Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KatrePare'nin not defterinden... (2 Kullanıcı)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah hepsi de birbrinden güzel ve anlamlı...eline yüreğine sağlık katre pare kardeşim..allah devamını getrsin.. :)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
çok içten yazmışın katrecim yüreğin gibi yüzünde güzeldir insanın kalp güzelliği yüzüne yansır hiç değişme hep böyle kal emi

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Bir sevdiğim var İstanbul nereye baksam kime baksam İstanbul’u hatırlatır. Anladım ki yok bana senden gayrisi.. (Kübra)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Canımm hepsi çok çok güzel maşallah

Son düzenleme:

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Öyle deli dolu ki yüreğim sana aşıkken susuyor bu yürek. Duvarların dili olsa konuşurdu elbet.. Şimdi sensizliğe hapisken bu yürek. Seni sevdiğimi söylemeye dayanmaz elbet.. (Kübra)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Elbet biter bu gönlümdeki acı sana duyduğum aşk..sevmeyi bilen kalbim seni unutmayıda öğrenir elbet..gönlüm başkasını sevmeye engel değil ya senin olmadığın yerde bi başkası olur..ama hiç biri sen olmaz.. (Kübra)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Onu goremeyince kor olan gozlerin sahibi Zuleyha, ozleminin icinde Yusuf'un askini ona veren Ask'in Yaraticisi'na secde eder.
Zaten umut; yillar yuzune, tenine binen gunahkar Zuleyha'nin, bin tovbeyle bahsedilen ikinci baharidir.
Gul bahcesinde Mevlana bekleyen, Gevher'in edasidir.
Hamza'nin kanina giren Vahsi'nin bir nazar arayisidir.
Umut, Sevgili'yi gormeden sevenlerin gonlunun naridir.
Hatice'dir umut..

Ozlemse en derinden, en huzunlu hatiralardan toplama bir hancerdir. Sinavlarin askla edilenidir.
Bir sey gostermemi beklemeyin benden, onu tarif ederken. Kac yurek varsa, o kadar cesitte yangini vardir duygunun.
Aslinda ozlemek, aski korukleyen en buyuk kivilcimdir. Cunku ozlenen, en fazla sevilendir. Ozlemezseniz, sevemezsiniz cunku..

Veya ozlemediginizi sevmis olmassiniz.

Aşkın tarifine ne hacet? aşk der gecersiniz
Bazen Yusufa aşık oldum zannedersiniz, yüz güzelliği Rabbimin aynası onda Rabbini bulana ne mutlu
Ya nefsani his ise??? tutar nefsinize verir günaha girersiniz...
Aşk ilahi tanıtım ise tutarda nefsinize vermezsiniz, içinizde tutar acı olsa bile ahirete merdiven diye tutunursunuz
Söyle Rabia? hangi aşk var şanında? Hiç bir kuluna bakmadın bu manada??
Eğer bir aşk düşerse gönlüne Rabbinden ise sabırla bekle, sonunu seyret bekle acele niye?
Rabbim kendini gösterir bazen kulunda, bazen baharın koynunda, bazen bir bebegin ağlayışında, bazen umudun haykırışında...
İşte buldum de Allahu Ekber nidası içinde...
Rabbimden bir ses çıkmıyordu, o kadar zor durumdaydım ki, hani dünya zindan gibi ... hiç ses seda yok, tatsızdır böyle namaz
birden bir hatıra geldi gönlüme...- biryerdeyim memurluk gibi bir yer, bekliyorum ama herkes geliyor onların işini yapıyor , beni bekletiyor
ama öyle yakışıklı bir genc gibi göründü sonra bana aşkla baktı beni seyretmek için bekletirmiş .. farkedince rahatladım .. o beni , ben onu seyretmek için yanına gitmedim... sevinç içindeydim Rabbim beni seyrediyor, benimle ilgilenmez görünmesi bile ilgisindenmiş...
Aradığın ne ise verir o var ise sende...
Niye acı çekeyim gördüğüm hep o ise???
Burda sevdiğim olsa ne? olmasa ne? aslında hep sevgilerde gördüğüm ne???
Rabbini seven, emrini bilen varmı sahibine karşı gelen???
Maşuk mu? Tabiki vardır kendini gösteren ...Yusufu sevmek zor imtihan, niye kabul edesin ki???
Bunlar imtihan, sabırdır, iffettir, niye isteyesin ki???neden başına böyle hal gelmesini isteyesin ki???
Birçok şeyler duydum geçti gitti , banada nefsim Yusufu sundu, Allah için vazgectim, Allah'a sığındım, buhar olup uçtu...
Her aşk gerçek değildir bu biline, dua ile Rabbimizden hayırlı olan istenilmeli...
Genc kardeşlerim, eğer aşık olursanız nasipse yani Allah yazdı ise evlenirsiniz, değil ise unutmak ve iffet ile Rabbine sıgınmaktır çaresi...
Bazen imtihandır, bazen acının teki... asıl aşkta, asıl sevgide acı olmaz
Niye bunları yazdım??? Aşk denince neler akla gelmeli diye biraz bahsedelim dedim
Tabiki Rabbimin bir kulu ile sevmek ve sevilmek doğal duydu ama bu yerinde değil ise bu yol imtihan dolu
Rabbim sen hayırlısını ver, seni bilen ver, ahirete giden ver (bu zor bulunan) diğerleri ver ne olursa dersen imtihan dolu
ilk aşık oldugum 15 yaşında idi , erkeklerden çok korkardım, içki içen , döven, canavar gibi görünürdü bana erkek denen
Aşk olunca hepsi gecti, sadece anladım ki iyisi kötüsü var , onlarda insan... Anladım ki Allah yolunda olan iyi insan
Rabbim genc kardeşlerimize bu insan olanlarla karşılaştırsın...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Kaldıramayacağım_________Yükü, Taşıyamayacağımız________Derdi, Çekemeyeceğimiz_________Çileyi, Gidemeyeceğimiz__________Yolu, Aşamayacağımız__________Engelleri, Yaşayamayacağımız_______Canı, Sevemeyeceğimiz_________Yari, Veremeyeceğimiz_________Cevabı, Yiyemeyeceğimiz__________Lokmayı, Konuşamayacağımız_______Sözü, Duyamayacağımiz_________Sesi, Gidemeyeceğimiz__________Mekanı, Giremeyeceğiz____________Gönülü, Kavuşamayacağımız_______AŞK-ı Verme BİZE Ey Rabbim...... Amin.

Muhtazaf kardeşin paylaşımı şimdi buraya uyar sanırım:a03:

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ebeden razi olsun hepinizden.
Kubra abla yazdiklarini cok begendigimi belirtmek isterim, benimle ve benim sayfamda paylastigin icin ayrica tesekkurler.

Melissa ablam..
Yazdiklarin, gonlumun soyledikleridir.
Daha ne deyim ki ben sana?
Keske ruyalarda bulussak.
Seni gorsem de bana beni anlatsan.
Allah senden ebeden razi olsun.

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ebeden razi olsun hepinizden.
Kubra abla yazdiklarini cok begendigimi belirtmek isterim, benimle ve benim sayfamda paylastigin icin ayrica tesekkurler.

Melissa ablam..
Yazdiklarin, gonlumun soyledikleridir.
Daha ne deyim ki ben sana?
Keske ruyalarda bulussak.
Seni gorsem de bana beni anlatsan.
Allah senden ebeden razi olsun.

Teşekkür ederim can kardeşim..senin yazdkların kadar güzel olmasa da idare eder..

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Çok ğüzel hepsi

Son düzenleme:

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Beğendim canım..seni seviyorum

Son düzenleme:

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Canım kardeşm özlendin

Son düzenleme:

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Yazarsın saatlerce O'na dair ne varsa içinde bir yığın söz dizisi. Ve O gelir yüzüne çarpar gerçekleri işte o zaman anlarsın aşk sebebsiz sevmekmiş!

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Kubra ablam,
Yazdiklarin gercekten cok guzel ve bence "edebiyat" bolumune kendine ozel bir sayfa acmalisin.
Allah'a emanet ol :)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Kubra ablam,
Yazdiklarin gercekten cok guzel ve bence "edebiyat" bolumune kendine ozel bir sayfa acmalisin.
Allah'a emanet ol :)

Saol canım iltifat olark kabul ediyorum..ben o kadar çok beğenmiyorum ki canım..amatörce yazıyorum..bence sen daha güzel yazıyorsun..yinede teşekkür ederim can kardeşim..

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Sebep..
Sebepler cok seni sevmek, seni beklemek icin.
Hani demistin ya " Seven sevdiginin halleri ile hallenirmis.
Ben mahcup, ben hicapli..
Ben simdi Sen'deyim .
Medine'deyim.
Kabrinin basinda.
Gozlerimi acmak istemiyorum.
Cunku bir acsam, evimdeyim.

KP..

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Saol canım iltifat olark kabul ediyorum..ben o kadar çok beğenmiyorum ki canım..amatörce yazıyorum..bence sen daha güzel yazıyorsun..yinede teşekkür ederim can kardeşim..

Iltifat olarak anlamamani dusunemiyorum bile.. ( :
Hakikaten bence cok guzel yaziyorsun.
Ben de amatorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt