Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

çocuk gelişiminde püf noktalar (1 Kullanıcı)

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
canım yaşlarını öğrenebilirmiyim

selamün aleyküm, hayırlı sabahlar canım ya...
biraz geç oldu ama kusura bakma...
birinin yaşı 3,5 yaşında..
birisi 8 yaşında
biriisde 8 yaşında..
biriside 12 yaşında..

toplam 4 tane yigenim var...
canım hepsi erkek söylemeyi unuttum...

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm, hayırlı sabahlar canım ya...
biraz geç oldu ama kusura bakma...
birinin yaşı 3,5 yaşında..
birisi 8 yaşında
biriisde 8 yaşında..
biriside 12 yaşında..

toplam 4 tane yigenim var...

ve aleykümselam canım hayırlı sabhlar geç olsun ama güç olmasın sen karne hediyesi sormuştun sanırım 8 yaşa uygun olan büyüteç,dürbün
12 yaş ise fazla ince ayrıntı bakımı istemeyen bitkiler olabilir canım

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam canım hayırlı sabhlar geç olsun ama güç olmasın sen karne hediyesi sormuştun sanırım 8 yaşa uygun olan büyüteç,dürbün
12 yaş ise fazla ince ayrıntı bakımı istemeyen bitkiler olabilir canım

tamam canım teşekkürler...
selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam allh razı olsun ablacım oğlunuzun yaşını öğrenebilirmiyim
amin ablacım beşi yeni doldurdu. ben senden bildiğin siteler varsa eğer link isteyecektim. resim yapmayı boyama yapmayı hiç sevmiyor sıkılıyor. boyama kitapları boyaları var. kalemle ilk çalışmaları nasıl olmalı? ben elini mi tutup çizdireyim? nasıl daha faydalı vakit geçirebiliriz neler yapabiliriz? sen bildiğin linkleri paylaş ben de bikaç şey buldum onları vereyim bir ara. ayrıca uyumayı, yemek yemeyi sevmiyor ben ağzına verirsem öyle yiyor. kendim mi yedireyim yoksa yemese de kendisine mi bırakayım? yolda giderken elimi tutmuyor. birşey alırken, sıradayken kaçıp uzaklara gidiyor.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
amin ablacım beşi yeni doldurdu. ben senden bildiğin siteler varsa eğer link isteyecektim. resim yapmayı boyama yapmayı hiç sevmiyor sıkılıyor. boyama kitapları boyaları var. kalemle ilk çalışmaları nasıl olmalı? ben elini mi tutup çizdireyim? nasıl daha faydalı vakit geçirebiliriz neler yapabiliriz? sen bildiğin linkleri paylaş ben de bikaç şey buldum onları vereyim bir ara. ayrıca uyumayı, yemek yemeyi sevmiyor ben ağzına verirsem öyle yiyor. kendim mi yedireyim yoksa yemese de kendisine mi bırakayım? yolda giderken elimi tutmuyor. birşey alırken, sıradayken kaçıp uzaklara gidiyor.

maşaallah çok aktif bir çocuğun var ablacım ne hakkında link istediğini anlayamadım?
boyama yapmayı sevmiyorsa zorlamayın ona daha değişik faliyetler yaptırın mesela:eek:yun hamurundan şekiller...sulu boyadan üfleme canavarları vs.
kalem çalışmasını ilk siz elini tutun ve çizdirin daha sonra aynı şekili başka kağıt üzerine siz yapın ve onunda kendi kağıdına aynı şekli kendisinn yapmasını isteyin
vakit geçirmek: onunla hoşuna gidecek oyunlar oynayın,,masal kitapları okuyun şiddet içerikli olmasın,ona peygamber efendimizin çocukluğunu anlatın ve arap alfabesini öğretmeyi deneyin
yemek konusundada siz kesinlikle yedirmeyin ona [sen çok güçlü bir çocuksun artık büyüdün güçlü çocuklar yemeklerini hep kendileri yerler ve herkesi şaşırtırlar hadi şimdi beni şaşırtmaya çalış ben şaşırcakmıyım] gibi oyun cümleleriyle kendisinn yemesini sağlayın
yolda giderken elinizi tutmazsa ona kızmayın o sizin elinizi bırakırsa başına gelebilecek şeylerden bahsedin ve o sizi bırakırsa siz yanlız kaldığınız için korktuğunuzu fakat o yanınızdayken korkmadığınızı söyleyin
sırada sizinle beraber beklemiyorsa yine bu şekilde korktuğunuzu söyleyebilirisinz umarım yardımcı olabilmşmdir
selametle

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
cevap için çok teşekkürler
sulu boyadan üfleme canavarları nasıl anlamadım :)
link derken mesela oyun hamurundan şekil örnekleri
aktivite örnekleri
faaliyet örnekleri
origami başlangıç örnekleri
özellikle videolar
gibi çocuğa yönelik site adresleri vardır eminim sen de ben birkaç tane buldum vereyim hemen belki faydalı oluruz.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
cevap için çok teşekkürler
sulu boyadan üfleme canavarları nasıl anlamadım :)
link derken mesela oyun hamurundan şekil örnekleri
aktivite örnekleri
faaliyet örnekleri
origami başlangıç örnekleri
özellikle videolar
gibi çocuğa yönelik site adresleri vardır eminim sen de ben birkaç tane buldum vereyim hemen belki faydalı oluruz.

üfleme canavarları
malzemeler:
pipet
kağıt
sulu boya ve fırçası
tabiki su

yapılışı
suluyu boyayı kağıdın üzerine damlat farklı renklerden yanlarına tekrar damlat ve sonra bu damlaları pipet yardımıyla üfleyerek renkleri birbirine karıştır çıkan şekilin ağzını burnunu gözlerini değişik şekilde çiz [en komik görünecek yere çizilmeli]

ablacım müsait olduğum birzaman sana link vericem inşaallah

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin ablacım Allah senden de razı olsun linkler çok güzelmiş neler yapıyorlar artık materyaldan bravo !

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
diğer arkadaşlarda bişeyler ekler faydalanırız inşallah

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aslında sitemizde çocuğa ait ayrı bir başlık olsa çok güzel olacak. daha önce de birkaç link verdim. kaybolup gidiyor konular mesajlar arasında. sık kullanılanlara ekliyorum virüs bulaşınca bilgisayara format atılıyor gidiyor hepsi.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
burda kaybetmiyelim linkleri ablacım inşaallah

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
TRHACKER, kardeşim, mezuniyetiniz hayırlı uğurlu olsun,
eski bir anaokulu öğretmeni olarak sizi şimdiden kutluyorum, Rabbim geleceğinizi güzel kılsın,
bendeki , ilk heyecen yıllarını sizde görür gibi oldum.
Allaha emanet olunuz inşallah..

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
TRHACKER, kardeşim, mezuniyetiniz hayırlı uğurlu olsun,
eski bir anaokulu öğretmeni olarak sizi şimdiden kutluyorum, Rabbim geleceğinizi güzel kılsın,
bendeki , ilk heyecen yıllarını sizde görür gibi oldum.
Allaha emanet olunuz inşallah..

allah razı olsun kardeşim memnun oldum selametle

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
bildiğimiz linkleri paylaşalım inş

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt