Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir tek Ben’i istemiyorlar! (1 Kullanıcı)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı

Zamanın birinde bir Allah dostu şöyle dua etmiş: “Ya Rab, bu kadar insan Sana dua ediyor, Senden bir şeyler istiyorlar. Ya Rab! Ben merak ettim, Senden ne istiyorlar. Bana bunları bildir ya Rab!” Allah bu dostunun duasını kabul etmiş ve kendisine edilen tüm duaları veliye bildirmeye başlamış. Mübarek edilen duaları duydukça gitgide erimeye, kahrolmaya, üzülmeye başlamış. Öyle ki artık dayanamaz hale gelmiş. Ve Şöyle yalvarmış: “Aman Ya Rab! Bunu benden al Allah’ım.” “Neden ya kulum?” diye Allah sorunca; “Aman Ya Rab! Senden neler neler istiyorlar. Dayanamadım.” demiş.

Allah : “Evet, benden ev istiyorlar, araba istiyorlar, aş, iş, eş istiyorlar, sağlık mutluluk istiyorlar.

Ama BİR TEK BENİ İSTEMİYORLAR” demiş.

Dualarıyla Allah’ın Zatını isteyenlerden olalım inşaallah…

Vellezîne saberûbtigâe vechi rabbihim ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ rezaknâhum sirren ve alâniyeten ve yedreûne bil hasenetis seyyiete ulâike lehum ukbed dâr.

Onlar, sabırla Rab’lerinin vechini (Zat’ını, Allah’ın Zat’ını görmeyi) dileyenler ve namazı ikame edenler, onları rızıklandırdığımız şeylerden gizli ve açıkça infâk edenlerdir. Ve seyyiati, hasenat ile (iyilikle) savan kimselerdir. İşte onlar için, bu dünyanın (güzel bir) akıbeti (sonucu) vardır..

13 / RAD – 22

Kendine kaçmalı insan. Kendinden Rabb'ine...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
allah razı olsun.bu değerli paylaşımınız için.selametle kalın.rabbim bizleri hak yolundan ayırasın ölene kadar.........

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı

Zamanın birinde bir Allah dostu şöyle dua etmiş: “Ya Rab, bu kadar insan Sana dua ediyor, Senden bir şeyler istiyorlar. Ya Rab! Ben merak ettim, Senden ne istiyorlar. Bana bunları bildir ya Rab!” Allah bu dostunun duasını kabul etmiş ve kendisine edilen tüm duaları veliye bildirmeye başlamış. Mübarek edilen duaları duydukça gitgide erimeye, kahrolmaya, üzülmeye başlamış. Öyle ki artık dayanamaz hale gelmiş. Ve Şöyle yalvarmış: “Aman Ya Rab! Bunu benden al Allah’ım.” “Neden ya kulum?” diye Allah sorunca; “Aman Ya Rab! Senden neler neler istiyorlar. Dayanamadım.” demiş.

Allah : “Evet, benden ev istiyorlar, araba istiyorlar, aş, iş, eş istiyorlar, sağlık mutluluk istiyorlar.

Ama BİR TEK BENİ İSTEMİYORLAR” demiş.

Dualarıyla Allah’ın Zatını isteyenlerden olalım inşaallah…

Vellezîne saberûbtigâe vechi rabbihim ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ rezaknâhum sirren ve alâniyeten ve yedreûne bil hasenetis seyyiete ulâike lehum ukbed dâr.

Onlar, sabırla Rab’lerinin vechini (Zat’ını, Allah’ın Zat’ını görmeyi) dileyenler ve namazı ikame edenler, onları rızıklandırdığımız şeylerden gizli ve açıkça infâk edenlerdir. Ve seyyiati, hasenat ile (iyilikle) savan kimselerdir. İşte onlar için, bu dünyanın (güzel bir) akıbeti (sonucu) vardır..

13 / RAD – 22

Allah razı olsun kardeşim,çok güzel bir paylaşım.
Selam ve Dua ile

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizden razı olsun RABBİMM inş...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
gözlerim doldu yine, abim yanımdaa :(

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Oysa istedikleri hersey O'ndan bir eser, (bre gafiller:a43:)
Rabbim bizi unutturma, hatirlat sen bilirsin
Rabbim seni sevmek zaten evreni sevmek
Rabbim seni istemek zaten sonsuzlugu istemek, bilmiyorlar mi? bilmiyorlar bilselerdi , ev , araba es , evlat , hic birsey istemeden once SENI isterlerdi
Rabbim ne guzelsin, neyleyim kosku? neyleyim sarayi? icinde salinan yar olmayinca
Rabbim seni istiyorum, sonra yine seni gormek istiyorum, sonra yine seninle konusmak istiyorum, sonra yine seninle, ....
Asiklar olmayinca evren tatsiz tuzsuz, ne o hep akillari dunyada , oysa arkana, onune bak be insanoglu koskoca bir evren var sonsuzlukta
istedikleriniz, saman copu gibi aslinda, Hakikati istesen?? hadi anlarimda , Rabbim seni ozledim...
Sar atesinle, yak atesinle, kor olsun her yanim, Rabbim sana muhtacim, ilacim, dermanim sensin...
Baska fermanin???geceme beklerim, tamam....

zayven

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
Biz neler istemişiz meğerse,
Ne isteyecek mişiz de, neler istemişiz?
Rabbim bizi yarlığasın.
Allah razı olsun kardeşim.
Selametle...

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
O'nu istesek herşey bizimle olur zaten.
önemli olan O'nu istemeyi bilmek