Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zulmün acısını bilmeyen, zulmeder (1 Kullanıcı)

haya87

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimizden (sallallahü aleyhi ve sellem) önce yaşamış olan, İran'ın adil hükümdarı Nurşirevan’ın adaleti, bütün dünyaya yayılmıştı. Nitekim birgün huzuruna kabul ettiği Çin elçisi, bu kadar adaletle hükmetmesinin sebebini sordu. Nuşirevan dedi ki:

“Ben henüz çocuk iken babam bana bir hoca tutmuştu. Birgün bu hocadan haksız yere dayak yemiştim. Bu hadiseyi hiçbir zaman unutmadım. Nitekim hükümdar olduktan sonra o çocukluk öğretmenimi çağırtıp, küçük çocuk iken haksız yere dövmesinin sebebini sordum. Öğretmenin cevabı düşündürücüydü. Dedi ki:

“Sarayda, emrinde hizmetçiler, bir elin yağda, bir elin balda yetiştiriliyordun. Her isteğin, hemen yerine getiriliyordu. Babandan sonra senin hükümdar olacağını biliyordum. İstedim ki zulmün acısını ömründe bir defa olsun tatmış ol da, başkalarına zulmederken, yaptığın işin kötülüğünü hatırla. Çünki dayağın acısını bilmeyen, başkasına el kaldırmaktan çekinmez. Hiç sıkıntı çekmeden yetişen, merhametten mahrum kalır, insanlara sıkıntı vermeyi mübah sayar. Fakirlik görmeyen, cimri olur. Sen bundan ders çıkardın ve herkese cömertlik ve adaletle muamele ettin”

www.huzurpinari.com

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamü Aeyküm ve Rahmetullahi ve Berakatüh...
ALLAH razı olsun kardeşim...

Babam bunu ömründe okumayacaksın biliyorum ALLAH senden razı ve hoşnut olsun İnşaAllah...
Ben senden hoşnutum ALLAH da hoşnut olsun inşaAllah...

Küçükken babamdan yediğim tokatlar geldi aklıma :):):)
ALLAHa emanet olunuz kardeşim...
Selam ve dua ile...

haya87

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamü Aeyküm ve Rahmetullahi ve Berakatüh...
ALLAH razı olsun kardeşim...

Babam bunu ömründe okumayacaksın biliyorum ALLAH senden razı ve hoşnut olsun İnşaAllah...
Ben senden hoşnutum ALLAH da hoşnut olsun inşaAllah...

Küçükken babamdan yediğim tokatlar geldi aklıma :):):)
ALLAHa emanet olunuz kardeşim...
Selam ve dua ile...

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berakatühü
:))
Allahü teala cümlemizden razı olsun inşaallahü teala
Allahü teala iki cihan seadeti ihsan eylesin inşaallahü teala
Sizde Allahü teala'ya emanet olunuz.
Selam ve Dua İle...

Gulsahh

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir paylaşımdı emeğine sağlık..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt