Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜZELLİĞİN DE İMTİHANI VAR (1 Kullanıcı)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim emeğinize sağlık selam ve dua ile...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm fethiyeli kardeşim.
Ellerine ve gönlüne saglık.İnan okuyunca bir an içim ürperdi.ALLAHIM bütün imtahanlarda oldugu gibi böyle durumlardada yardımını bizlerden esirgemesin.AMİN.
selam ve dualarla.

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm fethiyeli kardeşim.
Ellerine ve gönlüne saglık.İnan okuyunca bir an içim ürperdi.ALLAHIM bütün imtahanlarda oldugu gibi böyle durumlardada yardımını bizlerden esirgemesin.AMİN.
selam ve dualarla.
AMİN KARDEŞİM İNŞALLAH.ALLAH RAZI OLSUN

sevçiçek

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar kardeşim çok güzel bir konu açmışsın allah razı olsun selametle

razi

Kayıtlı Kullanıcı
sağolasın bizimle paylaştığın için A.E.O...

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Essalamun aleykum ve rahmetullahu ve berakatuhu,Güzel bir konuya deginmissiniz.bizimle paylastigin icin Allah razi olsun.Dua ile..

denizrüzgari

Kayıtlı Kullanıcı
Benide Araniza Alsaniza

Benide Araniza Alsaniza

Selamun aleyküm ben almanyadan katiliyorum.Bu sitede baya yeni sayilirim.Gördügüm kadariyla cok güzel bir atmosfer icerisinde bulunuyorsunuz.Maksadim Din bilgilerime yenilik katmak ve sizlerle paylasmak.
Sahsen gurur duyuyorum ve cok mutluyum sizlerin arasinda bulunmaktan sizleri seviyorum(tanimasamda).Allah`a(c.c)emanet olun.

_emrah_

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için teşekkürler Allah c.c razı olsun...

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ben almanyadan katiliyorum.Bu sitede baya yeni sayilirim.Gördügüm kadariyla cok güzel bir atmosfer icerisinde bulunuyorsunuz.Maksadim Din bilgilerime yenilik katmak ve sizlerle paylasmak.
Sahsen gurur duyuyorum ve cok mutluyum sizlerin arasinda bulunmaktan sizleri seviyorum(tanimasamda).Allah`a(c.c)emanet olun.
BİLMUKABELE KARDEŞİM.İNŞALLAH YARARLI OLUR SİZ DE RAHMANA EMANETSİNİZ...

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Güzelliğinde İmtihanı Var

Güzelliğinde İmtihanı Var

Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek:
– Buraya kadar gelir misin? diye seslendi.
Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek falan istemiyorum, seni istiyorum seni. Yakışıklılığın hoşuma gitti. Karşı çadıra gel. Kimsecikler yok yanımda! Süleyman, bir imtihana tabi tutulduğunu düşünerek bağırmaya başladı:
– Defol buradan şeytanın elçisi. Şimdi arkadaşım gelir, İkimiz de rezil oluruz!
Kadın, beklemediği bu karşılıktan ürkerek peçesini yüzüne kapayıp çadırına dönerken, Süleyman da içeriye girip ağlamaya başladı. Bu sırada çarşıdan aldığı şeylerle gelen arkadaşı Süleyman’dan yaşadığı durumu dinleyince o da ağlamaya başladı. Süleyman şaşırmıştı.
– Sen niçin ağlıyorsun? diye sordu. Aldığı cevap şöyle oldu:
– Kardeşim, sen gerçekten de bir iffet abidesiymişsin. İyi ki ben muhatap olmadım böyle bir imtihana. Muhtemeldir ki kaybedebilirdim. Allah sana senin güzelliğin kadar iman kuvveti lütfeylemiş demek ki.
Süleyman oradan kalkıp Medine’ye varır, o gece rüyasında Yusuf aleyhisselamı görür. Karşıdan kucağını açarak gelen Hazret-i Yusuf ona şöyle hitap eder:
– Gel seni kucaklayayım iffet abidesi kardeşim. Güzelliğin de kendine göre imtihanı vardır. Sen de benim gibi bu konuda imtihanlara tabi tutuldun, ama kazandın. Tebrik ederim seni.

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.evet güzel bir konu kardeşim.ama üzücü de.bir bayanın bu şekilde bir teklifte bulunması.bir erkek içinde zor bir imtihan.hele de şu yaşadığımız devirde.şeytana kendilerini kaptırmış insanlarımız çok.Allah böyle durumlara düşmekten korusun bizi.dilerim böyle vak alar olduğunda yazdığınız konu gibi sonuçlanır.emeğinize sağlık kardeşim.Allah a emanet olunuz..

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.evet güzel bir konu kardeşim.ama üzücü de.bir bayanın bu şekilde bir teklifte bulunması.bir erkek içinde zor bir imtihan.hele de şu yaşadığımız devirde.şeytana kendilerini kaptırmış insanlarımız çok.Allah böyle durumlara düşmekten korusun bizi.dilerim böyle vak alar olduğunda yazdığınız konu gibi sonuçlanır.emeğinize sağlık kardeşim.Allah a emanet olunuz..

Öncelikle yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim. Evet günümüzde böyle olaylar çok. İnsanın içinde bir nebze Allah korkusu varsa zinaya yaklaşmazlar. Allah bizi sapmışlardan değil; salih kullarından eylesin inşallah . AMİN. Sizin duanıza da AMİN. İnşallah dediğiniz gibi sonuçlanır. İnsanlar nefislerine yenilmeyip hak rızası için harama yaklaşmazlar. Rabbimize emanet olun. :H

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt