Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

zina yapmak isteyen genç (1 Kullanıcı)

yahamza

Kayıtlı Kullanıcı
BİR GÜN Peygamber Aleyhisselam'ın huzuruna bir genç geldi. Sıkıntılı bir hâli vardı. Ey Alllah'ın Resulü, zina etmem için bana izin ver. Artık tahammülüm kalmadı. dedi.

Orada bulunanlar, gencin bu fena isteğinden dolayı, hiddete geldiler. Bazıları onu şiddetle azarlarken, kalkıp ağzını kapatmak için üzerine hücum edenler oldu. Suratına bir tokat aşketmek arzusuyla yerinden fırlayanlar bile vardı.

Ancak, o Şefkatli Nebî, bunların hiçbirine izin vermediği gibi, susup genci dinledi. Sonra yanına çağırdı ve onu dizlerinin dibine oturtup sordu:

Böyle bir şeyin senin annenle yapılmasını ister miydin?

Genç:

Anam babam sana feda olsun yâ Resulallah! Elbette istemezdim.

Peygamber Aleyhisselam:

Hiçbir insan, annesine böyle bir şey yapılmasını istemez buyurdu ve:

Peki senin bir kızın olsaydı, ona böyle bir şey yapılmasını ister miydin? diye sordu.

Genç adam bu soruya da:

Canım sana feda ey Allah’ın Resulü, istemezdim. diye cevap verdi.

Peygamber Aleyhisselam:

Hiçbir insan, kızına böyle birşeyin yapılmasını istemez buyurdu. Ardından da:

Halanla veyahut teyzenle böyle bir şey yapılmasını ister miydin? dedi.

Hayır yâ Resulallah! dedi genç.

Bir başkasının kız kardeşinle zina etmesini ister miydin? dedi Resulallah.

Hayır! hayır, istemezdim! diye cevap verdi genç.

Ve Peygamber Aleyhisselam sözlerini şöyle bitirdi:

Hiç kimse, halasıyla, teyzesiyle, kız kardeşiyle zina edilmesini istemez. Sonra da, o gence dua buyurdu:

Allah’ım bunun günahını bağışla, kalbini temizle ve namusunu koru.

Bu kadar zina yapanların hiçmi bunlar aklına gelmiyor, bilmiyorlarmı ahirette kötü kokacaklarını !!! offf :(

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: zina yapmak isteyen genç

Bu kadar zina yapanların hiçmi bunlar aklına gelmiyor, bilmiyorlarmı ahirette kötü kokacaklarını !!! offf

Allah razı olsun çok önemli bir konuya değinmişsin... dediğin gibi zina yapanlar hiç mi kendi yakınlarını düşünmüyor ve en önemlisi Rabbimi düşünmüyor

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

yahamza

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
Bu kadar zina yapanların hiçmi bunlar aklına gelmiyor, bilmiyorlarmı ahirette kötü kokacaklarını !!! offf

Allah razı olsun çok önemli bir konuya değinmişsin... dediğin gibi zina yapanlar hiç mi kendi yakınlarını düşünmüyor ve en önemlisi Rabbimi düşünmüyor

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

benim zina yapanlardan bizzat duyduğum ; sonra tövbe istiğfar yaparız , Allah affeder
benim verdiğim cevap; bile bile o günahda ısrar edersen yinede Allah bilir ama biraz zor kabul olunur tövben ,
onlarsa olur olur deyip geçiştiriyor
onların bileceği iş

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

Allahım bunun günahını bağışla, kalbini temizle ve namusunu koru.

Allah c.c.razı olsun inş :(:(:(
SELAMETLE İNŞ

yahamza

Kayıtlı Kullanıcı

paryosa_t yazdı:

Allah c.c.razı olsun inş :(:(:(
SELAMETLE İNŞ

cümlemizin

Allah razı ,Efendimiz komşun olsun

Allah'a emanet

M1L1TAN

Kayıtlı Kullanıcı

es selamın aleyke sevgili kardeşim güzel bir yazı fakat şimdiye kadar hiç böyle bir hadis le karşılaşmadım kimden rivayet olunduğunuda yazarmısın lütfen.selam ın aleyke

yahamza

Kayıtlı Kullanıcı

M1L1TAN yazdı:
es selamın aleyke sevgili kardeşim güzel bir yazı fakat şimdiye kadar hiç böyle bir hadis le karşılaşmadım kimden rivayet olunduğunuda yazarmısın lütfen.selam ın aleyke

aleykumselam karedeş. Peygamberimizin Hayatından Seçilmiş Öyküler 3. Kitaptan Alınmıştır.
umarım aydınlatabildim. Allah'a emanet

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

amin B)

c_galip

Kayıtlı Kullanıcı

Allahım bizlerin günahlarını bağışla, kalbini temizle ve namusunu koru.:(

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ne yazık ki bu devirde aldatmak çoğaldı aldı başını gidiyo ve buna dur diyen yok

yahamza

Kayıtlı Kullanıcı

handos yazdı:
ne yazık ki bu devirde aldatmak çoğaldı aldı başını gidiyo ve buna dur diyen yok

ben tanıdıklarıma dur diyorumda noluyo sanki bu hikayeyi anlatıyorum nerdeyse kavga edecek benimle, bunun tek sebebi cehalet ve kötü eğitim olarak algılıyorum. Allah yardımcımız olsun

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

yahamza yazdı:
handos yazdı:

ben tanıdıklarıma dur diyorumda noluyo sanki bu hikayeyi anlatıyorum nerdeyse kavga edecek benimle, bunun tek sebebi cehalet ve kötü eğitim olarak algılıyorum. Allah yardımcımız olsun
SELAMÜN ALEYKÜM EMEĞİNE SAĞLIK .DOĞRU KARDEŞİM CEHALET NEYİN CEHALETİ ALLAHI BİLEMEMENİN VERDİĞİ CAHİLLİK. KİŞİDE ALLAH KORKUSU YOKSA DAHA HERŞEYİ BEKLE SEN ONDAN.RABBİM GÖNLÜMÜZÜ SEVGİSİ VE KORKUSUYLA DOLDURSUN.ALLAHTAN KORKMAYAN İNSANLARIN ŞERRİNDENDE MUHAFAZA EYLESİN.ALLAHA EMANET OLUN

iman

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ
GERÇEKTEN İNSANLARDA BU BİLİNÇ YOK
HARAMA BAKARKEN, BEN BAKARSAM YARIN BENİMDE ANAMA, BACIMA BAKARLAR DÜŞÜNCESİNİ TAŞISALAR BUGÜN BU FİTNE ORTAMI OLMAZDI.

yahamza

Kayıtlı Kullanıcı

iman yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ
GERÇEKTEN İNSANLARDA BU BİLİNÇ YOK
HARAMA BAKARKEN, BEN BAKARSAM YARIN BENİMDE ANAMA, BACIMA BAKARLAR DÜŞÜNCESİNİ TAŞISALAR BUGÜN BU FİTNE ORTAMI OLMAZDI.

islamiyetin arkasına saklanıp , kendi ailesini aşırı tesettüre boğan ve kendininde gözleri dört dönen kişileri tanıyorum . Bu çok zoruma gidiyor , ' ben bakıyorum ama benim aileme bakamazlar ' hesabına getirmeye çalışıyorlar. kimi kandırıyorsun ey gafil!!!
Allah bizi dinimizden , sevgisinden mahrum etmesin. Allah'a emanet olun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt