Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ey Müslümanlar uyanın! (1 Kullanıcı)

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Müslümanlar uyanın!

Hz. Ebubekir (ra) bir hutbesinde buyuruyor ki :
"Allah'a yemin olsun ki , ben sizin en iyiniz değilim. Bu makamımda ( hilafet makamı) istemeyerek bulundum . İstedim ki bu isi başkası yapsın (ama olmadı)siz benim size karşı Resullulah'in davrandığı gibi davranabileceğimi mi sanıyorsunuz ? (öyleyse yanılıyorsunuz). Ben öyle davranamam.
Çünkü Resulullah vahiyle destekleniyordu. Ve yanında Cebrail (a.s.) vardı. Benim yanımda da nefsimi bırakmayan şeytan var. Öfkelendiğim zaman benden uzaklaşınız ki size zararım dokunmasın. Üzerimden gözünüzü eksik etmeyin. Sırat-i müstakim üzerindeysem bana yardim ediniz. Yoldan saparsam beni düzeltiniz. Ben bir beşerim, doğru da yapabilirim, yanlış da. Eğer doğru yaparsam Allah'a hamd edin. Hata yaparsam düzeltin"
O böyle dedi.
Hiç bir lider,şeyh ve hoca ondan daha üstün değildir.
Hiç kimseye "işittik ve itaat ettik" demeyin, Allah'in kelamını söyleyen kişi ve onu bildiren Resul'den başkasına. Hiç bir din büyüğüne ve lideri ilah ve rab edinmeyin. Size birşey söylendiğinde, üzerinde düşünmeden kabul ettiğiniz sözü söyleyen kişiyi İlah ve Rab edinmiş olabileceğinizi unutmayın. Musalla taşında meyyid gibi olmayın.
Güvenmek güzeldir, ama kontrol etmek daha güzeldir.
Hiç kimse geleceği ve gaybi bilemez. Hiç kimse kader, rızık ve ecel üzerine tasarruf sahibi de değildir.
Herkes için yaptığının karşılığı vardır. Hasa görevimiz, Allah'in yetmeyen gücüne güç, yetmeyen aklına akil, yetmeyen parasına para yetirmek değildir.
O, güç ve kudret sahibidir. O,mutlak iktidar sahibidir. Hayır ve ser onun iradesi içindedir, biz ise rızasına talibiz ve bunun için imtihan ediliyoruz.
Bize hayır gibi gelen seylerde ser, ser gibi gelen seylerde hayır murat etmiş olabilir. Bu herkes için böyledir. Liderler ve şeyhler de bu kapsamdadır. Biz,vahiy çerçevesindeki sorumluluklarımız ve aklimizi bu sorumluluklarımız paralelinde nasıl kullandığımız ya da kullanamadığımızdan sorumluyuz.
Allah bizim düşünmemizi, akletmemizi ve kendi rızası istikametinde hareket etmemizi istiyor. Kaderde, rızkta,ecelde onun elindedir.
Görevimiz,"Allah'tan bilgiyi,ekmeği çalmak değil. Aklimiz ve sorumluluklarımıza hasa Allah'i ikna yada mecbur etmek için değil, imtihan için bir fırsat,bir vesiledir.
Ey Müslümanlar uyanın.!!
Allah size servet ve iktidar, ilim ve hikmet verdi. Siz ona doğru giderseniz, O size koşarak gelir.Siz bildikleriniz ile amel ederseniz, O bilmediklerinizi öğretir.
O cömerttir. Siz onun kitabına uyarsanız, O sizin ömrünüzü ve rızkınızı bereketli kılar.
O yoktan var edendir.
Gören,bilen,işitendir.
Güç sahibidir.
Dirilten ve öldürendir.
Koruyan ve kahredendir.
Tuzakları bozan ve tuzak kuranları tuzakları başlarına geçirendir.
Geceden gündüzü, gündüzden geceyi çıkartan O'dur.
O din gününün sahibidir.
Herkesin yaptığının hesabini soracak olan da odur.
o zaman!
Evet, o zaman.
Iyya kena'büdü ve iyya kenestain.
Elhamdülillahi rabbi'l alemin.
amin.

sert

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ey Müslümanlar uyanın!

Zaten bu İnsanlar böyle konuştukları için büyük insan oluyorlar.Bir de şimdiki yöneticilere bakın koruma ordularından yanlarına yanaşılmıyor,yanaşsanız bile meramınızı anlatamıyorsunuz çünkü dinlemiyorlar sizi.Koltuk akıllarını başlarından alıyor.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim ..B)

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

eyvallah emeği gecen herkesten razı olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt