Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Emanete böyle ederek hakkamı girmiş oldum? (1 Kullanıcı)

Yerhum

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşlerim.Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Yaşım 15.

Bundan çok önce benim bi arkadaşım vardı.Benden 2-3 yaş küçüktü.Akşam gidip onu evinden aldım ve annesi sana emanet dedi.Bende tamam dedim.

Akşam gezdik,dolaştık.Sonra benim canım nargile içmek istedi( bunu utanarak söylüyorum eski ve pis bir alışkanlığımdı).Bir kafeye oturup içmeye başladı.Buda elimden zorla alıp içmeye başladı.Ben zorla çekiyordum tabiki.Sonra kalkarken bir kez uzattım ve oda içti.Şimdi ben çocuğun annesinin hakkına mı girmiş oldum? Bana emanet ettiği çocuğa böyle ederek? Ama bunu yaparken kul hakkı olayı olduğunu hiç bilmiyor ve düşünmüyordum.

Sizce bu kul hakkı mı? Çocuk sonuçta o kadar küçük değil.İçme dediğim halde içti.Son kezde ben uzattığımda içti...

Yerhum

Kayıtlı Kullanıcı
Flood olacak özür diliyorum ama Allah rızası için hiç bilen yok mu ? :(

Yerhum

Kayıtlı Kullanıcı
Cevap bekliyorum kaç günden beri,bilen yoksa bile en azından bir kardeşim ''yok'' diyebilirdi...Allah'a emanet olun..

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Yerhum kardesim.

Öncelikle kul hakki nedir farkinda olmandan dolayi seni tebrik ederim.
Kendin vicdan azabi cekiyorsun,icin rahat degil.
Bu Allahin sana vermis oldugu bir rahmetdir,yaptiginin yanlis oldugunu anlaman icin.

Arkadasinin annesi sana emanet ettiyse,ona gercekleri anlat.
Dogru ve dürüst olmak her zaman uzun vadelidir.
Ondan özür dile ve hakkini helal etmesine iste.
Göreceksin vicdanin rahatliyacakdir.

Allah kolaylik versin.

Yerhum

Kayıtlı Kullanıcı
Cevap verdiğin için Allah razı olsun.Bende kaç gündür öyle yapmayı düşünüyorum zaten.İnşAllah yapacağım bunu :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt