Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BEKLENEN GÜN MEVLİD KANDİLİ (1 Kullanıcı)

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BEKLENEN GÜN MEVLİD KANDİLİ

CANIM BENİM ALLAH RAZI OLSUN...
HATMİ ENBİYAYI DUYMUŞTUM OKUMAK KISMET OLMAMIŞTI..
İNŞALLAH MEVLÜT KANDİLİNDE OKUMAK NASİP OLUR...B)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

ebe78 yazdı:
allah razı olsun kardeşim bende bu konu ile ilğili yazılar bakıyodum çok bilğilendim.dualarınızda ben aciz ve günahkar bir çare karedşinizide ismimle dua etmeniz dileği ile YASEMİNB)

YASEMİN KARDEŞİM RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN.YARARLI OLDUĞUNA SEVİNDİM. DUALARDA BULUŞMAK ÜZERE B)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

umeyye yazdı:
s.a kardeşim ALLAH razı olsun
işl. bizlerde o geceyi en iyi şekilde ihya edeceğiz a.e.o

A.S ABLACIM.ECMAİN OLSUN.. SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN YÜZÜSUYU HÜRMETİNE.İNŞALLAH O GECE AFFEDİLENLERDEN OLURUZ. A.E.OB)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
CANIM BENİM ALLAH RAZI OLSUN...
HATMİ ENBİYAYI DUYMUŞTUM OKUMAK KISMET OLMAMIŞTI..
İNŞALLAH MEVLÜT KANDİLİNDE OKUMAK NASİP OLUR...B)

CANIM BENİM ALLAH SENDEN DE RAZI OLSUN.. BEN İLK DEFA DUYDUM CANIM .. KANDİL GECEMİZDE İNŞALLAH HATMİ ENBİYAYI OKUMAK NAASİB EDER GÜZEL RABBİMİZ B)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm canım ALLAH-Ü TEALA razı olsun inşallah o mübarek günü lağiyle geçirebilmeyi hepimize nasip etsin inşallah o gün tutabilen tüm kardeşlerimiz oruçlu olsun inşalllah dua ile

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
selamünaleyküm canım ALLAH-Ü TEALA razı olsun inşallah o mübarek günü lağiyle geçirebilmeyi hepimize nasip etsin inşallah o gün tutabilen tüm kardeşlerimiz oruçlu olsun inşalllah dua ile

Aleyküm Selam canım. Rabbim Cümlemizden razı olsun inşAllah.Aminnn..B)B)

paradise_angel

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ÇOK FAYDALI OLDU BEN DE İLK DEFA DUYANLARDANIM HATMİ ENBİYAYI RABBİM KANDİL GECESİNİ HAKKIYLA GEÇİRENLERDEN EYLESİN CÜMLEMİZİN DUALARINI KABUL EYLESİN SELAMETLE ALLAH A EMANTE OLUN

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN BİRNURCUM.BİRŞEY SORUCA.ÜST ÜSTE İKİ DEFA 100 SALAVAT-I ŞERİFE YAZMIŞŞIN.AYRI AYRU 100 NİYE OKUNUYOR?BİR DE OKUNACAK DEDİĞİN AYETLER HANGİ SUREDE DİYE SORSAM ÇOK MU OLUR?A.E.O.B)

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

Aleyküm Selam Ablacım..

Rabbim cümlemizden Razı olsun. Ablacım çok güzel bir soru :( ben başka bir yerden kopyaladım ablacım. Kandil Gecemizde neler yapabiliriz araştırması sonucunda Hatmi Enbiya-ı buldum. Sizlerle Paylaşmak istedim.. çok detaylı bilgim yok. aslında buraya yazarkende terettüttede kalmadım değil açıkçası :( A.e.o Ablacım

HAKERi

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.imamhatipkardesligi.com

B) ESSELAMU ALEYKÜM KARDEŞLERİM B)

RABBİM SAĞ SALİM BİZLERİ BİR MEVLİD-İ ŞERİFE DAHA ULAŞTIRDI.
İNŞAALLAH BİZDE HER ZAMAN RABBİMİZE HAKKIYLA KULLUK EDEREK ŞÜKRÜMÜZÜ EDA EDERİZ.

HEPİNİZİN VE TÜM İSLÂM ALEMİNİN MEVLİD-İ ŞERİFİ MÜBAREK OLSUN.

ALLAH (c.c)'E EMANET OLUN

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Birnur yazdı:
Aleyküm Selam Ablacım..

Rabbim cümlemizden Razı olsun. Ablacım çok güzel bir soru :( ben başka bir yerden kopyaladım ablacım. Kandil Gecemizde neler yapabiliriz araştırması sonucunda Hatmi Enbiya-ı buldum. Sizlerle Paylaşmak istedim.. çok detaylı bilgim yok. aslında buraya yazarkende terettüttede kalmadım değil açıkçası :( A.e.o Ablacım

S.A.OLSUN.BİZ YİNE DE OKURUZ ANLADIĞIMIZ ŞEKLİYLE,RABBİM KABUL ETSİN.A.E.O.

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
Abla şimdi biraz araştırdım. İlk Dua Hz. Âdem (Aleyhisselâm) Duası,sonraki dua Hz.Eyyûb Aleyhisselâm'ın Duası,sonraki Hz. Yunus (Aleyhisselam) Duasıymış. Duaların başında ve sonunda Salavat-ı şerif Getirilmesi gerektiği için 100 başta 100 sonda okuyoruz ablacığım. anladığım kadarıyla böyle. Yanlışım varsa Daha iyi bilen birisi varsa Açıklama yaparsa sevinirim. Rabbim Kabul etsin o gece yapacağımız ibadetlerimizi.Allah'a emnaet olun Ablam B)

S.a

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

HAKERi yazdı:
B) ESSELAMU ALEYKÜM KARDEŞLERİM B)

RABBİM SAĞ SALİM BİZLERİ BİR MEVLİD-İ ŞERİFE DAHA ULAŞTIRDI.
İNŞAALLAH BİZDE HER ZAMAN RABBİMİZE HAKKIYLA KULLUK EDEREK ŞÜKRÜMÜZÜ EDA EDERİZ.

HEPİNİZİN VE TÜM İSLÂM ALEMİNİN MEVLİD-İ ŞERİFİ MÜBAREK OLSUN.

ALLAH (c.c)'E EMANET OLUN

Allah razı olsun Kardeşim. Sizinde ve tüm İslam Alemininde Mevlid KAndili Mübarek olsun..B)B)B)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

S.A Allah razı olsun kardeşim...İnş bu günü en iyi şekilde ihya edebilenlerden oluruz, dualarımızın kabul olması dileğiyle...selam ve dua ile...

Birnur

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
S.A Allah razı olsun kardeşim...İnş bu günü en iyi şekilde ihya edebilenlerden oluruz, dualarımızın kabul olması dileğiyle...selam ve dua ile...

A.s.Ecmanin olsun kardeşim. İnşallah. Amin.B)B)

zeynepnur

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN BU GÜZEL TAVSİYE İÇİN.İNŞ UYGULAMAK NASİB OLUR

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bu geceyi nasıl ihya edelim?

Bütün insanlık âlemine bir hidayet tarihi açan ve âlemlere halis ilâhî rahmet olan böyle yüksek şanlı bir Peygamber'in ümmeti olmakla şereflenmiş bulunan biz müminlere ne mutlu! Bu geceyi vesile bilerek, O'na ümmet olmanın şuuruna erebilmek, Bu gecenin manevî zenginliğinden istifâde etmek için en azından bir Tesbih Namazı kılalım, bir de Hatm-i Enbiyâ yapalım. O'na ümmet olan müminlere gevşeklik yakışmaz. Unutmayalım... Alemlere rahmet olarak gönderilen muazzez Peygamberimizin, doğumunu anarken, yalnız mevlid okumak, ilâhîler söylemek ve kandil simidi dağıtmak yeterli değildir, sadece bu geceyi yaşamak yeterli değildir. Yüce Allah'ın sevgisine, hoşnutluğuna ve bağışlamasına ermenin yegâne yolu, Peygamberimizin yolundan gitmektir...

Hatm-i Enbiyâ
Hatm-i Enbiyâ yapmak için, önce 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 İhlâs-ı şerîf okunur.
Sonra:

اَعُوذُ بِاللهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ رَبِّ اَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَاَعُوذُ بِكَ رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونِ „Eûzu billâhis-semî'ıl-alîmi mineş-şeytânir-racîm. Rabbi eûzu bike min hemezâtiş-şeyâtıyn. Ve eûzu bike rabbi en yahdurûn“
Şu âyet-i celîle okunur ve buna göre hareket edilir:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ

„Bismillâhir-rahmânir-rahîm. Yâ eyyühellezîne âmenusbirû ve sâbirû ve râbitû vettekullâhe lealleküm tüflihûn. Sadekallâhül-azıym“
Bundan sonra şu sıraya göre hatme devam edilir:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
اِنَّ اللهَ وَمَلاَئِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِىِّ يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ

„Bismillâhir-rahmânir-rahîm. İnnallâhe ve melâiketehû yüsallûne alen-nebiy. Yâ eyyühellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ. Sadekallâhül-azıym“
100 defa: Salevât-ı şerîfe,
500 defa:
رَبَّنَا ظَلَمْنَا اَنْفُسَنَا وَاِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ
„Rabbenâ zalemnâ enfüsenâ ve in lem tağfir lena ve terhamnâ lenekûnenne minel-hasirîn“
500 defa:
رَبِّ اَنِّى مَسَّنِىَ الضُّرُّ وَاَنْتَ اَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ
„Rabbi ennî messeniyed-durru ve ente erhamür-râhimîn“
500 defa:
لاَ اِلهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّى كُنْتُ مِنَ الظَالِمِينَ
„Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn“