Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yönetim duyurusu (Önemli) (1 Kullanıcı)

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsn bnde yeniyim sayfada bilgiyee açımmm

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
we alykm selm çok dğru tesbtler bnde dikkat etmeye çlışıyorum

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Sitede yeni olmama rağmen en dikkatimi çeken konu bu oldu ve içim acıdı malesef
Bence demokratik bir kararla o bölümler kaldırılsa daha güzel olur
Öğrenmeye açız ve bu site diğerlerinden çok farklı
Ben halifeler bölümüne girdiğimde Bir tane halifemizle ilgili doğru düzgün konu bulup okuyamadım oysaki bu site yıllardan beri var
Bence başlıklar halinde açılmalıydı bu konular bizde paylaşımlarımızı devam ettirmeliydik

Ayrıca her bölüm için düzenleyen denetleyen sayısı biraz daha fazla olsa çok daha güzel olurdu
Bunlar nazichane fikirlerim ADMİNİM:)

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Ve Rahmetullahi,
Değerli kardeşlerimiz,
Uzun süredir dikkatimizi çeken, açılan konuların içeriği hakkında sizlere birkaç husus aktarmak istiyorum inşaAllah

Forumumuzun adındanda anlaşılacağı üzere ‘’İslamiyet’’ yani islami akideleri düstur edinmiş, burada paylaşmak ve faydalanmak üzere bir araya gelmiş Müslümanlarız.
Ancak, paylaşılan konulara baktığımızda ağırlık olarak Fıkra, Muhabbetler, Edebi konular, Resim, gibi konu başlıklarının rağbet gördüğü görünmektedir.

Burada hepberaber biraz düşünmeliyiz
Dinimiz ile alakalı konuların tıklanma sayısı ile yukarıdaki açıkladığım konuların tıklanma oranları arasında çok büyük bir farklılık görünmektedir.Neredeyse yarı yarıya bir farklılık var. Görünen şudur İslami bir sitede İslami konu başlıklarına maalesef rağbet yok!!!
Burada lütfen hepberaber bir özeleştiri yapalım.
Ya biz yönetimdekilerde sorun var konuları gerektiği gibi sizlerin bilgi ve arayışlarınıza sunamadık, ya da bu foruma gelen kardeşlerimizin İslami konularda bilgileri tamamlanmışki konulara bakma ve paylaşma gereği görmüyorlar.Madem bilgiye ihtiyacları olmayan kardeşlerimiz çok burada, bari bizleri engin bilgilerinden mahrum bırakmamaları adına dini konular açıp bilgilendirseler daha güzel olmaz mı?
Bir muhabbetlerle ilgili konulara bakın, birde Efendimizle (s.a.v) ilgili veya Kur'an'ı Kerimle ilgili konu başlıklarına bakın, okunma sayılarını kıyaslayın.Aradaki farkı göreceksiniz.

Elbetteki biz müminlerde ihtiyaçlarımız içerisinde emredildiği gibi yaşayacak, eğlenecek, dertleşecek, yeri geldiğinde tebessüm edecek, dinlenecek, ama önceliği farz olan ilimleri ve emirleri öğrenmeye ve öğretmeye gayret etmelidir.Konulara girip yorum yapmaktan, fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyelim, yeterki Saygı kuralları içinde olsun.

Her şeye rağmen sanal dünyanın içindeki çirkefliklerden, kötülüklerden sıyırılıp İslamiyet.gen.tr yi tercih ederek burada vakitlerini değerlendiren tüm kardeşlerimden Allah’u teala razı olsun
Günümüz müslüman gençliği araştırmalı, sorgulamalı, öğrenmeli ve bildikleri ile diğer kardeşlerini faydalandırmalıdır diye düşünüyorum.

Son olarakta Sizlerden istirhamımız lütfen açacağımız konuların kaynaklarını mutlaka ama mutlaka paylaşmanız olacaktır.

Bu şuurda olmak temennisi ile;
Allah’ın Rahmeti Bereketi Üzerinize olsun

Selamın Aleykümmmm.....!!!
Yeniden dikkat çekmek istedim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt