Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

● Çetin YOLLARIN, Metin YOLCULARI ● (1 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
SIRAT-I MÜSTAKİM

İslâm, Peygamberlerin yolu, vasat ümmetin yolu, kulluk, hak yol, din, Sebil-i Rüşd, Sebilü'r-Reşad, hidayet, hakikat, Sünnet yolu, en doğru yol.
Kur'an-ı Kerim'de Sırat-ı Müstakim çok çeşitli biçimlerde bir çok âyetlerde vurgulanmaktadır.

el-Fatiha'da "Bizi doğru yola, (Sırat-ı Müstakim'e) kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet..." buyrulur (el-Fatiha,1/5-7). Allahu Teâlâ insanlık tarihi boyunca insanları doğru yola çağıran peygamberler gönderdi. Son olarak alemlere rahmet Hz. Muhammed (s.a.s)'i gönderdi ve ona bir hidayet olan Kur'an'ı vahyetti. Kur'an'da Allah, doğru yolu açıkladı ve Hz. Peygamber de o yola davet etti, vahyi tebliğ etti. Kur'an-ı Kerim'de tekrar tekrar vurgulanan Sırat-ı Müstakim Allah'ın nimet verdiklerinin yoludur.

Maide süresinde "Seva es-Sebil" (ana yol, hak yol, dosdoğru yol, Allah'ın yolu) şeklindeki ifade şöyle açıklanmaktadır: "Seva es-Sebil, kişiye tüm güçlerini, yeteneklerini ve melekelerini geliştirme imkanı veren, özlemlerini, arzularını, duygularını, bedeninin ve ruhunun isteklerini uygun şekilde gideren ve doyuran, başka insanlarla çok yönlü karmaşık ilişkilerini dengede ve insanlığın iyiliği için kullanma ve değerlendirmede bireysel ve toplumsal hayatında onu yönlendiren hayat tarzıdır. Kısaca, bireyin ve toplumun manevî, ahlakî, sosyal, fizikî, ekonomik, siyasal ve uluslararası sorunlarını doğru, düzgün, sağlam ve adaletli biçimde çöımesini sağlayan hayat tarzıdır... Kuranda Seva es-Sebil ve Sırat-ı Müstakim, doğru yol olarak nitelenmiştir. İnsan kendisini sayısız, yanlış ve eğri yolların çukurlarından kurtarıp götürecek doğru yolu çizemez. Bu bakımdan Allah büyük lütfuyla insanlığa doğru yolu göstermek için düzenlemelerde bulunmuştur.

Şamil İA

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Her yürüyüşün bir makamı vardır.
Sen, doğru makamda yürümezsen başka yiğitler yürür.

Selamun aleykum kardeşim aliyeciğim."Ancak İslâm durduğu yerde bozulup zafiyete de uğramaz, kendi kendine zafere de ulaşamaz. Yani galip olan da, mağlup olan da insandır... "Zafer İslâm'ındır " yerine "zafer inananlarındır" sözü daha uygun bulunmaktadır. "

Dua ile kal kardeşim cancağazım:)

~*~

Ve Aleyküm Selam Can'cağızım, Ablacım..:)
Rahman c.c razı olsun inşallah bu güzel yorumunuz için.. Çok teşekkür ediyorum.. Yüreğinize sağlık olsun.. Haklısınız abla can, İslam zaten üstündür, muzafferdir; mağlup olan ancak onun müntesipleri olabilir, eğer İslam'a uymaz iseler.. İsmi selamet ve barış olan, Rahman c.c'nin bizler için beğendiği bu güzel, kamil, raşid dini en güzel şekilde yaşayanlardan olmak duası ile..Rabbimize emanetimsiniz ablam.. Baki Dua ve muhabbetle inşallah..B)

~*~

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamünaleyküm kalbi güzel canım kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...
emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım...B)B)B) bu kaçıncı okumam
bilmiyorum çok güzel...
ALLAH c.c emanet olun...selam ve dua ile...

RABBİM CÜMLEMİZİ YOLUNDA AYIRMASIN ...İNŞALLAH

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Aşılmaz

Âh edip ağlamadan,
Sîneler dağlamadan,
Su gibi çağlamadan,
Koca dağlar aşılmaz!
Cânı cânânı vermeden,
Fakr ile fahre ermeden,
Yokluğa kanat germeden,
Ne mümkün, yollar aşılmaz!
Rûhunda aşk u şevk, sînende iman,
Elinde Kur’ân, tam tekmil heyecan,
Ve bin bir ızdırap, bin bir hafakan,
İçini sarmadan çöller aşılmaz!
Allah deyip gönül gözün açmadan,
Pervaz edip dost eline uçmadan,
Benliğine kıvılcımlar saçmadan,
O yolu kesen “dragon”lar aşılmaz!
Ölüp ölüp dirilmeden,
Her gün bin kez gerilmeden,
Canda öze erilmeden,
Berf ü baranlar aşılmaz!
Sîne kebap olmadan,
Vakit-mîat dolmadan,
Sen, senden kurtulmadan
Küsûf aslâ aşılmaz!
Yolcu buruk baş gerek,
Gözde dâim yaş gerek,
Huy biraz yavaş gerek,
Yoksa yollar aşılmaz!
Âh edip ağlamadan,
Sîneler dağlamadan,
Su gibi çağlamadan,
Koca dağlar aşılmaz!
Cânı cânânı vermeden,
Fakr ile fahre ermeden,
Yokluğa kanat germeden,
Ölüp ölüp dirilmeden,
Canda öze erilmeden,
Berf ü baranlar aşılmaz!
Sîne kebap olmadan,
Vakit-mîat dolmadan,
Sen, senden kurtulmadan
Küsûf aslâ aşılmaz!
Yolcu buruk baş gerek,
Gözde dâim yaş gerek,
Huy biraz yavaş gerek,
Yoksa yollar aşılmaz!

Fethullah GÜLEN

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü tekrar Gönlü Gül, Can..B)
Rahman c.c senden de daimen razı olsun Sevgi Yüklüm.. Gördüklerin, kendi güzelliklerindir inan.. Çok çok teşekkür ederim, eksik olmayasın inşallah can kardeşim..Yazı tipimi sana yazarken değiştirebilirim, bundan sebep bir zorluk olduysa senin için, hakkını helal et inşallah..B).. Miniğimizin haberlerini paylaşacağım inşallah;)..Teşekkür ettik güzel ablası..Kıymetli ailenden de ebeden razı olsun Rahman ve Rahim Dost..
Sevgi Yüklüm, sakın üzülmeyesin, ertelenmesinde vardır bir hayır muhakkak.. Babam, orada altyapı çalışmaları sebebiyle baya zorluklar yaşadıklarını anlatmıştı.. Tuhaf gelişmeler oluyor orda da, hayırlısı olsun inşallah.. Özellikle kutsal mekanlara karşı bir umursamazlık ve bu mekanları ticarete kurban etme kumpası sözkonusu.. Bu yanlış, son bulur bir an önce inşallah Can.. Eğer ertelenme sebebi bu gibi çalışmalar ise, hayırlı bir zamanda gitmek nasip olsun inşallah.. Hamd olsun, gideceksin ya:a12:.. Sebep her ne ise, duacınım inşallah.. Ebru kursuma bu hafta başladım.. Önceden amatörce birkaç çalışma olmuştu arkadaşlarımın vesilesiyle, nasip olursa inşallah paylaşırım Sevgi Yüklüm..B).. Sen de yazılırsan inşallah, çalışmalarını bekleyeceğim.Senin de yerin ayrı güzel kardeşim inan.. Hayırların Sahibi'ne emanetimsin inşallah.. Daim dualarda buluşmak nasip olsun Can..
Nurlu ve feyiz dolu geceler olsun.. Baki Muhabbetle kalasın..B)

eS SELAMU ALEYKÜM GÜL YÜREKLİM...B)
SENDE HİÇ EKSİK OLMAYASIIN GÖNÜLDE İNŞAALLAH.ESTAĞFİRULLAH GÜL KARDEŞİM,SADECE SENİ O YAZI TİPİ İLE BÜTÜNLEŞTİRMİŞTİM ONUN İÇİN DİLE GETİRDİM.SENDE HAKKINI HELAL ET.Bİ ZORLUK YOK YANİ CAN BUNADA ALIŞIRIZ. :a26: İNŞAALLAH MİNİŞİMİN GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUM.ÖPERSİN HALA'SI YERİME..RAB'BİM C.C. TÜM AİLENDEN VE SENDEN DE MEMNUN OLSUN HER DAİM DUALARIMDASINIZ İNŞAALLAH...B)
ÜZÜLMEMEYE ÇALIŞIP BİR HAYIR VARDIR DİYE DÜŞÜNEREK BEKLİYORUZ O GÜNÜ.O MÜBAREK MEKANIN YANLIŞ VAKALARLA ANILMASINA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ ALLAH'IN C.C. İZNİYLE.YANLIŞIN SON BULACAĞINDAN EMİNİM CAN..ÖYLEDE OLUR İNŞAALLAH...YOK KARDEŞİM BİZİM AKSAKLIK NEDENİMİZ,KATILIMIN YOĞUN OLMASI SEBEBİYLE BİZİM DİĞER BİR SEFERE KALMAMIZ.EVET KARDEŞİM ÇOK ŞÜKÜR O YOLA GÖNÜL VERDİK KISMETSE GEÇTE OLSA GİTMEYİ NASİP EDER RAB'BİM C.C. İNŞAALLAH.SİZLEREDE TEKRARINI NASİP EYLESİN.AMİN..DUALARIN İÇİN KALPTEN TEŞEKKÜR EDERİM GÜL YÜREĞİNE.ÇOK İYİ YAPMIŞSIN KURSA KATILMAKLA HAYIRLI OLSUN CAN..BEKLİYORUZ GÜZEL ÇALIŞMALARINI BURADA.İNŞALLAH İLERKİ ZAMANDA KISMET OLUR BURALARADA GİDERİZ.EN RAHMAN VE RAHİM C.C. OLANA EMANETİMSİN SENDE.ACİZANE DUALARIMIN DAİMİYETİYLE.EN KALBİ MUHABBETLERE...B)
lale1eb4ev6.jpg

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
eS SELAMU ALEYKÜM GÜL YÜREKLİM...B)
SENDE HİÇ EKSİK OLMAYASIIN GÖNÜLDE İNŞAALLAH.ESTAĞFİRULLAH GÜL KARDEŞİM,SADECE SENİ O YAZI TİPİ İLE BÜTÜNLEŞTİRMİŞTİM ONUN İÇİN DİLE GETİRDİM.SENDE HAKKINI HELAL ET.Bİ ZORLUK YOK YANİ CAN BUNADA ALIŞIRIZ. :a26: İNŞAALLAH MİNİŞİMİN GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUM.ÖPERSİN HALA'SI YERİME..RAB'BİM C.C. TÜM AİLENDEN VE SENDEN DE MEMNUN OLSUN HER DAİM DUALARIMDASINIZ İNŞAALLAH...B)
ÜZÜLMEMEYE ÇALIŞIP BİR HAYIR VARDIR DİYE DÜŞÜNEREK BEKLİYORUZ O GÜNÜ.O MÜBAREK MEKANIN YANLIŞ VAKALARLA ANILMASINA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ ALLAH'IN C.C. İZNİYLE.YANLIŞIN SON BULACAĞINDAN EMİNİM CAN..ÖYLEDE OLUR İNŞAALLAH...YOK KARDEŞİM BİZİM AKSAKLIK NEDENİMİZ,KATILIMIN YOĞUN OLMASI SEBEBİYLE BİZİM DİĞER BİR SEFERE KALMAMIZ.EVET KARDEŞİM ÇOK ŞÜKÜR O YOLA GÖNÜL VERDİK KISMETSE GEÇTE OLSA GİTMEYİ NASİP EDER RAB'BİM C.C. İNŞAALLAH.SİZLEREDE TEKRARINI NASİP EYLESİN.AMİN..DUALARIN İÇİN KALPTEN TEŞEKKÜR EDERİM GÜL YÜREĞİNE.ÇOK İYİ YAPMIŞSIN KURSA KATILMAKLA HAYIRLI OLSUN CAN..BEKLİYORUZ GÜZEL ÇALIŞMALARINI BURADA.İNŞALLAH İLERKİ ZAMANDA KISMET OLUR BURALARADA GİDERİZ.EN RAHMAN VE RAHİM C.C. OLANA EMANETİMSİN SENDE.ACİZANE DUALARIMIN DAİMİYETİYLE.EN KALBİ MUHABBETLERE...B)

lale1eb4ev6.jpg

~*~

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü Gül Yürekli, Can..B)
Yüce Rabbimiz c.c, senden ve kıymetli ailenden de her daim razı ve hoşnut olsun inşallah.. Bu sefer en eski yazı tipime gittim;)..Bunu da uzun bir müddet kullanmıştım güzel kardeşim, bununla da yazarım inşallah.. Yine Can'dan Can'a yol olacak en güzel duaları etmişsin can kardeşim.. Güzel yüreğin zeval görmesin, Rahman c.c hakkında/hakkımızda hayırlı olacak tüm dualara hayırlısıyla iştirak etsin.. Amin, amin inşallah.. Sevgi Yüklü ablası:) minişimiz hamd olsun çok iyi.. Birkaç gündür misafirleri çok yoğun:D.. Arkadaşlarımla birlikte, minişim ve yengem için güzel sürprizler hazırladık inşallah... Misafirlerin yanısıra bu sürprizler de renk kattı...Minişimiz için daha birçok sürprizimiz var inşallah..Can ablasından da Selam'lar fısıldadım kulağına.. Anlamıştır meleğim inşallah;).. Bizlerden de sana ve kıymetli ailene kocaman dualar, baki Selam'lar var inşallah.. Babama, umre durumunuzu anlattım güzel kardeşim, bu mevsimde yoğun olması normal diyor.. Orada malum, kış mevsimi yok ve bu aylar, orası için şüphesiz en serin aylar, çok sıcaklara da kimse kalmak istemiyor.. Genelde yaz aylarında katılım daha az olabiliyor bu sebepten.. Tahminim Nisan'da gitmiş olacaksın inşallah:a12:.. Nisan güzel bir ay, inşallah Rahman c.c makbul bir umre nasip eylesin, oradaki ibadetlerini, dualarını katında makbul eylesin inşallah can.. Ebru ile ilgilenmek harika bir şey! Nasip olur da imkan olursa mutlaka öneririm Sevgi Yüklüm.. Çalışmalarını da bekliyor olacağım, inşallah hayırlısıyla..B).. Bu güzel laleler için de çok teşekkür ederim, çok güzeller maşallah..
Selam, Baki Dua ve muhabbetle, En Güzel'ime emanetimsin Can.. Dualarda buluşmak dileğiyle..

~*~

tulp_purple_tulpen_268979_l.jpg

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
~*~

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü Gül Yürekli, Can..B)
Yüce Rabbimiz c.c, senden ve kıymetli ailenden de her daim razı ve hoşnut olsun inşallah.. Bu sefer en eski yazı tipime gittim;)..Bunu da uzun bir müddet kullanmıştım güzel kardeşim, bununla da yazarım inşallah.. Yine Can'dan Can'a yol olacak en güzel duaları etmişsin can kardeşim.. Güzel yüreğin zeval görmesin, Rahman c.c hakkında/hakkımızda hayırlı olacak tüm dualara hayırlısıyla iştirak etsin.. Amin, amin inşallah.. Sevgi Yüklü ablası:) minişimiz hamd olsun çok iyi.. Birkaç gündür misafirleri çok yoğun:D.. Arkadaşlarımla birlikte, minişim ve yengem için güzel sürprizler hazırladık inşallah... Misafirlerin yanısıra bu sürprizler de renk kattı...Minişimiz için daha birçok sürprizimiz var inşallah..Can ablasından da Selam'lar fısıldadım kulağına.. Anlamıştır meleğim inşallah;).. Bizlerden de sana ve kıymetli ailene kocaman dualar, baki Selam'lar var inşallah.. Babama, umre durumunuzu anlattım güzel kardeşim, bu mevsimde yoğun olması normal diyor.. Orada malum, kış mevsimi yok ve bu aylar, orası için şüphesiz en serin aylar, çok sıcaklara da kimse kalmak istemiyor.. Genelde yaz aylarında katılım daha az olabiliyor bu sebepten.. Tahminim Nisan'da gitmiş olacaksın inşallah:a12:.. Nisan güzel bir ay, inşallah Rahman c.c makbul bir umre nasip eylesin, oradaki ibadetlerini, dualarını katında makbul eylesin inşallah can.. Ebru ile ilgilenmek harika bir şey! Nasip olur da imkan olursa mutlaka öneririm Sevgi Yüklüm.. Çalışmalarını da bekliyor olacağım, inşallah hayırlısıyla..B).. Bu güzel laleler için de çok teşekkür ederim, çok güzeller maşallah..
Selam, Baki Dua ve muhabbetle, En Güzel'ime emanetimsin Can.. Dualarda buluşmak dileğiyle..

~*~

tulp_purple_tulpen_268979_l.jpg

eS SELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHU GÜL'Ü NUR YÜREKLİM..B)
SAYFANI YETERİNCE İŞGAL ETTİM HAKKINI HELAL ET İNŞAALLAH CAN..SEN NASIL YAZMAK İSTERSEN KABULÜMDÜR KARDEŞİM BU YAZI EVET ESKİLERE GÖTÜRDÜ BİZİ.YÜREĞİNDEN DÖKÜLEN İNCİ DUALARIN İÇİN BENDE AMİN AMİN.. DİYORUM.NE GÜZEL İYİ OLSUN HER DAİM MİNİK MELEĞİMİZ İNŞALLAH.YAKIN OLSA BENDE GELİRDİM MİNİŞİMİN YANINA..:a33: GÜZEL HALA'SI SAĞOLSUN SÜRPRİZLERİ İÇİNDE.ÇOK YOĞUNMUŞ BEYİMİZ DİNLENSİN SONRA YİNE YERİME ÖPERSİN DİMİ HALA'SI :a35: KIYMETLİ AİLENİN SELAMLARI BAŞIM ÜSTÜNE İLETTİM CAN EKSİK OLMASINLAR.AİLEMDE SANA VE DEĞERLİ AİLENE KALBİ DUALARLA İLETİYORLAR SELAMLARINI..ÇOK SAĞOL KARDEŞİM.KIYMETLİ AMCA'MIN SÖYLEDİĞİ GİBİ BİZDE ÖYLE DÜŞÜNÜP ÖNCE GİTMEK İSTEMİŞTİK AMA KÜÇÜK İLÇELERDE SEÇİM GÜNLERİ YÜZÜNDEN KAYITLARIN PEK OLMAMASI SEBEBİYLE İDARECİLERİN HASSASİYETLİ DAVRANMAMASI BİZİ MAĞDUR ETTİ BU AY.TABİ YİNEDE KISMET.26-30 MART TARİHLERİ ARASINA KALDI GİTMEMİZ NASİP OLURSA.ÇOK SAĞOLSUN SELAMLARIMI İLETİRSİN ELLERİNDEN ÖPERİM DEĞERLİ AMCA'MIN.DUALARIM HEPİNİZ İÇİN BAKİDİR ORADA DA İNŞAALLAH.AMİN ALLAH C.C. RAZI OLSUN CANN..NASİP OLURSA EBRU SANATI İLE İLGİLENMEK İLETİRİM BENDE.SELAMLARIM,DUALARIM GÜZEL YÜREĞİNİN ÜZERİNEDİR.RAHMAN'A C.C. EMANETİMSİN SENDE.GÜL MUHABBETLERE...B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
eS SELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHU GÜL'Ü NUR YÜREKLİM..B)
SAYFANI YETERİNCE İŞGAL ETTİM HAKKINI HELAL ET İNŞAALLAH CAN..SEN NASIL YAZMAK İSTERSEN KABULÜMDÜR KARDEŞİM BU YAZI EVET ESKİLERE GÖTÜRDÜ BİZİ.YÜREĞİNDEN DÖKÜLEN İNCİ DUALARIN İÇİN BENDE AMİN AMİN.. DİYORUM.NE GÜZEL İYİ OLSUN HER DAİM MİNİK MELEĞİMİZ İNŞALLAH.YAKIN OLSA BENDE GELİRDİM MİNİŞİMİN YANINA..:a33: GÜZEL HALA'SI SAĞOLSUN SÜRPRİZLERİ İÇİNDE.ÇOK YOĞUNMUŞ BEYİMİZ DİNLENSİN SONRA YİNE YERİME ÖPERSİN DİMİ HALA'SI :a35: KIYMETLİ AİLENİN SELAMLARI BAŞIM ÜSTÜNE İLETTİM CAN EKSİK OLMASINLAR.AİLEMDE SANA VE DEĞERLİ AİLENE KALBİ DUALARLA İLETİYORLAR SELAMLARINI..ÇOK SAĞOL KARDEŞİM.KIYMETLİ AMCA'MIN SÖYLEDİĞİ GİBİ BİZDE ÖYLE DÜŞÜNÜP ÖNCE GİTMEK İSTEMİŞTİK AMA KÜÇÜK İLÇELERDE SEÇİM GÜNLERİ YÜZÜNDEN KAYITLARIN PEK OLMAMASI SEBEBİYLE İDARECİLERİN HASSASİYETLİ DAVRANMAMASI BİZİ MAĞDUR ETTİ BU AY.TABİ YİNEDE KISMET.26-30 MART TARİHLERİ ARASINA KALDI GİTMEMİZ NASİP OLURSA.ÇOK SAĞOLSUN SELAMLARIMI İLETİRSİN ELLERİNDEN ÖPERİM DEĞERLİ AMCA'MIN.DUALARIM HEPİNİZ İÇİN BAKİDİR ORADA DA İNŞAALLAH.AMİN ALLAH C.C. RAZI OLSUN CANN..NASİP OLURSA EBRU SANATI İLE İLGİLENMEK İLETİRİM BENDE.SELAMLARIM,DUALARIM GÜZEL YÜREĞİNİN ÜZERİNEDİR.RAHMAN'A C.C. EMANETİMSİN SENDE.GÜL MUHABBETLERE...B)

~*~

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü gül yürekli, Can..
Gönlüne sağlık..
Estf. Rica ederim, olur mu öyle şey? Ben mutlu oluyorum bu güzellikleri paylaşmandanB).. Hakkım yoktur, var ise de ebeden helal hoş olsun inşallah.. En güzel dualarla mest ettin yine Can, ecmain olsun, senin için de makbul olunsun güzel duaların inşallah Sevgi Yüklü'm.. Küçük Bey'in misafirleri, bu aralar çok gelecek gibi daha ablası :).. Hala'sı bile zor görür oldu kendilerini, birkaç gündür :D.. Şimdilik yanımızda yeğenim, güzel kardeşim.. Aklıma hep geliyorsun, onu her öptüğümde, kucağıma aldığımda.. Allah c.c razı olsun, eksik olmayasın inşallahB);).. Ben de kıymetli aile büyüklerinin, kıymetli amcamın ellerinden öpüyor, ailemle birlikte samimi dualarımızı, Selam'larınızı yolluyoruz herbirinize inşallah Can..
Hakkınızda hayırlı olsun umreniz tekrar tekrar.. Hamd olsun ki, ertelenme sebebi düşündüğümüz sebeplerden değilmiş, buna sevindim sevgi yüklüm..Nisan'a da kalmayacaksınız hayırlısıyla inşallah:).. Gül'ün mekanında gül kokulu duaların, hem dünyan, hem de ahiretin adına makbul olunsun.. Güzel yüreğinin ödülü ''cennetül baki'' olsun, Can..
Daimi dualarım, baki muhabbetimizle.. Emanetimsin, En Güzel'ime inşallah..B)

~*~

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
SEFİNE VE ALİYE...Siz ne güzel yazışıyorsunuz öyle..vallahi gıpta ettim...Allahcc yüreğinizdeki imanı artırsın...sizleri cümle islama faideli eylesin..islam yolunda büyük işlerin başında eylesin..imanınızı güzelleştirsin..bilginizi artırsın..aşkınızı..vecdinizi daim eylesin...ALLAHCC YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN..SİZLERİ ALLAHCC İÇİN ÇOOOK SEVİYORUM KARDEŞLERİM..NE KADAR GURURLANDIM...

Değerli Abimiz,
güzel dualarınız için Rahman c.c razı olsun, teşekkür ederiz.. Cümlemiz üzerine makbul olunsun inşallah.. Allah c.c sizin de yar ve yardımcınız olsun..
Hayırlı Cuma'lar.. Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
radqn5hg5.jpg

msn20ifadeleri2016xm9.gif

B)idrak'ın yüceliğine eremiyorsanız
inkar'ın basitliğinden sıyrılınızB)

Selamün Aleyküm Mücahide Kardeşim
Emeğine Yüreğine Sağlık, ALLAH Razı Olsun.
A'lamenittebeğalhüda.

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü Değerli Abimiz..
Rahman c.c sizden de ebeden razı olsun inşallah.. Sizin de değerli paylaşımlarınız için, emeklerinize sağlık.. Teşekkür ederim yorumunuz için.Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz inşallah.
''A'lamenittebeğa'l-Hüda c.c'' Daimen...

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Dik dur, yolun dik/enlerine aldırma; mukavemet et, kutlu seferin neferisin.

selamun aleykum ablam çok güzeldi paylaşımın ilgiyle okudum allah razı olsun...çetin yolların metin yolcularının allah yar ve yardımcısı olsun inş, cümlemizi doğru yolda ilerletsin inş böyle güzel bir paylaşıma böyle güzel dualar yakışır diyedüşündüm rahmana emanetsin ablam...selametle...

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
aliye_aliye;' Alıntı:
Yolun, yönün belli, yar için terk-i diyar eden yiğitleri anımsa. Bunu önemse; meşakkatler şevkini kırmasın.

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.
Allah razı olsun kıymetli kardeşim,
Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

deleterx2.gif

İyi bir Okçu’nun gücü, yayı ne kadar gerdiği ile değil,
Oku ne zaman atacağı ile ölçülür.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Her yürüyüşün bir makamı vardır.
Sen, doğru makamda yürümezsen başka yiğitler yürür.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim, Emeklerinize yüreğinize sağlık
Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın kıymetli kardeşim.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

Yola koyul!

Yürüyen varır, var olur, varlığına anlam kazandırır…

Ve’l akıbetu li’l muttakiyn!...

....MÜSLÜMANLAR DİK DURUN...KARŞINIZDA LEŞLER VAR...Allahcc yar ve yardımcın olsun GÖNÜLDAŞ VE KARDEŞİMİZ..

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
güncelleme................

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamünaleyküm kalbi güzel canım kardeşim ALLAH c.c. razı olsun...
emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım...B)B)B) bu kaçıncı okumam
bilmiyorum çok güzel...
ALLAH c.c emanet olun...selam ve dua ile...

RABBİM CÜMLEMİZİ YOLUNDA AYIRMASIN ...İNŞALLAH

Aşılmaz

Âh edip ağlamadan,
Sîneler dağlamadan,
Su gibi çağlamadan,
Koca dağlar aşılmaz!
Cânı cânânı vermeden,
Fakr ile fahre ermeden,
Yokluğa kanat germeden,
Ölüp ölüp dirilmeden,
Canda öze erilmeden,
Berf ü baranlar aşılmaz!
Sîne kebap olmadan,
Vakit-mîat dolmadan,
Sen, senden kurtulmadan
Küsûf aslâ aşılmaz!
Yolcu buruk baş gerek,
Gözde dâim yaş gerek,
Huy biraz yavaş gerek,
Yoksa yollar aşılmaz!
Âh edip ağlamadan,
Sîneler dağlamadan,
Su gibi çağlamadan,
Koca dağlar aşılmaz!
Cânı cânânı vermeden,
Fakr ile fahre ermeden,
Yokluğa kanat germeden,
Ölüp ölüp dirilmeden,
Canda öze erilmeden,
Berf ü baranlar aşılmaz!
Sîne kebap olmadan,
Vakit-mîat dolmadan,
Sen, senden kurtulmadan
Küsûf aslâ aşılmaz!
Yolcu buruk baş gerek,
Gözde dâim yaş gerek,
Huy biraz yavaş gerek,
Yoksa yollar aşılmaz!

Fethullah GÜLEN

Ve Aleyküm Selam değerli Ablam..
Rahman c.c sizden de razı olsun inşallah.. Katkınız ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim..B)B) Rahman c.c her daim yar ve yardımcınız olsun.. Dualarda buluşmak duası ile, Rabbimize emanetsiniz.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamun aleykum ablam çok güzeldi paylaşımın ilgiyle okudum allah razı olsun...çetin yolların metin yolcularının allah yar ve yardımcısı olsun inş, cümlemizi doğru yolda ilerletsin inş böyle güzel bir paylaşıma böyle güzel dualar yakışır diyedüşündüm rahmana emanetsin ablam...selametle...

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü güzel kardeşim..
Rahman c.c sizden de daimen razı ve hoşnut olsun inşallah..
Amin inşallah, güzel dualarınıza.. Çok yakıştı güzel kardeşim.. Eksik olmayın. Baki Dualarımla, Rahman c.c'ye emanet olunuz inşallah..B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Allah razı olsun kardeşim, Emeklerinize yüreğinize sağlık
Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın kıymetli kardeşim.

Allah razı olsun kıymetli kardeşim,
Allah’a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

deleterx2.gif

İyi bir Okçu’nun gücü, yayı ne kadar gerdiği ile değil,
Oku ne zaman atacağı ile ölçülür.

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatühü..
Rabbimiz sizden de her daim razı olsun, teşekkür ederim..
Rabbimize emanet olunuz kıymetli kardeşim.
Selam ve Dua ile inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt