Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HZ. NESİBE (1 Kullanıcı)

sumeyra_

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Nesibe (ra)

Efendimizi (S.A.V.) Medine’ye davet eden heyette bulunmasıyla İslâm tarihine şerefle geçen Hz.Nesibe, Uhud Harbinin en dehşetli anlarında O’nun yanından ayrılmamış ve Fahr-i Kâinat Efendimizi (S.A.V.) çevreleyerek O’na etten siper olan sahabelerin arasında yer almıştı. Bir ara mücadele o kadar hızlandı ki, Peygamberimizin yanında Hz.Nesibe’den başka hiçbir sahabe kalmadı. Ve bu birkaç saniyelik sürede Efendimize iki süvari birden saldırdı.

Hz.Nesibe, bu durumu gördüğünde elindeki kılıncıyla süvarilerden birini bacağından yaraladı. Hemen arkasından diğerine de hücum etti. Ancak iki kat zırhla korunan süvari hafif yara aldı ve mukabelede bulunarak kılıncını olanca hızıyla Hz.Nesibenin omuzuna indirdi. Efendimize gerekli zamanı kazandıran bu mübarek insan, omuzu göğsüne kadar yarılmış vaziyette yere yuvarlanmıştı.Hz. Ali (r.a.) yetişerek süvariyi öldürdükten sonra, Peygamberimiz mübarek elleriyle Hz.Nesibe’nin ağır yarasını sıvazladı. Fahr-i Kâinat Efendimizin (S.A.V.) aynı türdeki mucizelerinden biri daha gerçekleşmiş ve yara bir anda iyileşmişti.

Yerden kalkan Hz.Nesibe, Efendimize bütün aşıkları ağlatan şu sözlerle mukabele etti:

-Ya Resûlallah, dizlerinin dibinde şehid olma şerefini benden niye esirgedin?

Efendimiz onu teselli ettikten sonra iltifatların en büyüğünü yaptı ve ellerini açarak Allah’a şöyle dua etti:

-Yarabbi. Beni Nesibe ve ehlinden ayırma.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HZ. NESİBE

sumeyra_ yazdı:
Yerden kalkan Hz.Nesibe, Efendimize bütün aşıkları ağlatan şu sözlerle mukabele etti:

-Ya Resûlallah, dizlerinin dibinde şehid olma şerefini benden niye esirgedin?

Efendimiz onu teselli ettikten sonra iltifatların en büyüğünü yaptı ve ellerini açarak Allah’a şöyle dua etti:

-Yarabbi. Beni Nesibe ve ehlinden ayırma.

:(:(:(:(:(Allah(CC) razı olsun..çok duygu verici bir kıssa..paylaştığın için sağolasın kardeşim.selam ve dua ile..

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Merhaba Allah razı Rabim...

Onun sav sevdiklerinden olmak... Ondan olmak Ehli beyiti olmak çok önemli Efendimiz buyuruyor ki Her Mütteki Benim ehli beytimdir Hamdolsun Yolumuz onun yolu Ozaman Bizde Ehli Beytiz... Onunların Şereflenin Ve Ehli beyt gibi davranın bir Hz. Hasan r.a. Bir Hz. Hüseyin ra. olun s.a.

islamicforce

Kayıtlı Kullanıcı

Gözlerim doldu yine.. Cok güzel bir hikaye.. Rabbim bizede öyle bir iman nasip edr insalllah..
Allah razi olsun senden Sümeyra..
Mesaj yollamayi cook denedim ama yollayamadim. Burdan yazayim dedim.. Sizin kayitlariniz bugun 5te basliyor. Belki biliyosundur. ama ben yinede haber vereyim dedim..
Selam ve dua ile.. B)B)

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE ŞEÇMİŞSİN.SENDEN ALLAH RAZI OLSUN .İNŞ BU İMANDAN BİZLERDE NASİP EDER RABBİM..
ALLAH A EMANET OL..B)

guleryuz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ALLAH BİZLERİ ONUN YOLLUNUN YOLCUSU YAPSIN İNŞALLAHB)B)

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.İŞTE GERÇEK RESULULLAH AŞIKLARI.

omerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı

Allah bizleri O nun çevresinde bir etsin. ve içerimize nifak sokmak isteyenlere fırsat vermesin. AMİN

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

ellerine saglik kardesim Allah razi olsun.cok kötü oldum.Allah hz nesibe dende razi olmustur insallah:(

sumeyra_

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH SİZDEN DE RAZI OLSUN..B)B)

teşekkürler islamicforce bugn yapcam inşallah kaydı..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt