Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zilhilce Ayı Zikirleri Sevapları (1 Kullanıcı)

Mehmet Asa

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
gruplar.antoloji.com
Zilhilce Ayı Zikirleri Sevapları

Havariler isa Aleyhiselama Bu duaların okuyanın sevabı nedir diye sorduklarında
şöyle Buyurdu

Birincisini yüz kere okuyan kimsenin ameli gibi bir amel o gün yer halkından hiçbirine yazılmaz o kul kıyamet günü en fazla hasenata sahibi olur

1cisi. Allahu tealadan başka hiçbir ilah yoktur o tektir onun hiçbir ortağı yoktur Mülk ona mahsustur Diriltir ve öldürür Tüm hayırlar onun kudret elindedir ve o herşeye hakkıyla gücü yetendir

İkincisini yüz kere okuyana Allahu teala bir milyon hasene yazar o kadarda günahlarını
siler ve onu cennette on bin derece yükseltir

2cisi. Ben şahitlik ederimki Allahu tealadan başka hiçbir ilah yoktur
o tektir onun hiçbir ortağı yoktur
tekbir ilahtır Herşey ona Muhtaçtır o kimseye muhtaç değildir
Hiçbir eş ve çocuk edinmemiştir

Üçüncüsünü yüz kere o kuyana gelince Gökten 70 bin Melek elleri açık bir halde inerler
ve bu zikri yapanlara salat ve rahmet yağdırırlar

3cüsü. Ben şahitlik ederim,ki Allahu tealadan başka hiçbir ilah yoktur o tektir onun hiçbir ortağı yoktur Mülk ona aittir Hamd ona mahsustur Diriltir ve öldürür kendisi hiç ölmiyecek diridir Tüm hayırlar onun kudret elindedir ve o her şeye hakkıyla gücü yetendir

Dördüncüsünü yüz kere okuyanın bu zikrini bir melek alıp Rahmanı tealanın huzuruna koyar
Rahmanı teala onca onu okuyana nazar buyurur Allahu tealanın klendisine bir defa tecelli buyurduğu kişiyse asla beddah olmaz

4cüsü. Allah yeter ve kafidir Allah dua edeni işitir Allahtan öte varılacak hiçbir ilah yoktur

Beşincisini yüz defa okuyanın Beşincisi ise bana ait bir duadır onun sevabı açıklamama bana izin verilmemiştir

5cisi. Ey Allah senin buyurduğun gibi olan Bizim dediklerimiz,dense hayırlı olan tüm hamdler sana mahsustur Ey Allah Namazım kurbanım hayatım ve ölümüm sana aittir Ben fani olduğum için mirasımda sana Muhtaçtır Ey Allah kabir azabındanda dağınık işlerdende
sana sığınırım Ey Allah Rüzgarın getirmekte olduğu şeylerin hayrını senden isterim

Ebu Nadr haşim ebu ibni kasım R.A. rivayetine göre bu on günlerde bu duaları okuyan bir zat mana Aleminde evinde üst üste konmuş Nurdan beş tabak görmüştür.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt