Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Görmediklerimiz, duymadıklarımız (1 Kullanıcı)

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
nmejcopv.png

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
O, bir tane idi.
O, şahane idi.
O, güzel idi.
O, güzeller güzeli idi.
O, mükemmel idi.
O, eşsiz idi.
O, "nûr" idi.
O, "duâ" idi.
O, "müjde" idi.
O, "rüyâ" idi.
O, "
Muhammed" idi.
O, "Ahmed" idi.
O, "el-Emîn" idi.
O, "kul" idi.
O, "Rasûl" idi.
O, "Habîb" idi.
O "Halîl" idi.
O, "rahmet" idi.
O, hasret idi.
O, vuslat idi.
O, cân idi.
O, cânân idi.
O, aşk idi.
O, bir başkaydı.
O, bambaşkaydı.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ahiret ona ait bize söz düşmez ne dilerse onu yazar onu siler...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı

Bakın resme sadece kadın! oysa bu ikisine ait bir suç ise neden tek başına çeker cezasını???
Zina suçtur , Allah c.c una karşı peki anlamadım neden tecavüz ederler de niye yine kadını suçlu ilan ederler ,? neden yine kadını
tek başına öldürürler ??? bu suç ise tek başına işlenmez ise erkek nerde???
Bu işte bir yanlışlık var ....acaba diyorum birileri birşeyleri gizlermi???gizler işte!
Allah 'ın kuralı Günahkar kadınlar ve erkekler! dir ise neden tek başına kadın!!!!!??? bunları hiç birzaman anlamadım....
Oysa belli değil mi?suçu işleyen kendini gizlemiyor mu?
Rabbim, Ya Rab ! gerçek ne? neden yüklenir herşey biz kadınların üstüne ....birparça diğer parçaya kötüsün , çürüksün derse
oysa yarısı sensin ey insan!bir elmanın yarısı çürük ise, diğer yarsı da yara almıştır, saklama gizlenme sende çürüksün!!!
Rabbim bağışla bizleri
Rahmetin karşılar herşeyi ... sor sor herşeyi neden gömdün din kardeşini ???
kadını eve kapattınız, tamam ilimden mahrum ettiniz, tamam peki , peki niye eve kapattığınızı suçlu ilan ettiniz
Resime bak! bu zihniyet hep böyle bak!! bak suçlu iki kişi ... ceza tek kişiye ??? edep! edep yahu , bu biline
Haşa , haşa Allah'ın kuralı bu diyene... haşa , haşa Allah c.c zalim değildir
ayırmaz suçluyu kadın, erkek diye bu biline....
Allah' ım c.c bizleri affet, bizleri bağışla utanırım senin adına fetva kesenlerden ...

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuyu incelemenizi ve gözden geçirmenizi isterim...Allah C.C. Recm istemez ...Edep İster ...af dileme ister...pişman olma ister...
Bence Allah C.C. bu durumda o İnsana sadece KÜSER...

Üstad,
Yazıda da değinildiği gibi, Allah' ın kitabında da hak recm.
Bugün itibariyle düşünüyorum evet bence de olmalı olmuş olması da iyi.
Günümüz Dünyasında kendini unutup sırf dünyalığını düşünen kadınlara ve onlara uyan erkeklere bence uygulanmalı.
Şeriat kanunları titizlikle uygulanmalı bence.
Çalanın eli kesilsin, Zinada Recm edilsin, Can alanın meydanlarda canı alınsın mesela.
Bakalım bakalım o zaman bu densizlikler Çalmalar çıprmalar yetim hakkı yemeler can almalar zinalar olacak mı ?

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Bakın resme sadece kadın! oysa bu ikisine ait bir suç ise neden tek başına çeker cezasını???
Zina suçtur , Allah c.c una karşı peki anlamadım neden tecavüz ederler de niye yine kadını suçlu ilan ederler ,? neden yine kadını
tek başına öldürürler ??? bu suç ise tek başına işlenmez ise erkek nerde???
Bu işte bir yanlışlık var ....acaba diyorum birileri birşeyleri gizlermi???gizler işte!
Allah 'ın kuralı Günahkar kadınlar ve erkekler! dir ise neden tek başına kadın!!!!!??? bunları hiç birzaman anlamadım....
Oysa belli değil mi?suçu işleyen kendini gizlemiyor mu?
Rabbim, Ya Rab ! gerçek ne? neden yüklenir herşey biz kadınların üstüne ....birparça diğer parçaya kötüsün , çürüksün derse
oysa yarısı sensin ey insan!bir elmanın yarısı çürük ise, diğer yarsı da yara almıştır, saklama gizlenme sende çürüksün!!!
Rabbim bağışla bizleri
Rahmetin karşılar herşeyi ... sor sor herşeyi neden gömdün din kardeşini ???
kadını eve kapattınız, tamam ilimden mahrum ettiniz, tamam peki , peki niye eve kapattığınızı suçlu ilan ettiniz
Resime bak! bu zihniyet hep böyle bak!! bak suçlu iki kişi ... ceza tek kişiye ??? edep! edep yahu , bu biline
Haşa , haşa Allah'ın kuralı bu diyene... haşa , haşa Allah c.c zalim değildir
ayırmaz suçluyu kadın, erkek diye bu biline....
Allah' ım c.c bizleri affet, bizleri bağışla utanırım senin adına fetva kesenlerden ...

Kadın erkek ayrımı yapılmadan uygulanmalı bence.
Evet iki taraflı günahlarda (zina buna örnek) her iki tarafa da aynı ceza uygulanmalı.
Recm sadece ve sadece kadına olursa ben kar-şı-yım...

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Ahiret ona ait bize söz düşmez ne dilerse onu yazar onu siler...

Müslüman bu kadar teslimiyetçi olamaz. Ahirette O' nun elinde değil Cennet' te Cehennem de...
İnsan ahiretini kurallar bütünü olan Kur'an' a uyarak kendisi belirlemiymuydu ? Ne oldu da Ahiret Allah' ın oldu ?
İnsanları yanıltacak geniş cümleler kurmaktan sakınırım ama, net bildiğimi de söylerim. Kimse kusura bakmasın.
Ben iyi insansam ahiretim de iyi olur !
Ben kötü insansam ahiretim de kötü olur !

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Müslüman bu kadar teslimiyetçi olamaz. Ahirette O' nun elinde değil Cennet' te Cehennem de...
İnsan ahiretini kurallar bütünü olan Kur'an' a uyarak kendisi belirlemiymuydu ? Ne oldu da Ahiret Allah' ın oldu ?
İnsanları yanıltacak geniş cümleler kurmaktan sakınırım ama, net bildiğimi de söylerim. Kimse kusura bakmasın.
Ben iyi insansam ahiretim de iyi olur !
Ben kötü insansam ahiretim de kötü olur !

Sayın Krmus ...Allah C.C. çarpık ilişkiye kızar...Kadın ile erkek arasında böyle istenmeyen olay İptiladır... Ölüm cezası olmaz...Allah C.C. nun gazabı Aynı cinsin günahına daha şiddetlidir...
Dünya imtihan dünyası tabi ki iptila olacak...iyi ve çirkin olacak.. Elek misali süzgeç süzecek...ancak Kadın ve erkek arası günah ...Cehennemi haketme dir..Zina açısından söylüyorum...İki taraf da suçlu ... Af dilenip ...pişman olunursa yı iyi anlamak lazım...
Ayrıca devlet kanunları da varsa ...uygulanacak o olmalı...Düzen orta karar uygular ...

4- NİSÂ SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

15. Kadınlarınızdan fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse,
o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde
tutun (dışarı çıkarmayın).

16. Sizlerden fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa,onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah, tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir.
17. Allah katında (makbul) tövbe, ancak bilmeyerek günah işleyip sonra çok geçmeden tövbe edenlerin
tövbesidir. İşte Allah, bunların tövbelerini kabul buyurur. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet
sahibidir.
18. Yoksa (makbul) tövbe, kötülükleri (günahları) yapıp yapıp da kendisine ölüm gelip çatınca, “İşte ben
şimdi tövbe ettim” diyen kimseler ile kâfir olarak ölenlerinki değildir. Bunlar için ahirette elem dolu bir
azap hazırlamışızdır.

24- NÛR SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

2. Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah’a ve ahiret gününe
inanıyorsanız, Allah’ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız
tutmasın. Mü’minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.
3. Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah’a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla
da ancak zina eden veya Allah’a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır.
4. Namuslu kadınlara zina isnat edip sonra da dört şahit getiremeyenlere seksen değnek vurun. Artık
onların şahitliğini asla kabul etmeyin. İşte bunlar fâsık kimselerdir.
5. Ancak tövbe edip bundan sonra ıslah olanlar müstesna. Çünkü Allah, çok bağışlayandır, çok
merhamet edendir.

6,7. Eşlerine zina isnat edip de kendilerinden başka şahitleri olmayanlara gelince, onların her birinin
şahitliği; kendisinin doğru söyleyenlerden olduğuna dair, Allah adına dört defa yemin ederek şahitlik
etmesi, beşinci defada da; eğer yalancılardan ise, Allah’ın lânetinin kendi üzerine olmasını ifade
etmesiyle yerine gelir.
8,9. Kocasının yalancılardan olduğuna dair Allah’ı dört defa şahit getirmesi (Allah adına yemin etmesi),
beşinci defada da eğer kocası doğru söyleyenlerden ise Allah’ın gazabının kendi üzerine olmasını
dilemesi, kadından cezayı kaldırır.
10. Allah’ın size lütfu ve merhameti olmasaydı ve Allah tövbeleri kabul eden, hüküm ve hikmet sahibi
olmasaydı, hâliniz nice olurdu?

11. O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın.
Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. İçlerinden
(elebaşılık ederek) o günahın büyüğünü üstlenen için ise ağır bir azap vardır.
12. Bu iftirayı işittiğiniz zaman, iman eden erkek ve kadınlar, kendi (din kardeş)leri hakkında iyi zan
besleyip de, “Bu, apaçık bir iftiradır” deselerdi ya!
13. Onlar (iftiracılar) bu iddialarına dair dört şahit getirselerdi ya! Mademki şahit getirmediler; işte onlar
Allah yanında yalancıların ta kendileridir.
14. Eğer size dünya ve ahirette Allah’ın lütfu ve rahmeti olmasaydı, içine daldığınız bu iftiradan dolayı
size mutlaka büyük bir azap dokunurdu!
15. Hani o iftirayı dilden dile dolaştırıyor; hakkında hiçbir bilginiz olmayan şeyleri ağzınıza alıp söylüyor ve
bunu önemsiz bir iş sanıyordunuz. Hâlbuki bu, Allah katında büyük bir günahtır.
16. Bu iftirayı işittiğiniz vakit, “Böyle sözleri ağzımıza almamız bize yaraşmaz. Seni eksikliklerden uzak
tutarız Allah’ım! Bu, çok büyük bir iftiradır” deseydiniz ya!
17. Eğer inanıyorsanız, bu gibi şeylere bir daha ebediyyen dönmemeniz için Allah size öğüt veriyor.
18. Allah, size âyetleri açıklıyor. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
19. İnananlar arasında hayâsızlığın yayılmasını arzu eden kimseler var ya; onlar için dünya ve ahirette
elem dolu bir azap vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.
20. Allah’ın lütfu ve rahmeti sizin üzerinize olmasaydı ve Allah çok esirgeyici ve çok merhametli
olmasaydı, hâliniz nice olurdu?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sözü uzattığımız için özür dilerim ancak Allah C.C. temiz soy...temiz davranışı ister...Eş cins arası Zina gerçekten büyük kusur olup ...Allah C.C. nun gazabı ortaya çıkar ...Bunu Lut A.S. kıssasından anlayabilirsiniz...Efendim...
Diğer zina çirkin bir olaydır...Allah C.C. o kişileri Cehennem ehli yazar ve bu hayatta da onlara iptila cezası verir...Veba hastalığı oluşması...çocuklarının kişiye deney olması gibi korkunç iptilaya sebeb olur... efendim ...
Uzak kaçmak ve temiz yoldan yürümek lazım efendim...
Biz ona Helal ortamda helal olandan hareket ... yanlış her şeyden kaçınmak diyoruz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt