Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadiri-Halisiyye Yolu VE MÜRŞİDLERİ (1 Kullanıcı)

angarali19

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleyküm ve rahmetullah
arkadaşlar
kardeşler
size mühim bir sual edeceğim
ben kadiri yoluna intisaba çağrıldım birtakım zuhurat ile
halisi kolunu sececeğim inşallah
acaba halisiyye meşayıhından su anda hangi mürşitler var e ankarada hangileri var bana inşallah söyler misiniz
Ankaradayım,yardımcı olur musunuz?Ankarada kadiri-halisiyye kolundan aranızda varmı kardeşlerim varsa mürşidiniz kim söyler paylaşırsanız çok yardımcı olacaksınız,Ankarada intisab edeceğim inşallah lütfen ışık tutun
es selamu aleyküm....

uzunderebari

Yasaklı Kullanıcı
gusura bakma gardas ama sn biraz bocaliyon gibime geldi

sakin senin aradigin her halinle `hosgorulmek` olmasin
o zaman varacan kapi baskadir :a10:

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam angaralı19 kardeşim sen daha bir yere bağlanamamışsın sanırım. Çünkü; aylar öncede yine senin Kadiri olmak istediğini belirten bir konu vardı ve elinden geldiğince herkes sana yardımcı olmaya çalışmıştı. Şimdi de Halisiye Kolu'na bağlı olmak istediğini söylemişsin. Peki bu kol hakkında bilgin var mı? Neden Halisiye ismini almışlar? Umarım biraz araştırma yapmışsındır. Ama hem bilgi alabileceğin hem de oradaki ihvanlarla tanışmak istiyorsan Gelin Allah Diyelim... sitesini incele ve oradan ziyaretçi defteri ya da iletişim bilgileri vasıtasıyla görüşebilirsin. Ankara'da Halisiye Kolu'na bağlı ihvanlarımız bulunuyor hamdolsun.

Selam ve dua ile...

yolcu212121

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş bence kendini şartlandırma
gönlün hangi mürşide ısınıyorsa ona bağlan
bu iş ciddidir,hassastır
selametle

mustafa hayri er

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleyküm
kardeşim ankaranın neresindesiniz eğer hala bir yere bağlanmadıysanız ben size tarikat vereyim okuyun.
fi emanillah

uhuda hasret

Kayıtlı Kullanıcı
Günde 70 kere IHLAS suresi okuyun,
bir de evinizde odadan odaya gecerken, Fatiha suresini cook cook okuyun kardesim,
bu sureler size yol gösterecektir.Bi-iznillah...

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam kardeşim ben İzmirdeyim ankaraya bağlıyım mürşidim M. Emin Uzunosmanoğlu biz Emin babam deriz. Ama bu iş seçeceğim demekle olmuyor sabırlı ol olay sadece bağlanmak değildir. Önce kalbini ALLAH a bağla güzel kardeşim işin sırrı Dosta gönül sunmaktan geçiyor. Sen gönlünü Dosta yaklaştır dualarını eksik etme inşaALLAH O C.C. seni dostlarıyla varsa nasibinde kavuşturur inşaALLAH sen gönülden iste. Yalnız dediğim gibi bu iş ben şunu seçiyorum demekle olmuyor. Kendimden biliyorum kaç defa ya ben gidiyorum bırakın beni deyip Adıyamana gitmeye kalktım kaç kere rüyalar görüp Mevlevilik sandım ama bir ismi hiç duymamıştım :) Kadirilik. Sorsan belki ben bile toparlayamam ankaraya nasıl gittiğimi anlatırım anlatmasına ama toparlayamam yahu ne olduda ben bırden orda buldum kendımı derim. Yani anlayacağın sabret bakalım belki bir güzellik olur. Yalnış hatırlamıyorsam daha önce burda konunu görmüştüm bir arkadaş çok güzel açıklamıştı pursaklarda olduğunu dahi söylemişti gidip sordun mu bilmiyorum hakkında hayırlısı olsun inşaALLAH

svgcn

Kayıtlı Kullanıcı
slm alykm kardeşim ben bu siteye sırf sizin için üye oldum ben kadiri tarikatındayım ankarada,yeni gördüm uzun zaman önce yazmışsınız,eğer buradan ulaşırsanız size elimden gelen yardımı yaparım,ben bayan olduğum için sizi yönlendiririm,nereye gitmeniz gerektiğini(merak etmeyin üstadım ankarada) inşallah bu msj okursunuzda sizde sohbetlere katılıp o zevke erişirsiniz inşallah.
Benim etrafımdakiler hep nakşiydi ama benim yiyeceğim de kadirideymiş hamdolsun.

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
Ezoterik İnisiyasyon (Erginlenme, Tekris);"dışarıdaki", "yabancı", "harici", "bigâne" kişinin "içeri" alınması, "mahrem" kılınması, ezoterik topluluğun "üyesi" durumuna getirilmesi, ezoterik bilginin ışığına kavuşmasıdır.
Ezoterik İnisiyasyon; bireyde, varlığın bir alt aşamasından bir üst aşamasına geçişi ruhsal olarak gerçekleştirmeye yönelik süreçtir. Burada amaç, bir takım simgesel eylemler ve fiziksel edimler aracılığıyla, bireye yeni bir yaşama "doğmak" üzere "öldüğü" duygusunu aşılamaktır. Bu nedenle, kimi ezoterik örgütlerde inisiyasyona, İkinci Doğuş da denilmektedir.

İnisiyasyon yoluyla, kişi daha "yetkin" bir tinsel duruma girmekte, "üstün" bir evrene ulaşmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, inisiyasyon, en derin anlamıyla, bir çeşit "tanrılaştırma' dır. Temel işlevi, kişinin, dış yaşamındaki her türlü koşullu durumunun ötesine geçmesidir. Böylesi bir "tanrılaştırma" eylemi, evrenin özündeki "büyük varlığın" bireyde belirmesi olgusunu varsayar. Bu varsayım temelini Panteist düşüncede bulmaktadır.

Evren ile Tanrı'yı bir ve aynı şey sayan öğretilerin ve inanç sistemlerinin genel adı Panteizm'dir. Kamutanrıcılık da denilen Panteizm'in temel ilkesine göre, evrende bulunan her şey tek bir Varlık'tan oluşmuştur. Gerçekte varolan bu tek Varlık'tır ve tüm nesne ve canlılar onun çeşitli görünümleridir. Eski gizemci ve ezoterik toplulukların çoğunda Panteist ilkeler benimsenmiştir. Felsefe olarak Stoacılık ve Neoplatonizm'de panteist anlayışlar vardır. Kabalacılık tümüyle panteisttir. Vahdet-i vücut anlayışı ile Tasavvuf 'ta da panteist olgu benimsenmiştir.
Birey, inisiyasyon yoluyla, kendinde zaten varolan bir özü canlandırmaktadır. Bu bir "iç" gerçekleşmedir. Bu nedenle, ezoterik inisiyasyon uygulanan kişinin, belirli bir takım özellik ve eğilimlere baştan sahip olması gereklidir.
İnisiyasyon'nın Batı dillerindeki karşılığı olan "initiation" sözcüğü, Latincedeki "initium" sözcüğünden türemiştir. "Initié" ise aslında "yola koyulmuş, başlamış" demektir. Ezoterizm'de en önemli kavram "İnisiyasyon"dır.
Ezoterizm (Batıniyye, İçreklik), bilgilerin ve görgülerin kapalı bir topluluk içinde ve aşamalı olarak verildiği çalışma ve öğreti sistemidir. Asıl gerçeklerin anlayabilecek yetenek ve bilgide olan kişilere aktarılabileceği görüşü ezoterik sistemin özüdür.
Sistemin üç önemli özelliği vardır:
1. Öğretiyi alacak olanların özenle seçilmelerinden sonra, inisiyasyon yöntemi ile topluluğa kabul edilerek, yine aynı yöntemle ilerlemeleri.
2. Öğretilerin bir dereceler silsilesi içinde verilmesinin yanısıra hiyerarşik yapı gözeten bir örgütlenmenin bulunması.
3. Öğretilerin kapsamında simge, allegori ve özdeyişlerin kullanılması.
Ezoterik yaklaşımın özü; bireyin kendi kendini aydınlatamaması olgusuna bağlıdır. Genelde, ezoterik öğreti uygulamasına karşın; bazen, Mistisizm (Tasavvuf, Gizemcilik) kavramı ile ezoterizm kavramı bu noktada ayrılırlar. Mistik kişi (mutasavvıf, gizemci) çoğu zaman elini eteğini dünyadan çekmiş bir "münzevi"dir, düzen ve denetim dışıdır, hatta disiplinsizdir. Gerçeğe bir anda "sezgi" yoluyla varabilir. Oysa, ezoterizm'de, kişi ancak "inisiyasyon"a dayalı (initiatique) bir örgüt tarafından ışığa kavuşturulabilir. Ezoterik örgüt kişiye, öncelikle ruhsal bir etki aşılar, sonra bu etkinin üzerine bir "öğreti" kurmaya çalışır; bunu yaparken de belirli bir hiyerarşik yapıyı ve disiplini izler. Mistisizm'in bazen salt bireysel düzeyde kalabilmesine karşın, ezoterizm daima örgütsel bir yapıdadır.

Mistisizm (Tasavvuf, Gizemcilik), duygu ve sezgiye dayalı bir inanç yolu olarak, us ile deney alanı dışında, duygu ve sezgilerle gerçeğe ulaşma anlayışıdır. Tanrıbilimsel açıdan, kişinin kendi içine kapanarak, Tanrı'yı kendinde araması biçiminde de tanımlanır. Mistisizmin son aşaması, Tanrı'nın varlığında eriyerek, kişiliğin yokedilmesidir.

İnisiye olan kişi üzerinde oluşturulan ruhsal etki, esas olarak, İnisiyasyon töreninin "haricilere aktarılamaz" olan temel niteliğidir. Aristoteles, Eleusis Gizemleri'nden söz ederken, "öğrenmek yerine hissetmek" diyordu.

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Peki buradaki hocalar bize de bir fikr versin gerçi az çok kafada birşşeyleri bitirdik allah'ımızın izn,iyle de,Biraz şüphe var gene..Ben kendimdeki nefsi eksiklikten ötürü tarikata bağlanam kararı aldım,zamanın meşhurlarından mahmut efendinin peşine düştüm allah ondan razı olsun...Medreselerine gittim geldim sohbetlerine hatme hac'lerine katıldımk ,Gel görki feyz alamadım ,tarikata girmek de zor geldi 5000 vird çok geldi nefsime,nakşi meşrebime de uymadı..Zamanla kadirinin benim tam meşrebim olduğunu gördüm cehri zikr çekti beni..Mizacım buna uydu..Lakin ne ruyaylan çağrıldım ,ne efendimi görüp necip fazılgibi efendim ben sana bendim diyebildim..Sadece nefsi eksikliğimi giderme adına kendi çabam ile efendiyle telefonda konuşarak manevi terbiye alamadan biraz da kadiri virdi kolay diye intisab ettim..Ama gene feyz alamadım ,vird çektim halkaya katıldım bir süre ama şeyhten uzaktım hep...Görmedim gittim yeşil camide bulamadım nasipte yoktu irtibat da kuramadım çok yakın da hisedemedim.Ama araştırırken kadiriyye tarikatının başka bir koluna başka bir şeyhine kanım kaynadı açıkçası ısındım ,irtibata geçtim bir ıhvan ile..Nasip tevafuk eseri..şimdi 23nisandan sonra urfaya gidip 2 arkadaş ,intisab etmeyi düşünüyoruz nasipde varsa..Olur mu birine bağlıyken diğerine bağlanmak??

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardes herkes bir anda olsun bitsin ister. Bu isler oyle kolay olmuyor maalesef. Simdi sen neden feyz alamiyorsun cunku sen feyze takili kalmissin. Yaptigin is Allah c.c. icindir feyz almak icin degil. Benim 10 yildan fazla oldu agzimiza feyzi lafini koymadik tarikata feyz icin keramet icin yada ruyalar icin gelmedik baglanmadik. (Bu arada Mahmud Efendi Seyhimizden istihare aldinmi?) Sozun ozu sen tarikatda zikirle nefsi terbiye ile kuran ile hadis ile sohbet ile feyz bulamasanda ne kaybediyorsun, hic. Peki ne kazaniyorsun Insallah ecri cok cok buyuk olur. Bir seyhe bagliyken diger seyhe baglanmak olmaz kardes. Birini secip onu SIKICA baglanmak gerek. AYni anda 2 pinardan icmek istiyorsun ama senden 2 tane yok bir var. Birin oldugu yerde 2 olmaz.

Eyvallah

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
tamam güzel konuşuyorsun da namazdan tat alamadın mı oluyor mu ,huşu olmayınca.....Vay namazda gaflette olanların haline diye başlıyor hitab...zaten bu eksiklikten ötürüdür ki feyz beklentimiz..Kalbimiz ısınsın ,ruhumuz sıkılmazdan olsun taatimiz de ibadetimiz de..İki paınardan değil birincisine intisabımız tam manada gerçekleşmedi ,el öpüp tevbe almadım mesela efendimi canlı görmedim mesela..Amacım bir taşta iki kuş hesabı değil amacım ,benim gönlüme göre olan ruhumu seslenen,mizacıma uyan bir efendi..En nihayetinde düşünmeden teslimiyet var..

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
isin husu yonune giricek olursak dunya ile alakani kesmen lazim. Ben efyz olayina baska yonden almistim neyse. Husu senin cevrenlede alakali. Eger ki ne kadar seytana az malzeme verirsen o kadar ibadete duskunlugun artar. Ismailaga bu sebeple tv ye karsidir. Bu cahillikleri yada tv ye karsiligi degil, ilgi alakayi sadece ibadetlere vermek icindir. Insallah seninde kalbin isinir birine. Senin yapacagin Urfadaki seyh efendiye de bir gormendir. Ismet Garibullah Efendi Seyhimiz Risale-i Kutsiye de bu olaya dikkat eder ve baglanacaginiz seyhinize iyi dikkat edin mutlaka yasantisi Sunneti seniyyeye uygun olmali der. Tabi sen gormeden bilemezsin. Insallah bir git gor baglan bakalim senin de bir kapin vardir mutlaka.

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
normalde istiaresiz bağlanma oluyor mu mahmut efendiye ben kabul edilmem diye zaten biraz da meşrebime uymuyor virdini de kaldıramama diye istiareye de yatmadım iki arkadaşım yattı ruya göremedi..Benim istiareye yatıp efendimi görmem gerekmez mi??

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Her insanın içinde hakka ve hakikate mızrak atan bir VAHŞİ vardır,kimi o vahşiyi Allahın kelamıyla tanıştırır..
Rabbim bizi de hidayete erdirdiği kullarından eylesin..Tarikatı nakşibendiyyi aliyye kapısından ayırmasın bu fakiride dua buyurun kardeşlerim.

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
normal istihare olmadan Mahmud Efendi Hz.kerine baglanma olmaz kardes. Zaten ordan da sana tarikat dersi vermezler. Sen yaticaksin ruyada sana izin verilecek sonra bunu medreseye bildireceksin onlarda yaticak istihareye. SOnuc cikinca sana tarikat dersi vermeye basliycaklar. Bu oyle bir haftada bir ayda olucak is degil. Kimi var 1 hafta alir kimi var 1 ayda alir kimi var 2 senede alir.

ben mail adresi vermem pek kardes. Burdan konusalim bilmeyenlerde ogrenir hem.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt