Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allahım Beni Harama Bakmaktan Koruyor... (1 Kullanıcı)

sumeyra

Kayıtlı Kullanıcı
Her derse olduğu gibi din dersine de çok ilgili ve meraklı olan Bilgehan, yaz tatillerinde, hafta sonu tatillerinde boş durmaz, beraberce Kuran-ı Kerim okurduk. Namazlarını geçirmez, ibadetine düşkün, karınca incitmekten çekinen hassas bir vicdan sahibi.

Bir gün içi dışı heyecan dolu gözlük çerçevesinin üzerinden dolu dolu gözlerle bana bakarak:

- Hocam Allahım beni harama bakmaktan koruyor, demişti.

- Hayrola ne yapıyorsun Bilgehan, diye sorduğumda Bilgehanın cevabı Sahabe-Kiram gençlerinden birisinin cevabı gibiydi sanki.

- Hocam gözlüğümün camları miyop birisi dört buçuk numara diğeri de beş numara. Gözlüğümü çıkardığım zaman görmekte güçlük yaşarım. Okuldan çıkınca gözlüğümü çıkarıp cebime sokuyorum, evime gidene kadar hep yere baka baka gitmek zorunda kalmıyorum. İnsanları seçemiyorum, karşıdan gelen, yanımdan geçen hanımlar mini eteklimi? Kot pantolonlu mu? Hiç göremiyorum, böylece Allahr17;ım beni harama bakmaktan koruyor.

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Allahım Beni Harama Bakmaktan Koruyor...

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK...B)

tebessum

Kayıtlı Kullanıcı

Sümeyra kardeşim güzel bir yazı paylaşmışsın allah razı olsun ve bizleride haramdan uzaklaştırdıklarından sylesin inşallah.Hakka emanet...

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

sümeyra kardeşim allah razı olsun yazıda küçüklüğümüzün alican kitapları vardı emperyalist düşünce savunucularının dünya hayatnın sadece oyundan idaret oldugunu ve kandırmaca hayatın yaşanması gerektigini anlatan kitaplar Çocuk kitapları onlara benzettim ama bu sefer tam tersi olarak ibret vesikası bir durum... Allah c.c. Neyin en hayırlı neyin En hayırsız olduğununu en iyi bilendir şüphesiz. Burda geçen olayda küçük kardeşimiz ne güzel anlatmış kendi vücuduunda olan allah vergisi kusurnu ne güzel yorumlamış açıkcası bu tür islamda çocukları anlatan dergi ktiap ve yayınları ben çok seviyorum allah razı olsun paylaşımından dolayı sümeyra maşallah hep boyle devam et bizi düşündür çun ki tafekkür e ihtiyacımız var...B)

sare

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardesim.Hikaye cok güzel.Paylasımın icin tesekkurler.

melek16

Kayıtlı Kullanıcı

Sümeyra bacım anlattıklarından çok etkilendim Allah herkeze böyle çocuk nasip etsin

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

allah hepimize dünyaya böyle bakmayı nasip etsin inş.
çocuk gözleri bozuk olduğu için üzülmüyor aksine allaha şükrediyor harama bakamıyorum diye allah böyle imanlı çocuklar yetiştirmemizi nasip etsin inşallah.
a.e.o.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt