Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fakire ihsan yapmayınca görülen rüya. (1 Kullanıcı)

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Abdülkadir Geylani'nin(r.a) makamına kendisinden sonra Şeyh Osman diye bir zatı muhterem oturmuş nice yıllar sonra vaziyeyi devam ettiriyor dervişleri irşada çalışıyor ramazanı şerif gelmiş zamanının halifesinden davet gelmiş bu akşam bize saraya gelin iftarı birlikte yapalım demişler,ey cemaat demiş saraya davet edildik buyrun gidelim demiş cemaatte daha evvel görmedikleri bir kimsede gayet rahat şekilde oturmuş yayılmış oturdugu yere de demiş ki ya şeyh ben gitmicem sen bana biraz akide tatlısı getir sen nereye gidersen git demiş,millette adam meczup sanmış bir mürşide emri vaki yapılır mı sonra davete gitmek kuvvetli sünnet falan neyse kalkıp gitmiş herkes adam hariç,iftarı yapmışlar beraberce teravihi kılmışlar şeyh efendi dönmüş eve erkenden yatmış sahur için kalkılacak falan rüyasında çok mübarek bir topluluk görmüş kim bunlar diye sormuş diyorlar ki bunlar 124bin peygamber(aleyhimüsselam),bir tanesine bakıyor ki çok nurani çok mübarek duruyor ya bu kim diye sormuş bu da serveri kainat hazreti peygamber demişler aman ne şeref diye elini ayağını öpmeye koşmuş hazreti peygamberi kaşları çatık görmüş buyurmuş ki;bizim sevdiğimiz bir kişi sana geldi senden mübarek ramazanı şerifte bir akide tatlısı istedi vermedin diyince eyvaah diyip kan ter içinde uyanıyor naptım ben diye bakıyor ki daha yeni uyumuş çok vakit geçmemiş,hemen yataktan fırlamış bakmış adam camiden çıkmış ay aydınlığında sokağın öbür ucuna varmış.şeyh efendi arkadan bağırmış ey filan dur gitme sana akide tatlısı getircem ne istersen getircem aman affet filan..adam köşeye varınca durmuş demiş ki yaa demek ki fakirin birisi senden birşey istese günün birinde 124bin peygamberi şahit getirmeyince vermeyeceksin öyle mi? diyor köşeyi dönüyor şeyh efendi de arkasından koşuyor köşeyi dönüyor ama kimseyi göremiyor..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun ne guzel bir paylasim..
Ama cok sasirdim gercekten boyle seylerdeolabiliyormu??bilmiyorum ama cok sasirdim dogrusu..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt