Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlar haydi buyrun... (1 Kullanıcı)

zeynomis

Kayıtlı Kullanıcı
cok cok mutlu oluyorum böyle güzel tesellileriniz için Rabbim hepinizden razı olsun...
inşallah güzel bir serkılde hakkıyla kapanmak nasip olur..
dualarımla...

Rabbim hepimizden razı olsun sevgili kardeşim.İnşallah yakın zamanda kapanırsın kardeşim.....Her zaman yanındayız unutma!!!!!!!!!!!!!

berat05

Yönetici
korkmayın,düşünmeyin,şeytana ve tanıdıklarınıza söz hakkı vermeyin..sizde tutun paçanızdan ve bırakmayın

_BEGÜM_

Kayıtlı Kullanıcı
canım paylaşimini görünce yazmadan gecemdım..zorluklar inan gözume gelmıyo guru yapmadım kibir yapmadım suna baglıyorum ama rabbım o karardan sonra hıdayetını verıyor.gözume hiçbişey gelmedı sıu bunu dedi bu boylke baktı vs vs ama bak hamdolsun 3 sene olcak ki hala bile ne zaman acılacksın diye sorar kişiler var yada abartıyorsun diyenler.ve artık pardesumuda giyiyirom cok ama cok mutluyummm hamdolsun nasip oldu banada inşa-ALLAH tam anlamıyla hakkını verırız canım rabbım bizi saliha hanımlardan eylesın evımız yuvamız takva dogrultusunda olsun..artık hacca gitmeyı o kadar cok isityorum ki yavs yavas o d olcak inşa-ALLAH kapanmak isteyen tum tumm kardeşlerimizin yardımcısı olsun rahman rahım olan ALLAH inşa-ALLAH kapanırlar.senınde yuzunu gulşdrusun heer daim yaradan inşa-ALLAH bu huzuru her zamn yasarsın...
selam ve dua ile.

imrendim sana kardeşim.darısı başımıza.hayırlı akşamlar:)

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
imrendim sana kardeşim.darısı başımıza.hayırlı akşamlar:)

canım anladıgım kadarıyla sende isteyenlerdensin...
bir din kardeşi tavsiyesi kabul edersen hiç beklemetmeden hadi sende bu huzura kavuş...
vakit cok geç olmadan
Bizler sana elimizden gelidğince yardım edeceğiz sende istersen eğer...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Kapanmak isteyen arkadaşlar hadi ne duruyorsunuz...
Yarinimiz garantimi
hadi sizde huzura koşun...
Bende kapanmak istiyorum diye yazan arkadaşlarim en kisa zamanda haberlerinizi bekliyorum...

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Yarinimiz garantimi
hadi sizde huzura koşun...
Bende kapanmak istiyorum diye yazan arkadaşlarim en kisa zamanda haberlerinizi bekliyorum...

Güzel bir hareket kardeşim.Hayırlara vesile olursun inşaAllah.
Yüce Rabbimiz rızasına uygun davranmak isteyen,tesettüre girmek isteyen tüm kardeşlerimize Yardım etsin.Sevgi ve şevkle örtülerine bürünsünler inşaAllah..(amin)
selametle...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir hareket kardeşim.Hayırlara vesile olursun inşaAllah.
Yüce Rabbimiz rızasına uygun davranmak isteyen,tesettüre girmek isteyen tüm kardeşlerimize Yardım etsin.Sevgi ve şevkle örtülerine bürünsünler inşaAllah..(amin)
selametle...

Rabbim razı olsun sizden...Amin
keşke kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlarımızdan birine ulaşıp ona yardım edip o huzura kavuşmayı sağlayabilirsem ne mutlu bana ...
cunku o sureci atlatıp harekete gecebilmek cok önemli herkes cok istiyor ama ilk adımı atamıyor İnşallh o ilk adımı atmalarında yardımcıoluruz

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
amin insallah benim icinde dua edin ... cesaretimi topluyamiyorum.. dualariniza cok ihtiyacim var.. dinimi dogru bi sekilde yasamak istiyorum.. ama bisiler hep yarim kaliyor.. nolur bana dua edin... cevremde cok ta dininde insan yok ve zorlaniyorum...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Benim kardeşidme namazlarını kılıyor fakat tesettür yok anlatıyorum bahanele sunuyor.Dualarınızı bekliyorum kardeşim için.

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli olsun kapanmaniz işallah daim olur rabbim şeytanin ves vesesindeb korusun

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
amin insallah benim icinde dua edin ... cesaretimi topluyamiyorum.. dualariniza cok ihtiyacim var.. dinimi dogru bi sekilde yasamak istiyorum.. ama bisiler hep yarim kaliyor.. nolur bana dua edin... cevremde cok ta dininde insan yok ve zorlaniyorum...

canım seveseve edeceğim ama anlatmak istermisin yaşadıklarını bizimle bak hepimizi aynı süreçten geçtik kimilerimiz kolay atlatık bu sureci kimilerimiz cok zor ama birşekilde atlattık... bizimle paylaşırsan biz sana yardımcı olacağız hem enazından rahatlarsın olmazmı...
yeterki burada bizimle paylaş ben elimden geldiğince yardım etmeye hazırım İnşallh bu mesajımı okursun hayırlı aksamlar...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Benim kardeşidme namazlarını kılıyor fakat tesettür yok anlatıyorum bahanele sunuyor.Dualarınızı bekliyorum kardeşim için.

seve seve dualarımıza kardeşini katacağım umarım en kısa zamanda kapanır...
hayırlı akşamlar...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Yarinimiz garantimi
hadi sizde huzura koşun...bizde size yardımcı olalım

gulcan_mevlut

Kayıtlı Kullanıcı
bunu okumalıranı isterim hele genç yaşta kızlarımız
Neden kapanmak istenmez? Nefse ağır gelir...
Örtünmek isterim, ama ikna olmam lazım
“KURANDA KESİN HÜKÜM VAR YETMEZMİ İKNA OLMANA”

Örtünmem gerekiyor, ama geleceğimi düşünmek zorundayım
“GELECEK ÖLÜM ONU DÜŞÜNDÜNMÜ”

ALLAH(c.c.) beni başı açık olarak da sever
“AMA GÜNAHKAR KULUM DER”

Kapalıyım, ama ailem okul için başımı açmamı istiyor
“AİLEN SENİ CEHEMMEN ATEŞİNDEN KURTARMAYACAK”

Fazla açık olmadığım için, günah olduğunu zannetmiyorum
“GÖRÜNEN HER TEL ZİNA AZMI GÜNAH ACABA”

Genç yaşta da kapanmak olmaz ki, yaşlanınca inşa ALLAH(c.c.)
“YAŞLANACAĞIN GARANTİ Mİ YA YARIN ÖLÜRSEN”

Tekrar açılırım düşüncesiyle, kapanmıyorum
“HELE Bİ KAPAN ONU SONRA DÜŞÜN”

Bazı özgürlüklerimin kısıtlanacağı düşüncesiyle kapanmak istemiyorum
“ALLAHIN KARŞISINDADA ÖZGÜR OLABİLECEKMİSİN”

Kapanmak önemli değil, önemli olan kalbinin temizliği
“KALBİN TEMİZLİĞİ GÜNAHA ENGEL DEĞİL”

Evlenince kapanırım, ;kızım evlenince kapanr;
“EVLENECEĞİN GARANTİMİ”

Güzelliğimi sergilemek istediğimden dolayı kapanmamıştım
“GÜZELLİĞİNİ SADECE EŞİNE SERGİLESEN NE GÜZEL OLUR”

Kapanırsam, diğer dini vecibelerimi de yerine getirmem gerekecek
“EE Bİ YERDEN BAŞLAMAK LAZIM”

Dinden çıkmadığıma göre başımı açmamda problem yok
“DİNDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN”

Başörtü için kendimi henüz hazır hissetmiyorum
“ÖLÜNCEMİ HAZIR OLACAKSIN”

Bu zamanda da başörtü olmaz ki! Hangi çağdayız?
” GÜNAHIN BU ZAMANI O ZAMANI YOK KURAN HER ÇAĞ İÇİN İNDİ”

Kısmet, bir bakarsın kapanırız inşa ALLAH(c.c.)
“İNŞALLAH AMA ACELE ET YAŞLANDIKTAN SONRA OLECEĞİNE DAİR SENEDİN VARMI?

Önemli olan, saç dışındaki vücudun teşhir edilmemesi
“YANİ GÜNAH SADECE VUCUDAMI VAR”

Denedim, ama boğulacak gibi oldum
“AMA İTİKAT GEREKİYOR”

Evlenememe korkusu
“SAÇIN AÇIK DİYE SENİNLE EVLENEN ERKEKTEN NE BEKLERSİNKİ”

Lise ve üniversitedeki başı açık öğrencilere dinimi anlatacağım için başımı açacağım, yani hizmet için
“KENDİNE HİZMET EDEMEYECEKSİN”

Kapanmak içimden gelmiyor
“NEDEN GÜNAH İŞLEMEK HOŞUNAMI GİDİYOR”

Başörtülülerin yeterince örnek olamamaları
“SEN ÖRTÜN VE ÖRNEK OL ONLARA

Nefsime yenik düştüğümden, kapanamıyorum….
“NEFİS ŞEYTANDIR SEN ŞEYTANA YENİKSİN GELECEĞİNİ DÜŞÜN YENİLME

sinem58

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba
ben kapanmak istiyorum okulum izin vermedigi halde ben yinede herseyi göze aldip 2hafta sonra kapanyi düsünmüdüm tek problem annem ile babam ya anneme yalvardim ayakalarina kapandim ama yinede izim vermiyor.

nolursunuz bana fikir verin annemi nasil igna edebilirim

1truepathislam

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlarımızın bir aönce kapanmalarını nasip eylesin...
amiiiin kardeşim!!!!!!! bende kapanmayı çok istiyorum maalesef hep şeytan vesvese veriyor :( hatta cok güzel hayallerimde var gelecege yönelik... kuran ögrenip hafız olmak gibi :)
ama önce bu günahtan kurtulmam lazım :( banada dua et kardeşim... bende kapanayım inşaallah ama hakkıyla... ALLAH(C.C.)'nun razı olacagı şekilde....
selam ve dua ile kardeşim... Allah'a emanet ol!!!

1truepathislam

Kayıtlı Kullanıcı
bi de bir şey sorcaktım kardeşim... eğer ben kapanırsam türban vs. şeyler kullanmak istemiyorum.. rabbimin kuranda belirttiği gibi dosdoğru kapanmak istiyorumda kardeşim tak-çıkart eşarplar oldugunu duydum acaba bunları nerden temin edebilirim yada büyük başörtüler oluyo ya yabancı müslüman kadınlar kullanıyor ya cook hosuma gidiyo... işte bende böyle kapanmak istiyorum diyorum onları görünce.... bunları nerden temin edebilirim acaba?? yardımcı olursanız sevinirim.... selam ve dua ile...

zeynomis

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba
ben kapanmak istiyorum okulum izin vermedigi halde ben yinede herseyi göze aldip 2hafta sonra kapanyi düsünmüdüm tek problem annem ile babam ya anneme yalvardim ayakalarina kapandim ama yinede izim vermiyor.

nolursunuz bana fikir verin annemi nasil igna edebilirim

Sevgili kardeşim,sen olayı kafanda bitirdin bence.Kapanmak isteyen birine anne baba nasıl müdehale edebilir anlamıyorum.Annenden izin almana gerek yok.Bu Allah'ın emri.Haşa ondan değil de onun yarattıklarından mı korkacaz.Bu anne yada baba olsa bile.Sen onları bence hiç takma kapansan ne yapacaklar hiç bişey.Sen kapan kardeşim.Sonra bizimle paylaş olanları....

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Açık gezmek farklı bir günahtır

Sual: Bazıları, "Açık gezmek imanın veya İslam’ın şartı değildir. Tesettür üzerinde bu kadar fazla durmamalı" diyorlar. Açık gezmek, diğer haramlardan farklı değil midir?
CEVAP
Böyle söylemek çok yanlıştır. Farzlara uymaya, haramlardan sakınmaya teklif denir. Tekliflere yani emirlerin yapılmasına ve yasaklardan sakınmak gerektiğine inanmak, imanın şartıdır. Tekliflerin çoğuna inanıp da, yalnız birine inanmayan, buna uymak istemeyen, Muhammed aleyhisselama inanmamış olur. Kâfir olur. Müslüman olmak için, tekliflerin hepsine inanmak, hepsini beğenmek gerekir. Bir müslüman, tekliflere inandığı halde, bunlara uymazsa, mesela, kötü arkadaşa ve nefsine uyarak, içki içerse, tesettüre riayet etmezse, imanı gitmez, kâfir olmaz. Günahkâr müslümandır.

Tekliflerin [Allah’ın emirlerinin] hepsine inanıp amel ettiği halde, sadece birine uymak istemezse, yani beğenmez, vazife olduğuna önem vermez ise, hafif görürse, imanı gider, kâfir olur.

Mesela, (Açık geziyorsam ne çıkar? Sen kalbe bak. Kalbim temizdir) demek, tekliflerin bir kısmını beğenip bir kısmını beğenmemektir. Her müslümanın bu inceliğe dikkat etmesi, tekliflere uymayanların, imanlarının gitmemesi için uyanık olmaları gerekir. Teklife uymamak başka, uymak istememek, beğenmemek başkadır. Bu ikisini karıştırmamalıdır!

Açık gezmek, diğer günahlardan üç yönden farklıdır:

Birincisi: Ara sıra değil, devamlı işlenen bir günahtır. Hadis-i şerifte, (Küçük günaha devam edilirse, büyük olur) ve (İnsan, günah işlediği zaman kalbinde siyah bir nokta hasıl olur. Günaha devam ederse, o leke büyür ve kalbinin tamamını kaplar) buyuruldu. (Haraiti)

Demek ki, devamlı günah işleyenlerin kalbleri kararır. Kalbi kararan ne olur? Peygamber efendimiz, (Günaha devam edenlerin zamanla kalbi mühürlenir. O, artık sevap işleyemez olur) buyuruyor. (Bezzar)

Tesettürsüz kadın, oruç tutsa, oruç borcundan, zekat verse zekat borcundan kurtulur, fakat orucunun ve zekatının sevabı azalır. Yani, işlediği günahlar, kazandığı sevapları alır götürür. Elinde sevabı kalmadığı için, sevap alamaz, sevabı olmaz deniyor. Yoksa sahih ve ihlaslı olan her ibadetin sevabı olur.

Sonra dinimizde, sevap kazanmaktan önce, günahtan kaçınmak esastır. Hadis-i şerifte, (Ufacık bir günahtan kaçınmak, bütün cin ve insanların ibadetleri toplamından daha iyidir) buyuruldu. (S. Ebediyye)

Zengin kadına hacca gitmek farzdır. Yanında mahremi yoksa gitmek haram olur.

İkincisi: Gizli işlenen günahı açıklamak da ikinci bir günahtır. Açık gezen kadın, bu günahı pervasızca işlediği için, başkalarına kötü örnek olmaktadır. Hadis-i şerifte, (Her mümin affedilir, ancak günahını başkalarına açıklayan hariç) buyuruldu. (Buhari)

Tesettürsüz kadın, günahı alenen işlemiş oluyor, günahını başkalarına açıklamış oluyor. Hadis-i şerifte bildirildiği gibi, açık işlenen günahların affı zor olur.

Her ne kadar açık-saçık gezene kâfir dememek gerekir ise de, açık gezen kadının zamanla kalbi kararır, açık gezdiği için, içi sızlamazsa, imanı da zayıflayıp bir gün tamamen sönebilir.

Üçüncüsü: En önemlisi budur. Açık saçık gezmek, iffetsizliğe yol açan bir günahtır. Bir kadın içki içse, kumar oynasa, hırsızlık etse, kocası, bunlardan vazgeçirmeye, tedavi etmeye çalışır. Fakat açık gezen kadın, iffetsizliğinde ileri giderse, kocası tedavisine çalışmadan hemen bırakır. Öldüren bile çıkar.
Peygamber efendimiz, erkeğin avret yerinin diz ile göbek arası, kadının ise, yüz ve iki elinden başka bütün bedeninin avret olduğunu bildirmiştir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Avret yerini açmak büyük günahtır.) [Hakim]

(Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki]

Kur'an-ı kerimde ise mealen buyuruldu ki:
(Mümin kadınlara söyle: [Yabancı erkeklere bakmaktan] sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, [el, yüz gibi] görünen kısmı hariç, ziynetlerini [Saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri] göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar [saç, kulak ve gerdanlarını] örtsünler!) [Nur 31]

Ahzab suresinde de, Allah’tan korkan kadınların, yabancı erkeklerle konuşmak durumunda kalınca, kötü niyetli erkeklerin tahrikine sebep olmamaları için, yumuşak konuşmamaları emrediliyor. Sesten tahrik olan erkek, açık kadına bakınca tahrik olmaz mı?

Artık dileyen Allahü teâlânın emrine uyar, dileyen de nefsine ve şeytana uyar.

Tesettür ve setr-i avret .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Allahü teala nefse, şeytana ve kötü arkadaşlara uymaktan muhafaza eylesin. Müslüman bir bayan bu faziletten mahrum kalmamalı.

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
canım kardeşim ah bu anneler babalar yokmu aslında öteki dunyadaki azabı bir bilseler kızlarını o azaba kendi elleriyle yollarlarmıydı acaba ....
canım ilk önce yavaş yavaş sakin bir dille bir daha anlat kapanmakla ilgi ayetleri oku ve kendinin böyle mutlu olacağını benim mutlulugumu istiyorsanız bana destek cıkmalısınız diye anlat... sonra olmadı değilmi zeynomiis kardeşimin dediği gibi Rabbimim emiri sen kapan ilk başta tepkileri olacaktır ama sonra alışacaklardır...Rabbim yardımcı olacaktır canım sen dogru yoldasın sakın fikrinden cayma
bizim dularımız herzaman seninle canım burdan paylaş yasakdıklarını ki biz sana destek olalım haberleinir bekliyoruz.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt