Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Kadinin ölüm Anindaki Hali (1 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm karseşlerim.
Sizlerle yaşanmış bir anımı paylaşmak istedim.1990yılında çorumun iskilip ilçesinde bir inşaat firmasıyla 2 yıl çalıştım.firmanın sahibi hayrına bir cami yaptırdı.bitincede geçici olaraktan mehmet adında emekli bir imamı görevlendirdiler.mehmet abi yaşını başını almış degerli bir abimizdi.
Bir gün başından geçen bir olayı benimle paylaştı.Aynen naklediyorum."Köy imamlıgı yaparken bizim köye yakın ama imamı olmayan bir köyden,bir kadının ölmek üzere oldugu benimde oraya gitmem gerekyigini söylediler.ben de kuranı kerimi alıp gittim.Eve vardıgımda bir odanın içinde 10-15 kişi yatakta yatan hasta kadının başında aglıyor,feryat ediyorlardı.Ama daha kötüsü kadının bogazından çıkan hırıltılarla birlikte gözleri öyle büyümüş ve tavana dikilmiştiki,korkumdan ne yapacagımı bilemedim.bes belli kadın can veremiyordu.hemen odadakileri dışarı çıkarttım,kuranı açıp okumaya başladım.ben okdukça kadın rahatladı ve akşam üstü o ızdırap çeken kadın uykuya daldı.Ben eve döndüm. ertesi günbeni tekrar çagırdılar.
Yine aynı hali almıştı.Kuranı okudukça kadın tekrar rahatlıyor,sanki acıları bitiyordu.akşam olunca tekrar eve döndüm.Ertesi gün yine çagırdılar.Yine kalkıp gittim yine okumaya başladım.ben okurken kadın rahatlamış çoluk çocuguda beni dinliyorlardı.Bir an öyle bir gürültü koptuki,tavandan topraklar dökülmeye başladı.Tavandaki agaçların çatırtısı kulaklarıma geliyordu.Ben bir an deprem mi oluyor diyetavana baka dururken,kadının bogazından öyle bir hırıltı geldiki,sanki yanımda deve kesiyorlardı. çünkü o hırıltıyı başka bir şeye benzemiyordu.gözleri yuvasından çıkmışcasına koskoca olmuş tavana öylece bakıyordu.ben donup kaldım.korkumdan kalkıp kaçmak istedim,ama gücüm taakatim kalmamıştı.
O kadın hırlaya hırlaya gözümün önünde simsiyah olarak can verdi.nice sonra kendime gelip arkamı döndügümde,o kadının ne çocukları,ne eşi,nede akrabaları kalmıştı.hepsi korkudan dışarı kaçmışlardı.gerçi bende kaçacaktım ama taakatim kalmamıştı.dışarı çıktım çocuklarını çagırdımve annelerini gösterdim.çocukları annelerini halini görünce korkudan aglayamadılar bile. Sonra köylüye göstermeden kapalı bir yerdezor bela yıkatıp hemen defin işlemini yaptık.Bu benim bu güne kadar ne aklımdan çıktı nede gözümün önünden gitti."
Ben sonra mehmet abiye sordum.abi acaba nasıl bir insanmışki bunca eziyete maruz kalmış. Oda sordum soruşturdum dedi.Ama kimse bir şey demedi. Bende üstüne varmadım dedi.
Evet kardeşlerim,belki bugün ALLAH bilir kaç tane insan azrailin elinde ecel terleri döküyor.ALLAHIM bizleri bu dünyaya gönderdigi suratla ve iman ile huzuruna huzuruna çıkmayı nasip etsin.AMİN.................Kasım Hadi TURAN.

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİLALEMİN..YA RAHMAN YA RAHİM YA KAYYUM YA GAFUR YA KAHHAR YA MÜZİLLU........
PAYLAŞIMINIZ İBRET DOLU,GERÇEKTEN 2 KERE OKUDUM VE İKİSİNDE DE İNANAMADIM..SANKİ O AN ORADAYMIŞIM GİBİ HİSSETTİM...RABBİM ÖLÜMÜN DEHŞETLİ KORKUSUNDAN MUHAFAZA EYLESİN,MERHAMET ETSİN,RAHAT ÖLÜM NASİP ETSİN..
SELAM VE DUALARIMLA..:gulegule
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Gerçekten ibretlik bir olay...arkadaşların da söylediği gibi Allah ölümün de en hayırlısını nasip etsin...selametle...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİLALEMİN..YA RAHMAN YA RAHİM YA KAYYUM YA GAFUR YA KAHHAR YA MÜZİLLU........
PAYLAŞIMINIZ İBRET DOLU,GERÇEKTEN 2 KERE OKUDUM VE İKİSİNDE DE İNANAMADIM..SANKİ O AN ORADAYMIŞIM GİBİ HİSSETTİM...RABBİM ÖLÜMÜN DEHŞETLİ KORKUSUNDAN MUHAFAZA EYLESİN,MERHAMET ETSİN,RAHAT ÖLÜM NASİP ETSİN..

ve aleyküm selamve rahmetullahi ve berekatuhü kardeşim.
sag ol.duan için binlerce AMİNNNNN. ama o memet abi bunu anlatırken inanın her tarafı titriyor zor konuşuyordu.Eger hayatta ise ALLAH hayırlı ömürlerversin.Eger hakka yürüdü ise RABBİM ona rahmet etsin.ben bu gece bu olayla onu andım. ALLAHIM VE MELEKLERİDE ONU ANSIN.AMİN. selametle.

hilaynur_1986

Kayıtlı Kullanıcı
abı gerçektende bende ibretle okudum saol paylasımın için ALLAH CÜMLEMIZE ÖLÜM ACISI TATDIRMASIN HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER VERSIN

hilaynur_1986

Kayıtlı Kullanıcı

SAOLUN MSJINIZI ALDIM AMA EMRI VAKI YAPMISSINIZ DEMISSINZ İSTEMEDENDIR İNANIN ÖZÜR DİLERIM EMR-I VAKI YAPMAK İSTEMEMISTIM ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN ALLAHA EMANET OLUN

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten ibretlik bir olay...arkadaşların da söylediği gibi Allah ölümün de en hayırlısını nasip etsin...selametle...

SAG OL KARDEŞİM.İNSAALLAH AZRAİL A.S. SİZEDE EN GÜZEL HALLERİNDEN BİRİYLE GELİR.HANİ DERLER YA "TERE YAGINDAN KIL ÇEKER GİBİ" İŞTE ÖYLE BAL ŞEKER ÖLÜMLER HEPİMİZE NASİP OLUR İNŞ. SELAMETLE.

orhan abi

Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
Allah hayırlı ölüm nasip etsin.
Cenneti seyredek,bütün dostlarımızla
Helalleşerek ölmeyi nasip etsin.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz
Allah hayırlı ölüm nasip etsin.
Cenneti seyredek,bütün dostlarımızla
Helalleşerek ölmeyi nasip etsin.

ALNIM SECDEDEYKEN
DİLİM ZİKİRDEYKEN
İMAN KALBİMDEYKEN
AL CANIMI YARABB

GÖNÜL KALP KIRMADAN
MAZLUMUN AHINI ALMADAN
ŞEYTANIN ELİNE KALMADAN
AL CANIMI YARABB
K.H.T.

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm abi..ALLAH cc sonumuzu hayırlara vesile kılsın..hayırlı imanlı bir şekilde ölmeyi nasip etsin..gafletten kurtulup yolumuzda sabit va daim olmayı cümlemize ihsan eylesin...

selam ve dua ile kalınız..selametle...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm abi..ALLAH cc sonumuzu hayırlara vesile kılsın..hayırlı imanlı bir şekilde ölmeyi nasip etsin..gafletten kurtulup yolumuzda sabit va daim olmayı cümlemize ihsan eylesin...

selam ve dua ile kalınız..selametle...

ALEYNA VE ALEYKÜM SELAM BENİM GÜZEL ABİM.
ALLAHIM EVLAT VERSİN
SERVET VERSİN
DEVLET VERSİN
MAL,MÜLK VERSİN.
AMA VELAKİN NE VERİRSE VERİRSİN,SENİN DEDİGİN GİBİ HER ŞEYLE BERABER ÖLÜMÜN DAHİ HAYIRLISINI VERSİN.AMİN.SELAMETLE.

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
okurken etkilenmemek cok zor:(bizlerin hali ne olacak yarabim.ALLAHim o zor animizda bize merhamet etsin.son nefeste imanla kuranla emanetimizi teslim etmeyi nasip etsin.insallah.:A

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
okurken etkilenmemek cok zor:(bizlerin hali ne olacak yarabim.ALLAHim o zor animizda bize merhamet etsin.son nefeste imanla kuranla emanetimizi teslim etmeyi nasip etsin.insallah.:A

AMİN
AMİN
AMİN
İNŞAALLAH TERE YAGINDAN KIL ÇEKER GİBİ YUMUŞAK, BAL VE ŞERBET GİBİ TATLI,
MİSKİ ANBER KOKULARIYLA EMANETİ TESLİM EDERSİNİZ. SELAMETLE

merihg

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN
Rabbim hepimize ölümünde hayırlısını ve iman üzerine olanı nasipetsin amin amin amin
amin

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
''İNNA İLEYHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN ''

s.a kardeşim ALLAH razı olsun çok ibretlik bir olay MEVLA bizleri ve Ümmeti Muhammedi son nefes ve son nefesde dahil İMAN dan ayırmasın selam ve dua ile a.e.o

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
''İNNA İLEYHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN ''

s.a kardeşim ALLAH razı olsun çok ibretlik bir olay MEVLA bizleri ve Ümmeti Muhammedi son nefes ve son nefesde dahil İMAN dan ayırmasın selam ve dua ile a.e.o

ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM.RABBİM BİZLERİ ŞU DÜNYAYA NASILKİ TER TEMİZ BİR YÜZLE GÖNDERDİ İSE YİNE O YÜZLE HUZURUNA ALIR İNŞ.SELAMETLE.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt