Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adı bile tiksindiriyo ıyyy (2 Kullanıcı)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Adı bile tiksindiriyo ıyyy arkadaşlar bu internet sitesini denetleyen bir yer yok mu ya ben bu siteyi sırf çökertmek için hack okucam ne bu ya dinsiz imansız kafir kendini bilmezler allah belalarını versin gün yüzü görmesinler yardımcı olabilecek var mı ben bimere yazıyorum şimdi

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı
Tiksindiriyor deme abim... Bir bakmışsın o forumdaki kardeşlerimiz bu foruma gelmişler, takvada bizi bile geçmişler... Biz Müslümanız diye kibre düşmeyelim nolur, şeytanın da istediği bu "ama ben inandım o inanmadı" dememizi istiyor... Hidayet dileyelim, Rabbim hidayet etsin, Rabbim tebliğde bize yardım etsin...

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
YA İNANMADIK GİTTİ DESELER NEYSE AMA ÖYLE BİR PERDELİ YAZMIŞLAR Kİ YAZILARI,

BANA BU AYETİ HATIRALIYOR RABBİM PERDESİZLERE İMAN ŞEREFİ NASİP EYLESİN PERDELİLERE DE IYYY

AMA KAFAYA KOYDUM HACKLİCEM UĞRAŞICAMM ONLARLA

"Kâfirlere gelince, onları ikaz etsen de etmesen de onlar için birdir, onlar iman etmezler.

Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinin üzerine perde inmiştir. Onlar için büyük bir azap vardır." (Bakara: 6-7)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Tiksindiriyor deme abim... Bir bakmışsın o forumdaki kardeşlerimiz bu foruma gelmişler, takvada bizi bile geçmişler... Biz Müslümanız diye kibre düşmeyelim nolur, şeytanın da istediği bu "ama ben inandım o inanmadı" dememizi istiyor... Hidayet dileyelim, Rabbim hidayet etsin, Rabbim tebliğde bize yardım etsin...

amin inşallah allah hidayet eylesin ben inceledim ve anladımki özenti insanların takıldığı bir yer sadece meraktan ve düştüğü boşluktan dolayı orada olanlarda var allah yazan allahı devamlı cümle içinde kullanan vs var ateistler şeytana tapar diye biliyorum allahı ağızlarına asla almazlar alsalarda dalga için alırlar.yazık dalga geçende var ama ne dediğinin oda farkında değil allah hidayet eylesin anne babalarınıda inşallah haberdar eylesinki enkısa zamanda kendinlerine gelsinler birkaç kişide kurtulsa kardır yinede.
yeryüzünde allahın varlığına inanmayan yoktur bence.sadece bundan kaçan zavallılar vardır herkes bu kainatı kimin yarattığını bilir farkındadır herkes ama onun varlığını yüceliğini kaldıracak bunu idrak edecek yüreği yoktur kaçar koşarak kaçar gider başka şeylere sığınır kabullenmek istemez başka şey arar ya şeytan yada başka birşey allahın merhameti rahmeti büyüklüğü karşısında günden güne ezilir dahada çok uzaklaşır ve artık gidebileceği en kötü en pis yerdedir artık hakettiği yerdedir inkar edecek yalanlıycak birşeyide kalmamıştır artık..

umut_çiçeği

Kayıtlı Kullanıcı

amin inşallah allah hidayet eylesin ben inceledim ve anladımki özenti insanların takıldığı bir yer sadece meraktan ve düştüğü boşluktan dolayı orada olanlarda var allah yazan allahı devamlı cümle içinde kullanan vs var ateistler şeytana tapar diye biliyorum allahı ağızlarına asla almazlar alsalarda dalga için alırlar.yazık dalga geçende var ama ne dediğinin oda farkında değil allah hidayet eylesin anne babalarınıda inşallah haberdar eylesinki enkısa zamanda kendinlerine gelsinler birkaç kişide kurtulsa kardır yinede.
yeryüzünde allahın varlığına inanmayan yoktur bence.sadece bundan kaçan zavallılar vardır herkes bu kainatı kimin yarattığını bilir farkındadır herkes ama onun varlığını yüceliğini kaldıracak bunu idrak edecek yüreği yoktur kaçar koşarak kaçar gider başka şeylere sığınır kabullenmek istemez başka şey arar ya şeytan yada başka birşey allahın merhameti rahmeti büyüklüğü karşısında günden güne ezilir dahada çok uzaklaşır ve artık gidebileceği en kötü en pis yerdedir artık hakettiği yerdedir inkar edecek yalanlıycak birşeyide kalmamıştır artık..

CERN'de niçin tanrı parçacığı arıyorlar? Protonları binlerce milyonlarca kez parçalıyorlar, ne zaman ki parçalanmayan bir parça bulacaklar ona tanrı diyecekler bunu bekliyorlar. Ancak şunu unutmamak lazım... Nasıl gezegenler güneşin etrafında dönüyorsa aynı yörüngede her elektron da çekirdeğin etrafında döner... Yani evren algılayabileceğimiz en geniş mekanken, atomlar en küçüğüdür ve ikisinde Rabbimden aynı mühür vardır... Düşünebilenler için nice ibretler vardır... Ateistler şeytana bile inanmazlar! Evrim derler, sudan geldik derler, toprağa karışacağız ayrışacağız derler. Bu dünyayı ebedi zannederler...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Şu iri yazılarla yazı yazanı kaale almayin bayan kardeşlerim
EEE beyler bu beye cevap verecek ER yok mu???
Şemsliğim tutmasın alırım boyunun ölçüsünü
Sen gelmeden ateistten bahseden yoktu, Ne işin var? ugraş kendin!!!
EEE yeter bacılarım yüz vermeyin bu edepsize, ne zaman farkettim bilirim edepsizi ona göre...

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
şu iri yazılarla yazı yazanı kaale almayin bayan kardeşlerim
eee beyler bu beye cevap verecek er yok mu???
şemsliğim tutmasın alırım boyunun ölçüsünü
sen gelmeden ateistten bahseden yoktu, ne işin var? Ugraş kendin!!!
Eee yeter bacılarım yüz vermeyin bu edepsize, ne zaman farkettim bilirim edepsizi ona göre...

kardeşim bana mı atıfta bulundun bu söz arasında eğer atıfta bulunduğun bensem bilmek isterim hatamı düzelteyim, yok düzeltilmicek hataysa yolumu değiştireyim :(

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
O sitenin linkinin bizim forumda yeri yok.. Linki silerseniz seviniriz..

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Kardeşim reklam olsun niyetiyle koymamıştım kusra bakma neyse ben çıkayım bari yeterince rahatsız etmişim kardeşlerimi adminde konuları silerse silsin artık napim selametle kardeşlerime

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Foruma girdim biraz baktım.Orada gerçekten Müslüman olup Kitabımızı ve Rabbimizi anlatmaya çalışan insanların yazıları var.Bizler bu tür şeylerden kaçarak susarak konuları silerek,görmezden gelerek doğru yapmış olmayız.Evvela sabrın ve bilgin yettiğince anlat gerçekten gözleri kalpleri kulakları mühürlenmişse yapacak birşey yok Rabbim hidayet versin diyerek biz bize düşeni yapmış oluruz.Burada dikkatimi çeken birşey var bu tür konular yada bu konulara yakın konular HİÇ konuşulmuyor tartışılmıyor NEDEN?
Biz anlatmalı konuşmalı ve yazmalıyız boşluktaki insanlar bu tür forumlara girmesinler.Bizim forumumuza gelip hidayeti doğruyu ve aradıkları soruların cevaplarını bulsunlar VESSELAM.
SUSMAKLA BİRŞEY HALLEDİLMEZ.
Yehova şahitleri diye bir kitap okumuştum zamanında aklımda kalan can alıcı cümle,
Eğer Müslümanlar İslamiyeti yaymak için Yehova Şahitleri kadar çalışsalardı dünya yüzünde Müslüman olmayan kalmazdı...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimizn varlığını, İslamı, imanı, namazı, dinimizin emir ve yasaklarını ve bunun gibi bir çok şeyi anlatabiliriz tabiki de..
Ama anlayabilene.. Dinlerlerse amenna.. Vesile olabilmek çok güzel...
Ben sadece buraya linkinin eklenmiş olmasını yanlış buluyorum.. İslamiyet.gen.tr nin içersinde yani..
(Bundan 3 sene önce, islamiyet.gen.tr, ateist bir topluluk tarafından hücuma uğratılarak, yaptıkları iğrençliklere maruz kalmıştır..
Foruma ekledikleri küfür ve iğrenç görüntüler, günlerce psikolojimizi bozmuştur..)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Seyren kardeşim ,Güzel kardeşim, iyi dersin, güzel dersinde benim başımda, yakınımda vardı zaten böyleleri, yıllarca uğraştım, onlara laf anlatağım diye dilim damağım kurudu arada sordukları sorularla (bilgisizliğimden ) şüphe oldu.. şimdi tahammüülüm yok onları görmeye dinlemeye!
Bilgisi çok olan varsa gitsin tartışsın yerinde burda değil.. burda sadece doğruları güzellikleri paylaşıyoruz değil mi??
Peki öyleyse gelsinler okusunlar inanırlarsa buyurun, inanmazlarsa ne işleri var bu ne durum?
Şems gibi diyeyim gerçek ateist nerde??? onları alnından öpeyim , onlar senden benden iyi araştırıcıdır , dalga gecmez, bazıları var , dinle alay eder, insanlardan çekinir böyle dini sitelerde kendini belli eder..
Herkes yerine, Allah hidayet versin kalplerine
Ha birde özellikleri, tatlı dilli olurlar, koyun postuna bürünen kurttur onlar, imanı çalmak için mücadeleleri, Rabbim iman edenleri korusun
ateist değildir korktugumuz, onlar münafıklardır, biline ...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim, iyi dersin, güzel dersinde benim başımda, yakınımda vardı zaten böyleleri, yıllarca uğraştım, onlara laf anlatağım diye dilim damağım kurudu arada sordukları sorularla (bilgisizliğimden ) şüphe oldu.. şimdi tahammüülüm yok onları görmeye dinlemeye!
Bilgisi çok olan varsa gitsin tartışsın yerinde burda değil.. burda sadece doğruları güzellikleri paylaşıyoruz değil mi??
Peki öyleyse gelsinler okusunlar inanırlarsa buyurun, inanmazlarsa ne işleri var bu ne durum?
Şems gibi diyeyim gerçek ateist nerde??? onları alnından öpeyim , onlar senden benden iyi araştırıcıdır , dalga gecmez, bazıları var , dinle alay eder, insanlardan çekinir böyle dini sitelerde kendini belli eder..
Herkes yerine, Allah hidayet versin kalplerine
Ha birde özellikleri, tatlı dilli olurlar, koyun postuna bürünen kurttur onlar, imanı çalmak için mücadeleleri, Rabbim iman edenleri korusun
ateist değildir korktugumuz, onlar münafıklardır, biline ...

Herkes yaşadıklarından bir şekilde etkileniyor abla.. Hepsi aynı olmuyor.
Örneğin bizim foruma bir ateist kardeş girip, dinimizi öğrenmek istediğini, zamanla yavaş yavaş dine döndüğünü belirtmişti..
Ama bir diğer grup, onlara söz söylemek bile fazla...
Rabbim hidayet nasip etsin hepsine..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
sanırım abimizin dediği de ateistleri kurtarmak değil.
çok çelişkili yazılar yazıp üstüne bir de ayetle süslemişler ki inandırıcı olsun.
arapça öyle farklı karmaşık bir dil ki bir ayetten 7 farklı mana çıkabiliyor.
onlar da bundan faydalanıp onlar 8. bir mana veriyorlar ve onu öyle güzel cümlelerle veriyorlar ki.
imanı zayıf olanları düşünmeye sevkedecek yazılar.
Adam belki namaz kılyor dinini çok bilmese de .Ramazan da orucunu tutuyor falan.
ya da başka bir bayan .ailesi dolayısıyla medeni(!) bir yaşam sürmüş dinini tam bilmiyor ama Onu sevenleri seviyor.
teşvik edilse tanıyacak dinini uyacak emirlere.ama böyle bir desteğe ihtiyacı var.
derken böyle bir siteye giriyor.ve dinini bilmediği için bunu din sanıyor.
ayetlerin anlamlarını bilmediği için bak bu ayet de bu anlama geliyormuş diyor..ve bi anda yavaş yavaş....(Allah korusun)
abimiz bunu tamamen iyi niyetiyle samimiyetiyle söylemiş.
dinini yarım bilenler bari en azından gitmesin diye.(Allah'a her inanan mutlaka cennete girecek)
öyle kötü siteler var ki.ben de sırf bunun için öğrenmeyi istemiştim hackerlığı..
ama hiç vakit olmadı.
Allah sizin niyetinizi biliyor abi.sizin bunu kötü bir niyetle söylemediğinizi düşünüyorum.
(sadece onları da kötülememek gerek (dine açıkça düşmanlık edenler hariç) sonumuzu en iyi Allah bilir)
bence bunu yaparsak hiç fena olmaz.şu ahlaksız siteler de yok olsa ne güzel olur.
biliyorum onca kişi onca site..imkansız yok etmek .ama bu yolda giden bir karınca da biz olmayalım ki?

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Öyle sanıyorsun, iyi niyetli o kişi??? bende kötü niyetliyim değilmi???
Kalbim iyi tanıyor onları artık gülüm acı tecrübe nede olsa...
Sakın kanıp da yaklaşmayın, kendi satırları da o kandırmacalarla dolu...

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
melissa26 KARDEŞİM ATIFTA BULUNDUĞUN BENİM KENDİ ZEKAM DAHİLİNDE ANLADIĞIM BU BAK KARDEŞİM KUL HAKKINDAN KORK HZ PEYGAMBER EFENDİMİZ GAZADAN SONRA SAHABİ GELİP DEMİŞ Kİ YA RASUL ALLAH BEN BİRİNİ ÖLDÜRDÜM AMA KILICIMI YEMEDEN ÖNCE MÜSLÜMANLIĞINI KABUL ETTİĞİNİ SÖYLEDİ BENDE DALGA GEÇİYOR CANINI KURTARMAK İÇİN SÖYLLÜYOR CİDDİ DEĞİL DEEDİM VE ÖLDÜRDÜM NE CEVAP ALIYOR BİLİYORMUSUN?

AÇIP KALBİNE Mİ BAKTIN ...

KUL HAKKIMA GİRME BEN O KADAR SÖYLÜYORUM BENLE NE MUHABBETİN NE SELAMIN VAR TANIMIYORSUN BİLMİYORSUN BAŞKASINDAN CANIN YANDIYSA CAN YAKMAK ZORUNDA DEĞİLSİN VE UNUTMA KARDEŞİM KİMSE KİMSEDEN ÇOK ÇEKMEMİŞTİR OTURUP ANLATSAN BEN AĞLARIM OTURUP ANLATSAM SEN AĞLARSIN

SANA TEK SORU ADAM GİBİ CEVAPLA

NE ZARARIMI GÖRDÜN, GÖRDÜ, GÖRMÜŞ ? BİRİNE CEVAP VER RABBİM BENİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN, VEREMEZSEN KUL HAKKIMA GİRME YANARSIN ...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
İŞte aynı tavır, aynı saldırı, seni bilirim kendim gibi, ne zararın olacak ki bana???
Çokk gördüm senin gibilerini, kafaları karıştırmaktır niyetin, bilmiyırmusun?? O zaman çelişkili yazma!

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Öyle sanıyorsun, iyi niyetli o kişi??? bende kötü niyetliyim değilmi???
Kalbim iyi tanıyor onları artık gülüm acı tecrübe nede olsa...
Sakın kanıp da yaklaşmayın, kendi satırları da o kandırmacalarla dolu...
estağfirullah ablam.ben ne sana kötü derim ne de başkasına.
hele sana asla.
ama kardeşimizin de bir kötü niyeti olduğunu düşünmüyorum
Allah bilir en iyisini.
size karşı bir tavrım da yok asla abla.bunu yanlış anlamanızı istemem bu sadece benim düşüncem.
yoksa gerisi yok..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt