Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Doğum Günü Kutluyor muyuz..? (1 Kullanıcı)

kustul84

Kayıtlı Kullanıcı
Malumunuz Pazartesi ve Perşembe günleri oruç sünnettir.Perşembe malum Cuma nın habercisi.Pazartesi orucunun nedeni Efendimiz (SAV) e sorulduğunda iki sebep göstermiş:
1-Pazartesi doğum günü
2-Pazartesi doğum günü

Birincisi:pazartesi malum mucizelerle dünyaya teşrif buyurdular,
İkincisi :Kur'an-ı Kerim pazartesi O'na indirildiğinden Peygamber olarak yeniden doğmuştur.

Kardeşlerim ben öğrendikten sonra doğum günlerimde de oruç tutmaya karar verdim.Tüm kardeşlerime tavsiyemdir...

Selam ve Dua ile...

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum Allah kabul etsin paylaşımın için sagolasın hayırlı aksamlar muhterem din kardeşim a.e.ol

kustul84

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyna ve Aleykumselam kardeşim.Allah razı olsun.Hayırlı akşamlar inşallah...

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Bende ocak 10 doğumluyum muharrem ayının başlanğıcı diye oruç tutum. ama bir daha ki sene doğum günü nedeniyle tutacağım. hatırlattığın için Allah C.C. razı olsun.

kustul84

Kayıtlı Kullanıcı
Bende ocak 10 doğumluyum muharrem ayının başlanğıcı diye oruç tutum. ama bir daha ki sene doğum günü nedeniyle tutacağım. hatırlattığın için Allah C.C. razı olsun.

Lütfi kardeşim Rabbim hayırlı ömnürler nasip etsin.Allah (cc) senden de razı olsun İnşallah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt