Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bi sorum olacaktı değerli kardeşlerime (1 Kullanıcı)

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
mesala bir hasta veya kaza geçirmiş ve bizlere şu kadar yasin okuyucaz sizlerde okurmusunuz diyolar bu yasin okuma ne kadar doğru dinimizde cevaplarınız için şimdiden allah razı olsun

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah en doğrusunu biliyor ama bizim dinimizde böle bir uygulama yok...Kurandan okumadim, Allah rasulunun hayatinda sav de bole bir şey yok..şu iş için yuz tane falan aye, ve ya falan dua 10 tane bole bir şey yok dinde...ama kişi kendi başına kuran okur ve ya dua eder bir kardeşine ve ya musluman ölümüş kimseye okur...ama bunu belirli sayilar halinde yok 10 tane ben aldim iki tane sen al bole şey yok...

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
Allah en doğrusunu biliyor ama bizim dinimizde böle bir uygulama yok...Kurandan okumadim, Allah rasulunun hayatinda sav de bole bir şey yok..şu iş için yuz tane falan aye, ve ya falan dua 10 tane bole bir şey yok dinde...ama kişi kendi başına kuran okur ve ya dua eder bir kardeşine ve ya musluman ölümüş kimseye okur...ama bunu belirli sayilar halinde yok 10 tane ben aldim iki tane sen al bole şey yok...

aynısını bende söledim yasin yerine oturup hep birlikte iyileşsin die dua edin bende öyle biliyorum öle sölyledim ama yinede bilgileriniz için allah razı olsun

Senabil

Kayıtlı Kullanıcı
Bu şekilde "yoktur,kuranda okumadım,sünnette görmedim" diyerek kestirip atmak ne kadar doğru tartışılır.

"Ameller niyete göredir" hadisi şerifine göre,kişi Yasin süresini şifa niyetiyle okusa,şifa bulmaz dememiz mümkün müdür?

"Birbirinize günahsız ağızlarla dua edin" hadisince insanların gruplar oluşturup çok sayıda yasin,ihlas,vs bir süreyi okuyup hasta kardeşleri için dua etmelerinin tesirsiz kalacağını hangimiz söyleyebilir?

Peygamberimizin,günlük 70 defa istigfarda bulunduğu geçer kaynaklarda,madem sayı önemsiz ise niçin 70 sayısı zikredilmiş,yada Muhacirlere günde 33 defa subhanallah,33 defa elhamdulillah,34 defa Allahuekber deyiniz mesajını vermiş Peygamberimiz,hani belirli sayılar yoktu?

Kaldı ki islam teşvik etmeye önem vermiştir,insanları bu şekilde hareketlendirip 40-50-60...şeklinde çok okumalarına teşvik gayet güzel bir uygulamadır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt