şimdi nasıl oluyorda günümüzde Peygamberimize s.a.v ait olmayan bir çok şeyi Allah'tan c.c korkmadan iftira edebiliyorlar.Taktirİ sizlere bırakıyorum.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merak etmeyin bende inanmadım ve aklıma takıldığı içi sordum. Arkadaşımın veridiği alevilik aklidir ahlaki ve insanidir kitabının henüz başında yazıyordu kırklar semahı ve internette araştırıldığında nedense hep alevi siteler çıkıyor ve aynı bilgi yazması gayet normal. Zaten saçma olan neymiş efendim efendimiz kapıya giderken 3 kez kapı açılmaması akla ve mantığa ters soruda ne yazdıysam aynısı yazıyor ve baştan sona kadar tasdik etmedim zaten şimdi içim rahatladı ;)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Aaahh, sadece İslam'ı bölmek, parçalara ayırıp bozmak için sünniler şiiler diye ayrıldı. Şu alevilere kesinlikle inanmayın, dinimizi yanlış yanlış anlatıp duruyorlar. Kaynağına emin olduğunuz hadisler ve Kur'an'da yazanlar dışında hiçbir şeye inanmayııın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt