Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

zahmetsizce kazanc (1 Kullanıcı)

ölüm var

Kayıtlı Kullanıcı
davut aleyhi selam zamanında bir adam varmış sürekli yarabbi bana yorulmadan zahmetsimce mal nasip eyle diye dua edermiş bunu her yerde söylermiş ve yaşlısı genci buna gülüşüp aley edermiş bir gün seher vakti dua ederken bir öküz kapıdan içeri girmiş bunu rabbim gönderdi diye orada yatırıp kesmiş parçalarken öküzün sahibi gelmiş ve büyük bir öfkeyle sen ne yaptın ahmak adam saçma sapan dua ede ede benim öküzümü kestin sonunda öküzü kesen ben böyle due ettim abbimde verdi derken öküzün sahibi bunu döverek alır halkın huzuruna gider ey ahali hale bu ahmek adamın işine bakın bu şekil ddua ederek benim öküzümü kesti halk benu kınarken davut peyganber gelir ve öküzü kasene sorar sen bunu nesıl kazandın adam ya ALLAH ın nebisi ben buşekil dua ettim rabbimde nasip etti peygenber hayır sen haksızsın bedelini öde adam ellerini uluhiyet alemine açar ve ey alemlerin rabbi kalbimi yakan bu hakikikat ateşini peygenberininde kalbine koyda benim suçsuz oldugumu anlasın peygenber bu işte bir sır oldugunu anlar ümmetine dönerek ey insaanlar sizin güne şi gördüyünüz gibi rabbim bana hakkikatı gösterir ilahi bir ışık alana kadar bene zman tanıyın namaz kilarken ALLAH CC davut peygambere gerceksuclunun kim oldugunu bildirir davut peygamber okuzu kesen ve okuzun sahibini karsisina alir ve okuzun sahibine derki cenabi ALLAH yillarca isledigin gunahlari settar ismyle gi<ledi simdi sen bu okuzu bu adama helal etmezsen buyuk felaketler basina gelecek gunahkar adam karsisindakinin peygamber oldugunu unutur ve halka donerek ey ahali hele sohreti dunyayi sarmis peygamberi adelatine bakin okzu helal etmemi istiyor boyle peygambermi olur davut peygamber ey ahmak kişi hem okuzu vereceksin hemde butun servetini bu adama vereceksin okuzun sahibi kedini yerlere atar sacina basina toprak sacar ve peygambere kufreder davut peygamber ey ahmak kişi ignene kadar bu adama kadar bu adama vereceksin diyince peygamberi taslamaya baslar tabi etrafinda birkac lişide buna eslik ederler davut peygamber ey ummetim su dagin arkasinda buyuk bir ova var ortasinda koku saglam bir agac var orasi sirlarla dolu hep beraber oraya gidelim oraya varirlar davut peygamber hele beden adalet isteyen su adami su agaca baglayin adami baglarlar adama derki sen yillar once okuzu kesen adamin efendisinin kolesiydin o adami bu agaca baglayip uzerinede kendi ismini yazdigin bir bicakla oldurdun buraya gomdun. kazin burayi der ve ceset ve bicak cikar peygamber simdi kisasa kisas sen bu efendiyi oldurmustun bizde seni oldurecegiz adami oldururler burada adi gecen okuzu kesen insanin aklidir okuzun sahibi ise insanin nefsidir o ova islamiyetin ovasi agac seriatin agacidir oldurdugu efendi ise insanin icindeki guzel ahlak sahip oldugu servet ise beden denen servet okuzu kesen akil seriat agacina baglayip kestigi icin okuzun sahibi nefsi butun serveti kendisi hakim olur akilda peygamberin nasihatlerini uygulayarak serveti kendisi kullanmaya baslar zinaya bakan gozler kuran okumaya baslar harama giden ayaklar hayra gitmeye baslar kalp allahi zikretmeye baslar dil allahi anar hem iman in tadini alir hemde yorulmadan zahmetsizce ALLAH CC nin binlerce nimetle nimetlendrdigi icinde koskler irmaklar olan cennetini kazanir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt