Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zayıflama İlacı.... (1 Kullanıcı)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Zayıflama İlacı

İmam Şafiî Muhammed b. İdris Hazretleri anlatıyor:

Eski zamanda pek şişman bir kral varmış. Şişko kral zeki hekimlerden birinden kendisini zayıflatacak ilaçlar talep etmiş. Doktor onu görünce şöyle demiş:

- Allah seni ıslah etsin! Ben ilerisini gören bir doktorum. Sana bakınca anladım ki, senin ancak bir aylık ömrün kalmış! İlacın sana bir faydası olmaz ki!

Bunun üzerine kral, söylediklerinin doğru olup olmadığını anlamak için hekimi hapsettirir. Kral da bu süre içinde halktan gizlenir. Fakat içini öyle bir üzüntü sarar ki, bir ay içinde iyiden iyiye zayıflar.

Bir aylık zaman geçince kral sağ salim ortaya çıkar ve hapisteki hekimi de yanına çağırır. Der ki:

- Yalanın ortaya çıktı. İşte ben ölmedim. Bu yalanın sebebiyle seni fena halde cezalandıracağım. Hekim ise telaşlanmadan cevap verir:

- Allah kralı ıslah etsin! Ben geleceği bilmede Allah'ın en düşük kuluyum. Fakat ben anladım ki, senin şişmanlığını gidermenin tek ilacı, ancak keder ve üzüntüdür. İşte bu sebepten dolayı, sana söylediğimi söyledim!

Bunun üzerine kral onu serbest bırakır ve kendisine iyiliklerde bulunur.

İmam Şafiî bu hikayeyi şu maksatla anlatmış: 'Fazla dert ve tasa, bedeni zayıflatan ve solduran şeylerdendir.' (Tabii ki sıkıntıdan fazla yeme durumu hariç)

Yine o şöyle derdi:

'Sana dininden bilgi verecek bir alimin ve beden durumundan bilgi verecek bir doktorun bulunmadığı bir memlekette oturma.'

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..
Mevla dert, tasa ve keder vermesin inşallah..
Allah razı olsun..
Selam ve dua ile..

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.
çok güzel bir paylaşım.
Allah razı olsun...

KAFİRLER İSTEMESEDE , ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR.(saff/8)

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine sağlık gerçekten çok doğru bir hikaye ve de çok güzeller Allah senden razı olsun

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok anlamlı bir paylaşım olmuş

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Sağol kardeşim gözlerinize sağlık
Rabbim sizlerden de razı olsun inşaALLAH..
selam ve dua ile ..
Allah razı olsun çok anlamlı bir paylaşım olmuş

selamun aleyküm güzeldi kardeşim :)
ve aleykümselam güzel kardeşim gözlerine sağlık
selam ve dua ile ...

emeğinize sağlık..

Teşekkür ederim kardeşim sizinde gözlerinize sağlık..
selam ve dua ile ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt