Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

her güne bir duamız olsun inşallah (1 Kullanıcı)

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
RE: OKUNACAK DUÂLAR

allah razı olsun emegine saglık
B)B)B)

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ablacım

Rabbim razı olsun... inşallah mümkün olduğunca uygulayabiliriz bunları...

selam ve dua ile... Allah'a emanet ol inşallah ablacım

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hergüne Bir Dua ' ya amin topiği

haticeislam yazdı:
Ya Rabbi bizi rızanı kazanmaya, Kitabınla amel etmeye ve Peygamberinin (asm) sünnetine uymaya muvaffak eyleB)B)B)

amin amin amin

leyla-1

Altın Üye

selamünaleyküm

Rabbim razı olsun... inşallah mümkün olduğunca uygulayabiliriz bunları...

selam ve dua ile... Allah'a emanet ol inşallah. Rabbim dualarımızı kabul etsin cennetinden bir köşk nasip etsin cümlemize bizlerede inşallah. Amin..B)B)B)B)

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

Ya Rabbi bizi rızanı kazanmaya, Kitabınla amel etmeye ve Peygamberinin (asm) sünnetine uymaya muvaffak eyle

AMİN AMİN AMİN

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Peygamber Efendimizin Duası

"Rabbi zidnî ilma"

Ey Rabbim! Benim ilmimi artır.[1]

Peygamber Efendimizin Kafirlerle Mücadelede Yaptığı Dua

"Rabbi fela tec'alnî fil-gavm'iz-zalimin."

Ey Rabbim! Beni o zalimler topluluğunun içinde tutma.[2]

Hz. Adem (a.s) ve Hz. Havva validemizin yaptığı dua

"Rabbena zalemna enfusena ve inlem tağfir lena ve terhamna lenekûnenne min'el-hasirîn."

Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizleri affetmezsen ve bizlere acımazsan hüsrana uğrayanlardan oluruz.[3]

Hz. İbrahim (a.s) ve Hz. İsmail'in (a.s) Kabe'yi Yaparken Okudukları Dua

"Rabbena tegabbel minna inneke entes-semi'ul-alim."

Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul et, muhakkak sen, işiten ve bilensin.[4]

Kâbe'yi Yaptıktan Sonraki Duaları

"Rabbena vec'elna muslimeyni leke ve min zurriyyetina ummeten muslimeten leke ve erina menasikena ve tub aleyna inneke entet-tevvab'ur-rahim. Rabbena veb'as fîhim rasulen minhum yetlû aleyhim ayatike ve yuallimuhumul kitabe ve'l-hikmete ve yuzekkîhim inneke ente'l-azîz'ul-hakim."

Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş Müslümanlar kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş müslüman bir ümmet ver. Bize ibadet esaslarını göster ve tövbemizi kabul et. Şüphesiz sen tövbeleri kabul eden ve esirgeyensin. Ey Rabbimiz! İçlerinden onlara bir peygamber gönder, onlara ayetlerini okusun, kitap ve hikmeti öğretsin ve onları arındırsın. Şüphesiz sen güçlü ve üstün olansın, hüküm ve hikmet sahibisin.[5]

[1]- Taha, 114

[2]- Mü'minun, 94

[3]- A'raf, 123

[4]- Bakara, 127

[5]- Bakara, 128-129

B)B)B) Amin İnşaAllah B)B)B)

FEYZAADALI

Kayıtlı Kullanıcı

İLAHİ LESTÜ LİLFİRDEVSİ EHLEN
VELA AKVA ALA NARİL CAHİMİ
FE HEBLİ TEVBETEN VA'ĞTİR ZÜNÜBİ
FE İNNEKE ĞAFİRUZZENBİLAZİM.
MANASI=RABBİM YÜCE FİRDEVS CENNETİNE GİRMEYE LAYIK DEĞİLİM. CEHENNEM ATEŞİNEDE KARŞIDA DAYANIKLI DEĞİLİM BANA TEVBE ETMEYİİHSAN EYLE. ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK GÜNAHLARI ANCAK SEN BAĞIŞLARSIN ALLAHIM.
HİKMETİ
BÜYÜK VELİ İMAMI ŞA'RANİ=
BU İKİ BEYTİ CUMA GÜNLERİ 5 ER DEFA OKUYAN KİMSELERİN ALLAH TEALA AHIR NEFESTE CANLARINI İMAN VE İSLAM ÜZERE KABZEDER.
BUYURMUŞLARDIR.

leyla-1

Altın Üye

AMİN AMİN AMİN.
Rabbim biz dua etmesini bilmiyoruz peygamberimiz senden ne istediyse onları istiyoruz neyden sakındıysa onlardan sakınıyoruz. Bizden kötü huyları al bize güzel huylar ver.
Rabbim biz hakkımızda ne hayırlı ise onları bilmiyoruz sen bize hayırlı rızk kapıları, hayırlı iş, hayırlı eş, hayırlı çocuklar, hayırlı arkadaşlar... nasip et inşallah.
Görünür görünmez kazalardan belalardan musibtelerden ani ölümden kötü art niyetli insanların şerrinden gelmeden bizleri esirgeyip koru YARABBİM.
Hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hayırlı ölümler ver.
Sağlık huzur mutluluk dirlik düzen geçim ver sevdiklerimizle ailemizle inşallah. AMİN..B)B)B)

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
Peygamber Efendimizin Duası

"Rabbi zidnî ilma"

Ey Rabbim! Benim ilmimi artır.[1]

Peygamber Efendimizin Kafirlerle Mücadelede Yaptığı Dua

"Rabbi fela tec'alnî fil-gavm'iz-zalimin."

Ey Rabbim! Beni o zalimler topluluğunun içinde tutma.[2]

Hz. Adem (a.s) ve Hz. Havva validemizin yaptığı dua

"Rabbena zalemna enfusena ve inlem tağfir lena ve terhamna lenekûnenne min'el-hasirîn."

Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizleri affetmezsen ve bizlere acımazsan hüsrana uğrayanlardan oluruz.[3]

Hz. İbrahim (a.s) ve Hz. İsmail'in (a.s) Kabe'yi Yaparken Okudukları Dua

"Rabbena tegabbel minna inneke entes-semi'ul-alim."

Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul et, muhakkak sen, işiten ve bilensin.[4]

Kâbe'yi Yaptıktan Sonraki Duaları

"Rabbena vec'elna muslimeyni leke ve min zurriyyetina ummeten muslimeten leke ve erina menasikena ve tub aleyna inneke entet-tevvab'ur-rahim. Rabbena veb'as fîhim rasulen minhum yetlû aleyhim ayatike ve yuallimuhumul kitabe ve'l-hikmete ve yuzekkîhim inneke ente'l-azîz'ul-hakim."

Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş Müslümanlar kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş müslüman bir ümmet ver. Bize ibadet esaslarını göster ve tövbemizi kabul et. Şüphesiz sen tövbeleri kabul eden ve esirgeyensin. Ey Rabbimiz! İçlerinden onlara bir peygamber gönder, onlara ayetlerini okusun, kitap ve hikmeti öğretsin ve onları arındırsın. Şüphesiz sen güçlü ve üstün olansın, hüküm ve hikmet sahibisin.[5]

[1]- Taha, 114

[2]- Mü'minun, 94

[3]- A'raf, 123

[4]- Bakara, 127

[5]- Bakara, 128-129

B)B)B) Amin İnşaAllah B)B)B)

FEYZAADALI yazdı:
İLAHİ LESTÜ LİLFİRDEVSİ EHLEN
VELA AKVA ALA NARİL CAHİMİ
FE HEBLİ TEVBETEN VA'ĞTİR ZÜNÜBİ
FE İNNEKE ĞAFİRUZZENBİLAZİM.
MANASI=RABBİM YÜCE FİRDEVS CENNETİNE GİRMEYE LAYIK DEĞİLİM. CEHENNEM ATEŞİNEDE KARŞIDA DAYANIKLI DEĞİLİM BANA TEVBE ETMEYİİHSAN EYLE. ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK GÜNAHLARI ANCAK SEN BAĞIŞLARSIN ALLAHIM.
HİKMETİ
BÜYÜK VELİ İMAMI ŞA'RANİ=
BU İKİ BEYTİ CUMA GÜNLERİ 5 ER DEFA OKUYAN KİMSELERİN ALLAH TEALA AHIR NEFESTE CANLARINI İMAN VE İSLAM ÜZERE KABZEDER.
BUYURMUŞLARDIR.

leyla Belgin yazdı:
AMİN AMİN AMİN.
Rabbim biz dua etmesini bilmiyoruz peygamberimiz senden ne istediyse onları istiyoruz neyden sakındıysa onlardan sakınıyoruz. Bizden kötü huyları al bize güzel huylar ver.
Rabbim biz hakkımızda ne hayırlı ise onları bilmiyoruz sen bize hayırlı rızk kapıları, hayırlı iş, hayırlı eş, hayırlı çocuklar, hayırlı arkadaşlar... nasip et inşallah.
Görünür görünmez kazalardan belalardan musibtelerden ani ölümden kötü art niyetli insanların şerrinden gelmeden bizleri esirgeyip koru YARABBİM.
Hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hayırlı ölümler ver.
Sağlık huzur mutluluk dirlik düzen geçim ver sevdiklerimizle ailemizle inşallah. AMİN..B)B)B)

katkılarınızdan allah cc razı olsun ... allaha emanet olun ...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum. bu duayı her mümin söyleyegeldiği için her nesilde yükümüz azalmış oluyor galiba. Allah'a hamdu senalar olsun.duaları kabul olunanlardan kılsın inşallah.

"Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et." (Bakara 286)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHIM BİZLERE HERŞEYİN HAYIRLISINI NASİP ET BİZLERİ HER TÜRLÜ MUSİBETTEN KORU GÖNLÜMÜZDE OLANI HAYIRLI EYLE HAYIRLI OLANI NASİP EYLE AİLEMİZLE DOSTLARIMIZLA ARAMIZDAKİ MUHABBETİ ARTTIR SANA SEVGİMİZİ ARTTIR İMANIMIZI GÜÇLENDİR ÜZERİMİZE RAHMETİNİ ARTTIR. amin.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı

YA RABBİ GÜNAHLARIMIZI AFEYLE
YA RABBİ KUSURLARIMIZI NAĞFİRET EYLE
ALLAHIM, DUALARIMIZI KABUL EYLE.
AMİN AMİN AMİN AMİN AMİNB)

B)(ALLAH RASÜLÜNÜN, KÖLESİNİN DİLİNDEN)B)

ALLAH"A EMANET, EMENETE SAHİP OLUNUZB)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı

Ya rabbi ente veliyyi fid dünya vel ahırah teveffenı müslimen ve elhıkni bis salihiyn bi hurmeti kalbi Muhammed...Ya Rabbi bu dünyada ve ahirette Sahibimsin Velimsin.Bana müslüman olarak ölmeyi nasip et ve salih kullarının arasında bulundur.AMİN

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Tevbe istiğfâr

RE: Tevbe istiğfâr

Allâhümme ecirnâ minennâr (3-5 veyâ 7 defâ)
Allâhümme ecirnâ min külli nâr.
Allâhümme ecirnâ min fitneti'd-dîniyyeti ve dünyeviyyeh
Allâhümme ecirnâ min fitneti ahiri'z-zamân
Allâhümme ecirnâ min fitneti'l-mesihi'd-deccâli ve's-sufyân
Allâhümme ecirnâ mine'd-dalâlâti ve'l-bıd'ıyyâti ve'l-beliyyât
Allâhümme ecirnâ min şerri'n-nefsi'l-emmâreh
Allâhümme ecirnâ min şurûri'n-nüfûsi'l-emmârati'l-firâvniyyeh
Allâhümme ecirnâ min şerri'n-nisâ
Allâhümme ecirnâ min belâ'in-nisâ
Allâhümme ecirnâ min fitneti'n-nisâ
Allâhümme ecirnâ min azâbi'l-kâbr
Allâhümme ecirnâ min azâbi'l-yevmi'l-kıyâmeh
Allâhümme ecirnâ min azâbi cehennem
Allâhümme ecirnâ min âzâbi kahrik
Allâhümme ecirnâ min nâri kahrik
Allâhümme ecirnâ min azâbi'l-kabri ve'n-nîrân
Allâhümme ecirnâ mine'r-riyâi ve's-sum’âti ve'l-ucubi ve'l-fâhr
Allâhümme ecirnâ min tecâvuzi'l-mülhidîyn
Allâhümme ecirnâ min şerri'l-munâfıkîyn
Allâhümme ecirnâ min fitneti'l-fâsıkîyn

Allâhümme ecirnâ ve ecir vâlideynâ ve talebete rasâili'n-nûru's-sâdıkîyne fi hizmeti'l-kur’âni ve'l-imân, ve ahbâbene'l-mü’minîne'l-muhlisîyne ve akrıbâenâ ve ecdâdenâ mine'n-nâr (Eller yukarı çevrilir) Bi afvike yâ mücir bi fadlike yâ gâffâr. Âllâhümme edhılne'l-cennete mea'l-ebrâr. Âllâhumme edhılne'l-cennete meâ'l-ebrâr. Allâhumme edhılnâ ve edhı'l-üstâdenâ Said-i Nursî radıyallahu anh ve vâlideynâ ve talebete rasâili'n-nûru ve ıhvânenâ ve ehâvatenâ ve akribâenâ ve ecdâdenâ ve ahbâbene'l-mü’minîne'l-muhlisîyne fi hizmeti'l-imâni ve'l-kur’ân, el cennete meâ'l-ebrâr, salli alâ nebiyyike'l-muhtar ve âlihi'l-athâr ve ashâbihi'l-ahyâr ve sellim mâdâme'l-leylü ve'n-nehâr. Âmin, velhamdü lillâhi rabbil âlemin.

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ablacım Rahman razı olsun Rabbim hayatımıza geçirme idrakini versin inşaallah selam ve dua ile...B)

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
RE: 4444 KERE OKUNAN DUALAR

selamun aleykum allah razı olsun emegınıze saglık gercek cok güzel dualarımız allah razı olsun ıznızle bu kopyalım bazı kardesllerıme vermek isterım hakkınızı helal edersenız alıcam selam ve dua ıle kalın inşallah

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

FE EMANİLLAH anlamı ne gercekten merak ettım bıraz safca bı soru ama

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı

hımmm bak bunu bılmıyoum allah razı olsen FE EMANİLLAH B)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. BEN EVLİYİM BİRDE KIZIM VAR EŞİMLEDE YAKLAŞIK 7 AYDIR AYRIYIZ BEN BOŞANMAK İSTEMİYORUM YUVAMI Bİ HİÇ UĞRUNA DAĞITMAKTA BUNUN İÇİN ÇOK ÇABA HARCADIM ARAYA AİLE BÜYÜKLERİMİZDEN ARKADAŞLARIMIZDAN HERKESİ SOKTUM BİRLEŞELİM DİYE YETMEDİ EYÜP MÜFTÜLÜĞÜNE GİTTİM YARDIM ETMELERİNİ SÖYLEDİM BANA SÖYLENEN NASİHATLARIDA UYGULADIM AYRICA DUALARIMIDA ETTİM VE HALADA EDİYORUM YUVAMIN YIKILMAMASI İÇİN ŞUAN SALAT I TEFSİRİ OKUYORUM
YANİ KISACA SADECE DUA EDİP OTURMUYORUM YERİMDE GİRİŞİMLERDE DE BULUNUYORUM AMA ŞÖYLE Bİ ARKAMA BAKTIĞIMDA OLDUĞUM YERDE KALMIŞYIM EŞİMDE TIN YOK ALLAH BÜYÜKTÜR DİYORUM ÇÜNKÜ BİZ SEVEREK EVLENDİK 4 SENELİKDE EVLİYİZ BU KADAR KOLAY BİTEMEZ SEVGİ DİYE DÜŞÜNÜYORDUM AMA HAYAT NE GÖSTERİR İLERSİ İÇİN BİLMİYORUM DUALARIM KABUL OLUR MU OLMAZ MI ONUDA BİLEMEM AMA OLMASI ÇOK İÇİN
SİZİN DEDİKLERİNİZEDE KATILIYORUM SİZCE BEN DAHA NE YAPMALIYIM BAŞINIZI AĞRITMAK İSTEMEM CEVAP VERMEK ZORUNDA DA DEĞİLSİNİZ SADECE YAZDIKLARINIZDAN BANA ÖĞÜT VEREBİLİRMİŞSİNİZ GİBİME GELDİ
A.E.O.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. BEN EVLİYİM BİRDE KIZIM VAR EŞİMLEDE YAKLAŞIK 7 AYDIR AYRIYIZ BEN BOŞANMAK İSTEMİYORUM YUVAMI Bİ HİÇ UĞRUNA DAĞITMAKTA BUNUN İÇİN ÇOK ÇABA HARCADIM ARAYA AİLE BÜYÜKLERİMİZDEN ARKADAŞLARIMIZDAN HERKESİ SOKTUM BİRLEŞELİM DİYE YETMEDİ EYÜP MÜFTÜLÜĞÜNE GİTTİM YARDIM ETMELERİNİ SÖYLEDİM BANA SÖYLENEN NASİHATLARIDA UYGULADIM AYRICA DUALARIMIDA ETTİM VE HALADA EDİYORUM YUVAMIN YIKILMAMASI İÇİN ŞUAN SALAT I TEFSİRİ OKUYORUM
YANİ KISACA SADECE DUA EDİP OTURMUYORUM YERİMDE GİRİŞİMLERDE DE BULUNUYORUM AMA ŞÖYLE Bİ ARKAMA BAKTIĞIMDA OLDUĞUM YERDE KALMIŞYIM EŞİMDE TIN YOK ALLAH BÜYÜKTÜR DİYORUM ÇÜNKÜ BİZ SEVEREK EVLENDİK 4 SENELİKDE EVLİYİZ BU KADAR KOLAY BİTEMEZ SEVGİ DİYE DÜŞÜNÜYORDUM AMA HAYAT NE GÖSTERİR İLERSİ İÇİN BİLMİYORUM DUALARIM KABUL OLUR MU OLMAZ MI ONUDA BİLEMEM AMA OLMASI ÇOK İÇİN
SİZİN DEDİKLERİNİZEDE KATILIYORUM SİZCE BEN DAHA NE YAPMALIYIM BAŞINIZI AĞRITMAK İSTEMEM CEVAP VERMEK ZORUNDA DA DEĞİLSİNİZ SADECE YAZDIKLARINIZDAN BANA ÖĞÜT VEREBİLİRMİŞSİNİZ GİBİME GELDİ
A.E.O.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt