Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ESRARENGİZ OLAYLAR (1 Kullanıcı)

ireme

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AZRAİL,O'NUN SÖYLEDİĞİNDEN DE GÜZELMİŞ!!!

zerrin yazdı:
iremecim Allah (c.c.) razı olsun. daha önce okumuştum ama olsun.. çok güzel.. B)

canım benim tekrarda fayda vardır...tekrardan okuduğun için çok teşekkür ederim...
Rabbim cümlemizden razı olsun inşaallah...selam ve dua ile..

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

nurrumeysa yazdı:
RABBİBİZ okadar merhametli ve affediciki, yeterki biz tövbe etmesini bilelim.
ALLAH herkese böyle güzel ölümü nasip etsin.
ALLAHA
EMANET
OLUNB)B)B)

EVET GÜZEL KARDEŞİM YETER Kİ BİZ ONA YÖNELİP TEVBE ETMESİNİ BİLELİM...ALLAH (CC) RAZI OLSUN...SELAM VE DUA İLE...

sevval

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHIM BİZ KULLARINA DA BÖYLE ÖLÜMLER YAŞATMAYI NASİP EYLE .GÜNAHLARIMIZI AFFET SEN BİZİ BİZDEN DAHA İYİ ANLARSIN TANIRSIN SEN HATALRIMIZI BAĞIŞLA...SANA LAYIK KUL OLMAMIZI NASİP EYLE......

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

sevval yazdı:
ALLAHIM BİZ KULLARINA DA BÖYLE ÖLÜMLER YAŞATMAYI NASİP EYLE .GÜNAHLARIMIZI AFFET SEN BİZİ BİZDEN DAHA İYİ ANLARSIN TANIRSIN SEN HATALRIMIZI BAĞIŞLA...SANA LAYIK KUL OLMAMIZI NASİP EYLE......

AMİN...AMİN...AMİN...AMİN...AMİN...ALLAH (CC) SİZDEN RAZI OLSUN BU GÜZEL DUANIZ İÇİN...SELAM VE DUA İLE KARDEŞİM...

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Azrail in Güzelliği

Azrail in Güzelliği

Kanser hastanesinde başhekimken Serap adında genç bir hanım hastam vardı. Bu hastam göğüs kanserine yakalanmış ve tedavi için yurt dışına gitmek istemesine rağmen, bazı formaliteler sebebiyle o imkanı bulamamıştı. Serap ı özel bir ilgiyle bizzat ben tedavi altına aldım. Ve kısa bir süre sonra da iyileştiğini gördüm. Ancak Serap"ın da bütün diğer kanserliler gibi ilk 5 yıllık süreyi çok dikkatli geçirmesi gerekiyordu. Bir iş kadını olan Serap, 4 yıl kadar sonra 1 ihale için İzmir"e gitmek istedi. Kışaylarında olduğumuz için uçakla gitmesi şartıyla kabul ettim. Maalesef bilet bulamamış ve benden habersiz bindiği otobüsün kaza geçirmesi üzerine 6 saat kadar mahsur kalmış. Dönüşünden kısa 1 süre sonra kanser, kemik ve akciğerine yayıldı. Serap bacak kemiklerindeki metastaz nedeniyle yürüyemez hale gelirken, hastalığın akciğerdeki tezahürü sebebiyle de devamlı olarak oksijen cihazı kullanıyor ve söylediği her kelimeden sonra ağzını o cihaza yapıştırarak nefes almak zorunda kalıyordu. Evine gittiğim gün, yine güçlükle konuşarak:

-"Doktor bey" dedi. "Ben size...dargınım." "Niçin?" diye sordum.
-"Siz...dindar bir insanmışsınız. Niçin bana da, ALLAH ı, ölümü, ahireti anlatmıyorsunuz?"

Dini inançlarının çok zayıf olduğunu bildiğim için bu teklifi karşısında oldukça şaşırdım. Onu üzmemeye çalışarak:
--"Doktora ulaşmak kolaydır" dedim. "Parayı bastırdın mı istediğine tedavi olursun. Ancak iman tedavisi için gönülden istek duymalısın..."

Konuşmaya mecali olmadığından "Ben o isteği duyuyorum" manasında başını salladı. Artık ümitsiz bir tıbbi tedavinin yanı sıra, ebedi hayatın ve saadetin reçetesi olan iman derslerimiz başlamış ve dersler "hızlandırılmalı öğretime" dönmüştü. Anlattığım iman hakikatlarını bütün ruhuyla meczediyor ve arada bir soru soruyordu.Vefatına bir hafta kala:
-"Doktor bey" dedi. "Ben ölürken ne söylemeliyim?"
-"Senin durumun çok özel" dedim. "Kelime-i Şehadet sana uzun gelir. O anı farkedince "Muhammed"" (s.a.v) sana yeter."

O, haliyle tebessüm ederek yine başını salladı. Çok ıstırabı olduğu için Serap"a sürekli morfin yapıyor ve O"nu uyutmaya çalışıyorduk. Ben, bir iş seyahati sebebiyle bir müddet ziyaretine gidemedim. Dönüşümde annesi telefon ederek:

-"Serap, bir haftadır morfin yaptırmıyor." dedi. "Sabahlara kadar inliyor ve çok ıstırap çekiyor. Hemen eve gittim ve iğne yaptırmamasının sebebini sordum. Aldığım cevabı hala unutamıyor ve hatırladıkça ürperiyorum. "Ya morfinin tesiriyle ölüme uykuda yakalanır ve son nefeste "Muhammed" diyemezsem?.

İşte Serap, böyle bir hanımdı. Bu arada benden istihareye yatmamı ve eğer bir kaç gün daha ömrü varsa , son günü uyanık kalacak şekilde morfin yaptırılmasını rica etti. Ben hiç adetim olmadığı halde cuma gününe rastlayan o gece istihareye yattım ve Serap"ın acizliği hürmetine sandığım salı gününe kadar yaşayacağına dair işaret sezdim.

Ertesi gün Ona:
-"Hiç korkma!" dedim. "İğneyi vurdurabilirsin."

Ve Serap bir veda niteliği taşıyan bu görüşmemizde son sorusunu da sordu:
-"Doktor bey...Azrail bana nasıl görünecek?"
-"Kızım" dedim. "O bir melek değil mi? Hiç merak etme, sana yakışıklı bir prens gibi gelecektir."

Salı günü Serap"ın ağırlaştığı haberini alınca hemen eve gittim.Ancak vefatına yetişememiştim. Ailesi tam manasıyla perişandı. Sadece kendisine uzun müddet bakan dindar bir hanım akrabası ayaktaydı ve beni görünce yanıma gelerek:
-"Doktor bey, biliyor musunuz, bu evde biraz önce bir mucize yaşandı!" dedi ve devam etti:
-Serap, bir saat kadar önce oksijen cihazını attı ve "yataktan kalkması imkansız" denmesine rağmen kalkarak abdest aldı, iki rekat namaz kıldı.Bütün ev halkı hayretten donup kaldık. Ve kelime-i Şehadet getirerek vefat etmeden biraz önce de:

-Doktor beye söyleyin, dedi. Azrail, Onun söylediğinden de güzelmiş!...

[-Onk. Dr. Haluk Nurbaki den gerçek bir hatıra-]:(:(:(

RABBİM CÜMLEMİZE BÖLE ÖLMEYİ NASİP ETSİN İNŞ
B)B)B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Azrail in Güzelliği

selamun aleykum kardeşim...

allah razı olsun amin...inş..selametle...

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Güzel inş. okuyamadım işte oldugumdan ama inş. bu akşam Yanınımda tüm Radyo dinleyicilerine aktarıcam. Eline sağlık Duyarlılıgın ve Kalbi hissiyetın bizlere Yansıyor emin ol kardeşim Paylaşımlarından istifade ediyoruz inş. tüm arladaşlardan da Rabbim Razı olsun Bu vesile ile :) s.a.

[big][marq]GÜZELLİKLER PAYLAŞIKDIKÇA GÜZELDİR...[/marq][/big]

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:
s.a. Güzel inş. okuyamadım işte oldugumdan ama inş. bu akşam Yanınımda tüm Radyo dinleyicilerine aktarıcam. Eline sağlık Duyarlılıgın ve Kalbi hissiyetın bizlere Yansıyor emin ol kardeşim Paylaşımlarından istifade ediyoruz inş. tüm arladaşlardan da Rabbim Razı olsun Bu vesile ile :) s.a.

A.S KARDEŞİM ECMAİN İNŞ BİRAZ ÖNCE OKUDUM VE ÇOK ETKİLENDİM :(:( RABBM SON NEFESIMIZI VERIRKEN BIZLEREDE O GÜCÜ VERSİN İNŞ RABBİM HERKESE HİDAYET VERSİN İNŞ GERÇEKTEN ÇOK DUYGULANDIM BU YOLA GİRDİĞİM İÇİN KENDİMLE GRUR DUYUYORUM RABBİME SONSUZ KERE ŞÜKÜRLER OLSUN İNŞ SİZLERİN SAYESINDE AYAKTAYIM SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM ALLAH BİZLERİ AYIRMASIN BIRBIRIMIZDEN ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN HEPNIZDEN SELAM VE DUA İLE İNŞ :(:(

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞİM TUBA ÇOK GÜZELDİ ALLAH SENDEN RAZI OLSUN SELAMETLE KALLB)B)B)

Kaan Erdem

Yönetici

S.A GÜZEL BİR PAYLAŞIM...SELAM VE DUA İLE...ALLAH CC RAZI OLSUN....

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

KAAN ERDEM yazdı:
S.A GÜZEL BİR PAYLAŞIM...SELAM VE DUA İLE...ALLAH CC RAZI OLSUN....

A.S KAAN KARDEŞ SAOLUN RABBİM HEPINIZDN RAZI OLSUN İNŞ SELAMETLE KALIN B)B)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

ayshidayet yazdı:
S.A KARDEŞİM TUBA ÇOK GÜZELDİ ALLAH SENDEN RAZI OLSUN SELAMETLE KALLB)B)B)

A.S AYSUNCUM GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BIR KONU SİZLERLEDE PAYLAŞMAK ISTEDIM BENİ GERÇEKTEN ÇOK ETKILEDI:(:( SELAMETLE KAL

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞİM ÇOK GÜZELDİ EMEĞİNE SAĞLIK. HERKESE ALLAH BÖYLE ÖLÜMLER NASİP ETSİN.5 DK. ÖNCE Bİ ARKADAŞLA İMANLI ÖLMEK HAKKINDA KONUŞUYODUK. TÜYLRİM ÜRPERDİ. ALLAH RAZI OLSUN S.A :(

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

M DENIZ yazdı:
S.A KARDEŞİM ÇOK GÜZELDİ EMEĞİNE SAĞLIK. HERKESE ALLAH BÖYLE ÖLÜMLER NASİP ETSİN.5 DK. ÖNCE Bİ ARKADAŞLA İMANLI ÖLMEK HAKKINDA KONUŞUYODUK. TÜYLRİM ÜRPERDİ. ALLAH RAZI OLSUN S.A :(

A.S MURAT ABİM İNŞ RABBİM HERKESE NASİP ETSİN BÖLE ÖLÜMÜ :(:(
ONUN YERINDE OLABILMEYİ OKADAR ÇOK İSTERDİMKİ SECCADEMIN ÜSTÜNDE ÖLMEYİ İNŞ RABBM NASIP EDER:(:(

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

paryosa_t yazdı:
Siyahgulsevdalisi yazdı:

A.S KARDEŞİM ECMAİN İNŞ BİRAZ ÖNCE OKUDUM VE ÇOK ETKİLENDİM :(:( RABBM SON NEFESIMIZI VERIRKEN BIZLEREDE O GÜCÜ VERSİN İNŞ RABBİM HERKESE HİDAYET VERSİN İNŞ GERÇEKTEN ÇOK DUYGULANDIM BU YOLA GİRDİĞİM İÇİN KENDİMLE GRUR DUYUYORUM RABBİME SONSUZ KERE ŞÜKÜRLER OLSUN İNŞ SİZLERİN SAYESINDE AYAKTAYIM SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM ALLAH BİZLERİ AYIRMASIN BIRBIRIMIZDEN ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN HEPNIZDEN SELAM VE DUA İLE İNŞ :(:(

ECMAİN İNŞ. MEVLAM AYIRMASIN BİZLERİ. İNŞALLAH EFENDİMİZİN LİVA ÜL HAMD SANCAGI ALTINDANDA BİRLİKTE OLMAYI NAİP EYLESİN EFENDİMİZİN ARKASINDA İNŞALLAH... :)B)

goksem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN. OKURKEN GÖZLERİM DOLDU. YÜCE RABBİM CÜMLEMİZE HAYIRLI ÖLÜMLER VERSİN İNŞALLAH. AMİN.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

Siyahgulsevdalisi yazdı:
paryosa_t yazdı:
Siyahgulsevdalisi yazdı:

ECMAİN İNŞ. MEVLAM AYIRMASIN BİZLERİ. İNŞALLAH EFENDİMİZİN LİVA ÜL HAMD SANCAGI ALTINDANDA BİRLİKTE OLMAYI NAİP EYLESİN EFENDİMİZİN ARKASINDA İNŞALLAH... :)B)

İNŞ İNŞ MUSTAFA KARDEŞ YA BEN NIYE BÖLE OLDUM BU YAZI BENI MAHFETTİ :(

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

S.A GÜZEL GÖNÜLLÜ KARDEŞİM,
ALLAH CC RAZI OLSUN..EMEĞİNE SAĞLIK....
SELAM VE DUA İLE TUBACIM...
[marq]B)B)B)B)B)B)B)[/marq]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt