Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yüzükoyun Yatmak! (1 Kullanıcı)

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
Tıhfe el-Gıfari,Ashab-ı Suffe'den olan babasından naklediyor:
"Gecenin son kısmında yüzükoyun bir şekilde mescidde uyurken yanıma biri geldi.Beni dürterek:"
"Kalk!Bu Allah'ın buğzettiği bir yatış şeklidir" dedi.Başımı kaldırdım,bir de baktım ki Rasulullah(s.a.v) başımın ucunda duruyor!..
(Ebu Davud 5040.İbni Mace 3723.Tirmizi 2769.)

Ebu Umame şöyle anlatıyor:
"Resulullah(s.a.v) mescidde yüzükoyun yatmakta olan bir adama rastladı.ayağıyla adamı dürterek:
"Kalk!Bu,cehennemliklerin yatış şeklidir" buyurdu.
(İbni Mace 3725)

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
kusura bakma kardeş gece camide yatan oluyormu.sadece bunu merakettim.selametle kalın.

ibn Abdilvahhab

Kayıtlı Kullanıcı
kusura bakma kardeş gece camide yatan oluyormu.sadece bunu merakettim.selametle kalın.

Bu Camiye has değildir..Camide de Evde de yatsan ormanda da yatsan bu geçerlidir...Her yerde geçerlidir...O zaman ashab evlerinin dışında camide de yatıyorlardı...
Hadisleri dikkatle okursan bundan nehyedilmesinin nedeni camide böyle yatılması değil...Bu şekilde yatılmasıdır...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
yüzükoyun yatmak baş aşağı yatmakdır.

yüz aşağıya doğru yani :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt