Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dini sorulara cevap arayanlar baksın (1 Kullanıcı)

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm değerli kardeşlerim şimdi bazen kardeşlerimizin soruları oluyor bildiğim ölçüde cevaplamaya ya da başka sitelerden cevap vermeye gayret ediyorum forumumuzda zaman zaman sorulara cevaplar olmasına rağmen kesin bilgilerle konuşulmuyor ve forumda bazen yanlış şeylerin konuşulup tartışılmasına dönüştüğü bir ortam oluyor. bazen boş tartışmalar oluşabiliyor... (keşke hakiki ilim sahipleri olsa da aramızda sesleri yükselse) bazen de arkadaşlarımız buna ben de dahilim kesin bilmediğimiz bilgileri paylaşabiliyoruz...

enbiya suresi 7. ayet Senden önce de ancak kendilerine vahyettiğimiz birtakım erkekleri peygamber gönderdik. Eğer bilmiyorsanız ilim sahiplerine sorun
evet bu ayetin hükmü gereğince burdaki insanları kendim başvurduğum ilim sahiplerine yönlendirmeyi düşündüm

1)diyanet işleri başkanlığı resmi sitesi yandaki link http://kurul.diyanet.gov.tr/sorusor/sorusor.aspx
şu an bayram ve ramazan ayı olduğundan yoğunluktan geçici bir süre kapalı arkadaşlar burdan sorunuzu soruyorsunuz en az 3 iş günü içinde cevabınızı alıyorsunuz ben uyguladım... sorularınıza cevapları din işleri yüksek kurulundan gelmekte emailinize cevap geliyor ya da soru kodu veriliyor soru kodu ile arama bölümünden arayarak cevabınıza ulaşıyorsunuz

2) müftülüklerimizin telefon numaraları özellikle soru sorma bayan ve erkek vaizler den cevap alınabiliyor böylece bayan kardeşlerimizde rahatça sorularını sorma imkanına kavuşuyor...
ben buraya istanbul müftülüğü fetva hattının numarasını yazayım 0212 5261680 mesai saatlerinde hizmet vermekte ayrıca buraya ulaşamazsanız istabul ilçe müftülüklerinin birçoğu eyüp ,fatih gibi ilçelerin müftülükleri de cevap verme imkanına sahip bunların internet sitelerinden numaralarına ulaşabilirsiniz.... cevap alma imkanına sahipsiniz

3)sorularla islamiyet.com bu sitedeki yazarlar ehli sünnettir. arama yerinden daha önce sorulmuş soruların cevaplarına ulaşabiliyorsunuz.....

4) ilmihal kitabı
http://www.diyanet.gov.tr/turkish/basiliyayin/ilmihal.pdf bu linkten ücretsiz olarak diyanetin ilmihaline ulaşabilirsiniz önce bu kitaba içindekiler kısmından bulup bakın bazen öyle sorular görüyorum ki cevabı ilmihalde var

ilk olarak ilmihale bakın

umarım haddimi aşmamışımdır direk 1. ağızdan cevap alın bu bence çok önemli özelilkle 1 numaradaki link bence diğerlerinin üstünde ..... Allah sıratı müstakimden ayırmasın bu konuya eleştrilerinizi beklerim

_YUSUF_

Yönetici
AleykümSelam
Kesin bilgiler verilmiyor demeniz yanlış burada öğrenmek çin soran herkese Allah'ın izni ile doğru cevaplar verilir.
Ama insanlar fitne çıkarmak için soru sorduklarında tartışmalar çıkabiliyor olabilir bunlarada gerekli müdahaleyi yaparız.

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
dediğiniz %100 doğru

bence bize soracağına diyanete sorsun daha faydalı olmaz mı... zaten birçoğumuz sorularla islamiyet . com dan yazıyoruz direk copy paste yapıyoruz yani direk bilen pek yok sitede ya da meşgul

Time_off

Kayıtlı Kullanıcı
dediğiniz %100 doğru

bence bize soracağına diyanete sorsun daha faydalı olmaz mı... zaten birçoğumuz sorularla islamiyet . com dan yazıyoruz direk copy paste yapıyoruz yani direk bilen pek yok sitede ya da meşgul

Sonuçta burada sorulan her soru google vb. arama motorlarına yansıyor. İnşallah, aramızda ehli olan kimseler bulunmakta. Ama yineda bu kadar tereddüt yaşıyorsak, sorulan soruları diyanette kardeşin adına sen paylaş bir kaç gün sonra gelen cevabıda konuya yapıştırırsın, altınada not düşersin. Böylece gönlün de kalbinde rahat olur İNŞALLAH.

Selam ve Dua ile

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yazı ve yorumlara kabul edilebilir denebilir ancak İslamiyet.gen.tr. nin bir farkı var mutlaka... yoksa burada işimiz ne ?
Ayrıca acizane Hiç olan biz hiçte kesip yapıştır mıyoruz...
Ancak sözlerimizi Kur'an-ı Kerim çizgisinden ayırmamak için çok dikkat sarf ediyoruz...
Hiç bir yorum ve yazımız bu çizginin dışında değildir...
Selamlar....

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
Yazı ve yorumlara kabul edilebilir denebilir ancak İslamiyet.gen.tr. nin bir farkı var mutlaka... yoksa burada işimiz ne ?
Ayrıca acizane Hiç olan biz hiçte kesip yapıştır mıyoruz...
Ancak sözlerimizi Kur'an-ı Kerim çizgisinden ayırmamak için çok dikkat sarf ediyoruz...
Hiç bir yorum ve yazımız bu çizginin dışında değildir...
Selamlar....

zaten herkes demedim bir çoğumuz dedim siz tabiki yapmıyorsunuz ama azrail as. konusuna bakın copy paste larıda da göreceksiniz siz hariç

abdulvedud

Kayıtlı Kullanıcı
gördüğüm kadarıyla görüşlerim isabetli değil konunun kaldırılmasını forum yönetiminden rica ediyorum boş yere yer kaplamasın....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
gördüğüm kadarıyla görüşlerim isabetli değil konunun kaldırılmasını forum yönetiminden rica ediyorum boş yere yer kaplamasın....

Hayır hayır konu çok güzel...;İslam dini hak ve doğru yol üzerindedir...Harmanda fayda vardır...Çocuklarımıza çeşitli ışıklar gerek ancak bu ışıklar doğru adreslerden olmalı...

Araştırıcı...İnceleyici...Yorumcu...
Ancak Hak yoldan ayrılmadan...

Time_off

Kayıtlı Kullanıcı
Konu niye kalksın kardeşim birilerinin birşeyleri anlaması umulur. Yazmak için yazmamalıyız herkes bunu idrak edebilmeli. Hem Ehli olan birisi elbet gelir, gelmesede yazan sabredebilir. Sabretmeyende aldanabilir . ALLAH (c.c) 'a emanet.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt