Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yolcu eden coban olursa. (1 Kullanıcı)

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Yolcu eden coban olursa. ( Basligi kendim ilave ettim, uydugunu zannediyorum)

Dini Hikayeler kitabinda bu hikayeye rastlamadim, ablamdan duydum, kayiplara karismadan yazayim sizlerle paylasayim istedim.

Bir köyde cok kötü ahlakli, zalim bir adam yasarmis. Öyle ki köy halki o öldügünde kurtulduklarina sevinmisler.
Kimse onun gömülmesine yardimci olmak istememis, köyün imami dahi namazini kildirtmak istememis. Adamin esine bunu bu köyde istemeyiz al götür nereye gömersen göm demisler.

Kadincagiz esini sirtina yüklemis yollara düsmüs. Yolda bir cobana rastlamis. Coban ona sirtinda bu ölüyle nereye gittigini sormus. Kadincagiz da esinin kötü ahlakindan dolayi onu kimsenin köyde gömülmesini istemedigini, namazini kilmak istemedigini anlatmis.

Coban kadina yardimci olmus, ölüyü yikamis, güzelce namazini kilmis, kabire yerlestirmis. Kadin da evine dönmüs.

O gece köy ahalisi rüyasinda bu kötü ahlakli zatin cennete girdigini ve cok iyi muamele gördügünü görmüs. Sabahleyin hemen kalkip bu kötü ahlakli adamin esinin yanina gitmisler ve bu isin hikmetini sormuslar. Kadin da kendisine bir cobanin yardimci oldugunu söylemis.

Hep beraber gidip cobani bulmus ve sorguya cekmisler. Coban da
„ Her zaman yolunu izini kaybetmis, darda kalmis insanlara rastlardim, bunlara yardimci olurdum, ihtiyaclarini giderirdim. Sonra tanri misafiri diye herkez gelirdi onlari yedirir iyi bir sekilde agirlardim. Ve bu adamin namazini kilarken, ALLAHIM bu zaman kadar Tanri misafiriyim diye gelene yedirdim icirdim iyi muamele ettim, simdi de ben sana bir misafir gönderiyorum dedim“ demis.

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razi olsun.Cok guzel

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt