Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

entropi patatesler :) (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
fotograf : ferahhfeza

üzerindeki bezelyeleri atoma benzettiğim için isimini entropi patatesler koydum ..:) bezelyelerin düzensiz hareketi :a01:​

malzemeler :
ölçü yok hepsi göz kararı ... ölçüye hiç gerek yok değilmi :)

haşlanmış patates
karabiber ,
pul biber
kırmızı toz biber ,tuz
biraz tereyağı
salça ..
bezelye,
havuç.,
maydanoz..
yogurt
mayonez​

yapılışı:
patatesleri haşlıyoruz baharatlarını tuzunu ve birazda tereyağını ekleyip yoguruyoruz ..
daha sonra yuvarlıyoruz .. sonra içelerini oyuyoruz ..​

havuçları daha önceden küp küp dograyıp haşlamıştık ve bezelyeleri hazırlıyoruz sonra mayonezli yogurda ekliyoruz .. daha sonra içlerini oyduğumuz pateslerin içerisini dolduruyoruz ..​

üzerine hazırladıgımız salçalı sosu gezdiriyoruz maydanoz ve bezelyeyle süslüyoruz .. şekilde oldugu gibi ..​

afiyet olsun ...​

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
goruntu guzel...ama turk mutfagi bir az kıstlı...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,çok güzel görünüyor sofranın tümü.
içini açıyoruz vs. deyince içli köfteyi hatırlattı.

gncl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gencallarinsaat.com
vallah goruntu super emınım tadıda superdır ama bunu kım hazırlayacak kı bıze:(:):):)(:):)( bana yurumurta kırmanın ceşıtlı tarıfelerını versenız:(( hergun hergun sahanda yumurta bı hal olduk:)):)):

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
vallah goruntu super emınım tadıda superdır ama bunu kım hazırlayacak kı bıze:(:):):)(:):)( bana yurumurta kırmanın ceşıtlı tarıfelerını versenız:(( hergun hergun sahanda yumurta bı hal olduk:)):)):

evet tADIDA SÜPER :)

Evinizde patates vardır yogurtta vardır ... hemen yapıverin herşeyin bir ilki vardır degilmi.. deneyin en azından ...

böyle zor oluyorsa direk bolcama patatesleri yagın üzerine yogurtlu garnitürü ekleyin ;) yumurtadan iyidir hadi kolay gelsin .. :)

gncl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gencallarinsaat.com
evet tADIDA SÜPER :)

Evinizde patates vardır yogurtta vardır ... hemen yapıverin herşeyin bir ilki vardır degilmi.. deneyin en azından ...

böyle zor oluyorsa direk bolcama patatesleri yagın üzerine yogurtlu garnitürü ekleyin ;) yumurtadan iyidir hadi kolay gelsin .. :)

ne guzel tarıf edıyorsunuz..ben onları hazırlayacam dıyene kadar sabah olur en ıyısı yumurta şıp şak sofrada ..bazen yumurtaya bıle uşenıyom dışarda yıyom ::):))

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
İsmi ilginç görüntüsü ve tadı güzel-entropi patatesleri

İsmi ilginç görüntüsü ve tadı güzel-entropi patatesleri

Esselamu Aleyküm canım
Maşallah Barekallah
görüntüsü bu kadar güzel ,Tadı kimbilir ne kadar güzeldir..:a12:
Senin hamaratlığından dolayı kolay gibi..
ama patatesleri yoğrup içli köfte misali yapmak biraz mağrifet gerektiriyor gibi..
Ama gncl kardeşimize belirtiğin gibi deneyeceğim inşallah
Eğer patatesleri içli köfte misali yapamazsam sunduğun öneriyi deneceğim..
bu güzel sunumdan vazgeçerek...;)

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşım türk mutfağı nasıl kısıtlı olabilir.Anlayamadım.Ben gaziantepliyim sadece güneydoğu yemekleri bile dünya mutfaklarına değer.ben hem dünya mutfaklarını hem de türk mutfağını öğretiyorum.Ama damak zevklri farklı ve içinde çoğunun alkol olduğu için deniyoruz ama ben tatmıyorum bazılarını.geçtiğimiz yaz bir projeye katıldım farklı ülkelerden 22 öğrenciye bir gün boyunca türk mutfağına ve çalıştığım yöreye özgü yemekler yaptırdım.Tabi tercumanlar aracılığıyla bu arada onlarda kendi ülkelerinin yemeklerini yaptılar.ama yabancı öğrenciler bizim böreklerin her türüne bayıldı.İrmik helvasınıda beğendiler.Türk mutfağında tarifler değil maddiyat kısıtlı selamlar

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam kardeşim
evet aynen içli köfte gibi çok ince açmayalım dagılıyor sonra içlerini doldurunca .. ;)

arkadaşım bilmişlik tasladığımı düşünme ama patatesleri bol tuzla ovup sık sık tuzlarsan istediğin incelikte yapabilirsin.selamlar:a35:

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
arkadaşım bilmişlik tasladığımı düşünme ama patatesleri bol tuzla ovup sık sık tuzlarsan istediğin incelikte yapabilirsin.selamlar:a35:

teşekkürler bilgi için .. rica ederim neden öyle düşünelim ..anladığım kadarıyla eğitimini alıyorsnuz .. bilgilerinizden faydalanmak isteriz ..

fakat bu söylediğiniz çig patates içinmi geçerli ...
biz bu tarifde haşlanmış patates kullandık ...

hayırlı geceler :) güzel kardeşim

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
çiğ patates için geçerli ancak diğer şekilde haşlayarak yapabileceğiniz gibi patatesleri aleminyum folyoya sarıp fırında pişirirseniz hem dağilmaz hem de suda haşlamayla kaybolan vitaminleri olmaz.Patatesleri haşlayıpta ezmenize gerek yok önce parizyen kaşık veya kabak oyacağı ile oyup tuzlu suda haşlayıp ya da folyoya sarıp fırınlayıp kullanabilirsin.oymakla uğraşmazsın .selamlar hayırlı geceler güzel kardeşim

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Dün entropi patateslerden yaptım..;)
Ailemin ve misafirlerimizin beğenisine sundum yorumlar olumlu yöndeydi.
görünüşü herkes çok beğendi..
genel ilk yorum görüntü güzel
tadı..??? dediler
ama ikisindende tam not alındı..:a15:
hatta anneciğim ve ablacığımdan önerilerde aldım..
Şekil verirken biraz zorlandığımı gören ama bitirmemi sabırla bekleyen anneciğimin
önerisi
1-Küçük kase veya fincan ile şekil vermemin daha kolay olacağı..Arzu 74 ablacığım önerisinide deneyeceğim inşallah
2-entropi patatesin içine ek olarak soğan ile kavrulmuş kıyma ile sıcak servis
3-entropi patatesin içine ek olarakaönceden haşlanış enginar ve sonra soğanla kavrularakta servis yapılabilir
şeklinde öneriler..
ek olarak dünkü patatese mısırda ekledim;)
Tarif için teşekkürler canım
Selam ve duaylaB)​

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Esselamu Aleyküm canım

Maşallah Barekallah
görüntüsü bu kadar güzel ,Tadı kimbilir ne kadar güzeldir..:a12:
Senin hamaratlığından dolayı kolay gibi..
ama patatesleri yoğrup içli köfte misali yapmak biraz mağrifet gerektiriyor gibi..
Ama gncl kardeşimize belirtiğin gibi deneyeceğim inşallah
Eğer patatesleri içli köfte misali yapamazsam sunduğun öneriyi deneceğim..

bu güzel sunumdan vazgeçerek...;)

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah​

Dün entropi patateslerden yaptım..;)
Ailemin ve misafirlerimizin beğenisine sundum yorumlar olumlu yöndeydi.
görünüşü herkes çok beğendi..
genel ilk yorum görüntü güzel
tadı..??? dediler
ama ikisindende tam not alındı..:a15:
hatta anneciğim ve ablacığımdan önerilerde aldım..
Şekil verirken biraz zorlandığımı gören ama bitirmemi sabırla bekleyen anneciğimin
önerisi
1-Küçük kase veya fincan ile şekil vermemin daha kolay olacağı..Arzu 74 ablacığım önerisinide deneyeceğim inşallah
2-entropi patatesin içine ek olarak soğan ile kavrulmuş kıyma ile sıcak servis
3-entropi patatesin içine ek olarakaönceden haşlanış enginar ve sonra soğanla kavrularakta servis yapılabilir
şeklinde öneriler..
ek olarak dünkü patatese mısırda ekledim;)
Tarif için teşekkürler canım

Selam ve duaylaB)

ve aleykum selam canım kardeşim ..
süper ;)
evet mısır harika olur kornişon turşuda güzel olur ... ve hatta yoğurda sarmısakda ekleyebilirsin ..;)

ve diger 1,2,3 öneriler inşaALLAH denemek istiyorum .. patatese yakışır söylediklerin ..

ellerine saglık hamarat kardeşim benim ..

selam ve dua ile B)...
hımmm fincanla şekil verme dur bir deneyeyim ...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Allah ilk defa duyuyorum:rolleyes:

zengin mutfağımızın lezzetlerinden fevkalade görünüyor..eee eda kardeşimiz tadına bile bakmış bize anca görüntüsü düşer:a01:

ellerine sağlık ferrahfeza yalnız başlık "entropi patatesler" bir ferrahfeza paylaşımı olabilirdi:a04:

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Allah Allah ilk defa duyuyorum:rolleyes:

zengin mutfağımızın lezzetlerinden fevkalade görünüyor..eee eda kardeşimiz tadına bile bakmış bize anca görüntüsü düşer:a01:

ellerine sağlık ferrahfeza yalnız başlık "entropi patatesler" bir ferrahfeza paylaşımı olabilirdi:a04:

:)
rabbim iyiliğinizi versin .. bir düşünelim .. entropi patatesler evet haklısınız bu başlıktan bir karalama çıkar .. kullanayım ziyan etmeyelim demi..

şimdi diyeceksiniz ki neden entropi patatesler .. bu tarifi ismini bilmeden yapıyorum .. siteye eklerken eee başlık olarak bir isim lazım düşündüm düşündüm .. bezelyeler atoma benziyor ve zaten güzelim tarifi karmaşık ve düzensiz verdim ( ölçü ile yemek yapamıyorum dolayısıyla tarif ederken problem oluyor .. ) bu karmaşaya en uygun * entropi * kelimesi yakışırdı ..

entropi ..: atomların düzensizliği ,karmaşıklık : ) tıpkı bu tarif gibi ....

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
:)
rabbim iyiliğinizi versin .. bir düşünelim .. entropi patatesler evet haklısınız bu başlıktan bir karalama çıkar .. kullanayım ziyan etmeyelim demi..

şimdi diyeceksiniz ki neden entropi patatesler .. bu tarifi ismini bilmeden yapıyorum .. siteye eklerken eee başlık olarak bir isim lazım düşündüm düşündüm .. bezelyeler atoma benziyor ve zaten güzelim tarifi karmaşık ve düzensiz verdim ( ölçü ile yemek yapamıyorum dolayısıyla tarif ederken problem oluyor .. ) bu karmaşaya en uygun * entropi * kelimesi yakışırdı ..

entropi ..: atomların düzensizliği ,karmaşıklık : ) tıpkı bu tarif gibi ....

sizden çıkar hiç şaşırmam:a15:

hem şair dediğin kişinin yemeğine de böyle bir isim yakışır ;)

tekrar ellerine sağlık karmaşık da olsa fevkalade görünüyor:a04:

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
:a45: oyoyoyoyoo harika tamm benlik....

şimdi yapılmış haliyle yanımda olsaydı hiç fena olmazdı hani:rolleyes:...
yapıp bana göndersen ne olur ...:rolleyes:arkadaşım yani

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt