Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adları ve Suçları (ne olur okuyun:() (1 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Adı ve Suçu!

--------------------------------------------------------------------------------

Dumanlar içinde hasıra sarılmış gencecik bir beden...
Adı; Zübeyr bin Avvam (r.a)
Suçu: Müslüman olmak
Yaşı: Henüz onbeş
İşkence yapan: Öz bir amca

Kesik kesik öksürükler içinde zulüm kokan bir ses yayılıyor etrafa.
- Muhammed’in Rabbini inkar et! Seni bu işkenceden kurtarayım.

Cevap bir meydan okumadır sanki:
- Hayır. Vallahi asla küfre dönmem.

Bir şehâdettir bu ölümü hiçe sayan.
Bu şehâdet, dumanla birlikte yükselirken semaya, ateş bir kez daha körüklenir zalimce.
Bir zülümdür bu, amca merhametinin de üstünde olan..

İdam sehpasında bir kahraman...

Adı: Hubeyb bin Adiy (ra)
Suçu: Müslüman olmak Allah Resûl’ü Kureyşle ilgili bilgi toplamak istiyor.

Âsım bin Sâbit (ra) başkanlığında on kişi toplanıyor. İçlerinde O da var. Hassan bin Sâbit (ra) şiirinde şöyle sesleniyor ona:'Ey ensarın ortasındaki şahin! Yumuşak huylulukta pırıl pırıl olan.'Asım bin Sabit ve sekiz arkadaşı yolda yüz okçunun hedefi olup, şehit oluyorlar.Hubeyb bin Adiy ve arkadaşı Mekke de esir pazarında...İntikam ateşleri içinde yanan el Haris oğulları bu isme hiç de yabancı değiller.

Karar: Ateşle işkence El Haris’in kızı telaş içinde Mekke sokaklarında bağırıyor.-Vallahi O’nu elinde büyük bir salkımdan üzüm yerken gördüm. Halbuki o zincirle bağlı hem Mekke’de bir üzüm tanesi bile yok.Her şeye rağmen gözleri önünde i’dam sehpaları hazırlanıyor Hubeyb binAdiyy’in. Mızraklar bilenmiş her şey hazır.Dilinde bir duâ:'Allah’ım, biz peygamberin risaletini tebliğ ettik. Bize yapılanları O’na ulaştır.'....Ve mızraklar Hubeyb’in vücudunda..

Müslüman olacağını rüyasında gören bir genç...
Adı: Hâlid bin Said (r.a)

Ay ışığının aydınlattığı karanlık bir oda...
Köşeye sinmiş, aç, susuz ve dövülerek işkence edilmiş bir beden.
İşkenceyi yapan: Bir baba
Üzerine kapatılan kapılar O’nu Rabbiyle baş başa bırakıyor. Şimdi ne odanın karanlığı acıtıyor içini ne de yaralarından akan kanlar. İmanın teselli etmediği yer mi var? !

Fakat bu kadar işkence kafi değil bu baba için. Mekke’nin kızgın kumlarına yatırıyor oğlunu. Yetmiyor ağır taşlar koyduruyor üzerine...

Habeşli siyahi bir köle...
Adı: Bilal-i Habeşi (r.a)
Suçu: Müslüman olmak.
İşkenceyi yapan: Efendisi Umeyye bin Halef

Kölesinin Müslüman olması çileden çıkartıyor o’nu:
-Andolsun sen ölmedikçe yahut Muhammed’i ve onun dinini inkar etmedikçe bu azabı üstünden eksik etmeyeceğim.
Ücretle tutulmuş müşrik çocukları tarafından boynundaki iple aç, susuz Mekke sokaklarında gezdiriliyor. Önce kızgın kumlara yatırılmış olacak ki, izleri hala sırtında.

Allah ve Rasulünün aşkıyla yanan bir kalbe sahip bedeni kızgın kumlar ne kadar yakabilir ki! ?

Urganla direğe bağlanıp bayılana kadar dövülen edep ve haya timsalidir.
Adı: Osman bin Affan (ra)
Suçu: Müslüman olmak.
İşkenceyi yapan: Amcası Hakem bin Ebu-l As
Melekler bile haya ediyor O’dan..

Yeryüzünde yürüyen bir şehit...
Adı: Talha bin Ubeydullah (ra)
İşkenceci: Nevfel bin Adviye
İple bağlanıp işkence edilen bir sahabi de O.
Ama Allah Rasul’ü O’ndan bahsederken 'Yeryüzünde yürüyen bir şehide bakmak isteyen Talha’ya baksın' buyuruyor.

Ve Habbab bin Eret... (ra) İşkencenin beklide en ağırı O’naydı.
Efendisi Ümmü Ammar O’nu ateşe yatırır, vücudu ateşi söndürmeden kaldırmazdı.

İşte...
Bir yanda cahiliye bataklığının tam ortasında bir devir ve kalplerindeki yaratanına sığınma arzusunu kendisine bile faydası olmayan taşlarda arayan zavallı bir beşeriyet...
Diğer yanda hidayet güneşinin aydınlığında asr-ı saadet denilen ve içlerinde daha dünyadayken cennetle müjdelenen nice hidayet erlerinin çıktığı bir insanlık.

Peki neydi onları karanlık kuyuların güzel Yusufları yapan?

Yusuf’un güzelliğine bir sebep kuyunun karanlığıydı belki de...

Ya neydi onları secdelerin sultanı yapan?

Sultanlığa sebep secdedeki zillet tacını giymekti belki de...

Atalarının dininden ayrılıp Hak’kı dolayısıyla işkenceyi zulmü kabul ve tasdik edenler.

İşte onlar... işte biz....

Onların çektiklerini çekmeye hangimiz hazırız biz? !

Onlar neler çekti, biz, neler gördük?

Her birimiz cahiliye kuyularında boğulmayan Yusufların aksine ahir zaman kuyularında boğulmaya talip olmuş gibiyiz!

Düşünebildiği kadar insan olan insana Nebiy-yi Zişan’nın bu sözü kafi gelir herhalde:

'Sizden öncekiler âhiret işlerinden arta kalan vakitlerini dünyaya harcarlardı. Sizler
ise dünya işlerinden artan vakitlerinizi âhirete sarf ediyorsunuz.'

İşkence edenler ve edilenler..
Dünya lezzetlerini tercih edenler ve âhireti özleyenler..
Büyük bir göç var, herkes gidiyor. Zulmedenler de zulme uğrayanlar da zulme seyirci kalanlar da bu sevkiyata karşı koyamaz. Göç muhakkak.

Bu göçte secdedeki zilleti tercih eden sultanların önderliğiyle ahir zaman kuyularında boğulmayan Yusuf’lar olmak duâsıyla..

Kaan Erdem

Yönetici
Selamünaleyküm değerli kardeşim;

Yine çok güzel ve hayırlı bir paylaşımdı,ALLAH celle celaluh razı olsun,hakikatleri bile ''ne olur okuyun''feryadı ve ikazı ile dinletmeye çalışıyor olmamız ne acı ve ne vahim değil mi?Basiretsizlik ve nasipsizlik içinde eyerki kulak asmıyorsak...

Bu içerik'teki mühim bilgileri bilen kadar bilmeyen de çok / tur,umar ve ümid ederim ki sanal ortam dahi olsa kaynak ve delilleri ile verilen tüm hakikatler alınmalı,her saniye bu şekilde değerlendirilmeli.

Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun,okuduk,anladık,konunun sonunda verilen mesaja binaen bizlerde bu yaşantımızın halis niyet ile hakkı hak ile yaşayanlardan olur,ALLAH celle celaluh rızasınıda kazanırız inşaALLAH.Dua'yada kalpten amin inşaALLAH.....

Selam ve yürekten samimi dua'larımla,hayırlı,bereketli sabahlar olsun kardeşim,selametle kalınız.

crazy08

Kayıtlı Kullanıcı
Mevlam razı olsun güzel çalışma olmuş

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam kaan abi rabbim sizdende razı olsun cok teşekkür ederim dün akşam bu yazıyı okuyunca okadar etkilendimki ve istedimdi hepimiz okuyalım islam ugruna din ugruna canlarını bile seve seve feda eden o kutlu insanları tanıyalım.kaan abi inşallah nasiblenenlerden oluruz.bu güzel yorumunuz için cok teşekkürederim RABBİM sizi her işinizde muvaffak kılsın son nefesinize kadar islam ve kurana hizmetle şereflendirsin.sizler bu güzel bilgileri ögrenmemize vesile oldunuz buda islamabüyük bir hizmettir.selamve dua ile kalınız..
Selamünaleyküm değerli kardeşim;

Yine çok güzel ve hayırlı bir paylaşımdı,ALLAH celle celaluh razı olsun,hakikatleri bile ''ne olur okuyun''feryadı ve ikazı ile dinletmeye çalışıyor olmamız ne acı ve ne vahim değil mi?Basiretsizlik ve nasipsizlik içinde eyerki kulak asmıyorsak...

Bu içerik'teki mühim bilgileri bilen kadar bilmeyen de çok / tur,umar ve ümid ederim ki sanal ortam dahi olsa kaynak ve delilleri ile verilen tüm hakikatler alınmalı,her saniye bu şekilde değerlendirilmeli.

Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun,okuduk,anladık,konunun sonunda verilen mesaja binaen bizlerde bu yaşantımızın halis niyet ile hakkı hak ile yaşayanlardan olur,ALLAH celle celaluh rızasınıda kazanırız inşaALLAH.Dua'yada kalpten amin inşaALLAH.....

Selam ve yürekten samimi dua'larımla,hayırlı,bereketli sabahlar olsun kardeşim,selametle kalınız.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM SİZDENDE RAZIOLSUN CRAZ08 KARDEŞİM COK SAGOLUN.SELAM VE DUA İLE KALIN[FONT="Comic Sans MS
[/FONT][/SIZE][/COLOR][QUOTE="crazy08, post: 970718, member: 37970"]Mevlam razı olsun güzel çalışma olmuş[/QUOTE]

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Kardeşim!Rabbım sizlerden razı olsun,inanın çok güzel bir paylaşım olmuş.Yüce Rabbım davasına bağlı,İsamın uğrunda,Kur'anın uğrunda canlarını,mallarını feda edebilenlerden eylesin inşaallah.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
amiin..hocam cok teşekkür ederim.RABBİM sizdende razıolsun.selamve dua ile kalın
S.a Kardeşim!Rabbım sizlerden razı olsun,inanın çok güzel bir paylaşım olmuş.Yüce Rabbım davasına bağlı,İsamın uğrunda,Kur'anın uğrunda canlarını,mallarını feda edebilenlerden eylesin inşaallah.

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için ALLAH CC razı olsun.
ALLAH AZZE VE CELLE şefaatlerine nail eylesin.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Bu göçte secdedeki zilleti tercih eden sultanların önderliğiyle ahir zaman kuyularında boğulmayan Yusuf’lar olmak duâsıyla

amin amin...çok güzeldi kardeşim.Rahman razı olsun .

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim ismail kardeşim.benoekran koruyucusunu yapamadım yükledim ama nereye yüklendi bilmiyorum.beceremedimyani:(selametle kal
ekran koruyucuyu yüklediysen masa üstüne sağ tıkla özellikler de açılan pencerenin üst kısmından ekran koruyucuya tıkla bilgisayarında kurulu bütün ekran koruyucular orda kayıtlı yüklediğini seç uygula de bu kadar

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
:a09:yok kardeş baktım yüklememiş heralde bir daha denicem
ekran koruyucuyu yüklediysen masa üstüne sağ tıkla özellikler de açılan pencerenin üst kısmından ekran koruyucuya tıkla bilgisayarında kurulu bütün ekran koruyucular orda kayıtlı yüklediğini seç uygula de bu kadar

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
1.adım : indirdiğiniz ekran koruyucuyu kurun
2.adım : ekran koruyucuyu kurduktan sonra masa üstüne sağ tıklayın özellikleri
seçin
3.adım : özellikleri seçtikten sonra açılan pencerde üst kısımda ekran koruyucu
yazan yere tıklayın
4.adım : buraya tıkladıktan sonra açılan pencerede altta ki kısımda pc de yüklü
ekran koruyucular var
5.adım : kurduğunuz ekran koruyucuyu burdan seçip uygulayın ve tamm deyin

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
ismail kardeşim yine yükledim bu program40 günlükmüş zamanı gectigi için kısıtlanmış.sadece üyeler acabiliyormuş.yardımların için cok teşekkür ederim.ögrenmişde oldum sayende:)ALLAH razı olsun.sanada zahmet verdim.hakkınıhelal et hayırlı geceler
1.adım : indirdiğiniz ekran koruyucuyu kurun
2.adım : ekran koruyucuyu kurduktan sonra masa üstüne sağ tıklayın özellikleri
seçin
3.adım : özellikleri seçtikten sonra açılan pencerde üst kısımda ekran koruyucu
yazan yere tıklayın
4.adım : buraya tıkladıktan sonra açılan pencerede altta ki kısımda pc de yüklü
ekran koruyucular var
5.adım : kurduğunuz ekran koruyucuyu burdan seçip uygulayın ve tamm deyin

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
estağfirullah selametle iyi akşamlar

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim allah razı olsun inş. çok güzel bir paylaşım. denilir ki cennet ucuz değil cehennem luzumsuz değil biz böyle rahat yaşayarak yanlarında yer alacağmızı zannediyoruz. rahman bu imtahan dünyasında cümlemizin yanında olsun bizleri sahabe efendilerimize komşu eylesin inş.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam yolcu kardeşim üstad hz cok güzel bir sözü inşallah cenneti kazananlardan oluruz.o güzel duanız içinde içten amin diyorum.selamve dua ile kalın kardeşim
selamun aleykum kardeşim allah razı olsun inş. çok güzel bir paylaşım. denilir ki cennet ucuz değil cehennem luzumsuz değil biz böyle rahat yaşayarak yanlarında yer alacağmızı zannediyoruz. rahman bu imtahan dünyasında cümlemizin yanında olsun bizleri sahabe efendilerimize komşu eylesin inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt