Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hasan-ı basri Hazretlerinden... (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Hasan-ı basri Hazretlerinin müridleri şöyle şikayet ettiler

Ya Efendimiz dediler. Şeytandan gayet incindik hep bizi yaramaz işlerle sıkıştırıyor. Elinize geçen dünyayı sıkı tutun size lazım olacak diyor ve bizi hayırdan ben ediyor.

Hazret – i şeyh gülümsedi:
Şimdi burada idio da sizden şikayet etti. Dedi ki: Şu ademoğullarına nasihat eyle de benin hakkıma tama etmesinler. Kendi haklarına razı olsunlar. Ne zaman ki hak teala beni huzurundan kovdu, dünya ve cehennemi bana mülk eyledi. Cennet ve kanaati onlara verdi. Şimdi bunlar kendi haklarını bıraktılar benim mülküme tamah ediyorlar. Bende onların imanlarını almayınca dünyayı kendilerine vermiyorum.Müridleri başlarını önlerine eğerek huzurundan çıktılar.
Şimdi sizden şeytanın mekrinden emin olmak ister misiniz ? varın dünyayı terk edin ve endişesini gönlünüzden çıkarın.

Kaynak: Tam Müzekkin Nüfus (Nefisleri Temizleyen) – Eşrefoğlu RUMİ (K.S.)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt