Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flört hakkında. (2 Kullanıcı)

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
bir kere flört demek insanların cinsel ilişkide bulunmaları demek değildir.. yada islama bizim ahlakımıza uymayan şeyleri yapmak demek değildir.. şunu biliniz meşru daire keyfe kafidir. ciddi bir birliktelik öncesi insanların belirli sınırlar içersinde birbirlerini tanımalarında bir sakınca varmı?

Selam kardeşim Efendimizin(s.a.v) güzel ve makul bir ikazı var bu konuda.

Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa kalırlarsa üçüncüleri şeytandır!

islamiyet.gen.tr den bilgi topladım az.

Soru:Flört tarzı ilişkiler hakkında neler tavsiye edersiniz?

Değerli Kardeşimiz;

Flört Müslümanlarların lügatında yeri olan bir kelime olmadığı gibi, ifade ettiği mânâ da Müslümanlarda hayat bulan bir olay değildir. Flörte kimler ne mânâ yüklerse yüklesin. İslâm böylesine hissi bir konuda erkekle kadına sınırlar çizer ve Efendimizin meşhur ikazı iki tarafı da kesin ölçülerle korumaya alır, muhafaza eder.

Nedir Efendimizin kesin ve çok makul olan ikazı?

– Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa kalırlarsa üçüncüleri şeytandır!

Evet, biribirine yabancı iki karşı cinsin tenha bir yerde baş başa kalışları; hislerinin isyanına, yaratılışta var olan duyguların ayaklanmasına vesile teşkil eder. Cinsi hislerin ayaklanması ve isyanından sonraki safhaları ise kimse kestiremez. Nerede başlar, nerelere kadar gider. Zaten toplum hayatındaki pişmanlıkların, hatta cinayetlerin ve kötülüklerin büyük çoğunluğunun bu ikaza kulak asmayıştan, aradaki sınırı aşıp taşmaktan kaynaklandığı da yaşanan günlük olaylarla sabittir.
Bunun istisnası yok mu, her kadın, her erkek böyle mi?

Elbette öyle bir iddiamız olmaz. Elbette her kaidenin istisnası olur. Lakin istisnalar hep müstesna kalır, umumi hükmü değiştirmez. Bildiğim gerçek odur ki kadın kendisini şaibe altına sokacak laubaliliklerden uzak kalmalı, kolay elde edilen, kolayca da terk edilen eğlence metaı haline gelmemelidir.

Bilindiği üzere kolay elde edilen şeyin kıymeti pek bilinmez, kolayca da terk edilmesinde mahzur düşünülmez. Değerli şeyler ise hep zor elde edilir, böylece de kolayca terk edilmezler. Kadın değerlerin en yücesi, itibarını korunması lazım gelenlerin de en önde gelenidir. Kadının bir gün falanın yanında, öteki günü de filanın kolunda olması, bir başka gün ise kimin yanında olacağının bilinmez hale düşmesi, onu hayatı boyunca itibarsızlığa mahkum eder. Bir değerli hayatı böylesine değersiz ve itibarsız hale düşüren şeye ise siz ister flört deyin, isterse başka bir şey; ne savunulur ne de sonucu basite alınacak bir doğallık olarak görülebilir.

Yine bir kudsi beyandan öğrenmekteyiz ki sonu evliliğe varmayan gayrimeşru yakınlaşmalardan taraflar öylesine pişmanlık duyacak ki ahirette:

– Keşke ateş parçası tutsaydım da böyle sonuçlar verecek başlangıçlar yapmasaydım diye feryat edeceklerdir.
Ama bunun faydası olmayacaktır. Çünkü ok yaydan çıkmış, kurşun hedefi vurmuş; tamiri mümkün olmayan tahribat vaki olmuştur.

Onun içindir ki dindar ailelerde kadın, kuracağı yuvada mutlu ve huzurlu olmak için geride şaibeli bir geçmiş bırakmamaya çok dikkat eder, vardığı yerde başına kakılacak bir sürü yanlışların sahibi olmama konusunda büyük titizlik gösterir. Bu dikkat ve titizliğinden dolayı da ömür boyu sevinç duyar, itibar sahibi olmanın mutluluğunu yaşar.

Kadını tertemiz mutlu bir ailenin kurucusu değil de, günlük zevklerin malzemesi haline getiren erkekler, yahut da kendilerini bu duruma düşürmüş kadınlar elbette konuyu bizim gibi yorumlamayacak, hallerine uygun düşen hayatın savunucusu olacaklardır. Böylelerine bizim ne söyleyecek sözümüz, ne de verecek cevabımız olur. Kendi düşen ağlamazdan başka.

Ahmed Şahin, Aile İlmihali, 142.
Selam ve dua ile...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
peki sence flört dönemi olmadan insan özellikle bayanlar için nasıl bir erkekle beraber olacaklarını bilmeden bir ömür yaşamaya nasıl razı olabilirler etrafımız bir çok örnekle dolu evlenilen kişi alkolikmi hırsızmı cahilmi bunun kararını vermeden nasıl bir yola çıkarlar.........

kardeş evlenmeden önce evlenilecek kişi araştırılır sağa soldan haber toplanır.Nasıl biri ailesi nasıl yaşamı nasıl helalden mi kazanır haramdan mı.. vs bunlar araştırılır...

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
kardeş evlenmeden önce evlenilecek kişi araştırılır sağa soldan haber toplanır.Nasıl biri ailesi nasıl yaşamı nasıl helalden mi kazanır haramdan mı.. vs bunlar araştırılır...

Düsünsene ya belki senin yasadigin sehirden olmucak o kisi nasil arastircaksin? Ve sen simdi nasil bir insanla evlene bilirsinki huyunu nerden biliceksin ya evlenince anlarsan sana hic uymadigini inanki ne demek istedigini anlamis olsam sormazdim:) Hayirli Sabahlar

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Düsünsene ya belki senin yasadigin sehirden olmucak o kisi nasil arastircaksin? Ve sen simdi nasil bir insanla evlene bilirsinki huyunu nerden biliceksin ya evlenince anlarsan sana hic uymadigini inanki ne demek istedigini anlamis olsam sormazdim:) Hayirli Sabahlar

sevgili kardeşim... Tabi evlenilecek kişiyle tanışılır konuşulurda yakın bir akrabanızın eşlik etmesi ile evleneceğiniz kişi hakkında konuşabilirsiniz.. benim demek istediğim çünkü konuşmaylada tanıyamazsın yani karşıdaki kişi yalan söylüyor olabilir... çok olay var bunun gibi duyuyoruz.. adamdiyor ben namazımda biriyim yok işte güzel bir işim var evlendikten sonra bakıyorsun alkolik işsiz güçsüz vs.. dediğim gibi konuşmakla tanıyamazsın araştıracaksında.

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşim... Tabi evlenilecek kişiyle tanışılır konuşulurda yakın bir akrabanızın eşlik etmesi ile evleneceğiniz kişi hakkında konuşabilirsiniz.. benim demek istediğim çünkü konuşmaylada tanıyamazsın yani karşıdaki kişi yalan söylüyor olabilir... çok olay var bunun gibi duyuyoruz.. adamdiyor ben namazımda biriyim yok işte güzel bir işim var evlendikten sonra bakıyorsun alkolik işsiz güçsüz vs.. dediğim gibi konuşmakla tanıyamazsın araştıracaksında.

Tabi böyle kötü durumlar ilede karsilasa biliriz hayata ama ya yanlis seyler hakkinda söyleniyorsa o kisinin ya tam tersi ise iyligi bilen merhametli okadar seyler söylenirki bir insan hakkinda cogu zamanda yalanlara karisir adlari istemeyerek bir bayanin kendini korumasi okadar zorki GÜVEN en önemlisi istedigim kadar arastirim ya yalansa duyduklarim :)

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Tabi böyle kötü durumlar ilede karsilasa biliriz hayata ama ya yanlis seyler hakkinda söyleniyorsa o kisinin ya tam tersi ise iyligi bilen merhametli okadar seyler söylenirki bir insan hakkinda cogu zamanda yalanlara karisir adlari istemeyerek bir bayanin kendini korumasi okadar zorki GÜVEN en önemlisi istedigim kadar arastirim ya yalansa duyduklarim :)

Bunu önceden bilemezsin..Bizim yapacağımız Rabbimize kulluk etmek ve Hayırlı bir eş nasip etmek...Yani Allah Rızası için seversek Rabbimiz hayırlı eş nasip eder inşALLAH.Herşeyin hayırlısını istemek gerekiyor.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Emeğinize Sağlık Allah c.c. razı olsun .. Öncelikle Flörtün İslamda Yeri Yoktur ( Haramdır ) .. İnşallah bazı arkadaşlar yanlışlarında Israr etmezler .. Rabbim Cümlemize Hayırlı eşler evlatlar nasip etsin inşallah .
Allah'a emanet olunuz selam ve dua ile kalın .

"Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir."(Furkan,25/74)

Mü'minlere söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar. Bu, onlar için daha temizdir. Gerçekten Allah, yaptıklarından haberdardır (Nur 30)

duaiw6.jpg

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Yazı dikkatli okunursa birçok şeyin cevabı var aslında.

-----

Flört sonucu evlenen gençlerin çoğu sonunda pişman olur. Bu bakımdan salih ana babanın tavsiyelerine mutlaka uymalıdır! Ana baba, oğlunun veya kızının evleneceği kişiye, evlatlarının gözü ile bakmaz. Acı tecrübelerin verdiği firasetle bakar.

Gönül iyiyi de kötüyü de sevebilir. Bu bakımdan sevdiğimiz kimse ile değil, iyi kimse ile evlenmek önemlidir. Sevdiğimiz kimse kötü de çıkabilir. (Seven yanılmaz) demek çok yanlıştır. Hislerden meydana gelen sevgi bir ölçü değildir. Buna sevgi denmez heves denir. Gençler akıllı olmalı, sevgi ile hevesi karıştırmamalıdır.

Bir heves neticesinde gerçekleşen evlilikten ne bekleyebilirsinizki.

Aşağıdaki linke bakmanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/59454-kiminle-evleneyim.html

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler bu güzel paylaşımlar için allah razı olsun....
tabi bu sayfayı yeni gördüm ve tüm yazılanlara bakamadım..
bilmiyorum önce yazıldımı ama bayanlar için evde bekleyip de kısmet beklemek çok güzel bir halettir ama gelenlerin hiçbiri de hayırlı değilse...
bu da insanlar için sıkıntı yaratabilir....
bu yüzden tavsiyemm evlenmek isteyenler evlenecekleri kişiyle bir iki saat hayat görüşlerini öğrenmek amacıyla konuşsunlar....
zaten bunda herhangi bir sakınca yoktur... ben kendi hayatımdan bir örnekle açıklamak isterim.. bir tane hoca arkadaşım bana bir akrabasını tavsiye etti
bizde görüşüp hacı bayram veli camiinde bir iki saat fikir alış verişinde bulunduk... mehirden tutun eşler arasındaki hak ve sorumluluklara kadar konuştuk ve benden yaşça çok büyük olduğundan olmadı......
yani ilk ve son defa gördüm ve o kardeşimize ihlasından dolayı uzunca bir müddet dua ettim........
bu konularda aşırı titiz olmama rağmen bu konuşmanın gerçekten evlilik öncesinde elzem olduğunun farkına vardım......
belk bunu dahi aşırı bulan kardeşlerimiz olabilir ama hiç tanınmayan biriyle de evlenilirse son pişmanlık fayda etmez............

gamze0387

Kayıtlı Kullanıcı
Dua edin. Ya Rabbi dinini bilen, seven ve kayıran arkadaşlar nasib et diye...

Bu üç sıfat çok önemli. Kişinin dini arkadaşının dini gibi olur. Bıkmadan usanmadan ilgilenmek lazım. Birde kendinizi sevdirmeye çalışın. Çünkü kişi sevdiğine itaat eder. Elinde değildir.

Allahü teala kardeşinizi muhafaza eylesin :( :( İnsan üzülüyor.

Dualarınızı istirham ederim.

Amin.Rabbim razı olsun sizden inşaAllah.uygulayacagım inşaAllah dedikleriniz çok dogru.güzel konular açıyorsunuz ayrıca Allah c.c razı olsun.
öyle bir zamanda yaşıyoruz ki Rabbim kimseyi dogru yoldan ayırmasın.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler bu güzel paylaşımlar için allah razı olsun....
tabi bu sayfayı yeni gördüm ve tüm yazılanlara bakamadım..
bilmiyorum önce yazıldımı ama bayanlar için evde bekleyip de kısmet beklemek çok güzel bir halettir ama gelenlerin hiçbiri de hayırlı değilse...
bu da insanlar için sıkıntı yaratabilir....
bu yüzden tavsiyemm evlenmek isteyenler evlenecekleri kişiyle bir iki saat hayat görüşlerini öğrenmek amacıyla konuşsunlar....
zaten bunda herhangi bir sakınca yoktur... ben kendi hayatımdan bir örnekle açıklamak isterim.. bir tane hoca arkadaşım bana bir akrabasını tavsiye etti
bizde görüşüp hacı bayram veli camiinde bir iki saat fikir alış verişinde bulunduk... mehirden tutun eşler arasındaki hak ve sorumluluklara kadar konuştuk ve benden yaşça çok büyük olduğundan olmadı......
yani ilk ve son defa gördüm ve o kardeşimize ihlasından dolayı uzunca bir müddet dua ettim........
bu konularda aşırı titiz olmama rağmen bu konuşmanın gerçekten evlilik öncesinde elzem olduğunun farkına vardım......
belk bunu dahi aşırı bulan kardeşlerimiz olabilir ama hiç tanınmayan biriyle de evlenilirse son pişmanlık fayda etmez............

Yalnız burada bir yanlışlık var. Evet evlenilecek kızı bir kere görmek sünnettir. Tavsiye ediliyor. Ama bu görmek şurda burada yanlış başına değil. Kızın evine gidildiği zaman, kızın yakınlarından biriside(abisi, kardeşi vs.) yanlarında olarak görüşürler, merak ettiklerini sorarlar. Aşağıdaki linke bakmanızı tavsiye ederim.

Vesselam vel ikram.

Evlilik görüşmesi ..:: Evlilikrehberi.net ::..

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı

-----

Flört sonucu evlenen gençlerin çoğu sonunda pişman olur. Bu bakımdan salih ana babanın tavsiyelerine mutlaka uymalıdır! Ana baba, oğlunun veya kızının evleneceği kişiye, evlatlarının gözü ile bakmaz. Acı tecrübelerin verdiği firasetle bakar.

Gönül iyiyi de kötüyü de sevebilir. Bu bakımdan sevdiğimiz kimse ile değil, iyi kimse ile evlenmek önemlidir. Sevdiğimiz kimse kötü de çıkabilir. (Seven yanılmaz) demek çok yanlıştır. Hislerden meydana gelen sevgi bir ölçü değildir. Buna sevgi denmez heves denir. Gençler akıllı olmalı, sevgi ile hevesi karıştırmamalıdır.

http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/59454-kiminle-evleneyim.html[/QUOT

Son düzenleme:

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı

-----

http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/59454-kiminle-evleneyim.html[/QUOT

güzel kardeşim bir kere flört kelimesini islam üzere yaşamayan ve yaşamaya çalışmayan insanların kullandığı anlamda kullanmadım. direk haramdır sudur budur diyede insanları yanlış yönlendirmeyin. bence çok büyük vebali vardır.
gerçekten salih duygularla belirli sınırlar çerçevesinde üçüncü bir kişi nezaretinde birbiri ile evlenicek kişinin görüşmeleri gayet doğaldır. ya en azından karşılıklı planlar anlatılır gelecege dair beklentiler anlatılır bir çakışma noktası bulunmaya çalışılır. yada zıtlıklar varsa ve giderilemeyecek gibiyse ilerde de ciddi sorunlar acıcak gorus ayrılıgı su bu varsa bu onlenir. burda bence esas olan niyettir. gerçekten ciddi ve salih niyet uzere olan insan zaten gunaha girmeyim die sınırlarını bılecektir. ve ona gore haraket edecektir. yoksa ben gayri ciddi bir biçimde ee ben flort edeyim olursa olur olmazsa evlenmem şeklinde olanları kasdetmedim.. niyet önemli ciddiyet onemli..

Abicim öncelikle şunu belirmek isterimki haramlar iyi niyetle helal olmazlar. Ameller niyetlere göredir hadisi şerifi helal ve mubah olan şeyler için geçerlidir.

İslam alimleri buyuruyorki .Nefsin gıdası haramdır. Bu genç kızla erkek birbirlerine haram oldukları için birbirlerine cazib gözüküyorlar. Nefs o haram olan gıdasına kavuşmak için, bütün hilelerini kullanmaya başlıyor. Bütün kötü huylarını saklıyor. Yani tabiri caizse kuzu postuna bürünmüş kurt oluyor. Dikkat edin çok kimseden duymuşsunuzdur 'bu adam (kadın) evlenmeden önce böyle değildi diye. Evet amacına kavuşmak için kendi çirkinliğini gizlemişti evlenincede bu açığa çıktı.

Neden ?

Nikah yokken bunlar birbirine haram idi. Evlenince birbirlerinin helali oldular. Yukarıda ne demiştik. Nefsin gıdası haramdır. Haramları ister. Helalle işi yok. Şimdi nikahlanınca birbirlerine helal olduklarından nefste helali istemediğinden gözü haramda olduğundan eşine karşı soğukluk başlıyor. Bugün 'evlilik aşkı öldürüyor' dedikleri hadisenin aslı budur. Onlar heveslerini, şehvetlerini ,nefsin isteklerini aşk zannediyorlardı. Evlenince bu hevesde kalmayınca evlilik aşkı öldürür diyorlar. Halbuki aşk nerde bunların şehveti nerde. Hakiki aşk bitermi... İmkan yok böyle bir şeye. Bilmem anlatabildimmi. Aşağıdaki linke bakmanızı tavsiye eder dualarınızı beklerim.

berrekisra

Kayıtlı Kullanıcı
sa kerdesim gerçekten çok haklısın ama günümüz kosullarında bayanların kendini muhafazsı oldukca güçlesiyor... rabbim ilk önce nefsimizin eline düşürmesin hiç birimizi ... kötü arkadaslar kötü ortamlar derken insanoğlunun iyi olan fıtratından eser kalmıyor... ilk önce elimizden geldiğince dikkatli davranalım sonra tevekkülü Allaha bırakalım...Selam ve dua ile...

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Abicim öncelikle şunu belirmek isterimki haramlar iyi niyetle helal olmazlar. Ameller niyetlere göredir hadisi şerifi helal ve mubah olan şeyler için geçerlidir.

İslam alimleri buyuruyorki .Nefsin gıdası haramdır. Bu genç kızla erkek birbirlerine haram oldukları için birbirlerine cazib gözüküyorlar. Nefs o haram olan gıdasına kavuşmak için, bütün hilelerini kullanmaya başlıyor. Bütün kötü huylarını saklıyor. Yani tabiri caizse kuzu postuna bürünmüş kurt oluyor. Dikkat edin çok kimseden duymuşsunuzdur 'bu adam (kadın) evlenmeden önce böyle değildi diye. Evet amacına kavuşmak için kendi çirkinliğini gizlemişti evlenincede bu açığa çıktı.

Neden ?

Nikah yokken bunlar birbirine haram idi. Evlenince birbirlerinin helali oldular. Yukarıda ne demiştik. Nefsin gıdası haramdır. Haramları ister. Helalle işi yok. Şimdi nikahlanınca birbirlerine helal olduklarından nefste helali istemediğinden gözü haramda olduğundan eşine karşı soğukluk başlıyor. Bugün 'evlilik aşkı öldürüyor' dedikleri hadisenin aslı budur. Onlar heveslerini, şehvetlerini ,nefsin isteklerini aşk zannediyorlardı. Evlenince bu hevesde kalmayınca evlilik aşkı öldürür diyorlar. Halbuki aşk nerde bunların şehveti nerde. Hakiki aşk bitermi... İmkan yok böyle bir şeye. Bilmem anlatabildimmi. Aşağıdaki linke bakmanızı tavsiye eder dualarınızı beklerim.

Son düzenleme:

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Zannedersem verdiğim linki olumadan yazdınız. Linkte zaten bu belirtilmiştir.

"Oğlanla kız birbirlerinin dengi ise, buna büyüklerin tavsiye ve tecrübeleri de eklenince, artık ince eleyip sık dokumak uygun olmaz.

Eskiden, çocuklarını evlendirecek olanlar, büyük bir zata sorarlar, o da, uygun dedikten sonra evlendirirlermiş. Zamanla, sormadan iş yapıyor denilmesin diye sormalar başlamış. Uygun denmesine rağmen, (Kız istemiyor, oğlan beğenmiyor) diyerek o zatın sözüne uymuyorlarmış. Bu aileler, tekrar, (Başka bir talip var mı) diye sordurunca, o zat da, (Bizim bulduğumuzu beğenmiyorlar, kendileri at pazarından baksınlar) dermiş.

Şu halde, kime danışıyorsak, söz dinleyeceksek danışmalıyız, dinlemeyeceksek hiç danışmamalıyız."

verdiğiniz link den bir parça...... böyle düşünen biri için başka sözüm yok ltfn hakkınızı helal edin...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
kusura bakılmasın mesajımı sılmek zorunda kaldım

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Yazınızı okudum. Ama atlaya atlaya ve utana utana. Bazı meseleleri çok açık seçik yazmışsınız. İnsanlarda bunlar olağan şeylermiş gibi yorumlar yapmışlar. Yahu bunlar çok ayıp meseleler. Keşke daha üstü kapalı yazsaydınız. Mümin müminin ayıbını örter ama bir kız günah işlediğini söylüyor sizde alıntı yapıyorsunuz, üye ismini veriyorsunuz.
Bu okuduklarımın sonunda aklıma bir hadis geldi ben ayrıntısına girmeyecem: Peygamber efendimizin huzuruna bir kadın geldi ve ona olmadık sorular sordu peygamber efendimiz onun söylediklerinden utanarak Sübhanallah deyip mübarek ellerini yüzüne götürdü. Sayenizde bende bu hadisi şerifi idrak etmiş olarak bir sünneti seniyye daha işlemiş oldum. Allah sizlerden razı olsun. Konuşmamı İmam-ı Buhari Hazretlerinden bir hadis naklederek bitirmek isityorum:
2034-) Ebu Hureyre (r.a.): “Rasulullah (s.a.v.)’işöyle buyururken işittim demiştir: Günahlarını açığa vuranlar dışında ümetimin hepsi bağışlanabilir. Günahı açığa vurmanın birisi de şudur: Bir kimse gece bir günah işler sonra sabaha çıkar, Allah onu gizlediği halde: “Ey falan ben dün gece şöyle şöyle işler yaptım.” der. Halbuki o Rabb’i günahını örtmüş olarak gecelemişti, ama o Allah’ın örttüğünü açığa vurarak sabaha çıkar. ” Sahih-i Buhârî Çeviri: Abdullah Feyzi Kocaer Hüner yayınları 4. baskı s. 741
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü

Verilen üye ismi değil rumuzudur. Ortada belli bir kişinin ayıbını çıkarma yok. Elbette mümin müminin ayıbını örter. Belli bir kimsenin ayıbı açığa vurulmuyorki. Falanca adam bu günahı işlemiş denmiyorki.

Tehlike büyük olduğu için bu derece açık yazılması gerekiyor demekki. Ne yazıkki günümüz görüntüleri yaşananlar ortada.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm öyle bir dönmedeyizki insanlar günah olan zinayı flört ettiğin biriyle yapınca mübah sayıyorlar,haram olduğunu hatırlatıncada yadırgıyorlar...

Ve aleyküm selam.

Beyt;

Peri yanağını saklamış şeytan nâz ediyor,
Şaşırdım kaldım ,hayretten aklım gidiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt