Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KİM DEMİŞ ERKEKLER AĞLAMAZ DİYE (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
NE HİKMETTİR BİLMEM AMA BİR LAFTIR GİDİYOR ERKEKLER AĞLAMAZ DİYE BÖYLE BİR SAÇ BÖYLE BİR ALLAHA ŞİRK KOŞMADA OLMAZ YA NEDEN ALLAHIN RAHMETİNDEN SUAL OLURMU..

ALLAH ERKEĞİDE KADINIDA İNSAN OLARAK YARATMIŞTIR DUYGULARINI PİŞMANLIKLARINI İFADE ETSİN DİYE İNSANA GÖZ YAŞINI VERMİŞ NEYİN DİRAYETİNİ EDİYORLAR ERKEKLER ANLAMIYORUM BU SÖZDE NEYİN NESİ ALLAH İNSLERİN (YANİ İNSANLARIN)YAPTIKLARINDAN PİŞMAN OLSUN BENDEN AF DİLENMEYİ İSTESİN DİYE GÖZYAŞINI İNSANLARA VERMİŞ HAYVALAR AĞLARKEN DURUN HAYVANLAR AĞLAYAMAZMI DİYİCEZ CEHALETİN BUKADARIDA OLMAZ YA PES VALLA

ÖYLE BİRŞEY OLMUŞ OLSAYDI ALLAH ERKEYE GÖZYAŞI VERMEZDİ NİYE VERSİN GÖZYAŞINA İHTİYAÇ DUYMAZDI OZAMAN ERKEK

GÖZYAŞIYLA DUYGULAR PİŞMANLIKLAR İFADE EDİLİR GÖZYAŞI VİCDANI YUMUŞATIR MERHAMET DUYGUSUNU ARTTIRIR GÖZYAŞI ALLAHA BAĞLILIĞI SADAKATİ BELİRTİR...

GÖZYAŞI ALLAHA ACİZLİĞİMİZİ GÖSTERİR NASIL OLURDA ERKEKLER AĞLAMAZ DİYEBİLİYORLAR BİR DAMLA GÖZYAŞININ BUKADAR KERAMETİ VARKEN...

ÜSTELİKTE RABBİM KİM DÜNYADA BENİM AZABIMDAN KORKUP BİR DAMLA GÖZYAŞI DÖKERSE BEN ONU CENNETTE GÜLDÜRÜCEM DİYE BUYURMUŞ BİZLER ACİZ İKEN NE HAKLA ŞİRK KOŞARIZ MÜSLÜMAN BİLGİN KİŞİDİR MÜSLÜMAN İMANLI İNANÇLI KİŞİDİR MÜSLÜMAN BUTÜRŞEYLERLE KALBİNİ ÖLDÜREN DİLİNİ AVUTAN KİŞİ DEĞİLDİR BİLİP BİLMEDEN KONUŞULUYOR AMA LAF NEREYE GİDİYOR KİMSE BİLMİYOR Kİ.....OHALDE BEN SÖYLEYEYİM ŞİRKE GİDİYOR.....

EĞER ÖYLE OLSAYDI ALLAHRESULÜ HASTALANDIĞINDA AĞLAMAZ SECDEDE AĞLAMAZ ÖLÜRKEN AĞLAMAZDI SEN KİM OLUYORSUN KAİNATIN EFENDİ AĞLIYORDA ALLAHIN ARSLANI HAMZA AĞLIYORDA SEN KİM OLUYORSUNDA AĞLAMIYORSUN YADA BU SÖZLE DURDURULUYORSUN AĞIZDAN ÇIKANLARA DİKKAT EDELİM LÜTFEN MÜSLÜMANLIK SADECE İBADET EDEN İMAN EDEN İNANAN DEĞİL İLİMLİ BİLGİLİ DÜŞÜNEN DEMEKTİR AYRI ZAMANDA ŞEYTAN ALET OLMAYALIM EFENDİLER SEN SECDEDE AĞLARSAN ŞEYTAN KAHROLUR SEN AĞLAMAZSAN SEYTAN SENDEN YANA OLUR SELAMETLE.....

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KİMDEMİŞ ERKEKLER AĞLAMAZ DİYE

HEEEEE KİM DEMİŞ.KIZLARDAN DAHA GÜZEL AGLIYORLAR BEEEEE.HÜNGÜR HÜNGÜR AY NE GÜZEL:)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Evet kardeşim böyle hiçbir bilgiye dayanmayan tamamen kulaktan dolma sözlere maalesef toplumumuzda yaygınca rastlıyoruz.Birkaç örnek vermek gerekirse:Allah'ın sopası yok(Yüce Allah'a eksik sıfatlar atfetmektir.Tövbe haşa.),Allah gecinden versin(kaderin anlamını kavrayamamaktır),Yukarda Allah var(yine eksik sıfatla nitelemeye girer).Bunlar ve daha şu an aklıma gelmeyen niceleri.Böyle sözleri duyduğumda hemen o kişiye söylediğinin yanlış olduğunu hatırlatıyorum.Düzeltip düzeltmemek ona kalmış.Allah Teala,hepimize bu bilinci ve duyarlılığı nasip etsin inşallah!

Allah'a emanet olunB)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM.ALLAH(CC)RAZI OLSUN.TAMAMEN SANA KATILIYORUM.VE BİR ŞEYDE EKLEMEK İSTİYORUM GERÇEKTEN ERKEKLERDE EN AZ BİZ BAYANLAR KADAR ÇOK DUYGUSAL VE ÇOK RAHATLIKLA AĞLAYABİLEN İNSANLARDIR..SÖZDE SÖZ YİĞİTLİĞİ YAPMAYA ÇALIŞANLARIN,KENDİLERİNİ SAVUNMA MAKSADIYLA KULLANDIKALRI YANLIŞ BİR KELİME,BELKİ YANLIŞ KELİME KULLANIYORLAR AMA BİLAKİS EN ÇOKTA KULLANANLAR AĞLIYOR NE HİKMETSE..
RABBİMİZİN BİZE VERMİŞ OLDUĞU BU GÜZEL LÜTÜFTAN KİM FAYDALANMAK İSTEMEZ Kİ?GÖZDEN AKAN HER YAŞ BAYAN YADA ERKEK OLSUN HİÇ FARKETMEZ ALLAHA DAHA DA ÇOK YAKINLAŞMAYA VESİLEDİR..RABBİM DAHA DA ÇOK GÖZ YAŞI VERSİN Kİ BİZDE HER DAMLA İLE BİRLİKTE RABBİMİZE DAHA DA ÇOK YAKINLAŞALIM..SELAM VE DUA İLE..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

EVET SİZE KATILIYORUM SERT KARDEŞİM BİRDE ŞAŞKINLIĞI İFADE EDEN AY İNANMIYORUM BUNLAR NE YA KENDİNİZE GELİN AĞZINIZ DUALIDEĞİLKİ DUALARIMIZ KABUL OLMUYOR DİYORSUNUZ BİRDE EEEE DÖNDE BİR AZINDAN ÇIKANLARA BAK SONRADA DEKİ BENİM DUAM KABUL OLMUYOR NEDEN YAPTIKLARINI KENDİNDE ARAMIYORSUN Kİ LAFINA DİKKAT ET SONRA ALLAHIN GÜCÜNE GİDER ALLAH MUHAFAZA DİNDEN BİLE ÇIKABİLİRSİNİZ BU UFAK LAFLARLA DİKKATLİ OLALIM

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KİM DEMİŞ ERKEKLER AĞLAMAZ DİYE

evet kardeşim bu eklediğin resimdede gördüğümüz gibi çok masum duruyor değilmi? üstünlük sadece takvadadır duygusal olup olmada yada duyguyu hissetmemede değil kardeş allah katında herkes eşittir kulkatındada eşit olmalıdır ben durup dururken hüngür hüngür aylayalım demiyorum sadece ağlanacak yerleri zamanı bilelim vede bu sözü birdaha kullanmayalım ince eleyip sık dokumayı tavsiye ediyorum ozaman ne demek istediğimi anlıycaksınızdır. selametle

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. bende küçük yeğenim ağlayacağı sırada hemen "hiç erkekler ağlarmı sus bakalım" diyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama susuyor erkekya:) ama erkeğe gözyaşı gerçekten sadece allah korkusu ile akarsa yakışıyor benim dedem hep kuran okuyup ağlarmış annem anlatır gözleri öyle güzel öyle parlak öyle berrakmışki bi bakan bir daha bakarmış e buda allah korkusu ile akıttığı yaşlardandır diye düşünüyorum ben rabbim onun korkusunu eksik etmesin kalbimizden inşallah erkeği kızı yok herkes ölecek ve sorgulanacak sorguda ağlamayanlardan oluruz inşallah a.e.o.

muhammed kutsal kerdeşim allah razı olsun konu güzel gerçekten

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı
RE: slm.

RE: slm.

aslinda erkekler aglamaz diye latife yapildi simdiye dek gelenek oldu burdaki maksat erkegin daha guclu daha iradeli olusundandir yoksa tabiiki allah icin kadin olsun erkek olsun aglayacak yoksa bu günahlarimiz nasil silinir ancak gözyasi siler .

selam ve duaile.

takan

Kayıtlı Kullanıcı

ERKEKLERDE BÖYLE AĞLAR MASUM MASUM

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

göz yaşıyla ağlamaktan daha zordur kalpten ağlamak

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

SUATABAT yazdı:
ASLINDA ERKEKLER AGLAMAZ SOZUNUN ORTAYA CIKISI KANAATIMCE ERKEKLERIN KADINLARA GORE DAHA SERT MIZACLI OLMASINDAN ILERI GELIR. BIR KADIN ZARAFETINE DUYGUSAL ANLARDA AGLAMAK YAKISIR. AMA BIR ERKEGE AGLAMAK GERCEKTEN YAKISMIYOR. ERKEKLERI KADINLARDAN USTUN GORDUGUMDEN DEGIL ERKEKLERIN KADINLARA NAZARAN DAHA AZ DUYGUSAL OLDUGUNU DUSUNDUGUM ICIN. BU SAHSI KANAATIM.
AGLAMAK YÜREİN YUFKALIGINI DA BELLİ EDER BENC.
ERKEK AGLAMAZ KADIN ÇOK AGLAR BUDA DOGRU.
BEN ALLAH AGLATMASINDA EN KÖTÜ ANLARDA BİLE DEYİM YERİNDEYSE "TAŞ YÜREKLİ"OLUYORUM AGLAYIP RAHATLAMAK İSTERKEN OLMUYOR.
ERKEK AGLAMAZ "BİR TÜR BATIL İNAÇ GİBİ BENCE S.A.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
HEEEEE KİM DEMİŞ.KIZLARDAN DAHA GÜZEL AGLIYORLAR BEEEEE.HÜNGÜR HÜNGÜR AY NE GÜZEL:)
FATMA KARDEŞİM ÇOK TATLI YAZMIŞ. BENCE ERKEKLER DE AĞLAR, AĞLAMALI.. BÖYLE BİR SÖZ ÇOK SAÇMA NE DEMEK YANİ ERKEKLER AĞLAMAZ. AĞLAR TABİ ERKEK KIZ AYRIMINI GEÇELİM, AĞLAMAK GÜLMEK KADAR DOĞAL Bİ ŞEY AMA HER NEDENSE ZAYIFLIK GÖSTERİSİ SAYILDIĞINDAN ERKEKLER BU ZAYIFLIĞI, SÖZDE ZAYIFLIĞI KABULLENEMEZ. RABBİM KİMSEYİ AĞLATMASIN, HEP YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRSÜN, AĞLAMAK BİLE SEVİNÇTEN MUTLULUKTAN OLSUN...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

zeynep44 yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
FATMA KARDEŞİM ÇOK TATLI YAZMIŞ. BENCE ERKEKLER DE AĞLAR, AĞLAMALI.. BÖYLE BİR SÖZ ÇOK SAÇMA NE DEMEK YANİ ERKEKLER AĞLAMAZ. AĞLAR TABİ ERKEK KIZ AYRIMINI GEÇELİM, AĞLAMAK GÜLMEK KADAR DOĞAL Bİ ŞEY AMA HER NEDENSE ZAYIFLIK GÖSTERİSİ SAYILDIĞINDAN ERKEKLER BU ZAYIFLIĞI, SÖZDE ZAYIFLIĞI KABULLENEMEZ. RABBİM KİMSEYİ AĞLATMASIN, HEP YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRSÜN, AĞLAMAK BİLE SEVİNÇTEN MUTLULUKTAN OLSUN...

muhakkah ki orası öyle ama çok fazla gülmeninde gülmekten karnının yarılması gibi bunlar da islam din,nde yok gülme sadece tebesüm dür bizde kahkahalara boğulma yoktur bizde onun için gülmekte ağlamakta kafi olsun sonunçta insanız hem ağlamalı hemde tebesüm etmeliyiz...

sibel_b

Kayıtlı Kullanıcı

DUYGUSALLIK AÇISINDAN ERKEK VE KADIN AYIRT EDİLEMEZ.SONUÇDA İKİSİDE İNSAN..ARADAKİ AYIRIM ERKEKLERİN BAYANLARA GÖRE DUYGULARINI ÇOK DAHA İYİ KONTROL ETMELERİNDEN KAYNAKLANIYOR. BUDA AĞLAMADIKLARI ANLAMINA GELMEZ. YİNEDE AĞLAMAK GÜZEL BİŞİ DEĞİL BENCE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt