Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yüce rabbimizin isimlerini süsleyerek bir kağıda yazmak (1 Kullanıcı)

kalbiminsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar beni yönlendirebilirseniz sevinirim. Çizime karşı bir ilgim var. Ve bir kağıda Rabbimizin isimlerini yazsam ve desenlerle süslesem ve odama koysam dinen bir sakıncası olur mu? İçimden geliyor bunu yapmak ama endişe duydum, o yüzden size danışmak istedim. Yani Rabbimizin isimlerini kendimce desenlerle süslemek saygısızlık veya günah olabilir mi?

Ben tanışma bölümünde tanışma amaçlı açtığım konuda da bahsetmiştim. Kendimi dine bu denli yakın hissedeli yeni oldu. İki ay kadar. Ve çok fazla bilgim yok. Bu konuda bilgili arkadaşlarımın affına sığınıyorum. Sayenizde daha bilinçli ve daha doğru adımlar atacağım Allah'ın izniyle. Buna ihtiyacım var. Teşekkür ederim

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Değerli kardeşim ALLAH TEALA ya ve hat sanatına olan sevginizden dolayı böyle bir amaç edinmiş olmanız gayet normal bir düşüncedir,elbette mevlamızın ismi şeriflerini güzel bir şekilde yazıp sonra onu süslemenizde bir zarar yoktur,ancak bazı şartlar aranmaktadır,yaptığınız bu icraat içinde ismi şerife yakışır şekilde süslemeler yapıp ismin yanına yani etrafına şeriata uygun düşmeyecek resimler neşretmeyiniz,sonra yaptığınız bu amelden doğan ürünü başınızında üstüne gelecek seviyede yükseklikte yerlere asınız ki hakettiği saygıya erebilsin,hatta bir fikir sunayım sana ; eğer emeğin güzel oluyorsa bir küçük çerçeve içinde eşe dosta hediye edebilirsiniz...
Uzun lafın kısası yapmak istediğiniz iş dinen bir sakınca içermiyor,eğer bahsettiğim ölçülere uyarsanız,bakınız geçmişimiz hat sanatı ile uğraşan ustaların eserlerinde nasılda nakşedilmiş Rabbimizin mübarek isimleri...
Baki selamlar ve dualar olsun...

kalbiminsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam,

Endişelendiğim bu konu hakkında bilginizle beni aydınlattığınız için teşekkür ederim. İçim rahatladı. Allah razı olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt