Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fırında Makarna ve Patates Püresi (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
fırında makarna

malzemeler

*yarım paket fırın makarna

*iki yumurta
*bir çay bardağı beyaz peynir
*bir çay bardağı süt
*bir çay bardağı sıvı yağ
*çeyrek demet kadar maydonoz

*üzeri için bir su bardağı kaşar peyniri rendesi

yapılışı

makarnayı kaynar suda bir miktar tuz ve bir tatlı kaşığı yağ katarak haşlayın ve süzün

bir kapta beyaz peyniri ezin. iki yumurta, süt, yağ, kıyılmış maydonozu da ekleyin. hepsini çırpın. haşlanmış makarnayı da ekleyin iyice karıştırın. malzemelerin hakkı olan bir çay kaşığı tuzu da eklemeyi unutmayın.

karışımı yağlanmış tepsiye dökün.

fırına atın 10 dk kadar pişsin. (içindeki malzemeler yumurta özellikle pişsin) sonra tepsiyi çekin üzerine rendelenmiş kaşar peynirini de serpin. beş dk kadar daha pişirin. üzeri çok hafif kızarsın (çok kızarmasın makarnalar tıkır tıkır oluyor)

afiyet olsun.

patates püresi

bir kg patates
bir çay bardağı süt
bir çay bardağı tereyağı
tuz, karabiber

patatesi haşlayın ezin, sıcakken içine tereyağını koyun karıştırın sütü, tuzu, karabiberi de ekleyin.

püremiz hazırdır afiyet olsun.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ,
sılacım ellerine sağlık..fırında makarnayı ev halkı çok sever .ben altına ve üstüne yufka koyuyorum bide soda döküp fırına atıyorum.böylede güzel oluyor.tavsiye ederim..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ,
sılacım ellerine sağlık..fırında makarnayı ev halkı çok sever .ben altına ve üstüne yufka koyuyorum bide soda döküp fırına atıyorum.böylede güzel oluyor.tavsiye ederim..

aleyküm selam canım cidden çok lezzetli oluyor tavsiyen için teşekkür ederim ben de denerim bir dahakine. :)

Selamünaleyküm kardeşim
Emeğine sağlık çok güzel tarifler bende bir resimle katkı yapmak istedim..
selam ve dua ile..

[URL="http://img46.imageshack.us/i/tavuklufirinmakarna1x.jpg/"] [/URL]

aleyküm selam kardeşim resim çok iyi olmuş bu resimde baya kaşar peyniri kullanılmış üzeri kızarmış benimkinde daha azdı pek kızartmadım aralardan makarnalar yanıyor yoksa kötü oluyor. ayrıntı olarak vermek istedim. resim için çok teşekkürler :)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ablacığım,

ben henüz 3 aylık evliyim, daha fırınım yok ama dün akşam sizin tarifinizden patates püresi yaptım, tuzunu az koymuşum ama bence güzeldi, hayatımda yaptığım ilk patates püresiydi :)

Allah cc razı olsun tarifiniz için, yemeğin yanına ek olarak ne yapayım diye kara kara düşünürken sizin tarifinizi iyi ki görmüşüm.

selam ve dua ile, hayırlı cumalar

fırında makarna

malzemeler

*yarım paket fırın makarna

*iki yumurta
*bir çay bardağı beyaz peynir
*bir çay bardağı süt
*bir çay bardağı sıvı yağ
*çeyrek demet kadar maydonoz

*üzeri için bir su bardağı kaşar peyniri rendesi

yapılışı

makarnayı kaynar suda bir miktar tuz ve bir tatlı kaşığı yağ katarak haşlayın ve süzün

bir kapta beyaz peyniri ezin. iki yumurta, süt, yağ, kıyılmış maydonozu da ekleyin. hepsini çırpın. haşlanmış makarnayı da ekleyin iyice karıştırın. malzemelerin hakkı olan bir çay kaşığı tuzu da eklemeyi unutmayın.

karışımı yağlanmış tepsiye dökün.

fırına atın 10 dk kadar pişsin. (içindeki malzemeler yumurta özellikle pişsin) sonra tepsiyi çekin üzerine rendelenmiş kaşar peynirini de serpin. beş dk kadar daha pişirin. üzeri çok hafif kızarsın (çok kızarmasın makarnalar tıkır tıkır oluyor)

afiyet olsun.

patates püresi

bir kg patates
bir çay bardağı süt
bir çay bardağı tereyağı
tuz, karabiber

patatesi haşlayın ezin, sıcakken içine tereyağını koyun karıştırın sütü, tuzu, karabiberi de ekleyin.

püremiz hazırdır afiyet olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

ben henüz 3 aylık evliyim, daha fırınım yok ama dün akşam sizin tarifinizden patates püresi yaptım, tuzunu az koymuşum ama bence güzeldi, hayatımda yaptığım ilk patates püresiydi :)

Allah cc razı olsun tarifiniz için, yemeğin yanına ek olarak ne yapayım diye kara kara düşünürken sizin tarifinizi iyi ki görmüşüm.

selam ve dua ile, hayırlı cumalar
aleyküm selam ay canım kıyamam ya maşallah yeni evlisin demek yuvan hayırlı olsun mübarek olsun. benim de ilk evlendiğimde fırınım yoktu hatta ocağım bile yoktu. şimdi kıymetii daha iyi biliyorum eşyalarımın zor alındığı için. inşallah yavrun olunca da patates püresini yapacaksın benim oğlum istemişti geçen hafta alsında ölçüler ortalama sen de göreceksin ölçüsüz yapıyoruz hep yemekleri yani ev hanımları genelde böyledir. bu şekilde püre yapıp içine iki kaşık mayonez, üç kaşık yoğurt, biraz kıyılmış dereotu, iki diş sarımsak eklersen karıştırırsan sade ya da ekmeğin üzerine de sürüp yiyebilirsin. bu da patatesle yapılan başka bir tarif. ben bakayım tariflerime ocakta yapılanları eklerim senin için :)

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
ben firinda makarnayi denedim harika oluyor Allah razi olsun:)))

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim razı olsun senden. Ben bi de çalışıyorum, evlenmeden önce yemek yapmayı da hiç bilmiyordum, Allah'a cc şükür 3. ayımızı da aç kalmadan ve zehirlenmeden tamamladık :a15:

her geçen gün daha iyi olacağım inşAllah, sizlerin destekleriyle,

Allah cc razı olsun, selam ve dua ile, hayırlı günler

aleyküm selam ay canım kıyamam ya maşallah yeni evlisin demek yuvan hayırlı olsun mübarek olsun. benim de ilk evlendiğimde fırınım yoktu hatta ocağım bile yoktu. şimdi kıymetii daha iyi biliyorum eşyalarımın zor alındığı için. inşallah yavrun olunca da patates püresini yapacaksın benim oğlum istemişti geçen hafta alsında ölçüler ortalama sen de göreceksin ölçüsüz yapıyoruz hep yemekleri yani ev hanımları genelde böyledir. bu şekilde püre yapıp içine iki kaşık mayonez, üç kaşık yoğurt, biraz kıyılmış dereotu, iki diş sarımsak eklersen karıştırırsan sade ya da ekmeğin üzerine de sürüp yiyebilirsin. bu da patatesle yapılan başka bir tarif. ben bakayım tariflerime ocakta yapılanları eklerim senin için :)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
türk yemekleri güzel oluyor :)...maşallah...resme baktım açıktım...dün çig köfte tarifi aktardım ama bulamadım konularda bilen kardeş yazar mı?

ben de size azeri yemekleri kopyalayıp bura yazarım...maksat kardeş ülkenin yemeklerini de yapmayı ögrenin ablalar ..Allah yardımcınız olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben firinda makarnayi denedim harika oluyor Allah razi olsun:)))

yediğim zaman ben çok şaşırmıştım aslında makarna nasıl bu kadar lezzetli hale gelir değişir? çok fark ediyor cidden lezzetli. afiyet olsun amin cümlemizden de Allah razı olsun.

Rabbim razı olsun senden. Ben bi de çalışıyorum, evlenmeden önce yemek yapmayı da hiç bilmiyordum, Allah'a cc şükür 3. ayımızı da aç kalmadan ve zehirlenmeden tamamladık :a15:

her geçen gün daha iyi olacağım inşAllah, sizlerin destekleriyle,

Allah cc razı olsun, selam ve dua ile, hayırlı günler

aleyküm selam ablam amin inşallah cümlemizden de Rabbim razı olsun. :) ay çok tatlısın maşallah. bildiklerimizi paylaşmak çok güzel ben beğendiğim birşey olunca mutlaka arkadaşlarıma öneririm. ben buraya hep denediğim tariflerimi ekliyorum zaten. mesela şıhıl mahşi ve erzincan çorbası diye iki yemek öğrendim bu siteden ikisi de çok lezzetli tavsiye ederim. selametle kal hayırlı akşamlar.

türk yemekleri güzel oluyor :)...maşallah...resme baktım açıktım...dün çig köfte tarifi aktardım ama bulamadım konularda bilen kardeş yazar mı?

ben de size azeri yemekleri kopyalayıp bura yazarım...maksat kardeş ülkenin yemeklerini de yapmayı ögrenin ablalar ..Allah yardımcınız olsun

evet ülkemiz çok zengin çeşit çeşit ve lezzetli yemekler var ben de çok severim yeni şeyler denemeyi kendimi geliştirmeyi malum ev hanımıyım bir nevi mesleğimin bir parçası aşçılık. ben konularınıza baktım avatarın altında yazıyorya oraya tıklayınca çıkıyor tüm konularınız göremedim. tekrar ekleyin isterseniz merak ettim. bildiğiniz uyguladığınız yemekler varsa siz ekleyin biz deneriz inşallah. hayırlı akşamlar.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
yok abla ben paylaşmadım ki... sizi gördüm ben de sitelerden kopya edib buraya yerleştirirm dedim :)...Allah yardımcınız olsun

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
yok abla ben paylaşmadım ki... sizi gördüm ben de sitelerden kopya edib buraya yerleştirirm dedim :)...Allah yardımcınız olsun

dün çig köfte tarifi aktardım ama bulamadım konularda bilen kardeş yazar mı?

:) ben yukarıdaki cümleyi okuyunca yani aktardım deyince konu açtınız sonrada bulamadınız sandım :) tamam neyse siz denediğiniz bildiğiniz tarifleri yazın bekleriz. değişik rüzgarlar essin bu bölümde azerbaycan tarafından :) hayırlı günler.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
insallah... bu arada aktarmak=aramak ...ben bozuk turkcemle yalnış yazmışım...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt