Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KADİR GECESİ VE BİZE DÜŞENLER (2 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KADİR GECESİ VE BİZE DÜŞENLER

Her geceyi kadir, her gördüğünü Hızır bilmek
--------------------------------------------------------------------------------

Din adamlarının bazısı, leyle-i kadrin senenin günleri içinde gizlenmiş olduğunu söylemişlerdir. İhmalkarlık yapmasınlar ve diğer geceleri de ihya etsinler diye bu gecenin gizlendiğini ifade etmişlerdir.

Hızır aleyhisselam da gizlenmiştir. İlim adamlarına ve zahid kimselere gösterilen alaka, fukara ve gurebaya da gösterilmelidir. bu ihitimalden dolayı "Her geceyi kadir bil, her gördüğünü Hızır bil" denilmiştir. (3)

Cenab-ı Hak bu geceyi hakkıyla ihya eden kullar arasına bizleri de ilhak eylesin ve bizi zatına kul ve Habine ümmet olma şerefinde daim eylesin

lutfiye

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum
;)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam kardeşim hoş geldiniz

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Müminlerin annesi Hz.Aişe (r.a.) şöyle diyor :
-Dedim ki: Ya Resullullah, Kadir Gecesi'ni bilirsem onda ne şekilde dua edeyim? Şöyle buyurdu:
- Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni. (Allah'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)

Bu mübarek gecede dua sünnettir. O icabet vakitlerinden birisidir. Süfyan-ı Sevrî demiştir ki, o gece dua etmek, namaz kılmaktan daha sevaptır. Kur'ân okuyup da dua ederse güzel olur.

İbnü Hacer Heytemî Tuhfetü'l-Muhtâc'da der ki:
"Kadir gecesini görene, saklaması sünnettir. Onun kemâliyle faziletine ancak Allah Teâlâ'nın bildirdiği kimseler nail olur."

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Resul-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz buyuruyor:

"Kim Kadir Gecesi'nde inanarak, ihlas ile o geceyi ibadetle geçirirse, geçmiş günahları bağışlanır."

"Kadir Gecesi yatsı namazında cemaatte hazır bulunan, ondan nasibini almıştır

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
Bu gece 4 rekat Kadir Gecesi Namazı kılınır.

1.rekatta : 1 Fatiha 3 İnna enzelnâhü

2.rekatta : 1 Fatiha 3 İhlası Şerif

3.rekatta : 1 Fatiha 3 İnna enzelnâhü

4.rekatta : 1 Fatiha 3 İhlası Şerif okunur. Namazdan sonra 1 defa:

Allahü ekber Allahü ekber La ilahe illalahü vallahü ekber Alahü ekber ve lillahil hamd.

100 defa Elem neşrah leke..

100 defa İnna enzelnâhü

100 defa Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni, okunup dua yapılır.

Mümkünse, kandil gecesi olması sebebiyle bir de tesbih namazı kılınır.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşlerim ben acizane kardeşiniz olarak bugüne kadar çekilmiş olann tesbihatları emeği geçen ve banada dua edermisiniz diyen tüm kardeşlerimizin muratlarının hasıl olması için özellikle sevgili peygamber efendimizin onun alinin ve asabının ruhlarına adem as günümüze kadar gelmiş geçmiş sana iman ederek bu dünyadan göçmüş olan tüm inanaların ruhlarına site üyelerimizin ahirete göçetmişlerinin ruhlarına zamanımızın büyükleri olan alimlerimizin ruhaniyetlerine bağışlamak istiyorum rabbim kabul buyursun inş sizlerde dualarınızda ufakta olsa biryer ayırırsanız ne mutlu bana selam ve dua ile

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ablacım 2500 kelimei tevhid ve 10 tane de yasin daha eklermisin ALLAHIM kabul eder inşallah dua ile.

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

B)ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN, RABBİM İNŞAALLAH BU MÜBAREK GECEDE DUALARIMIZI KABUL, GÜNAHLARIMIZ AFFEDER. BİZE SEVDİKLERİMİZE, ANNEMİZE, BABAMIZA, CÜMLETEN SAĞLIK, MUTLULUK ,HUZUR, HAYIRLI BİR ÖMÜR NASİP EYLESİN.. DUALARIMIZ SİZİNLE.. BİZLERİ DE DUALARINIZDA UNUTMAYIN İNŞAALLAH... SELAMETLE, ALLAH'A EMANET OLUN..B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zeynep44 yazdı:
B)ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN, RABBİM İNŞAALLAH BU MÜBAREK GECEDE DUALARIMIZI KABUL, GÜNAHLARIMIZ AFFEDER. BİZE SEVDİKLERİMİZE, ANNEMİZE, BABAMIZA, CÜMLETEN SAĞLIK, MUTLULUK ,HUZUR, HAYIRLI BİR ÖMÜR NASİP EYLESİN.. DUALARIMIZ SİZİNLE.. BİZLERİ DE DUALARINIZDA UNUTMAYIN İNŞAALLAH... SELAMETLE, ALLAH'A EMANET OLUN..B)
rabbim cümlemizden razı olsun değerli kardeşim dualarımız kabul olsun inş selam ve dua ile

SheeKMuraT

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.BU GÜZEL VE FAYDALI BİLGİLER İÇİN,CENAB-I HAK RAZI OLSUN İNŞALLAH.HAKKINDA HAYIRLI NE İSE ONU NASİP EYLESİN,VE BU HAYIRLARIN MÜKAFATINI SANA(BÜTÜN KARDEŞLERİMEDE) CENNETİNİ YÜCE MEVLAM HEDİYE EYLESİN İNŞALLAH.ABLACIĞIM O ÜZGÜN VE KIRIK KALBİ YÜCE MEVLAM SEVGİSİ VE AFFEDİLEME MÜJDESİ İLE İNŞALLAH İYİLEŞTİRİR.RABBİM HER NE SIKINTIN VE DERDİN VARSA İNŞ BU MÜBAREK GECEDE GİDERİR(KONAK KARDEŞİMİDE EKLEMEK İSTİYORUM,KONAK KARDEŞİMİNDE SIKINTILI GÜNLERİ BU ARALAR.İNŞALLAH KONAK KARDEŞİMDE DERTLERİNDEN VE SIKINTILARINDAN DA FERAHA ULAŞIR.VE TÜM KALBİ KIRIK,DERDİ,SIKINTISI OLAN KARDEŞLERİMİN ALLAH(YAR VE YARDIMCISI OLSUN).FATMA KARDEŞİM SEN VE SENİN GİBİ BÜTÜN BEKAR KARDEŞLERİME RABBİM HAYIRLISI İLE KENDİNİ ALLAH(CC) YOLUNA ADAMIŞ HAYIRLI EŞLER KARŞINIZA ÇIKARIR(AMİN)..RABBİM BU GECEDE GÜNAHLARINIZI AFFEYLEYİP,HEPİNİZİ İNŞ CENNETİNE NASİP EYLER.BU MÜBAREK GECEDE DUALARIMIZII BİRBİRLERİMİZDEN EKSİK EYLEMEYELİM İNŞALLAH.AFFEDİLME ÜMİDİYLE İNŞ..HAYIRLI GÜNLER KARDEŞLERİM..TEKRARDAN ÇOK SAĞOALSIN ABLAM.HAKKI İLE EDA EDENLERDEN OLURURZ İNŞ BU GECEYİ..SELAM VE DUA İLE

SheeKMuraT

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.BU GÜZEL VE FAYDALI BİLGİLER İÇİN,CENAB-I HAK RAZI OLSUN İNŞALLAH.HAKKINDA HAYIRLI NE İSE ONU NASİP EYLESİN,VE BU HAYIRLARIN MÜKAFATINI SANA(BÜTÜN KARDEŞLERİMEDE) CENNETİNİ YÜCE MEVLAM HEDİYE EYLESİN İNŞALLAH.ABLACIĞIM O ÜZGÜN VE KIRIK KALBİ YÜCE MEVLAM SEVGİSİ VE AFFEDİLEME MÜJDESİ İLE İNŞALLAH İYİLEŞTİRİR.RABBİM HER NE SIKINTIN VE DERDİN VARSA İNŞ BU MÜBAREK GECEDE GİDERİR(KONAK KARDEŞİMİDE EKLEMEK İSTİYORUM,KONAK KARDEŞİMİNDE SIKINTILI GÜNLERİ BU ARALAR.İNŞALLAH KONAK KARDEŞİMDE DERTLERİNDEN VE SIKINTILARINDAN DA FERAHA ULAŞIR.VE TÜM KALBİ KIRIK,DERDİ,SIKINTISI OLAN KARDEŞLERİMİN ALLAH(YAR VE YARDIMCISI OLSUN).FATMA KARDEŞİM SEN VE SENİN GİBİ BÜTÜN BEKAR KARDEŞLERİME RABBİM HAYIRLISI İLE KENDİNİ ALLAH(CC) YOLUNA ADAMIŞ HAYIRLI EŞLER KARŞINIZA ÇIKARIR(AMİN)..RABBİM BU GECEDE GÜNAHLARINIZI AFFEYLEYİP,HEPİNİZİ İNŞ CENNETİNE NASİP EYLER.BU MÜBAREK GECEDE DUALARIMIZII BİRBİRLERİMİZDEN EKSİK EYLEMEYELİM İNŞALLAH.AFFEDİLME ÜMİDİYLE İNŞ..HAYIRLI GÜNLER KARDEŞLERİM..TEKRARDAN ÇOK SAĞOALSIN ABLAM.HAKKI İLE EDA EDENLERDEN OLURURZ İNŞ BU GECEYİ..SELAM VE DUA İLE

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

sitenin faydalı,bilgi veren ablasına selam olsun.verdiğin bilgiler için
YÜCE RABBİM senden razı olsun bu mübarek kadir gün ve gecen hayırlı olsun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

SheeKMuraT yazdı:
alleyküm selam değerli kardeşim negüzel dua bu böyle rabbim razı olsun duaların kabul olsun inş canım kardeşim seninde gönlünde ne varsa hayırlıysa olsun inş rabbim yar veyardımcın olsun selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
çok tşk kardeşim rabbimin feyzi bereketi lutfu inayeti senin ve bütün kardeşlerimin üzerine olsun rabbim ramazanı şerifi bizden hoşnut olarak ayrılmasını ve tekrarını nasip eylesin maddi ve manevi istekleriniz kabul olsun inş dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
elzem yazdı:
çok tşk kardeşim rabbimin feyzi bereketi lutfu inayeti senin ve bütün kardeşlerimin üzerine olsun rabbim ramazanı şerifi bizden hoşnut olarak ayrılmasını ve tekrarını nasip eylesin maddi ve manevi istekleriniz kabul olsun inş dua ile

AMİN ABLA ALLAH RAZI OLSUN

bedestan

Kayıtlı Kullanıcı

S.Asağol ablacım eline ağzına sağlık çok güzel yazıyosun banada dua ederseniz çook sevinirim hayırlı geceler...

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
S.A.
Bu güzel gece ile ilgili anımsatmanızdan dolayı Rabbim sevabınızı yazsın.
Kadir Gecesi. Mümin için, inanan için bin aydan daha hayırlı mubarek gece. Rabbim O Mubarek geceye ulaşıncaya kadar tüm inanan kardeşlerimi annesinden doğduğu günki gibi günahsız ulaşmayı nasip etsin. Hayatımıza yeni bir başlangıcın ivmasi olur İnşallah O mubarek gece.
Benim Rabbimden o gece için dileklerim ise; İnşallah herkesin duası kabul olur ümidiyle, Öncelikle İman ve Kur'an dolu, Resuli Ekremin şefaatine nail olmayı, hayatta iken O'nun huzuruna gitmeyi, hayatım boyunca islam dini için mücadele vermeyi nasip etsin. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm inanan kardeşlerimin dualarının kabulünü, sıkıntılarının giderilmesini diliyorum. Anne ve babamın bilerek veya bilmeyerek işlediklerin günahlarının af olunmasını, annem için kalan ömrünü iman ve Kur'an ile geçirmeyi, çocuklarımın islam bilinci ile yaşamlarını sağlıklı ve sıhhatli geçirmelerini, ölümümüzden sonra da bizleri unutmayacak bir bilinç taşımalarını, sağlıklı ve sıhhatli, hayırlı bir ömür geçirmeyi, sıkıntılarımızdan kurtulmayı, gözlerimizi ve gönlümüzü günahtan arındırmayı nasip etsin İnşallah.
Güler kardeşim, Rabbim sizden razı olsun. Unutmamşsınız ve duanızda beni de anmışsınız. Şimdi sizin de benim üzerimde bir hakkınız var bana hakkınızı da helal eder misiniz? Rabbim gönlünüzden geçen herşeyi gönlünüze göre yaşamayı nasip etsin İnşallah. Bu site kanalıyla birçok değerli insan tanıdım. İnanın sizler hepimiz için ümit vaddediyorsunuz. Sıkıntı ve dertlerimizi paylaşıyorsunuz. Bu ne güzel bir yapı. Rabbim tüm insanlığa bunu nasip etsin.
Yine Rabbimden dileğim, duam tüm sıkıntı içerisinde bulunanların sıkıntılarını kendi sonsuz hazinesine çekmesi ve huzur dolu bir ömür nasip etmesi.
Benim de yüreğimde taşıdığım beklentilerimin hayırlara vesile olacak şekilde gerçekleşmesini diliyorum.Yine sıkıntı içerisindeki tüm imanlı kardeşlerimin de sıkıtılarının giderilmesi için duacıyım.
Rabbim hepimize ama hepimize son nefesimizde imanlı bir yolculuk nasip etsin.
Selam ve dua ile.
Aleykümselam kardeşim.benden yana hak varsa hepsi sonsuz zerresine kadar helal olsun...Allah sizlerden razı olsun inşAllah..asıl sizler hakkınızı helal edin inşAllah..rabbim bü mübarek gecede affedilme müjdesi ile gönülleirmizi feraha kavuştursun inşAllah..hayırlı kandiler..selam ve dua ile

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
S.A.
Bu güzel gece ile ilgili anımsatmanızdan dolayı Rabbim sevabınızı yazsın.
Kadir Gecesi. Mümin için, inanan için bin aydan daha hayırlı mubarek gece. Rabbim O Mubarek geceye ulaşıncaya kadar tüm inanan kardeşlerimi annesinden doğduğu günki gibi günahsız ulaşmayı nasip etsin. Hayatımıza yeni bir başlangıcın ivmasi olur İnşallah O mubarek gece.
Benim Rabbimden o gece için dileklerim ise; İnşallah herkesin duası kabul olur ümidiyle, Öncelikle İman ve Kur'an dolu, Resuli Ekremin şefaatine nail olmayı, hayatta iken O'nun huzuruna gitmeyi, hayatım boyunca islam dini için mücadele vermeyi nasip etsin. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm inanan kardeşlerimin dualarının kabulünü, sıkıntılarının giderilmesini diliyorum. Anne ve babamın bilerek veya bilmeyerek işlediklerin günahlarının af olunmasını, annem için kalan ömrünü iman ve Kur'an ile geçirmeyi, çocuklarımın islam bilinci ile yaşamlarını sağlıklı ve sıhhatli geçirmelerini, ölümümüzden sonra da bizleri unutmayacak bir bilinç taşımalarını, sağlıklı ve sıhhatli, hayırlı bir ömür geçirmeyi, sıkıntılarımızdan kurtulmayı, gözlerimizi ve gönlümüzü günahtan arındırmayı nasip etsin İnşallah.
Güler kardeşim, Rabbim sizden razı olsun. Unutmamşsınız ve duanızda beni de anmışsınız. Şimdi sizin de benim üzerimde bir hakkınız var bana hakkınızı da helal eder misiniz? Rabbim gönlünüzden geçen herşeyi gönlünüze göre yaşamayı nasip etsin İnşallah. Bu site kanalıyla birçok değerli insan tanıdım. İnanın sizler hepimiz için ümit vaddediyorsunuz. Sıkıntı ve dertlerimizi paylaşıyorsunuz. Bu ne güzel bir yapı. Rabbim tüm insanlığa bunu nasip etsin.
Yine Rabbimden dileğim, duam tüm sıkıntı içerisinde bulunanların sıkıntılarını kendi sonsuz hazinesine çekmesi ve huzur dolu bir ömür nasip etmesi.
Benim de yüreğimde taşıdığım beklentilerimin hayırlara vesile olacak şekilde gerçekleşmesini diliyorum.Yine sıkıntı içerisindeki tüm imanlı kardeşlerimin de sıkıtılarının giderilmesi için duacıyım.
Rabbim hepimize ama hepimize son nefesimizde imanlı bir yolculuk nasip etsin.
Selam ve dua ile.
Aleykümselam kardeşim.benden yana hak varsa hepsi sonsuz zerresine kadar helal olsun...Allah sizlerden razı olsun inşAllah..asıl sizler hakkınızı helal edin inşAllah..rabbim bü mübarek gecede affedilme müjdesi ile gönülleirmizi feraha kavuştursun inşAllah..hayırlı kandiler..selam ve dua ile

kubranur

Kayıtlı Kullanıcı

s.a rabbim bu geceyi hakkıyla ihya edenlerden eylesin.ümmeti muhammedi hayırlı dualarını kabul etsin.dualarımızı kabede yapılan dualar gibi kabul ve makbul eylesin.herkezin kadir gecesi mübarek olsun.(ALLAHIM SEN AFFEDEİCİSİN KEREM SAHİBİSİN AFFI SEVERSİN SEN BİZİM GÜNAHLARIMIZI BAGIŞLA)(AMİN)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt