Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evlenecek gençlerin dikkatine! (1 Kullanıcı)

nasah53

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim pişmanlık yaşatmasın gerçekten bu zamanda en zor ama doğru insanla karşılaşınca en güzel işlerden biri..

hicretturkan

Kayıtlı Kullanıcı
evet kesinlikle ciddi bir iş evlilik kesinlikle şakası yoktur.bu zamanda hem zor bir iş hem de işin içinde kul hakkının oldugu bir mesele...herkes hakında hayırlısı nasip olsun ne dielim :rolleyes:

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
Allah cümlemizin dünyasını ve ahiretini güzelleştirecek.uyumlu sadık.paylaşımcı gönlümüze göre eşler nasip etsin.bu güzel paylaşım için Allah razı olsun selam ve dua ile

maraşlı

Kayıtlı Kullanıcı
Rabb im bütün müslümanların kalbine göre evlilik nasip etsin inşallah...Şüphesiz O bizi bizden iyi bilir...Amin!

culha

Kayıtlı Kullanıcı
slm arkadaşlar gerçekten çok güzel bir vurgulama yapılmış bende evlilik için adım attım sevdim beğendim anlaşabildim ama ailem kabul etmedi evlilik bedene eksikliği çok önemli problemler doğurummu bilemiyorum sevdiğim insanın ayağının sakat olmasından dolayı rıza göstermediler sabırla bekliyorum olacakları okuyan herkesten dualarını bekliyorum rabbimin rahmeti üzerinize olsun selametle kalın

belmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.beslermobilya.com
s.a

s.a

slm arkadaşlar gerçekten çok güzel bir vurgulama yapılmış bende evlilik için adım attım sevdim beğendim anlaşabildim ama ailem kabul etmedi evlilik bedene eksikliği çok önemli problemler doğurummu bilemiyorum sevdiğim insanın ayağının sakat olmasından dolayı rıza göstermediler sabırla bekliyorum olacakları okuyan herkesten dualarını bekliyorum rabbimin rahmeti üzerinize olsun selametle kalın
a.selam kardeşim allah gönlünce olanı nasip etsin ama, ailen senin için her zaman doğru olanını düşünür. selam ve dua ile

gamze0387

Kayıtlı Kullanıcı

Allah(c.c) yardımcınız olsun inşaAllah.saglıgı nasıl Rabbimiz veriyorsa hastalıkları da veren O.insanları hastalıgı ya da sakatlıgı yüzünden dışlamak çok büyük vebaldir diye düşünüyorum.Gerçi biz durumu bilemiyoruz ailenizinde haklı bir sebebi olabilir belkı ama Rabbim size sabır versin hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşaAllah.

culha

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun arkadaşlar sağolun

demir227

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razı olsun. selametle:)

ecem24

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun

rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın

çok korkuyorum çooookkk

vatankız

Kayıtlı Kullanıcı
s.a allah(c.c) razi olsun çok güzel bilgiler paylaşmişiniz bizimle kaleminize yüreginize ve emeginize saglik selam ve dua ile....

MONA_ROZA

Kayıtlı Kullanıcı
S.a
allah razi olsun emeğinize sağlik..

yavuz5858

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm saygı deger kardeşim Allah razı olsun sizden ki bizi böyle ğüzel konularla aydınlattın için çünkü beni hep düşündüren konulardan biri olan hep içimde sorularla meşkül oluyorum eger kabul ederseniz size de ben bi soru sora bilirmiyim ??

koylu

Kayıtlı Kullanıcı
Yaşlılar hep genç gördüklerini evlendirmeye kalkarlar. "Sana helal süt emmiş bir kız bulalım" derler. Bence kendileri evlenmek isterler evlenemezler kendileri için istediği şeyi sevdiği gençler içinde isterler.
Helal gıda kaldımı ki helal süt kalsın. Yediklerimizin çoğu şüpheli. Bizim türkler Hanımlara fazla meyl ediyor. Bazen öyle görünüyor ki Eş sevgisi Allah sevgisine ağır basmış.
Evli insanlar camide işrak namazını beklemiyorlar camiden hemen eve gideyim diyorlar. Şimdi hangi sevgi ağır bastı?. Keşke bu kadar olsa Adam evli diye Sabah, akşam, yatsı namazlarına camiye gelmiyor yaw. Evli kimse cihadda edemiyor. Ben ölürsem hanımıma çocuklarıma kim bakar der. Haklı da kim bilir ne olacak, onlara kim bakacak. Beytül mâl yok ki yardım edilsin. Ama evli olmazsam cephede gözüm arkada kalmaz. Osmanlı devletinde yeni çeriler pek evlenmezlerdi (bayram hocanın sohbetinde dinledim).
Ama bizler cihadmış, nafile ibadetmiş bunları düşünecek halde değiliz. Zinaya düşme tehlikesi içinde olduğumuzdan hepimizin evlemesi lazım. Bu sebepten hocalarda vaazlarda hep evliliğin yararlarını anlatırlar."Mallarınız çoluk çocuklarınız sizi Allah'ın zikrinden alıkoymasın".
Hanefi Mezhebine göre evlilik nafile ibadete devam etmketne efdal. Ama Şafi mezhebinde tersinedir. Şafi mezhebinde ki bir kişinin nafile ibadete devam etmek için evlenmemesi efdaldir. YAni evlenirse nafile ibadet edemem korkusu olursa onun evlenmemesi efdaldir ama biz hanefilerde böyle değil. Evlenmeyi düşünenlerin şu kitabları okumalrını tavsiye ederim: Yusuf Özcan Gençlik ve Evlilik Semerkand yayınları. Bir de Ebû Talib El-Mekkî Kalplerin Azığı (Semerkand yayınları) adlı eserin 4. cildinde evlilikle ilgili 83 sayfa bilgi yazıyor. Esselamû aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatûh.

yetim!

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
vuslatsevgisi.forumi.biz
Allah Razı Olsun Ne Güzel bir yazı uyarı dipnot olmuş ..

Ama haddim olmayarak birşey söylemek istiyorum :(
seversen düzeltirim de dersin aileyide görmessin ki:(

anise

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok önemli hele ki şu yüzyılda evlenecek bekar arkadaşların işi gerçekten zor ALLAH karşımıza ALLAH tan korkan kuldan utananları çıkarsın artık evlilikten korkar olduk yukarıdaki sebeblerden dolayı hakkımızda hayırlısı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt