Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yirmi saniyede mi yapacaksın? (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Cüneyd-i Bağdadi hazretlerine bir gün şeytan der ki:
- Ya Cüneyd, senin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir sana hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, bunu nasıl başardın?

Cüneyd-i Bağdadi hazretleri dedi ki:
- Defol melun! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan!

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı

- Defol melun! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan!

Sözde değil,özde bir vak'a. Nefsime uydurma Ya Rabbi, Şeytanın oyunlarına alet etme Ya Rabbi. Amin.

Allah razı olsun kardeşim, bir kere daha bu duayı etmeme vesile olduğun için, sağolasın.

Selamun Aleyküm.

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
evet kibir en büyük hastalık.allah ım kalbimizi mühürlemesin inşallah.eğer bir başkasından üstün olup kibirleneceksem karşımdakini küçük görceksem hiçbir yüksek mertebeye ulaşmamayı dilerim allah tan.yazıdaki güzel çizgiyi farkedemedim ben.şeytan öyle deseydi bana şayet bilemiyorum nasıl tepki verirdim.ama böyle bir şey söylemek aklıma gelmezdi.ama bundan sonra gelecek.çünkü saolsun yazan kardeşimizin sayesinde öğrendim.kibir yok:)selamet ile

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Sözde değil,özde bir vak'a. Nefsime uydurma Ya Rabbi, Şeytanın oyunlarına alet etme Ya Rabbi. Amin.

Allah razı olsun kardeşim, bir kere daha bu duayı etmeme vesile olduğun için, sağolasın.

Selamun Aleyküm.

Allah(c.c) sizdende razı olsun inşallah...Allah(c.c)'ya emanet olun..

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
evet kibir en büyük hastalık.allah ım kalbimizi mühürlemesin inşallah.eğer bir başkasından üstün olup kibirleneceksem karşımdakini küçük görceksem hiçbir yüksek mertebeye ulaşmamayı dilerim allah tan.yazıdaki güzel çizgiyi farkedemedim ben.şeytan öyle deseydi bana şayet bilemiyorum nasıl tepki verirdim.ama böyle bir şey söylemek aklıma gelmezdi.ama bundan sonra gelecek.çünkü saolsun yazan kardeşimizin sayesinde öğrendim.kibir yok:)selamet ile

Amin..Amin...İnşallah..Allah(c.c) razı olsun inşallah..Allah(c.c)'ya emanet olun..

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
S.A arkadaslar ben aranıza yenı katıldım...ne yazıkkı ogrendım ve tecrube ettım ne kadar bos yere nette vakıt kaybetmısım... bundan sonra burdayım...

ALLAH (C.C) bızı nefsımıze,şeytanın butun vesveselerine ve ugramalarından muhafaza buyursun İnşallah.AMİN. S.A

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
S.A arkadaslar ben aranıza yenı katıldım...ne yazıkkı ogrendım ve tecrube ettım ne kadar bos yere nette vakıt kaybetmısım... bundan sonra burdayım...

ALLAH (C.C) bızı nefsımıze,şeytanın butun vesveselerine ve ugramalarından muhafaza buyursun İnşallah.AMİN. S.A

Ve aleykümselam...Ne güzel..:evet hoşgeldiniz aramıza...Allah(c.c)'ya emanet olun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt