Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zahter salatası (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Hatay yöresine ait olan Zahter salatası yeni toplanmış zahter, soğan, maydanoz, kırmızı biber, zeytinyağı ve nar ekşisinden yapılan bir salatadır. Zahterin ferahlık veren tadı ve zeytinyağının damakta kalan meyve tadı bir araya gelince daha önce hiç tatmadığınız bir lezzet ortaya çıkar.

Malzemeler:
1 su bardağı kuru zahter
3 adet soğan
zeytinyağı
kırmızı pul biber
nar ekşisi

Hazırlanışı:

Soğanları ayıklayıp yıkayın. Küçük küçük dotayın. Zahterle karıştırın. Üzerini örtecek kadar zeytinyağını ekleyin. Pul biber ve nar ekşisiyle karıştırın.

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
zahter ne ? daha önce hıç duymadım adını
tere roka kıvırcık gibi bişimi merak ettım

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
sevgi kardeşim,zahtere kekikde deniliyor..:)

aaa kekigi biliyorum bı adına zahter hıııı ögrenmış oldum cok sagol unutmuyacam adını
ama kekik acı salatasını düşünemıyorum nasıl olur acaba
degişik bı damak zevki
kekik antalyada bol olur bizim bahcemızde vardı
annem bız kücükken hasta oldugumuzda kaynatır içirirdi balla zor tatlandırırdık

andelib

Kayıtlı Kullanıcı
zahter başka ot değilmi arkadaşlar
ben öyle biliyom ama neyse...

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
zahter=kekik aynı bitki,hatayda meşhurdur bu,:)tazesi var kekiğin,zamanı gelince daha çok oluyor pazarda,taze kekikle yapılır,tadıda acı olmuyor,enfes bir salata,hemde çok şifalı,nar eşkisiyle buluşunca daha farklı bir damak farkı oh oh :):)olmadı eğer bilmiyorum diyorsanız pazara gitiğinizde sorun bilirler mutlaka..hoşçakalın..:a14:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt