Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH'ın isimlerinin şifası.... (1 Kullanıcı)

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardesım.ben bu yazıyı alsam hahkkını hela eder mısın kardesım?

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle hatalar yapmayalım.ne saçma şeyler bunlar lütfen bu yazdıklarınızın kaynağınıda belirtip ispatlayınız.allahın isimlerini keyfimize göre mi okuyacağız.buram ağrıyo bu ismi okuyayım.Varmı böyle bişey kuran-ı kerimde belirtilmiş mi?

allyamell kardeşim uslübunuz biraz döver gibi olmuş ama neyse inşallh iyi niyetle yazdıgınızı tahmin ediyorum.size kaynak veremem bende başka bir siteden aldım ve bu siteye yazdım.bu konuda haklısınız keşke aldıgım sitede kaynagı verilmiş olsaydı.ama ben ALLAHIN mubarek isimlerinin şifasının olduguna inanıyorum.ve bundan dolayı bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim.ama araştıracagım inşallah bulursam kaynagıyla birlıkte tekrar yazacagım.selametle kalınız...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ın isimlerini zikir ederken yazıldığı gibimi söyleyecez yoksa daha farklımı?
Örneğin; el-fettah zikirde(söylenirken) ya fettah deniliyor.
yada el rezzak ; ya rezzakü die zikir ediliyor bunlardan hangisi doğru nasıl zikretmeliyiz??

yeni sms kardeşim okunuşta el fettah dır ama tesbih olarak cekerken ya fettah diye okunuyor.selametle kalınız.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle hatalar yapmayalım.ne saçma şeyler bunlar lütfen bu yazdıklarınızın kaynağınıda belirtip ispatlayınız.allahın isimlerini keyfimize göre mi okuyacağız.buram ağrıyo bu ismi okuyayım.Varmı böyle bişey kuran-ı kerimde belirtilmiş mi?
kardeşim neden saçma olsun? bazı isimlerin yani sıfatların anlamlarını biliyorum ve yanlarında yazanlarla uyumlu olduğunu gördüm. çok güzel bi paylaşım olmuş bence. Allah razı olsun kardeşim senden emeğine sağlık.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim neden saçma olsun? bazı isimlerin yani sıfatların anlamlarını biliyorum ve yanlarında yazanlarla uyumlu olduğunu gördüm. çok güzel bi paylaşım olmuş bence. Allah razı olsun kardeşim senden emeğine sağlık.

teşekkür ederim sıla ablacım ALLAH sendende razı olsun keşke kaynagını bulabilseydim daha iyi olurdu.ALLAH size dunya ahıret saadeti nasib etsin:a12:

CORE

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeş. Ben elimden geldiğince düzenli olarak her gün en azından bir kere zikretmeye çabalıyorum. Fakat bu isimlerin çeşitli hastalıklara şifa olabilmesi için belirli bir sayı gereklimidir.

Selametle hoşçakalınız.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeş. Ben elimden geldiğince düzenli olarak her gün en azından bir kere zikretmeye çabalıyorum. Fakat bu isimlerin çeşitli hastalıklara şifa olabilmesi için belirli bir sayı gereklimidir.

Selametle hoşçakalınız.

ALLAH sizdende razı olsun.bazı yerlerde belirli sayılar veriliyor o şekilde cekiliyor ama bu yazıyı aldıgım yerde sayı belirtilmemiş heralde niyet edip istedigimiz kadar cekiyoruz.acıkcası ben belirli bir sayı cekmiyorum bazen 1 tesbih bazen daha cok.
RABBİM NİYETLERİMİZİ KABUL EYLESİN.selametle kalın cora kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt