Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Gece Namazı" Seferberliği (5 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum Hafize annemiz.. Rabbim razı olsun böyle hayırlı bir işe vesile olduğunuz için..
Rabbim nasip ederse ben de bu gece kalkacağım inşaallah..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
"Gecenin bir bölümünde de uyanıp kalk ve sana mahsus olmak üzere, nâfile namaz kıl;

ola ki bu sâyede Rabbin seni övgüye değer bir makama ulaştırır."

İsra suresi

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamu aleykum ve rametullah.. Hiç zorlanmadan, hemen kalkabildim elhamdülillah..
Rabbim devamını nasip eylesin.. Rabbim kabul eylesin namazlarımızı ve dualarımızı inşaallah..

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu ..
Rabbim kabul buyursun..
Dualarda buluşmak dileğiyle..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
[h=2]Müjdesine, hayrına, lütfuna hasret kaldığım,
Rahmetine kurban olduğum,
Keremine muhtac olduğum Allah'ım...
Bizim evladımıza ve evlat misal kardeşlerimize ve tüm muhatablarımıza şefkat
ve muhabbetimizi arttır...
Hatalarını (ve nefsen, şeytana uyarak yaptığımız hatalarımızı) terbiye etmemizi ama bunu letafetle yapmayı;
Merhametin o yumuşak ama keskin güzelliğiyle doğruları görmeyi ve
göstermeyi nasip et!!...
Bizi her türlü günah ve isyanlarımızdan dolayı bağışla....

Sıkıntılarımızı, acizliğimizi,
çaresizliğimizi, yalnızlığımızı, hastalıklarımızı, borçlarımızı,
mutsuzluklarımızı, ümitsizliklerimizi, iç daralmalarımızı,
perişanlığımızı, incinmişliğimizi, kırılmışlığımızı
Alemlerin Rabbine havale ederim.....
Bizi kurtar ne olur!!!!
Amin...
[/h]

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Gece namazına devam ediniz. Zira bu sizden önceki salihlerin ibadetidir. Çünkü gece ibadeti, Allah'a yakınlık günahlara kefaret olup insanı bedeni hastalıklardan korur ve günahlardan uzaklaştırır." (Tirmizi, Deavât, 101)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Sıkıntılarımızı, acizliğimizi,
çaresizliğimizi, yalnızlığımızı, hastalıklarımızı, borçlarımızı,
mutsuzluklarımızı, ümitsizliklerimizi, iç daralmalarımızı,
perişanlığımızı, incinmişliğimizi, kırılmışlığımızı
Alemlerin Rabbine havale ederim.....
Bizi kurtar ne olur!!!!
Amin...

şu sıralar bu duaya o kadar ihtiyacım varki melhem gibi geldi sık sık okuyacam inşaallah

Küçük Bir Söz Yakarsa İçini...
Dost Bildiklerin Anlamazsa Seni...
Boşver Dökme İçini.
Al Eline Tesbihi Koy Alnını
Secdeye...
O'ndan Başkası Anlamaz Seni....

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Herseyin "En Hayırlısını" Isteme Duasi

Okunuşu:
"Allahümme inni es'elüke hayra'l-mes'eleti ve hayrad-dü'ai ve hayra'n-necahi ve hayral ameli ve hayres-sevabi ve hayra 1-hayati ve hayral- memati. Ve sebbitni ve sekkil mevazini ve hakkik imani verfe'deracati ve tekabbel salati vegfir hatieti ve es'elüked-deracati'l-'ula mine'l-cenneti. Allahümme inni es'elüke fevatiha'l-hayri ve havatimehü ve cevami'ahu ve evvelehu ve zahirahu ve batinehu ve'd-deracati'l-'ula mine'l-cenneti, âmin. Allahümme inni es'elüke hayra ma ati ve hayra ma ef'alü ve hayra ma a'malü ve hayra ma batane ve hayra ma zahera ved-deracati'l-'ula mine'l-cenneti, amin. Allahümme inni es'elüke en terfe'a zikri ve teda'a vizri ve tusliha emri ve tütahhira kalbi ve tuhsine ferci ve tünevvira li kalbi ve tegfira li zenbi. Ve es'elüked- deracati'l-'ula mine'l-cenneti, amin. Allahümme inni es'elüke en tübarike li fi nefsi ve fi sem'i ve fi besari ve fi ruhi ve fi halki v fi huliki ve fi ehli ve fi mah- yaye ve fi memati ve fi ameli fetekabbel hasenati ve es'elüke'd-deracati'l-ula mine'l-cenneti, amin."

Anlamı:
"Allah'im! Senden istenen seylerin hayirlisini, duanin hayirlisini, kurtulusun hayirlisini, islerin hayirlisini, sevabin hayirlisini, hayatin hayirlisini, ölümün hayirlisini istiyorum. Beni dinimde sabit kil, mizanda sevaplarimin agir gelmesini nasip eyle, imanimi gerçek eyle, derecelerimi yükselt, namazimi kabul eyle, günahimi bagisla. (Allah'im!) Senden cennette yüksek dereceler istiyorum. Allah'im! Senden benim için hayirlari açmani, islerimin hayirla sonuçlanmasini, önceki, açigi ve gizlisi ile her türlü hayiri, cennette yüksek dereceler istiyorum. (Allah'im!) Duami kabul eyle. Allah'im! Senden gelecekte olacak seylerin hayirli olanlarini, yaptiklarimin hayirlisini, gizli seylerin hayirlisini, açik olan seylerin hayirlisini ve cennette yüksek dereceler istiyorum. (Allah'im!) Duami kabul eyle. Allah'im! Senden sanimi yükseltmeni, günahlarimi silmeni, islerimi islah etmeni, kalbimi temizlemeni, tenasül uzvumu korumani, kalbimi nurlandirmani, günahimi bagislamani ve cennette yüksek dereceler istiyorum. (Allah'im!) Duami kabul eyle. Allah'im! Senden nefsim, kulagim, gözüm, ruhum, yaratilisim ve ahlakim, ailem, hayatim ve ölümüm ve islerim hakkinda benden razi ol, hayir ve hasenatimi kabul eyle ve cennette yüksek dereceler istiyorum. (Allah'im!) Duami kabul eyle." (Hâkim, De'avat, No: 1911)

T

tevbekarım

Vesile olduğunuz hayırlar için Rabbim razı ve hoşnut olsun cümlenizden cümlemizden inşaallah...nasılda güzel bir geceydi nasip eden Rabbim e sonsuz Hamdü senalar olsun

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ara sıra bazen kalkıyorum ama bu sefer hep beraber namaza hayalen durmanın güzelliğini yaşadım bundan sonra dua dua büyüyelim hep beraber cuma gecelerini ihya edelim inşaallah :a21:

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Namaz; yorgun ve bitkin kalbe şevkatli bir dokunuştur...

Namaz; YOLUN AZIĞI, RUHUN DESTEĞİ ve KALBİN CİLASIDIR...

Yüce Rabbimiz, Şöyle Buyuruyor Müzzemmil Suresinde;

"EY ÖRÜTÜSÜNE BÜRÜNEN! BİRAZI DIŞINDA GECEDE KIYAM ET!"

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Gece namazına devam ediniz.
Zira bu sizden önceki salihlerin ibadetidir.
Çünkü gece ibadeti, Allah'a yakınlık günahlara kefaret olup,
insanı bedeni hastalıklardan korur
ve günahlardan uzaklaştırır.
"

(Tirmizi, Deavât, 101)

Bu gece ve her cuma gecesi dualarda buluşmak duasıyla inşaAllah..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Gece namazına devam ediniz.
Zira bu sizden önceki salihlerin ibadetidir.
Çünkü gece ibadeti, Allah'a yakınlık günahlara kefaret olup,
insanı bedeni hastalıklardan korur
ve günahlardan uzaklaştırır.
"

(Tirmizi, Deavât, 101)

Bu gece ve her cuma gecesi dualarda buluşmak duasıyla inşaAllah..

inşaallah dualarda secdelerde buluşalım

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Gecenin müdavimleri de bizimle zaten yaptıkları işe devam ederlerse onların katılımı bizleri daha çok şevke getirecek...

gece saat 3.30

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
"Allâh her peygamberde belirli birşeye karşı aşırı bir stek yaratmıştır. Benim en çok hoşlandığım şey de gece ibâdetidir." (Heysemî, Mecmau'z-zevâid, II, 271)
Allâh'a yaklaştıran en mühim ibâdet olması hasebiyle ümmetinin de bu nimetten nasiblenmelerini arzû ederlerdi. Öncelikle yakın akrabasından tebliğe başlayan Efendimiz, bir gece Ali ile Fâtımâ-radıyallâhu anhümâ-'nın kapısını çalmış ve onlara:
- "Namaz kılmayacak mısınız?" (Buhârî, Teheccüd,5) buyurarak geceyi boş geçirmemelerini istemişti.

Bizde sizlerin kapısını çalıyoruz hep beraber teeccüd namazına

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bizde sizlerin kapısını çalıyoruz hep beraber teeccüd namazına

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt