Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yimpaşzedeler (1 Kullanıcı)

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
Yimpaş Mağdurları

YİMPAŞ HOLDİNG’İN KONGRE OYUNU

Yimpaş Holding son Kongresini 2006 yılında yapmıştı. Holdingler kongrelerini Türk Ticaret Kanunu’nun 364.Maddesine göre yaparlar.364.Madde aşağıdaki gibidir.Madde 364 - Umumi heyetler adi ve fevkalade olarak toplanırlar. Adi toplantı her hesap devresi sonundan itibaren üç ay içinde ve en az yılda bir defa olur.Bu toplantıda 369 uncu madde gereğince müzakere gündemine konulması gereken hususlar müzakere olunur.Yimpaş Holding Türk Ticaret Kanunu’na muhalefet ederek 3 yıl üst üste kongre. Yapmamıştır.Yapmadığı her yılın Kongresi için 150.000 TL olmak üzere 3 yıl için 450.000 TL ceza ödeyerek ortaklarla sık, sık, yüz, yüze gelmemek adına ortakları zarara uğratmıştır.Diyelim ki bu zarara uğrattınız 2007-2008-2009 yıllarına ait kongreleri TTK’nun 364.maddesi uyarınca hesap döneminin bitiminden sonra 3 ay içinde yapılır emrine uymayarak Aralık Ayı’nın 26 sına kadar erteliyorsunuz.Yimpaş Holding’in ortaklarının yüzde 90’ nı yurt dışı kökenlidir.Genelde bu insanlar yıllık izinlerini 6.7. ve 8.Aylarda kullanıyorlar.Holding Yönetimi neden bu Kongreleri 6.7. ve 8.aylarda yapmayıp 26 Aralık 20010 tarihinde Karakışın son ayında ulaşımın zor olduğu bir ayda yapıyorlar.

Buradaki şark kurnazlığını anlatayım size;

a-Birinci olağan Kongrede TTK’nu ve Holding Tüzüğü gereğince Kongrenin yapılabilmesi için hissedarlarının hisselerinin yüzde 25’i yada dörtte birinin katılımı şarttır. Bu Katılım sağlanıp Kongre açılırsa Dursun Uyar diğer halka açık şirketlerden yetkilendirme alamayacağı için Yönetim ve Denetim Kurulu Raporları ibra edilemeyeceği aşikar olduğu için Yönetim düşecek. Bu durumları çok iyi bilen Dursun Uyar bu nedenden dolayı kongreyi üç yılda bir yapıp aynı zamanda yasal tarihi zamanında yapmayarak, Karakışın ortasına bir tarihte planlayarak yüzde 25 lik çoğunluğun sağlanmaması için elinden gelen gayreti sarf etmiştir, ki Yönetim düşmesin hissedarların Yönetimi düşüreceğini açık açık bildiği için bu yola baş vurmuştur.

b-Birinci Olağan kongrede yüzde 25 hissedar çoğunluğu sağlanmadığı için Olağan Kongre yapılmayacaktır. Burada TTK nu ve tüzük gereği kanunen bir ay içinde yani Ocak ayında ülkemiz de kışın en yoğun olduğu ayda Birinci Olağan üstü kongre yapılma zorunluluğu doğacaktır. Bu Olağan üstü kongre de katılan hissedarların yarısından bir fazlasının oyuyla kararlar alınacaktır.

c- İşte şark kurnazlığı burada devreye giriyor. Şöyleki;

1-Diyelim ki Yimpaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin Kongresi yapılacak işte burada Dursun Uyar Yimpaş Yozgat İhtiyaç Maddeleri Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile Yimpaş Holding A.Ş. den Yetkilendirme alarak tek bir parmağı hissedarların hepsine eşit Olacağı için istediği kararı çıkararak Yönetim ve Denetim Kurulu raporları ibra ettirilmiş olacaktır. Bu ali Cengiz oyunu bütün şirketlerin olağan üstü toplantısında yapılarak diğerlerinden yetkilendirme alınarak yönetim ve denetim kurulu aklanacaktır.

d-Bir kehanette bulunayım.Bu Kongreleri savdıktan sonra Yakın zamanda biz ortaklarla yüz yüze gelmemek için 2010-2011-2012 Yıllarına ait kongrelerini de 2014 Aralık ayında yapacaktır.Bu kısır döngü böyle devam edip gidecektir.

e- Mevcut siyasal konjöktürden faydalanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Holdinglerle ilgili Araştırma Komisyonu Raporunun Meclise inmeyeceğini de bildikleri için biz ortakların mağduriyet
devam edecektir. Türk Ticaret Bakanlığ’ı,Sermaye Piyasası Kurulu,Başbakanlık ve Cumhur Başkanlığı’na binlerce şikayet dilekçesi gitmesine rağmen bir sonuç alamıyoruz.Sermaye Piyasası Kurulunun Kongre için görevlendirdiği kongre yetkili sininde Suskunluğu kongrede bizleri kahretmektedir.

f-Devlette devamlılık esastır.Yimpaş Holding bu paraları toplarkenDolar ve mark olarak topladı. Bu durum TTK’u na göre suçtur.Holdingler halka arzı Tl bazında yapmak zorundadırlar. Yabancı para topladıklarını ispata hazırım.

g- Devletimiz uzanlara nasıl el koyduysa bu holdingleri de hizaya getirebilir.Biz devletimizden bizim paramızı ödemesini elbette İsteyemeyiz. Bu insanları Allah Kuran ile kandıranların Holdinglerinin başına kayyum atayıp bizlerin mağduriyetimizi gidermesini talep ediyoruz

Yimpaş Mağdurları

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
KAYITLARA GİRMEYEN PARALAR NE OLDU

Hani, belki hatırlarsanız... Yimpaş hisse alan mağdurlardan topladığı paraları ne yapıyor, bunları şirket sermayesine nasıl aktarıyor?Evet, geçmişte basına da yansıdığı üzere Yimpaş Holding de 1 hisse 500 DMye satıldığı halde, 1 milyon eski TL olarak KAYITLARA GEÇMİŞTİ YA...HİSSE 500 DMden SATILDIĞINDAN VE 1 DM DE TAKRİBEN 1 YTL ETTİĞİNDEN, PARANIN TAKRİBEN 500 DE BİRİ KAYITLARA GEÇMİŞ OLUYOR.Yüzde hesap olarak bu oran % 0,2 ediyor.Yani paranın 99,8 %i pay defterine ve dolayısıyla şirket sermayesine kaydedilmiyor. Zaten Yimpaşta çifte kayıtlar tutulduğu basına yansımıştı..Dolayısıyla bunları güvendiği kişilerin üzerinde tutuyor olmalılar.Bir kısmının basında veya medyada verilen bilgiye göre ve bir mağdurun söylediğine göre İsviçre hesaplarında tutulmuş.BİZİM UĞRAŞMAMIZ GEREKEN DE BU % 99,8: BUNU HİÇ GÖZDEN KAÇIRMAYALIM..ŞİMDİYE KADAR BU NAZARIN DIŞINDA KALDI VE ONA GÖRE ÇABA SARFEDİLDİ....YİMPAŞ olayının şimdiye kadar gündeme getirilmeyen bir boyutu da, KASITLI SERMAYE AZALTMA İŞLEMİ.Nasıl mı? Hisseler nominal 1milyon eski lira bedeldedir ve Yimpaş ta bu 1 milyon eski lirayı şirket ticari kayıtlarına işlemektedir.Ancak piyasayı kendisi elinde tuttuğundan hisseleri olması gerektiği gibi TL bazında değil de DM bazında satmıştır1 hissenin fiyatı şimdi € ile 255 € eder (yani 500 DM) bunu bugünkü kur 2,08 ile çarpınca 530,4 TL eder. Bunun 1 lirası kayıtlarda kalan 529 lirası kayıtlarda olmadığından SERMAYE AZALTILMIŞ oldu. Hem de mağdurlara bu para iade edilmeden.Bunu 1.300.000 adet (1000.000 çıkarılmış hisse senedi + %30 hisse benzeri kağıt vs. verilmiş ) Yimpaş Holding hissesiyle çarpınca 688.220.000 TL eder( Türkiyede 3 halka açık şirketi var: 3 x 688.220.000 TL = 2,064 milyar yeni TL eder) BU KADAR SERMAYE NEREYE GİTTİ?. Eski TL ile yaklaşık 2 katrilyon TL.... Daha Almanyada ve İsviçredeki Yimpaş şirketlerinin bu şirketler adına topladıklarını hesaba katmadım.

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada bu borsa olayını bilen var mı ?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt