Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fransa boykot (1 Kullanıcı)

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
383969_2812903838322_1130550324_33149562_145464988  _n.jpg

Tasarıyı öne sürüp meclise onaylatan valerie boyer adlı meclis üyesinin resmi sitesi türk hackerler tarafından çökertilmiştir

www.valerie-boyer.fr
390186_2828959519704_1130550324_33157409_1733642519_n.jpg

VALERIE BOYER'İN MUHABİRDEN KORKMA ANI :)

FAZLA YORUM KATMAYACAĞIM BU SOYSUZ KAFİRLERİN NE MAL OLDUĞUNU SİZ BİLİYORSUNUZ....

BOYKOT EDİLECEK FRANSIZ MALLARI​

Benzin: Total, Elf
Supermarket: Carrefour, Gima, Dia Endi, ChampionSA
InsAat: Ondulin Avrasya (Onduline -Bituline-Isoline), Lafarge, Chryso, Weber Markem
Seyahat: Air France, Club Med, Fransa'da tatil, Fransiz Kultur Merkezi
Tiras Bicagi: BIC
Cakmak: BIC, Cartier
Kirtasiye: BIC, Sheaffer
Yogurt: Danone, Yoplait
Sise Suyu: Perrier, Danone, Evian
Mutfak ve diger ev esyalar: Tefal
Oto Lastigi: Michelin, Uniroyal, Recamic
Oto Yedek Parca: Valeo
Otomobil: Renault, Peugeot, Citroen
Spor Ekipmani: Le coq sportif
Motosiklet, Bisiklet: Peugeot
Giyim: Lacoste , Givenchy, Pierre Cardin, Yves Saint Laurent, Etam, René Derby, Sonia Rykiel, Cacharel, Daniel Hechter
Canta: Longchamps, Lancel, Louis Vuitton
Sampuan: L'Oreal, Studio Line, Lancome
Sac urunleri: L'Oreal, Studio Line, Garnier, Kerastase
Cilt Bakim urunleri: Clarins, Guerlain, Avon, Avene
Bebek giyim, mama, oyuncak: Bledina, Mellin, Majorette, DPAM, Petit Bateau
Kozmetik: L'Oreal, La Roche Posay, Biotherm, Christian Dior, Clarins, Vichy
Parfum: Chanel, Christian Dior, Clarins, Drakkar Noir, Fahrenheit, Lancome,Lavendar Harvest
Dergi: Marie Claire, Elle
Telekom: Alcatel
Sigorta: AXA, Gunes Sigorta, Basak Sigorta, Basak Emeklilik (Groupama International)
Finans: Societe General Bankasi, TEB (Turk Ekonomi Bankasi)
Ilac firmalari Sanofi (Aventis&Synthelabo&Pasteur ortakligi): Servier, Fournier, Guerbet, Pierre...

İŞDE BUNLAR ZALİMLERİN TA KENDİLERİDİR

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Şu mübarek günde, Allahtan tek dileğim. Artık bu kufur ehlinin elinden kurtar rabbim şu mazlum müslümanları.

Biz ne somaliyi, ne cezayiri, ne afrikayı, ne filistini, ne afkanistanı, ne ırağı, ne çeçenistanı, ne doğu türkistanı, ne dağıstanı, ne hocalıyı, ne keşmiri, nede çadı, ve aklıma şu anda gelmeyen bir çok cihad beldelerini hiçbirini unutmadık, unutmayacağız.

Gönder meleklerini şu kafir toplulukların üstüne yarrabbim. Gönder ki, inansınlar. İnananlara hidayet et. İnanmayanlarıda kahru perşişan et.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
"Kahrolsun Fransa!" deyip de onun mallarını alıp satanlar, Allah katında nasıl hesap vereceklerini düşünsünler..

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
383969_2812903838322_1130550324_33149562_145464988  _n.jpg

FAZLA YORUM KATMAYACAĞIM BU SOYSUZ KAFİLERİN NE MAL OLDUĞUNU SİZ BİLİYORSUNUZ....

BOYKOT EDİLECEK FRANSIZ MALLARI​

Benzin: Total, Elf
Supermarket: Carrefour, Gima, Dia Endi, ChampionSA
InsAat: Ondulin Avrasya (Onduline -Bituline-Isoline), Lafarge, Chryso, Weber Markem
Seyahat: Air France, Club Med, Fransa'da tatil, Fransiz Kultur Merkezi
Tiras Bicagi: BIC
Cakmak: BIC, Cartier
Kirtasiye: BIC, Sheaffer
Yogurt: Danone, Yoplait
Sise Suyu: Perrier, Danone, Evian
Mutfak ve diger ev esyalar: Tefal
Oto Lastigi: Michelin, Uniroyal, Recamic
Oto Yedek Parca: Valeo
Otomobil: Renault, Peugeot, Citroen
Spor Ekipmani: Le coq sportif
Motosiklet, Bisiklet: Peugeot
Giyim: Lacoste , Givenchy, Pierre Cardin, Yves Saint Laurent, Etam, René Derby, Sonia Rykiel, Cacharel, Daniel Hechter
Canta: Longchamps, Lancel, Louis Vuitton
Sampuan: L'Oreal, Studio Line, Lancome
Sac urunleri: L'Oreal, Studio Line, Garnier, Kerastase
Cilt Bakim urunleri: Clarins, Guerlain, Avon, Avene
Bebek giyim, mama, oyuncak: Bledina, Mellin, Majorette, DPAM, Petit Bateau
Kozmetik: L'Oreal, La Roche Posay, Biotherm, Christian Dior, Clarins, Vichy
Parfum: Chanel, Christian Dior, Clarins, Drakkar Noir, Fahrenheit, Lancome,Lavendar Harvest
Dergi: Marie Claire, Elle
Telekom: Alcatel
Sigorta: AXA, Gunes Sigorta, Basak Sigorta, Basak Emeklilik (Groupama International)
Finans: Societe General Bankasi, TEB (Turk Ekonomi Bankasi)
Ilac firmalari Sanofi (Aventis&Synthelabo&Pasteur ortakligi): Servier, Fournier, Guerbet, Pierre...

İŞDE BUNLAR ZALİMLERİN TA KENDİLERİDİR

PKK'yı destekleyen kürtler bunlardan ibret alsınlar.Arkalarına ABD,İsrail, Yunanistan, Rusya ve diğer AB ülkelerden her türlü yardım alıp da bizim askerlerimizi şehit etmeye devam ederlerse, Vallahi Azimüşşan bu ülke bölünürse, aynen bu Cezayirlilerin akibetine uğrayacaklarını hesap etsinler.Çünkü kafirlerin sözüne inanmak ahmaklıktır.Bu yüzden PKK illeti ortadan kaldırmalıdır.Huzur içind eyaşamasını bilmeyenler özgürlüklerini tamamen ortadan kaldırmış olurlar.

Nargülü

Kayıtlı Kullanıcı
Ben zaten bu mamülleri almıyorum..İsraile ve amerikana boyky etmiştim şimsi ise fransa:)

Nargülü

Kayıtlı Kullanıcı
PKK'yı destekleyen kürtler bunlardan ibret alsınlar.Arkalarına ABD,İsrail, Yunanistan, Rusya ve diğer AB ülkelerden her türlü yardım alıp da bizim askerlerimizi şehit etmeye devam ederlerse, Vallahi Azimüşşan bu ülke bölünürse, aynen bu Cezayirlilerin akibetine uğrayacaklarını hesap etsinler.Çünkü kafirlerin sözüne inanmak ahmaklıktır.Bu yüzden PKK illeti ortadan kaldırmalıdır.Huzur içind eyaşamasını bilmeyenler özgürlüklerini tamamen ortadan kaldırmış olurlar.

İnsanların neler yaşadıgını bilmeden kürtleri yargılayamazsınız.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
"Soykırımı babana sor"

resim216454_1.jpg

İşte Erdoğan'ın bugün yaptığı o açıklamalar:

Dün Fransa'da bir yasa kabul edildi. Bunu söylemeyi görev telaki ediyorum. Fransa'ya yönelik tedbirlerimizi açıkladık. Fransa'da 5 milyon müslüman var. Fransa'da müslüman karşıtlığının ne boyutlara ulaştığını bu hareket ortaya koymuştur. Sarkozy böyle oyunlarla seçim kazanma endişesine düşmüştür. Cezayir'de 1945'ten itibaren nüfusun %15'i acımasızca şehit edildi. Fransa Cumhurbaşkanı bu soykırımı bilmiyorsa gitsin babasına sorsun.

Cezairliler fırınlarda acımasızca katledildi. Sayın sArkozy bu soykırımı bilmiyorsa gitsin Pol Sarkozy'ye sorsun. Babası Fransız lejyonunda askerlik yapmıştı. Emimin babasına sorarsa o yaşananları kendisi çok iyi anlatır.
Ben ki sultanlar sultanı ,hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allah'ın yer yüzündeki gölgesi Akdeniz'in ve Karadeniz'in ve Rumeli'nin ve Anadolu'nun ve Azerbaycan'ın ve Şam'ın ve Halep'in ve Mısır'ın ve Mekke'nin ve Medine'nin Ve Kudüs'ün ve bütün Arap diyarının ve Yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Süleyman Han oğlu Sultan Süleyman Han'ım.Sen ki Fransa vilayetinin kralı Fransuva'sın.Hükümdarların sığındığı kapıma elçinizle mektupla gönderip ülkenizi düşman istila edip şu anda hapiste olduğunuzu bildirip kurtuluşunuz konusunda bizden yardım talep ediyorsunuz.Söylediğiniz her şey dünyayı idare eden tahtımızın ayaklarına arz olunmuştur.Her şeyden haberdar oldum.Yenilmek ve hapsolunmak hayret edilecek bir şey değildir.Gönlünüzü hoş tutup üzülmeyesiniz.Böyle bir durumda atalarımız düşmanları mağlup etmek ve ülkeler fethetmek için seferden geri kalmamışlardır.Biz de atalarımızın yolundayız ve daima memleketler ve alınmaz kaleler fetheylemekteyiz.Gece gündüz daima atımız eyerlenmiş ve kılıcımız belimizde kuşatılmıştır.Yüce Allah hayırlara bağışlasın.Allah'ın istediği ne ise o olsun.Bundan başka haberleri gönderdiğiniz adamınızdan öğrenebilirsiniz.Böyle Biliniz. Selim'in oğlu Süleyman..
Türkiye'nin tarihinde bu var. Kendi tarihine de baksa Türkiye'nin yardımından başka hiç bir şey göremeyecektir. Ama maalesef art niyetle bakıyor oy hırsıyla bakıyor. Bu tehlikeli tutumdan ötürü Avrupa'yı uyarıyoruz uyaracağız. Bu ırkçı ayrımcı tutuma yönelik ilk etapta tutumumuzu belirledik.
Benim bu tepkim kesinlikle Fransız halkına yönelik değildir. 557 kişilik parlamentonun içinde 55 kişinin katılımıyla 11 kişinin ret verdiği ve 30 küsür kişinin kabul ettiği bir oyla bir netice alınıyor. Böyle sulandırılmış bir oylama olur mu? Eğer yüreğin varsa tüm partinle meclise girer oylarsın ama maalesef bunlarda omurga yok. Bunu AB'de de Fransa yaptı. Türkiye AB ile ne kadar birlik olmak istiyor AB de Türkiye ile ne kadar birlik istiyorsa o oranda bu beraberlik güçlü olur.
Hiç endişe etmeyin. Türkiye kendi insanıyla buralara geldi.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanların neler yaşadıgını bilmeden kürtleri yargılayamazsınız.

Mesajımı iyi anlayın?.SADECE PKK'LI KÜRTLERİ YARGILADIM.DİĞER MÜSLÜMAN KÜRT KARDEŞLERİMİZİ BUNDAN TENZİH EDERİM.

Kürtlerde birlik ve beraberlik olsaydı PKK asla bu ülkede barınamazdı.Saflık ve yokluk onları bu duruma düşürse bile devletten her türlü yardım gelmektedir.Bunu istismar eden PKK, kürt gençlerimizi kandırıp dağa kaldırıyorlar.Sonrası ise askerlerimize yem oluyorlar.

Bu vatan hepimizin! Kardeşimde olsa ona ihanet edeni öldürürüm.Ben vatan sevdalısıyım..Vatana ihanet edenin gözünün yaşına bakmam.

Bu vatana sahip çıkmayanlar kafirlerin boyunduruğu altında ezilmeye sömürülmeye mahkum olurlar.Eykiyaya yol gösteren asıl eşkiya odur..

En güzel özgürlük yine Türkiye'dedir.Bunu istismar eden PKK'ya geçit verilmez.

KÜRTLERİN EN İYİ DOSTU YİNE BİZİZ.BU DOSTLUĞUMUZU BOZMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR.

Konumuzu dağıtmayalım.Herkesi tefekküre davet ediyorum..

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Vatanımızın ve Devletimizin kıymetini bilmeliyiz.Afganistan ve Irak'tan ibret alın!.Gavurlardan adalet ve medet beklemeyin.Onların, asla müslümanları sevmediklerini iyi kavrayın.Unutmayınız ki müslümanlar hariç, diğer milletlerin alayı bize düşmandırlar.

Gavura iyilik yapacağız ama asla dinimizden vatanımızdan taviz vermeyeceğiz.Onlara yüz verildiğinde bize karşı cüretkar olurlar.Bizimle iyi geçinemeyen zelil olur.Allah bizimle beraberdir.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
385129_275231462526158_174031492646156_718845_1208667320_n.jpg

Ermeni Meselesinde Batıya Cevabımız​

Ermeni Yasa tasarısına karşıAltay Derneği olarak teklifimiz;

Batı dünyasının, ‘Ermeni soykırımı’ bahanesi ile ,Anadolu insanının vicdanını mahkum ederek, işgalci –emperyalist yüzünü perdeleyebileceğini düşünmesi bir akıl tutulmasıdır.

Afganistan’dan,Irak’a,Somali’den Bosna’ya milyonlarca müslümanın kanı hala daha akarken,1. Dünya savaşı boyunca topraklarımıza her koldan giren,vahşette tarifi kalmamış batı dünyasının,sözde Ermeni soykırımını dillerine dolamaları tam bir kara mizah örneğidir.

Anadolu’yu Ermeni yurdu yapamamalarının acısını parlemantolarında telafi etme çabalarını lanetliyoruz.

Altay Derneği olarak,

Anadolu’nun Ermeni yurdu olmasının önünde ki sembol isimlerden,Osmanlı hilafet beylerinden Hacı Musa Bey hatırasına, Mutki ilçesinde ‘BATI’YA

CEVABIMIZ ‘ isimli bir anıt yapılmasını Müslüman Anadolu halkı adına istiyor ve teklif ediyoruz.

Batı dünyasının şuur altında canlarını acıtan bir hatıra olarak Hacı Musa Bey’i tekrar hatırlamaları ve hiç unutmamaları için…

Altay Siyasi Araştırmalar Merkezi

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

‎"Mutkî Aşireti Reisi Hacı Musa Bey, onun oğlu İzzet Bey, onun oğlu Hacı Muammer Bey, onun oğlu Salih Mirzabeyoğlu..."

"Mûsâ deyince... Efsanevî bir yiğitlik şahsiyeti olan, dedem İzzet Bey’in babası ve Mirza Bey’in oğlu Mûsâ Bey... «Bey», şimdilerde parası olana, kravat takana ve burjuva takımının nezaketle hitabedilmek istenenine deniyor ya, bunlarınki öyle değil... Onlar, mirler!..

Hiç kimsenin kanun himâyesinde olamayacağı zamanda, gerçek tarih konuşur ve Mûsâ Bey gibi, oğlu İzzet Bey’in efsanevî şahsiyeti de görünür!..

Mûsâ Bey, Abdülhamid Han Hazretlerinin takdir ve güvenine mazhar olmuş bir zât...

Salih Mirzabeyoğlu - Tilki Günlüğü

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
"Soykırımı babana sor"

resim216454_1.jpg

İşte Erdoğan'ın bugün yaptığı o açıklamalar:

Dün Fransa'da bir yasa kabul edildi. Bunu söylemeyi görev telaki ediyorum. Fransa'ya yönelik tedbirlerimizi açıkladık. Fransa'da 5 milyon müslüman var. Fransa'da müslüman karşıtlığının ne boyutlara ulaştığını bu hareket ortaya koymuştur. Sarkozy böyle oyunlarla seçim kazanma endişesine düşmüştür. Cezayir'de 1945'ten itibaren nüfusun %15'i acımasızca şehit edildi. Fransa Cumhurbaşkanı bu soykırımı bilmiyorsa gitsin babasına sorsun.

Cezairliler fırınlarda acımasızca katledildi. Sayın sArkozy bu soykırımı bilmiyorsa gitsin Pol Sarkozy'ye sorsun. Babası Fransız lejyonunda askerlik yapmıştı. Emimin babasına sorarsa o yaşananları kendisi çok iyi anlatır.
Ben ki sultanlar sultanı ,hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allah'ın yer yüzündeki gölgesi Akdeniz'in ve Karadeniz'in ve Rumeli'nin ve Anadolu'nun ve Azerbaycan'ın ve Şam'ın ve Halep'in ve Mısır'ın ve Mekke'nin ve Medine'nin Ve Kudüs'ün ve bütün Arap diyarının ve Yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Süleyman Han oğlu Sultan Süleyman Han'ım.Sen ki Fransa vilayetinin kralı Fransuva'sın.Hükümdarların sığındığı kapıma elçinizle mektupla gönderip ülkenizi düşman istila edip şu anda hapiste olduğunuzu bildirip kurtuluşunuz konusunda bizden yardım talep ediyorsunuz.Söylediğiniz her şey dünyayı idare eden tahtımızın ayaklarına arz olunmuştur.Her şeyden haberdar oldum.Yenilmek ve hapsolunmak hayret edilecek bir şey değildir.Gönlünüzü hoş tutup üzülmeyesiniz.Böyle bir durumda atalarımız düşmanları mağlup etmek ve ülkeler fethetmek için seferden geri kalmamışlardır.Biz de atalarımızın yolundayız ve daima memleketler ve alınmaz kaleler fetheylemekteyiz.Gece gündüz daima atımız eyerlenmiş ve kılıcımız belimizde kuşatılmıştır.Yüce Allah hayırlara bağışlasın.Allah'ın istediği ne ise o olsun.Bundan başka haberleri gönderdiğiniz adamınızdan öğrenebilirsiniz.Böyle Biliniz. Selim'in oğlu Süleyman..
Türkiye'nin tarihinde bu var. Kendi tarihine de baksa Türkiye'nin yardımından başka hiç bir şey göremeyecektir. Ama maalesef art niyetle bakıyor oy hırsıyla bakıyor. Bu tehlikeli tutumdan ötürü Avrupa'yı uyarıyoruz uyaracağız. Bu ırkçı ayrımcı tutuma yönelik ilk etapta tutumumuzu belirledik.
Benim bu tepkim kesinlikle Fransız halkına yönelik değildir. 557 kişilik parlamentonun içinde 55 kişinin katılımıyla 11 kişinin ret verdiği ve 30 küsür kişinin kabul ettiği bir oyla bir netice alınıyor. Böyle sulandırılmış bir oylama olur mu? Eğer yüreğin varsa tüm partinle meclise girer oylarsın ama maalesef bunlarda omurga yok. Bunu AB'de de Fransa yaptı. Türkiye AB ile ne kadar birlik olmak istiyor AB de Türkiye ile ne kadar birlik istiyorsa o oranda bu beraberlik güçlü olur.
Hiç endişe etmeyin. Türkiye kendi insanıyla buralara geldi.

MADEM Kİ BU KADAR TAYYİP ERDOĞANA GÜVENİYORSUZ BİDE BUNU SEYREDİN.

KOLAY GELSİN.............

Müslümanım diyorsunuz israile kükrüyorsunuz daha sonra gelip amerikanın ayak işlerini yapıyorsunuz vatan millet sakarya diyorsunuz füze kalkan sistemini yapıp amerikayla iş birligi kurup uçaklarını incirlikten kaldırmasını iyi biliyorsunuz soruyorum şimdi tayyip erdoğanın amacı nedir orta doğu proje diyip israil'e vaad edilen toprakları için çalışıyorsunuz sionzme hizmet ediyorsunuz amacınız nedir anlayamadım.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı

Ermeni Meselesinde Batıya Cevabımız​

Ermeni Yasa tasarısına karşıAltay Derneği olarak teklifimiz;

Batı dünyasının, ‘Ermeni soykırımı’ bahanesi ile ,Anadolu insanının vicdanını mahkum ederek, işgalci –emperyalist yüzünü perdeleyebileceğini düşünmesi bir akıl tutulmasıdır.

Afganistan’dan,Irak’a,Somali’den Bosna’ya milyonlarca müslümanın kanı hala daha akarken,1. Dünya savaşı boyunca topraklarımıza her koldan giren,vahşette tarifi kalmamış batı dünyasının,sözde Ermeni soykırımını dillerine dolamaları tam bir kara mizah örneğidir.

Anadolu’yu Ermeni yurdu yapamamalarının acısını parlemantolarında telafi etme çabalarını lanetliyoruz.

Altay Derneği olarak,

Anadolu’nun Ermeni yurdu olmasının önünde ki sembol isimlerden,Osmanlı hilafet beylerinden Hacı Musa Bey hatırasına, Mutki ilçesinde ‘BATI’YA

CEVABIMIZ ‘ isimli bir anıt yapılmasını Müslüman Anadolu halkı adına istiyor ve teklif ediyoruz.

Batı dünyasının şuur altında canlarını acıtan bir hatıra olarak Hacı Musa Bey’i tekrar hatırlamaları ve hiç unutmamaları için…

Altay Siyasi Araştırmalar Merkezi

Allah razı olsun.Böyle kahramanlar var olduğu müddetçe kafir ermeniler ve fransızlar bizim hakkımızda suizanlık edemeyeceklerdir.

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Hala içinizde atatürkün ne olduğunu bilmeyenler varsa içinizde Üstat Kadir Mısıroğlunu açıp dinlesin.

Ayrıca burası siyaset yeri değil, dini bir site. Cenabı Allah, Innel dinel indellahil islam yani Allah katında din islamdır diyor. İslamın haricindeki hiç bir tartışmayı burada konuşma gereki görmüyorum.

Şunuda belirteyim laik düzenede karşıyım. Cumhuriyetide sevmiyorum. Ben tayyipçi değilim, ben atatürkçü değilim. Ben muhammdiyim. ÜÜmmeti muhammedim. Allahın kulu resulun ümmetiyim.

Lütfen birbirmizi kırmadan, incitmeden, üzmeden yorumlar yapalım. Selamün aleykum.

Dejavu0107

Kayıtlı Kullanıcı
Laik düzene bizde karşıyız lakin şuanki laik düzende ilerlemektedir.Osmanlıyı dini kullanarak içerden çökertildiği için laik sisteme geçilmiştir oda pek başarılı olamadı gençlerin hali ortadada ''ingiliz casunun itirafları'' kitabını okursanız daha yardımcı olacaktır.Kimseyi niyetim kırmak değil lakin araştırmadan şunlar şöledir bunlar böyledir demek doğru değil.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Fransız mallarına boykot çağrısı
fransiz_n.jpg

Fransa'da kabul edilen 'soykırımı inkâra cezayı öngören' yasa teklifi, gözleri Türkiye'deki Fransız sermayeli şirketlere çevirdi.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Fransa'yı protesto ederek bir marketteki Fransız ürünlerini raflardan indirdi. Marketin sahibi Fuat Uysal'la birlikte, Fransız ürünlerini raflardan indiren Palandöken, Fransa'dan ithal edilen tüm ürünleri, müşteriler özellikle talep etmedikçe satmayacaklarını belirtti. Palandöken, "Konfederasyonumuza bağlı Türkiye genelindeki yaklaşık 2 milyon işyerinde Fransız malı satılmayacak. Türkiye'nin 81 ilindeki örgütümüze genelge gönderdik ve pazar tıkama eylemini başlattık. 'Artık Fransız ürünlerine rafımızda yer yok' diyoruz." dedi. Söz konusu tasarıyı kabul edenlerin, Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenler olduğunu belirten Palandöken, gereken örgütlenmeyi yaparak, Fransızların, Türkiye'deki pazarlarını tıkayacaklarını sözlerine ekledi.
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan da, herkesi Fransa'yı ve Fransız mallarını boykota davet etti. Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu ise daha önceden başlattıkları 'Onuruna Fransız kalma' boykot çağrılarını yinelediklerini bildirdi. Yapılan boykot çağrılarında Total, L'oreal, Renault, Tefal, Ticket, Sodexho-Pass, Alcatel, Carrefour ve Danone gibi firmaların isimleri yer alıyor. Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ali Kavak da, geçen yıl 14 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirdikleri Fransa'ya yaş sebze ve meyve satışlarını durdurabileceklerini söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Fransa ile Türkiye arasında yaklaşık 14-15 milyar dolar düzeyinde ticaret hacmi bulunduğunu, bunun 6 milyar dolarlık bölümünün ihracat, 8 milyar dolarlık bölümünün de ithalat olduğunu belirterek, ''Bu ticaret hacmine hükümetler düzeyinde olmasa bile, vatandaşlar düzeyinde gösterilecek tepkiler zarar verebilir." dedi. Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fransız markası Renault'dan almayı düşündükleri 100 elektrikli otomobil siparişini askıya aldıklarını ifade etti. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ise kendilerine Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden resmi bir sipariş iptali gelmediğini belirterek, "Sağduyulu olmamız gereken bir dönemdeyiz." dedi. Bu arada DiaSA sosyal medyada kendilerinin de Fransız şirketi gibi gösterildiği ancak DiaSA'nın İspanyol menşeli süpermarket olduğu belirtildi.

Nargülü

Kayıtlı Kullanıcı
Mesajımı iyi anlayın?.SADECE PKK'LI KÜRTLERİ YARGILADIM.DİĞER MÜSLÜMAN KÜRT KARDEŞLERİMİZİ BUNDAN TENZİH EDERİM.

Kürtlerde birlik ve beraberlik olsaydı PKK asla bu ülkede barınamazdı.Saflık ve yokluk onları bu duruma düşürse bile devletten her türlü yardım gelmektedir.Bunu istismar eden PKK, kürt gençlerimizi kandırıp dağa kaldırıyorlar.Sonrası ise askerlerimize yem oluyorlar.

Bu vatan hepimizin! Kardeşimde olsa ona ihanet edeni öldürürüm.Ben vatan sevdalısıyım..Vatana ihanet edenin gözünün yaşına bakmam.

Bu vatana sahip çıkmayanlar kafirlerin boyunduruğu altında ezilmeye sömürülmeye mahkum olurlar.Eykiyaya yol gösteren asıl eşkiya odur..

En güzel özgürlük yine Türkiye'dedir.Bunu istismar eden PKK'ya geçit verilmez.

KÜRTLERİN EN İYİ DOSTU YİNE BİZİZ.BU DOSTLUĞUMUZU BOZMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR.

Konumuzu dağıtmayalım.Herkesi tefekküre davet ediyorum..

Bu mesajınıza çok yazacagım sözler vardı fakat konunun dagılmaması için yazmayacagım..sadece ön yargılısınız.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı

Bu mesajınıza çok yazacagım sözler vardı fakat konunun dagılmaması için yazmayacagım..sadece ön yargılısınız.

İstediğin konuyu aç, tartışmaya hazırım.Kaçmak yok tamam mı?.Anlaşılan o ki sen kürtsün.Gocunduğun yara var galiba!...

Şu sözümü hiç unutma!.Bizim; PKK'yı desteklemeyen ve müslüman olarak yaşamaya gayret eden kürt kardeşlerimize karşı hiçbir sözümüz yoktur.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.Böyle kahramanlar var olduğu müddetçe kafir ermeniler ve fransızlar bizim hakkımızda suizanlık edemeyeceklerdir.
Allahcc senden razı olsun can gönüldaş...
Gönlüne bereket...
Rabbimiz yar ve yardımcın olsun inşaALLAH...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
BESMELE...SELAM...DUA...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Fransa'ya karşı Türkiye'nin yanındayız

kardavi.jpg

Arap dünyasının etkili din adamlarından Şeyh Yusuf El Kardavi verdiği vaazda, "Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasayı kabul eden Fransa'ya karşı Türkiye'nin yanındayız" dedi.

Şeyh Yusuf El Kardavi, Katar’ın en büyük camisi İmam Muhammed Bin Abdulvahab camisinde verdiği vaazın büyük bir bölümünü, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa teklifini kabul eden Fransa’ya ayırdı.

Kardavi, "Fransa’nın kararını şiddetle kınıyoruz" diyen Kardavi, tüm Müslümanları Türkiye’ye destek vermeye çağırdı.
Kardavi,
"Fransa’nın kabul ettiği yasa Türkiye’ye büyük bir hakarettir.
Bu yasa şanlı Osmanlı tarihine atılan bir iftiradır. Bu kararı alan Fransa’yı şiddetle kınıyoruz. Türkiye’nin yanındayız"
ifadelerine yer verdi.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt