Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ağlayan kek (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

Malzemeler:
  • 4 yumurta
  • 3 kahve fincanı şeker
  • 3 kahve fincanı un
  • 2 yemek kaşığı süt
  • 1 paket kakao
  • 1 paket kabartma tozu
  • Üstüne dökmek için: 1 su bardağı şekerli süt
Krema malzemesi:
  • 1 paket krem şanti
  • 1 su bardağı süt
  • 1 paket hazır çikolata sosu (bunun içinde süt lazım ne kadar yapıcaksanız bir paketse iki buçuk bardağı, yarım paketse bir su bardağı)
Hazırlanışı;
  1. Yumurta, şeker beş dakika çırpılır. Un, kabartma tozu, kakao ve 2 yemek kaşığı süt ilave edilir tekrar çırpılır.
  2. Kek ayarında piştikten sonra üstüne bir su bardağı şekerli süt dökülür.
  3. Krem şanti, sütle çırpılır. Dolapta bekletilir. Kek soğuduktan sonra üstüne sürülür.
  4. Çikolata sosu üstündeki tarife göre hazırlanır, krem şantinin üzerine dökülür. Arzuya göre hindistan cevizi, dövülmüş fındık veya fıstıkla süslenir.
bir paket çikolatalı sos fazla geliyor isterseniz yarım paket yapın. hatta yer yer beyazlık kalabilir şanti beyaz olacak üstteki sos siyah. ondan ağlayan kek deniyor.

tarif ve resim alıntıdır.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım çok güzel görünüyor çikolatalı çikolatalı :)
emeginize saglık bende denicem
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ablacım çok güzel görünüyor çikolatalı çikolatalı :)
emeginize saglık bende denicem
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>
aleyküm selam kardeşim. inşallah. mutlaka sütü şekerli yapın ilk yaptığımda tarifte kekin üzerine süt dökün diyordu yaptım şekersiz çok kötü olmuştu. eşim kayınvalidem çok beğendiklerii söylediler sağolsunlar ama olmuyor öyle. birde tariflerde iki su bardağı süt diyor bire indirdim çünkü sünger gibi oluyor çok ıslak oluyor öyle deneyerek kendinizde geliştirirsiniz inşallah.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim. inşallah. mutlaka sütü şekerli yapın ilk yaptığımda tarifte kekin üzerine süt dökün diyordu yaptım şekersiz çok kötü olmuştu. eşim kayınvalidem çok beğendiklerii söylediler sağolsunlar ama olmuyor öyle. birde tariflerde iki su bardağı süt diyor bire indirdim çünkü sünger gibi oluyor çok ıslak oluyor öyle deneyerek kendinizde geliştirirsiniz inşallah.

inşallah ablacım dediklerinizide uygulucam ben şimdiden güzel olacagını tahmin edebiliyorum:)
selam ve dua ile inşallah
<<B)>>

ÜMMÜGÜLSÜMİREM

Kayıtlı Kullanıcı
ayyyyyyyyyy çoooookk harika gözüküo ya canım çekti valla eve gıdınce hemen yapacamm hımmmmmmm azım sulandııı:D

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
Ben Ardkadaşimda Yemiştim çok Güzeldi Ama Biir Türlü Tarifini Almak Kismet Olmadi çok Sagolun Hemen Defterime Yazdim En Kisa Zamanda Yaparim Ihşallah
Hayirli Akşamlar.

andelib

Kayıtlı Kullanıcı
aman yarabbi.....
birazda bize gönder kardeşim..hepsini yemeyin...
mesele yemek oldumu kardeş oluruz yani...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm sıla ablam. emeğinize sağlık..
ben de yapıyorum..harika oluyor gerçekten;) herkese denemelerini tavsiye ederim acizane..
Allah'a emanet olun..selametle.. B)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm sıla ablam. emeğinize sağlık..
ben de yapıyorum..harika oluyor gerçekten;) herkese denemelerini tavsiye ederim acizane..
Allah'a emanet olun..selametle.. B)
aleyküm selam. teşekkür ederim. seninde ellerine sağlık. Allaha emanet ol. :)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;603209' Alıntı:
Volkan Pastasi Diye Biliyom Onu
bilmiyorum kardeşim volkan pastasını. bi bakarım netten. aslında çikolatalı sos üzerinde gezdirilecek yer yer altındaki beyaz krem şanti görünecek yani kek ağlayacak. ama ben öyle yapamadım olmadı. deneye deneye olur inşallah. bu yapan kişinin de ellerine sağlık foto güzel çekilmiş cidden.

likaye

Kayıtlı Kullanıcı
tarifi aldım deniycem ellerine sağlık allaha emanet ol

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
maşallah görüntü süperrrrrr ,tatıda öyledir eminim inşallah deniyecegim saol kardeşim
selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt