Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zekat ile ilgili (1 Kullanıcı)

Bahadır_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum dindaslarim. Hayirli Ramazanlar dilerim sizlere.. Allah'in(C.C.) rahmeti uzerinize olsun. Bir sorum olacak;
Esimin anneannesi ve iki teyzesi var memlekette. Herhangi bir isleri ve gelirleri bulunmamakta. Bu kisilere tarafimca zekat verilebilir mi? Bu konuda bana bilgi verirseniz cok memnun olurum. Saygi ve sevgilerimle..
Allah (C.C.) razi olsun simdiden..
:gulegule

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim...bu tür konular ince ve hassas detay isteyen kaynak belirtilmesi gereken konulardır...

onlar yaşlı geçer...kabul olur gibi..hissiyata dayalı yönlendirmeler yapılamaz.yapılır ise bu ağır bir vebaldir...

bu ve buna benzer merak ettiğiniz konuları ana sayfadaki ''sorularla islamiyet'' kısmına girerek değerli hocalarımıza sorabilir..emin bir şekilde kaynaklara dayalı bilgiler ile gönül rahatlıyla sorumluluğunuzu yerine getirebilirsiniz...

selam ve dua ile kalın ALLAH cc emanet olun..selametle kardeşim...

Bahadır_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (C.C.) razi olsun kardesim. Ama bahsettiğin topic basligini bulamadim.. Kal saglicakla.. Simdiden mubarek Kadir geceni kutluyorum. Dua ile..

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

bahs ettiğiğiniz; eşinizin annesine ve teyzesine zekat verebilirsiniz. neseb bakımından bakmakla yükümlü olduğunuz, 1.derece akrabalarınız hariç. maddi durumu nisab miktarına tekabül etmeyenlere zekat verebilirsiniz. hatta kendi kardeşinize bile zekat vermeniz caizdir. ve sıralamaya bakarsanız zekat vermak için en yakın akrabadan başlamak daha faziletlidir...

selamün aleyküm..

Kaan Erdem

Yönetici
seninde kutlu olsun kardeşim...

Islamiyet, Islam, Muslims, Sorularla islamiyet, islam online, Radyo islam, Hz. Muhammed (s.a.v), islami forum, islami sohpet, islami sohbet, huzur dolu islam, yusuf islam, islam way, al islam, muhammad islam, islami site, islami bilgiler, ilahiler, e (sağ alt köşede)

Sorularla İslamiyet | Sorularlaislamiyet.com (burdanda ulaşabilirsiniz)

selametle değerli kardeşim...

Allah (C.C.) razi olsun kardesim. Ama bahsettiğin topic basligini bulamadim.. Kal saglicakla.. Simdiden mubarek Kadir geceni kutluyorum. Dua ile..

Bahadır_

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkürler kardeşim, başka bir siteden bahsetmişsin anlayamadım. Siteye girdim üye oldum. Ama günlük limite takildim. Peki sizin bilginiz var mı, zekat ramazan ayı bitince verilebilir mi?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt