Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cennetin Yeri.. (1 Kullanıcı)

.Elhamdülillah.

Kayıtlı Kullanıcı
İşinde iyi hakikatli bir hoca eğitmekte olduğu öğrencilerine şöyle bir istekte bulunur. Bu istek aslında onların ne kadar iyi ve eğitimini başarıyla tamamlamış olduklarını gösterecektir. Öğrencilerine: '' Sizlerden hayatta en çok neye değer veriyorsanız yarın onu buraya getirmenizi istiyorum. '' Öğrencileri hep bir ağızdan 'Peki hocam.' der.
Yarın olur ve öğrencilerin kimisi 30 yaşın üstünde kimisi 10 yaşın üstünde.. Öğrencilerden kimisi kendisi için en değerli şey sığır, koyun, gümüş, o zamanların değerli paraları.. vs. böyle şeyler getirmişler. Bir öğrenci 11 yaşlarında kapıdan içeri girer ve elinde bir mendil.. Öğretmenine :
- Hocam ben size en değerlimi getirdim..
- Bu nedir? der Hoca.
-Bir mendil ve lütfen içini açın.
..
Hoca içini açar ve mendilin içinde bir avuç kadar toprak vardır..
-Bu ne oğlum? diye sorar Hoca..
-Siz bana en değerliniz neyse onu getirin dediniz ya.. Ben de annemle gezmeye çıkmıştım.. Aklıma isteğiniz geldi. Annem toprağa bastı ben de o toprağı aldım ve mendilin arasına koydum.. Benim için en değerli şey annemin bastığı yerdir.. Çünkü annem nereye basmışsa orası Cennet'tir..
Hoca duygulanır ve çocuğun alnından öper.. Şunları dile getirir..
-Sen evlat sen ne öğrendiysen iyi öğrenmişsin.. Sen nasıl bir evlatsan iyi bir evlatsın.. Allah senden ve senin annenden razı olsun..
( Dinleyip de yazdım.. Allah sizden razı olsun.. )

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Alıntı....;
* Anana, babana, kardeşine, hâsılı bütün ailene mûti, sâdık ve yardımcı ol. Cenâb-ı Resulullah''A.S'': “Cennet anaların ayakları altındadır” buyurmuştur.
Cenneti yalnız âhiret âleminde aramak, akıllı insan kârı değildir. Dünyada da cennet vardır.
Bu, huzur ve kâlb cennetine girmeye çalış.

Ev Hanımına Rabbetulbeyt adı verilir... Arapçada ...İşte budur...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt