Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cenneti istemekten aciz kalmayalım namazdan sonra şu duayı mutlaka yapalım inş. (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
(Namazı bitiren kimse hiç konuşmadan “Allahümme ecirnî min-en-nâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler “Yazık şuna Cehennemden korunmasını istemekten âciz kaldı” Cennet de “Yazık şuna Cenneti istemekten âciz oldu” der.) [Taberani] anlamı:"Allah 'ın cehennemden sana sığınırım beni cennetine dahil eyle"

(Allah’ım senden Cenneti ve ona yaklaştıracak her türlü söz ve işi diliyor Cehennemden ve ona yaklaştıracak her türlü söz ve davranıştan sana sığınıyorum.) [İbni Mace]

nuuur

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM SENDEN RAZI OLSUN ben bilmiyordum böyle bir duanın yapıldıgını çooook teşekkürler.

dlmlc

Kayıtlı Kullanıcı
allah senden razi olsun,bir cok bilgiye ihtiyacimiz var,sizin gibi degerli arkadaslarimizin yardimi ile aydinlaniyoruz.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
(Namazı bitiren kimse hiç konuşmadan “Allahümme ecirnî min-en-nâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler “Yazık şuna Cehennemden korunmasını istemekten âciz kaldı” Cennet de “Yazık şuna Cenneti istemekten âciz oldu” der.) [Taberani] anlamı:"Allah 'ın cehennemden sana sığınırım beni cennetine dahil eyle"

(Allah’ım senden Cenneti ve ona yaklaştıracak her türlü söz ve işi diliyor Cehennemden ve ona yaklaştıracak her türlü söz ve davranıştan sana sığınıyorum.) [İbni Mace]

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı

Amin

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

eşreföz

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun cümlenizden bizi aydınlattığınız için ihtiyacımız var böyle bilgilere iyiki varsınız

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
insanlara aynısını bende tavsiye olarak veriyordum.

Meğerki hadiste de varmış bu.

sandiik

Kayıtlı Kullanıcı
"Allah’ım senden Cenneti ve ona yaklaştıracak her türlü söz ve işi diliyor Cehennemden ve ona yaklaştıracak her türlü söz ve davranıştan sana sığınıyorum."

çok güzel..çok güzel de..
lakin kalbi olarak yunusun sözleri hep çınlar kulaklarımda..

bir kaç köşke ile bi kaç huri..
var sen isteyene ver onları
bana SENİ gerek SENİ..
misali..ancak bu hadisi şimdi öğrendikten sonra..namaz sonralarına bu duayı eklemek farz icab olundu..diye düşünüyorum..
Rabbim benim Rabbim Sensin, beni SENİN rızana eriştirecek amellerde görevlendir, amiin
Allah razı olsun arkadaşlar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt